شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 3,331
» آخرین عضو: melikafarhadi
» موضوعات انجمن: 9,903
» ارسال‌های انجمن: 14,014

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 817 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 817 مهمان
،

آخرین موضوع‌ها
اگر زیاد پشت کامیپوتر هست...
انجمن: معرفی سایت، وبلاگ و خدمات
آخرین ارسال توسط: melikafarhadi
امروز، ۰۴:۳۶ عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 5
چگونه لباس بپوشیم که قدبل...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین ارسال توسط: سزار
۰۳/۲/۵، ۰۳:۳۷ عصر
» پاسخ: 2
» بازدید: 601
چگونگی ست کردن ترکیب رنگ ...
۰۳/۲/۵، ۰۱:۴۰ عصر
» پاسخ: 2
» بازدید: 589
بررسی کامیون تاترا
آخرین ارسال توسط: tehranyekta
۰۳/۲/۳، ۰۵:۴۶ عصر
» بازدید: 19
نایلون شیرینگ
آخرین ارسال توسط: سینا رضایی
۰۳/۲/۲، ۰۶:۱۰ عصر
» پاسخ: 3
» بازدید: 736
دستگاه های بسته بندی شرین...
آخرین ارسال توسط: سینا رضایی
۰۳/۲/۲، ۰۶:۰۵ عصر
» پاسخ: 1
» بازدید: 291
Exemplary Сasual Dating -...
انجمن: ویندوزفون
آخرین ارسال توسط: anhtuvp
۰۳/۲/۲، ۰۵:۰۹ عصر
» بازدید: 21
Top-notch Сasual Dating -...
آخرین ارسال توسط: ofoghit
۰۳/۱/۳۱، ۰۶:۱۱ عصر
» بازدید: 14
دستگاه آسیاب چکشی چیست و ...
انجمن: بازارچه
آخرین ارسال توسط: ngeekgirl
۰۳/۱/۳۱، ۰۵:۵۵ عصر
» بازدید: 25
سفر به ناشناخته های ایران
انجمن: سفرهای داخلی
آخرین ارسال توسط: arvin912
۰۳/۱/۲۹، ۰۶:۲۷ عصر
» پاسخ: 9
» بازدید: 1,577
دهکده های تفریحی کردان
۰۳/۱/۲۹، ۰۴:۵۸ عصر
» بازدید: 20
قدم زدن در طبیعت و افزایش...
۰۳/۱/۲۹، ۰۴:۵۶ عصر
» بازدید: 16
ایده هایی برای طراحی لوگو...
آخرین ارسال توسط: webcade
۰۳/۱/۲۸، ۰۶:۲۲ عصر
» بازدید: 29
Finest Сasual Dating - Li...
آخرین ارسال توسط: mohammadalihashemi
۰۳/۱/۲۸، ۱۲:۲۷ صبح
» بازدید: 38
رترو بازگشتی به استایل نو...
۰۳/۱/۲۷، ۰۶:۰۲ عصر
» بازدید: 49

نصب بالن استراتسفر اینترنت در مرز مهران برای نخستین بار در خاورمی
ارسال کننده: elshan - ۹۵/۸/۲۴، ۰۶:۴۴ عصر - انجمن: اخبار فناوری ایران - بدون پاسخ

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان ایلام گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه از بالن استراتسفر اینترنت در پایانه مرزی مهران با هدف ارائه خدمات ارتباطی به زائران اربعین استفاده می شود.

مراحل نصب این بالن که از سوی کارشناسان پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و ساخته شده در حال انجام است و حداکثر تا 24 ساعت آینده (سه شنبه) نصب و راه اندازی می شود. 
این بالن که در شعاع 300 متری از فضای جو پایانه مرزی مهران قرار می گیرد، اینترنت با کیفیت مناسب به اپراتورهای تلفن همراه را پوشش می دهد و زائران می توانند براحتی و بدون مشکل از این امکان بهره مند شوند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمام امکانات دستگاه های اجرایی زیر مجموعه خود را بکار گرفته تا زمینه دسترسی آسان زائران اربعین در مرز مهران به خدمات ارتباطی شامل اینترنت، ارتباط تلفنی همراه و ثابت، پست و پست بانک فراهم شود.
به همین منظور 22 سایت جدید بی تی ام (BTM) از سوی هر سه اپراتور تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل در این مرز نصب شده که تمام مسیرهای منتهی به شهر و پایانه مرزی مهران را زیر پوشش قرار داده است.

اپراتورهای تلفن همراه افزون بر افزایش پوشش تری جی با بیشترین ظرفیت در طول راه های دسترسی به شهر و پایانه مرزی مهران 40 سایت بی تی اس با حداکثر قدرت نیز در استان ایلام راه اندازی کرده اند که این امکانات همه برای تامین ارتباط اینترنت و خدمات دهی به زائران اربعین انجام شده است.
شرکت مخابرات استان با ایجاد چتر وای فای در پایانه مرزی مهران زمینه های استفاده آسان و بسترهای لازم خدمات دهی اینترنتی مشترکان اپراتورهای تلفن همراه را فراهم و تامین کرده است.
شرکت ارتباطات زیر ساخت ایلام نیز بعنوان یکی از دستگاه های زیرمجموعه وزارت فناوری ارتباطات برای بستر سازی و گسترش ارتباطات در بخش های مختلف پهنای باند اپراتورهای تلفن همراه را در استان و پایانه مرزی مهران چند برابر افزایش داد.
طبق هماهنگی ها، خدمات اینترنتی شرکت رایتل در پایانه مرزی مهران تا حجم محدودی رایگان در اختیار زائران قرار می گیرد ضمن اینکه زائران می توانند با خرید بسته و شارژ از خدمات دیگر اپراتورهای تلفن همراه که به صورت وای فای و اینترنت تری جی است، استفاده کنند.
شرکت رایتل امروز یک اس ام تی وان (SMT1) به ظرفیت انتقال خدمات اینترنتی خود در پایانه مرزی مهران اضافه خواهد کرد که این باعث سرعت بیشتر خدمات دهی اینترنت این اپراتور همراه به مشترکان خواهد شد.
ایرانسل نیز علاوه بر پوشش تری جی منطقه پایانه مرزی مهران با تولید محتوا از طریق اپلیکیشن در موضوع اربعین خدمات مورد نیاز زائران را تامین می کند.

اپراتور همراه اول نیز افزون بر پایانه مرزی مهران با نصب 150 کیوسک وای فای در مسیر کربلا تا نجف خدمات رایگان اینترنتی زائران ایرانی را در داخل خاک عراق تامین کرده است. 
وی با اعلام اینکه شبکه وای فای همه اپراتورهای تلفن همراه به صورت مشترک است، اظهار کرد: با وجود ترافیک سنگین و افزایش کارکرد شبکه تاکنون هیچ گونه اختلال یا قطعی در اینترنت و دیگر خدمات دستگاه های زیر مجموعه وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات در استان ایلام به ویژه شهر و پایانه مرزی مهران رخ نداده است.

چاپ این مطلب

کسپرسکی مایکروسافت را متهم به کارشکنی به نفع ویندوز دیفندر کرد
ارسال کننده: farnaz - ۹۵/۸/۲۳، ۱۱:۴۷ عصر - انجمن: اخبار فناوری جهان - بدون پاسخ

کسپرسکی مایکروسافت را به دلیل تسلط روی سیستم عامل ویندوز به سوءاستفاده برای اشاعه‌ی کاربرد راهکار امنیتی این کمپانی متهم کرد.

[تصویر:  do.php?img=2426]

کسپرسکی مایکروسافت را به دلیل آنچه که سوءاستفاده از جایگاه خود برای کنترل ویندوز خوانده به رقابت ناعادلانه با کمپانی‌های فعال در زمینه‌ی توسعه‌ آنتی‌ویروس و اشاعه‌ استفاده از Windows Defender متهم کرده است.

یوجین کسپرسکی در این خصوص می‌گوید:

ما فکر می‌کنیم که مایکروسافت از موقعیت خود در بازار سیستم‌عامل برای ایجاد برتری‌های رقابتی به منظور افزایش استفاده از راهکار امنیتی خود استفاده می‌کند. این کمپانی همچنین موانعی در سر راه کمپانی‌های مستقل قرار می‌دهد تا از این طریق جلوی حضور محصولات توسعه یافته توسط توسعه‌دهندگان مستقل را در بازار بگیرد.

کسپرسکی با در دست داشتن چندین سند و مدرک شکایت خود را در نهادهای بررسی آنتی‌تراست در اتحادیه‌ی اروپا، روسیه و سایر کشورها با ادعای در پیش گرفتن استراتژی‌های غیررقابتی ثبت کرده است.
بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط کسپرسکی، با به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز به ویندوز ۱۰، مایکروسافت به‌صورت خودکار تمام نرم‌افزار‌های امنیتی غیرسازگار با ویندوز جدید را غیرفعال کرده و به‌صورت خودکار ویندوز دیفندر را نصب می‌کند. مایکروسافت به‌طور حتم این سیاست را در پی محافظت از سیستم کاربران به دلیل نبود یک نرم‌افزار امنیتی کارآمد روی ویندوز اعلام می‌کند.
کسپرسکی همچنین مدعی است که پیش از انتشار نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰، مایکروسافت تنها مهلتی هفت‌روزه برای سازگاری نرم‌افزار‌ توسعه‌دهندگان مستقل در نظر گرفت، به‌طوری‌که این توسعه‌دهندگان تنها هفت روز مانده به انتشار نسخه‌ی نهایی فرصت داشتند تا نرم‌افزار خود را با ویندوز ۱۰ سازگار کنند.

با وجود این آنتی‌ویروس‌ها در زمان اندک اقدام به سازگاری نسخه‌ی خود با ویندوز ۱۰ کردند؛ بااین‌حال باز هم مایکروسافت پیشنهاد استفاده از ویندوز دیفندر را به کاربران ارائه می‌کند که به قیمت غیرفعال شدن آنتی‌ویروس نصب‌شده روی سیستم است.
کسپرسکی همچنین فرآیند آگاه شدن از اتمام گواهی استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی در ویندوز ۱۰ را بسیار سخت‌تر عنوان کرده است؛ به‌طوری‌که کاربران به‌راحتی قادر به کسب اطلاع از زمان باطل شدن گواهی نرم‌افزار امنیتی خود نبوده و ازاین‌رو ویندوز با اتمام گواهی اقدام به غیرفعال کردن نرم‌افزار موردنظر و فعال کردن ویندوز دیفندر می‌کند.
در پایان سال ۲۰۱۵ مایکروسافت ۱۶ درصد از بازار آنتی‌ویروس را در اختیار داشت. پس از مایکروسافت دو کمپانی Avast و Malwarebytes به ترتیب با در اختیار داشتن ۱۵ و ۱۱.۶ درصد قرار دارند. این اطلاعات برگرفته از آمارهای ارائه‌شده توسط OPSWAT است که بر اساس آن سهم کسپرسکی نیز ۴ درصد در نظر گرفته شده است.
کسپرسکی در پی آن است که با استفاده از قدرت نهادهای آنتی‌تراست، مایکروسافت را وادار کند تا نسخه‌های جدید سیستم عامل یا به‌روزرسانی‌های جدید را بسیار جلوتر از زمان انتشار رسمی در اختیار توسعه‌دهندگان مستقل قرار دهد تا از این طریق توسعه‌دهندگان بتوانند نرم‌افزار خود را با تغییرات جدید سازگار کنند.
همچنین کسپرسکی در تلاش است تا به مایکروسافت بقبولاند که در زمان ارتقا سیستم عامل به ویندوز ۱۰، کاربران را در مورد ناسازگاری نرم‌افزار‌ها مطلع کرده و از آن‌ها بخواهد تا نسخه‌ی سازگار با ویندوز ۱۰ را روی سیستم عامل نصب کنند؛ نه اینکه ویندوز ۱۰ به‌صورت خودکار به سراغ نصب ویندوز دیفندر برود. همچنین باید به درخواست این کمپانی برای تغییر روند فعال شدن ویندوز دیفندر اشاره کرد. کسپرسکی درصدد است تا مایکروسافت در زمان نیاز به فعال کردن ویندوز دیفندر، این موضوع را از طریق نمایش یک پیام کاملا روشن، از کاربر مورد سؤال قرار داده و کسب اجازه کند.

ویندوز دیفندر در مقایسه با سایر آنتی‌ویروس‌های موجود در بازار امکانات بسیار محدودی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مایکروسافت در واکنش به اظهارنظر مدیرعامل کسپرسکی از دریافت نشدن اخطار یا نامه‌ای رسمی خبر داده است. مایکروسافت در پاسخ اقدامات خود در قبال نرم‌افزارهای امنیتی توسعه یافته توسط سایر کمپانی‌ها را ناکافی خوانده است و اعلام کرده که این نرم‌افزار‌ها به منظور کسب درآمد از کاربران هستند و در حالت پیش‌فرض کاربران در برابر تهدیدات امنیتی آسیب‌پذیر باقی می‌مانند.

چاپ این مطلب

داستان میلیاردر شدن استیو جابز از زبان لاورنس لیوی
ارسال کننده: farnaz - ۹۵/۸/۲۳، ۱۱:۱۹ عصر - انجمن: بیوگرافی افراد موفق - بدون پاسخ

نام استیو جابز را با دستاوردهایش در صنعت کامپیوترهای شخصی و دستگاه‌های موبایل می‌شناسیم. اما او واقعا چگونه میلیاردر شد؟

نام استیو جابز برای همیشه به اپل گره خورده است؛ شرکتی که تاسیس کرد، از آن اخراج شد و بعدها برگشت و تبدیلش کرد به با ارزش‌ترین شرکت دنیا. همین قیل و قال‌ها است که باعث می‌شود دیگر شرکت او -پیکسار- را فراموش کنیم، شرکتی که اولین میلیارد دلار زندگی او را ساخت. در مرکز این داستان لاورنس لیوی قرار دارد، مردی ناشناخته که جابز در نوامبر ۱۹۹۴ به عنوان مدیر مالی استخدام کرد. برای چه ماموریتی؟ برای اینکه آن شرکت از هم پاشیده را به بازار بورس ببرد.

آنچه در ادامه می‌خوانید به قلم لاورنس لیوی است...

من در فوریه ۱۹۹۵ وارد پیکسار شدم. استیو (جابز) راهنمایی خاصی نکرد که ابتدا چه کاری انجام دهم. اِد کَتمول، از موسسان پیکسار، بعد از خوشامدگویی در دو سه روز آغازین مرا با بخش‌های مختلف شرکت آشنا ساخت، هم به افراد کلیدی معرفی کرد و هم نقشم را توضیح داد.

[تصویر:  do.php?img=2419]
آقای لیوی، نفر اول از سمت چپ

همه دوستانه بودند، با روی باز و احترام خوشامد گفتند، مثلا «از آمدنت خوشحالم، اگر کمکی از من بر می‌آید بگو.» اما گمشده‌ای وجود داشت. به همان میزان که افراد دوستانه و مودب بودند، این حس را از آنها می‌گرفتم که کمی غیرصمیمی‌اند و دوری می‌کنند. به نظر نمی‌رسید از انتصاب یک مدیر مالی جدید برای پیکسار خوشحال باشند. عمیقا حس می‌کردم که جبهه گرفته‌اند ولی نمی‌دانستم چرا.
فهمیدنش زیاد طول نکشید. با پَم کِروین، از مدیران پیکسار که چند بخش تجاری را جلو می‌برد شروع کردم. کمی از من بزرگتر بود، اوایل دهه چهارم عمرش؛ با موهایی قرمز و رفتاری دلنشین که به سرعت باعث می‌شد دیگران اطراف او احساس راحتی کنند. اتاق کارش در راهروی ورودی کمی با اتاق من فاصله داشت، و از افرادی بود که مرا دعوت به گردش در مجموعه و آشنایی با آن کرد.
پَم بعد از تعارفات اولیه گفت: «دلم نمی‌خواست جای تو باشم، در اصل فکر می‌کنم نمی‌دانی چه کار سختی در مقابلت قرار دارد.»
پرسیدم: «کار سخت؟»
-«تو آدمِ  استیو هستی.»
باید چهره کاملا آشفته‌ای از من دیده باشد، اصلا منظورش را نفهمیدم.
ادامه داد: «پیکسار و استیو تاریخچه‌ای طولانی دارند که تاریخچه بدی هم هست. تو هنوز از آن خبر نداری چون پیکسار در سایه ترس از استیو زندگی می‌کند.»

[تصویر:  do.php?img=2420]
استیو جابز و جان لَسِتِر، مدیر خلاقیت پیکسار در دفتر جان، آگوست ۱۹۹۷

-«چرا؟ چطور؟»
پَم ادامه داد: «استیو پیکسار را نمی‌فهمد. ما هنرمند و خلاق هستیم. شبیه یک خانواده. همدیگر را بغل می‌کنیم. از آن سازمان‌هایی نیستیم که سلسله مراتب دارند؛ صدای هر کسی شنیده می‌شود.»
شدت احساسات پَم نسبت به استیو توجه مرا جلب کرد.
پَم توضیح داد: «استیو صاحب ما است - اما هرگز یکی از ما نبوده. مدت مدیدی است که احساس نمی‌کنیم کسی برای‌مان ارزش قائل است. احساس کلی این است که اگر زیاد نزدیک شود، پیکسار را نابود می‌کند و فرهنگ‌مان را از بین می‌برد. و حالا، تو را فرستاده تا ما را آدم کنی!»
تا اینجای حرف‌هایش کاملا درست بود. ماموریت من تبدیل پیکسار به یک کسب‌وکار پررونق و شکوفا بود. قرار بود من مامور تغییر باشم.
پَم ادامه داد: «به علاوه، او قبلا قول‌هایش را زیر پا گذاشته و بچه‌ها از دستش عصبانی هستند.»
پرسیدم، «کدام قول‌ها؟»
گفت: «امتیاز خرید و فروش سهام با قیمت از پیش تعیین شده. قولش را به ما داده، ولی هرگز عمل نکرده است. شاید بخشی از کار تو درست کردن این بدقولی باشد، اما هر روزی که بدون راه‌حل می‌گذرد، بدبینی بیشتر می‌شود. خیلی از این آدم‌ها سال‌ها است که انتظار سهمی از پیکسار دارند. رفقایشان در بقیه شرکت‌ها چنین پاداشی گرفته‌اند، و حالا اینها ناامید شده‌اند. حس می‌کنند از آنها سوءاستفاده شده است.» 
شنیدن این حرف‌ها اصلا آسان نبود. ولی گویای این بودند که چرا استقبال چندانی از من صورت نگرفته است.

[تصویر:  do.php?img=2421]
طرح اولیه ووُدی، داستان اسباب‌بازی

سرزنش دوستانه پَم، هیچ گویای سنگینی جو علیه استیو نبود. در روزهای اولم در پیکسار دشمنی با او را در تمام سطوح شرکت دیدم؛ به خصوص از سوی کهنه‌سربازهای پیکسار که از روز اول آنجا بودند. یک نفر رُک و روراست گفت: «این آدم را از ما دور نگه دار.»
این یک غافلگیری ناخوشایند بود. کم کم ترسیدم که نکند نگرانی‌هایم درباره استیو به حقیقت بپیوندند. من این شغل را با خوشبینی فراوانی پذیرفته بودم. با اینکه من و استیو رابطه خیلی خوبی داشتیم، افراد زیادی از قبل به خاطر رفتار تندش به من هشدار می‌دادند و از پذیرش آن شغل بر حذر می‌داشتند. از آن مشکل‌سازتر خود شرکت بود. پیکسار با وجود سابقه ۱۰ ساله‌اش هیچ تاثیری در این صنعت نگذاشته بود. بدتر اینکه، استیو هم نمی‌توانست به تفصیل بگوید که چه چیزی از کمپانی می‌خواهد -فقط می‌دانست که نمی‌خواهد هر سال میلیون‌ها دلار دور بریزد.
این ریسک‌ها را از قبل می‌دانستم. اما حالا برچسبِ  «آدمِ  استیو جابز» هم روی پیشانی‌ام خورده بود؛ خیال می‌کردند برای یک هدف مخفی آنجا آمده‌ام -که واقعیت نداشت. اما مهم‌تر از اینها، روبرو شدن با این حقیقت بود که من آنجا آدمی تنهاتر از توقع اولیه‌ام بودم. وقتی از حالت شوک بیرون آمدم، غریضه‌ام گفت که باید بکوشم از این بدبینی به نفع خودم استفاده کنم. اگر آنها می‌خواستند تنهایم بگذارند، پس در این مجال کسی از من توقعی هم نداشت و این فرصتی داد تا بروم و جنگل پیکسار را قشنگ بگردم.
استیو اما نمی‌خواست که من وقت تلف کنم. نزدیک به ۵۰ میلیون دلار در شرکت خرج کرده بود و هنوز داشت کمبود نقدینگی ماهانه پیکسار را پوشش می‌داد؛ که پایان کوتاه‌مدتی هم برای آن متصور نبود.
به او گفتم: «تمام تمرکزم پایان دادن به این وضع در اسرع وقت است؛ اما هنوز برای راه حل زمان می‌خواهم» او با کمی بی‌صبری، نقشه مرا همراهی کرد.

کارمندان پیکسار، به خصوص آنهایی که از قدیم آنجا بودند، احساس می‌کردند در قفس هستند؛ این حس را داشتند که استیو با ندادن سهام به آنها ناامید و گمراه‌شان کرده است. اما چاره‌ای هم نداشتند جز اینکه بمانند و ببینند چه می‌شود، زیرا سرمایه عمرشان اینجا بود. ترک پیکسار منطقی نبود، به خصوص که اکران داستان اسباب‌بازی نزدیک بود.
چیزی که اوضاع را خراب‌تر می‌کرد، قول دیگر استیو بود؛ قولی که به چند تن از مدیران ارشد پیکسار داده بود تا بخشی از سود فیلم‌های پیکسار را به سهام تبدیل کند و به آنها بدهد. جدیدترین عضو این گروه، من بودم که با این قول به شرکت پیوسته بودم. غیر از مدیران ارشد، بقیه بی‌سهام می‌ماندند و این فاجعه‌ای بود که در خاموشی می‌رفت تا اتفاق بیفتد. فقط کافی بود یک دومینو سقوط کند و بعد مهاجرت نخبگان پیکسار یک شبه اتفاق می‌افتاد -شاید امروز نه، ولی بالاخره یک روز چنین اتفاقی می‌توانست ظرفیت خلاقیت پیکسار را به صفر برساند.

[تصویر:  do.php?img=2422]
تیمی از پیکسار در حال کار روی داستان اسباب‌بازی. لَستر روی زمین زانو زده. سال ۱۹۹۵

در این مورد من رسما وسط مخمصه گیر افتاده بودم. از یک طرف کارمندان قدیمی پیکسار، عصبانی و طعنه‌زن بودند؛ در پیکسار که راه می‌رفتم صدای‌شان را می‌شنیدم:
«استیو هوای ما را خواهد داشت؟»
«خیلی برای این روز صبر کرده بودیم.»
«هر وقت انجامش داد باورش می‌کنیم.»

در آن سو استیو بود، که قدرت کامل تصمیم‌گیری درباره تخصیص سهام به کارمندان پیکسار را داشت. چرا؟ چون صاحب ۱۰۰٪ از سهام پیکسار بود و هر سهمی که به کارمندان واگذار می‌کرد از ثروت خودش کم می‌شد.
استیو می‌خواست کمترین سهم ممکن را واگذار کند. چیزی که در ذهن داشت بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بود که در استارت‌آپ‌های تازه‌تاسیس رایج است، آنها که در چند سال اول نهایتا ۵۰ نفر را استخدام می‌کنند. اما پیکسار ۱۵۰ کارمند داشت که بسیاری از آنها مدیران کهنه‌کار و بسیار باتجربه بودند و با استانداردهای دره سیلیکون، مستحق سهام تشویقی بسیار زیاد.
در ضمن استیو با یک‌دندگی می‌خواست آینده شرکت را در دست داشته باشد و تحت هیچ شرایطی کنترل آن را از دست ندهد. لازم نبود از او بپرسم چرا. او می‌خواست از هر خطری اجتناب کند تا دوباره ماجرای اپل تکرار نشود، جایی که هیئت مدیره بر‌خلاف خواسته‌اش او را از اپل اخراج کردند.

[تصویر:  do.php?img=2423]
طرحی از داستان اسباب‌بازی که در جشن ۲۰ سالگی پیکسار، در موزه علوم لندن رونمایی شد. سال ۲۰۰۶

هر چه بیشتر به دل ماجرا می‌زدم، موج‌ها سخت‌تر می‌شدند و مرا به صخره‌های ساحل می‌کوبیدند؛ کارمندان پیکسار فکر می‌کردند که من طرف استیو را می‌گیرم و استیو فکر می‌کرد من برای آنها زیاده‌خواهی می‌کنم. قلبا طرف کارمندان بودم اما این مهم نبود. شغل من طرفداری نبود، بلکه واسطه‌گری بین دو طرف و یافتن یک راه حل بود. این اولین باری بود که من خودم را در مقابل استیو دیدم. هر بار موضوع را وسط می‌کشیدم او عصبی می‌شد.
می‌گفت: «قبلا صحبتش را کردیم، طرح پیشنهادی را نشانم بده. اما من نمی‌توانستم طرح سهام تشویقی را بدون سهام کافی تهیه کنم.»
یک شب پیش همسرم هیلاری شکایت کردم: «وقتی استیو پاشنه‌هایش را به زمین میخ کند، همراهی کردنش سخت می‌شود. بیشتر اوقات هم‌نظر هستیم اما در این یک مورد نه و کاری هم از من ساخته نیست.»
هیلاری گفت: «ببین اگر همه تلاشت را کرده‌ای، دیگر چه می‌شود کرد؟ شرکت خودش است.»
یک روز در مسیر طولانی بین برکلی هیلز و خلیج سان‌فرانسیسکو، نگران بودم؛ نگرانِ  اینکه دنیا چقدر پیکسار را در مقام یک شرکت سرگرمی‌ساز جدی می‌گیرد. نگران این بودم که دیزنی به دنبال تصاحب بازار جدیدی بود که پیکسار داشت می‌ساخت. نگران این بودم که برنامه استراتژیک جدید چه تاثیری روی فرهنگ پیکسار خواهد داشت.

[تصویر:  do.php?img=2424]
گروهی از پیکساری‌ها در سال ۱۹۹۵. لیوی در ردیف پشت سر جابز، با تیشرت سبز و شلوارک نشسته.

اما بیش از همه، ماجرای سهام تشویقی ذهنم را درگیر کرده بود. هر چند به نظر موضوعی مبتذل می‌آمد، اما باور من این بود که آینده پیکسار تا حدی به این موضوع بستگی دارد؛ نهایتا چقدر از سهام خصوصی شرکت را به کارمندانش خواهیم داد؟ اگر کم می‌بود، کارمندان کلیدی پیکسار شاید برای همیشه ناراضی می‌ماندند و فرهنگی که پیکسار روی آن بنا شده بود از بین می‌رفت. مطمئن نبودم چقدر بیشتر می‌توانم از استیو بگیرم اما باید تلاش آخرم را هم می‌کردم؛ حتی اگر باعث برانگیختن خشم معروف جابز می‌شد. یک شب تلفن را برداشتم و به او زنگ زدم.
خونسرد گفتم: «باید سهام بیشتری در طرح قرار دهیم، با توافق قبلی نمی‌شود کاری جلو برد. کافی نیست. چند درصد دیگر اضافه کن، تا دوباره تلاشی کنم و همچنان شانس خوبی خواهی داشت که بعد از رفتن شرکت به بورس کنترلش را از دست ندهی.»
استیو گلایه‌کنان گفت: «گفته بودم دیگر به این بحث برنگردیم.» تا مرز مرخص کردن من رفته بود که عددی را پیشنهاد دادم. فکر نمی‌کردم از آن بیشتر جا داشته باشد.

استیو کاملا عصبانی پرسید: «آخرش بود؟ با این رقم بحث برای همیشه مختومه می‌شود؟»
من فکر نمی‌کردم آن رقم کافی باشد. کفاف اوضاع آن روز را می‌داد ولی برای آینده...مطمئن نبودم.
با این حال با اطمینانی بی‌پایه گفتم: «بله، من حلش می‌کنم.»
«پس دیگر بحثش را با من نکن.»
و با این حرف، استیو بحث را تمام کرد:

«خلق محصولات عالی طولانی‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌آید»

من نفسی راحت کشیدم. بالاخره اولین قدم لازم را برداشته بودم. حالا طرح سهام تشویقی می‌توانست نقطه عطفی برای جلو بردن پیکسار باشد. اما خطر از همیشه بیشتر بود. چون آن سهام باید در آینده به ارزشی زیاد می‌رسیدند تا معنادار شوند. یعنی که دیگر یک موفقیت کوچک جوابگوی توقعات نبود. پیکسار باید بالاترین هدف ممکن را نشانه می‌رفت.
استیو یک بار به من گفت که توسعه و تکمیل محصولات خوب خیلی بیشتر از آنچه مردم فکر می‌کنند طول می‌کشد. چیزی که دیگران مثل یک معجزه ناگهانی می‌بینند، محصول فرآیند طولانی تحقیق، توسعه و تصحیح است. اگر یک نمونه برای این حرف وجود داشته باشد، پیکسار است. توسعه داستان اسباب‌بازی را می‌توان تا ۱۶ سال پیش از اکرانش به عقب برد، یعنی زمانی که پیکسار چیزی نبود جز بخش کامپیوترهای گرافیکی در لوکاس فیلم. از آنجا مسیری پر دست انداز طی شده بود، سفری بی‌پایان و پرچالش.
وضع ما از این نظر خیلی جالب بود که در نوامبر ۱۹۹۵، در کمتر از یک هفته کل آینده پیکسار به ۲ رقم وابسته بود: درآمد اکران اولیه داستان اسباب‌بازی و قیمت سهام پیکسار در عرضه اولیه سهامش در بورس.
اولین عدد، اکران اولیه داستان اسباب‌بازی، به ما می‌گفت که فیلم تا پایان اکرانش چقدر خوب خواهد فروخت. زمان اکران ۲۲ نوامبر، سه‌شنبه قبل از عید شکرگزاری بود. دیزنی که توزیع کننده فیلم بود، به ما گفت می‌تواند با استفاده از فروش جمعه‌شب پیش‌بینی خیلی خوبی از اکران اولیه و درآمد کلی فیلم داشته باشد.

به بیان دیگر، بعد از آن همه سال توسعه تکنولوژی و سپس ۴ سال تلاش برای ساخت داستان اسباب‌بازی، پیکسار در یک شب می‌فهمید که دنیا چه نظری درباره کارش دارد. درست مثل دوی ۱۰۰ متر المپیک، جایی که یک عمر تلاش برای تبدیل شدن به سریع‌ترین مرد روی زمین، به یک عملکرد ۱۰ ثانیه‌ای گره می‌خورد. اگر دنیا عاشق فیلم ما می‌شد، پیکسار فرصت این را داشت که در عصر سرگرمی‌های گرافیکی بدرخشد. و اگر نه، پیکسار هم در تاریخ می‌رفت کنار بقیه شرکت‌هایی که تلاش‌شان را کردند ولی نتوانستند.
یک روز غروب با استیو در پالو آلتو قدم می‌زدیم که از من پرسید: «چه درآمدی در اکران اولیه تو را خیلی خوشحال می‌کند؟»
گفتم: «هر چیزی بالای ۱۰ میلیون دلار، حتی اگر ۸ میلیون هم باشد خوب است.»
استیو گفت: «عدد من ۱۵ میلیون دلار است، اگر بین ۱۵ تا ۲۰ باشد دیزنی پیش‌بینی فروش بالای ۱۰۰ میلیون در امریکا خواهد کرد. آن‌وقت هیچ‌کس نمی‌تواند حضور ما را زیر سوال ببرد.»
بارها بحث مشابهی را داشتیم. عاشق گمانه‌زنی درباره ظرفیت گیشه‌ی داستان اسباب‌بازی بودیم و اینکه چه اثری خواهد داشت. گیشه قاره -شامل امریکا و کانادا- اگر به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسید عالی بود. یک عدد جادویی در صنعت سینما، فقط ۴ فیلم انیمیشن تا قبل از آن چنین رکوردی را زده بودند، و همه ساخته‌ی دیزنی بودند؛ دیو و دلبر، علاالدین، شیرشاه و پوکاهانتس. اگر اینها را کنار بگذاریم، در بین ۱۷ انیمیشن بلندی که استودیوهای بزرگ یا مستقل در ۵ سال گذشته اکران کرده بودند، هیچ کدام از ۱۴ میلیون دلار در کل دوره اکران (نه فقط هفته اول) فراتر نرفته بودند. در دنیای انیمیشن، به دلایل مختلف، دیزنی سلطان سینما بود.

[تصویر:  do.php?img=2425]
انیماتورها مدل‌هایی از ووُدی و باز را می‌ساختند، ۱۹۹۵

دومین عددی که آینده پیکسار را تعریف می‌کرد قیمت عرضه سهامش در بورس بود. از بین تمام مشکلات در عرضه عمومی سهام پیکسار، مسئله‌ای که ذهن استیو را به خود درگیر کرده بود قیمت‌گذاری بود.
اگر هر سهم را ۱۰ دلار می‌فروختیم، با در نظر گرفتن تعداد کل سهام، ارزش پیکسار ۳۷۰ میلیون دلار می‌شد و  سهم ۸۰ درصدی استیو ۳۰۰ میلیون دلار می‌ارزید. اگر هر سهم را ۲۰ دلار می‌فروختیم، ارزش پیکسار و سهم استیو به ترتیب ۷۴۰ و ۶۰۰ میلیون دلار می‌شد. به بیان دیگر، قیمت سهام پیکسار در پایان روز عرضه نه فقط بازگشت استیو به صحنه را نشان می‌داد، بلکه ارزش او را با عدد و رقم نمایان می‌کرد.
استیو یک بار پشت تلفن گفت: «ما بیشتر از نتسکِیپ می‌ارزیم. آنها فقط یک سال سابقه دارند، و ضررده هستند. اگر فیلم‌های پیکسار خوب بفروشد، تعدادشان را زیاد می‌کنیم. پس باید ارزش شرکت هم بیشتر شود.»

نتسکِیپ در روز ورود به بورس ۱ میلیارد دلار می‌ارزید. اما در پایان آن روز بورس‌بازان این عدد را به ۲ میلیارد دلار رساندند. اگر هزار بار در روز هم چرتکه می‌انداختیم، نمی‌شد ارزش پیکسار را به ۲ میلیارد رساند. لااقل من این‌طور فکر می‌کردم.
مقاومت هم کردم و به او گفتم: «ریسکش زیاد است. اگر استراتژی‌مان برای ورود به بورس مثل نتسکِیپ باشد -که بزرگترین هیجان را این چند سال به پا کرد- شاید کل قضیه خراب شود. بهتر است عرضه مثبتی داشته باشیم، سرمایه‌گذاران را خوشحال کنیم و بگذاریم بازار قیمت را تعیین کند.»
سرانجام بانکدارهایی که در ورود به بورس کمک‌مان می‌کردند هم به نتیجه خودشان رسیدند. آنها فکر می‌کردند که قیمت خیلی زود به نزدیک ۲۰ دلار می‌رسد و ارزش شرکت حدود ۷۰۰ میلیون دلار خواهد شد. می‌خواستند از ۱۲-۱۴ دلار شروع کنند که قیمت خوبی بود. اما حتما باید موافقت استیو جلب می‌شد.
به او گفتم: «اگر با ۱۲-۱۴ دلار پیش کمیسیون بورس و اوراق بهادار برویم و بعد فیلم هم خوب بفروشد، می‌توانیم تا دو برابر افزایشش دهیم، درست مثل نتسکِیپ. البته اگر با بالای ۲۰ دلار شروع کنیم، وارد باشگاه میلیاردی‌ها می‌شویم. اما اگر محافظه‌کارانه شروع کنیم و اجازه دهیم بازار قضاوت کند، شانس موفقیت بیشتر است. همه بانکدارها موافق این روش‌اند. من هم همین‌طور.»
استیو گفت: «بگذار فکر کنم.» و بعد از چند ساعت خودش تماس گرفت و گفت: «با همین طرح جلو برویم، فکر می‌کنم فیلم آنقدر خوب خواهد فروخت که قیمت را قبل از عرضه دو برابر خواهیم کرد.»
نفس راحتی کشیدم. حالا یک نقطه شروع داشتیم.

صبح شنبه، ۲۶ نوامبر ۱۹۹۵ من فقط در خانه قدم‌رو می‌کردم. یک سری تماس تلفنی ترتیب داده بودیم تا بتوانیم فروش جمعه‌شب فیلم را تخمین بزنیم. قرار بود سارا استَف -که به منبع آمار گیشه وصل بود- تلفنی به من بزند.
هیلاری پرسید: «چه ساعتی زنگ می‌زند؟» گفتم: «حوالی ۱۰ صبح.»
حالا ساعت ۱۰:۳۰ بود و لحظاتی بعد ما اولین رقم جادویی را می‌شنیدیم: فروش آخرهفته داستان اسباب‌بازی.
هیلاری گفت: «نگرانم.» بیست دقیقه بعد تلفن زنگ خورد. سریع جواب دادم: «بله، بله. متوجهم. خیلی ممنون. آره ممنون می‌شوم جزئیات را هم فکس کنی. شماره مرا که داری.»
وقتی قطع کردم، لحظاتی طول کشید تا بتوانم حقیقت را هضم کنم. هیلاری پرسید: «چی شد؟» صبر نداشت.
گفتم: «گیشه را ترکاندیم.» هیچ‌کس باورش نمی‌شد بتوانیم. حالا دیزنی پیش‌بینی فروش افتتاحیه‌ای در حدود ۳۰ میلیون دلار را داشت! فقط فروش جمعه‌شب نزدیک ۱۱.۵ میلیون دلار بود. هیلاری جیغ زد: «واو!» من تکرار کردم: «۳۰ میلیون دلار. حتی بیشتر. نظرسنجی سینماروها هم عالی بوده. دیزنی فکر می‌کند فیلم پرفروش خواهد بود. بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در امریکا، شاید حتی بالاتر از ۱۵۰ میلیون دلار.»
۵ دقیقه بعد استیو زنگ زد. خیلی خوشحال بود، گفت: «گل کاشتیم، با بازاریابی دیزنی حرف می‌زدم، با جان (لَستر). با آیزنر. می‌گویند این می‌تواند پرفروش‌ترین فیلم سال باشد.»

تا آن روز بزرگترین فیلم سال ۱۹۹۵ «بتمن برای همیشه» با فروش ۱۸۴ میلیون دلار در امریکا بود. آپولو ۱۳ هم با ۱۷۲ میلیون در جایگاه دوم بود. 
من به استیو گفتم: «جدی می‌گویی؟ این یعنی نزدیک ۲۰۰ میلیون دلار!»
استیو گفت: «شدنی است. زدیم به هدف لاورنس. صاف وسط هدف.»

داستان اسباب‌بازی با ۱۹۱.۷ میلیون دلار بتمن را به زیر کشید و فروش جهانی‌اش به ۳۶۵ میلیون دلار رسید. هر سهم پیکسار با قیمت ۲۲ دلار به بورس عرضه شد و تا آخر روز به ۳۹ دلار رسید که ارزش کل کمپانی را بالای ۱.۵ میلیارد دلار قرار می‌داد. چیزی که هیچ‌کس پیش‌بینی نمی‌کرد.
رابطه پیکسار و دیزنی با اختلافات زیاد ادامه یافت تا زمانی که مایکل آیزنر جای خود را به باب آیگر داد و سرانجام دیزنی در ۲۰۰۶ موافقت کرد که پیکسار را به ارزش ۷.۴ میلیارد دلار بخرد. تمام مبلغ به شکل سهام پرداخت شد و استیو جابز را به بزرگترین سهام‌دار دیزنی تبدیل کرد. هنوز ۵ سال بعد از فوتش، خانواده او به واسطه سهامی که در دیزنی دارند، میلیاردر هستند.

چاپ این مطلب

تور قشم در جاذبه هایی خاص از قشم
ارسال کننده: Qeshmtour - ۹۵/۸/۲۳، ۰۸:۵۴ عصر - انجمن: سفرهای داخلی - پاسخ (1)

معرفی کوتاه جزیره قشم:

قشم بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس واقع در تنگه هرمز است
.ترکیب جمعیتی (طبق سرشماری آبانماه سال ۱۳۸۵)
· جمعیت کل جزیره قشم: ۹۸٫۸۲۹ نفر
· جمعیت مردان: ۴۹٫۷۴۲ نفر
· جمعیت زنان: ۴۹٫۰۸۷ نفر
· جمعیت کودکان زیر یکسال: ۲٫۲۶۸ نفر
· جمعیت کودکان زیر پنج سال: ۱۱٫۸۰۰ نفر

زبان اصلی مردم قشم، مانند تمام مردم ساکن بنادر و سواحل جنوب کشور و دیگر جزایر، فارسی است ولی با گویش بندری صحبت میکنند که برای همه مردم و مسافرانی که به جزیره مسافرت میکنند قابل درک و فهم است. لهجهٔ محلی و متداول مردم قشم در شهرها و روستاهای آن تقریباً یکسان است. بهطور کلی باید گفت زبان محلی قشمی، آمیختهای از زبانهای عربی، فارسی، بندری، هندی و انگلیسی است.مساحت جزیره ۱۴۹۱ کیلومترمربع، حدود ۲/۵ برابر دومین جزیره بزرگ خلیج پارس یعنی بحرین است. طول جزیره از بندر قشم، تا بندر باسعیدو در انتهای جزیره را در منابع مختلف بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ کیلومتر تخمین زدهاند و بیشتر روی طول ۱۱۵ و ۱۲۰ کیلومتر تکیه شدهاست. در گزارش توجیهی اجرای قانون تعاریف، طول سراسری جزیرهٔ قشم را ۱۲۰ کیلومتر ذکر کردهاند. عرض جزیره، در نقاط مختلف متفاوت بوده و بهطور متوسط دارای سه عرض: کم (بین طبل و سلخ)، زیاد (بین لافت کهنه و شیب دراز) و متوسط (در منطقه اسکان) است. با این وجود، عرض متوسط جزیره قشم را ۱۱ کیلومتر میتوان محسوب داشت. تور قشم یکی از تورهای رایج در سفرهای داخلی است و با توجه به چارتی بودن پروازها و گارانتی هتل ها به صرفه است که با تور قشم به جزیره بکر و زیبای قشم سفر کنید. 

جادبه هایی خاص در قشم
کاسه سلخ منطقه اى موسوم به کاسه سلخ در ساحل جنوبى قشم، برهوتى است به طول تقريبى ۷ کيلومتر و عرض تقريبى ۵ کيلومتر که هيچ پوشش گياهى در آن وجود ندارد. اين عارضه طبیعی از جمله جاذبه های گردشگری قشم است که طرفداران زیادی دارد که همه ساله گردشگران زیادی را به پای خود می کشاند بطوریکه عرصهاى است که گويى از حيات و عناصر حياتى بويى نبرده است. هزاران تپه کوچک و بزرگ مخروطى شکل و اشکال فرسايشى در اين عرصه به چشم مىخورد که در اعصار گذشته از زمين جوشيده و در همان حال سفت و بسته شده و تشکيل تپهماهورهاى متداخل و گستردهاى را دادهاند. در عمق اين برهوت يک چشمه شفابخش گوگرد از زمين مىجوشد. مجموعه اين عوامل نشان مىدهد که در لايههاى زيرين در منطقه برهوت سلخ مخازن عظيم نفت و گاز وجود دارد. اين نقطه از قشم گرچه کمتر از ساير جاهاى جزيره بازديدکننده دارد، اما جذابيت شگرف آن مىتواند تفکرى عميق را براى انسان به ارمغان آورد و پناهگاه عاشقان سکوت و آرامش باشد. سکوت و آرامشى که گهگاه صداى بال زدن عقاب بزرگ و معروف قشم در آسمان آبى آن را مى شکند.

[تصویر:  27.jpg]

[تصویر:  29.jpg]

روستای توریان 
[تصویر:  30.jpg]

توريان یكي از روستاهاي جزيره قشم است كه در حدود ۳۱ كيلومتري جنوب غرب قشم قرار دارد و به وسيله يك راه فرعي به طول ۲ كيلومتر از جاده ي اصلي قشم- باسعيدو جدا مي شود. اين روستا از جهات مختلف با روستاهاي ديگر همجموار است بطوریکه از شمال به روستاي خالدين، از جهت جنوب به روستاي رمكان، از غرب به روستاي تم سنتي و از شرق به روستاي باغ بالا محدود مي شود. در این روستا کشاورزی رونق دارد علاوه بر کاشت سیفی جات، زمین های آفتابگردان و نخلستان های زیبای این منطقه از دیدنی های مهم آن محسوب می گردد. در زمان شورش مغول و هرج و مرج آن دوران ايران هر قبيله كه از غارت مغول جان به در مي ببرد، به گوشه امني مي گريخت و گويا قبيله اي كه رئيس آنان توران نامي بود به جزيره قشم آمده و سكونت اختيار كرده و بارگاهي و مسجدي و حمامي بنا نموده و نام شاهي بر خود گذاشته و ملقب به تورانشاه گرديده است، گردشگران قشم همواره دغدغه چگونگی دیدار از نزدیک این آثار تاریخی را دارند که نکته قابل توجه اینجاست که تور قشم امکان دیدار از این روستا و سایر جاذبه های تاریخی قشم را فراهم می کند. 

[تصویر:  33.jpg]

چاپ این مطلب

نشانه‌های اصلی اعتیاد به شبکه های اجتماعی را بشناسید
ارسال کننده: saberi - ۹۵/۸/۲۳، ۰۹:۴۲ صبح - انجمن: شبکه های اجتماعی - بدون پاسخ

ما اکنون در دوره عصر ارتباطات به سر می بریم. دوره ای که با آمدن دستگاههای هوشمند نظیر تلفن های همراه، تبلت و غیره، اخبار در کوتاهترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت در اختیار عموم قرار می گیرند. اما این باخبری، در ازای پرداخت هزینه بسیار سنگینی بدست آمده است که شاید کمتر به چشم می آید؛ کم رنگ شدن ارتباطات در دنیای واقعی و از طرف دیگر از دست دادن آرامش. شاید افراد بسیاری باشند که حتی از اعتیاد خود به اینترنت بی خبرند. اما به راستی تعریف دقیق این اعتیاد چیست؟ علائم و نشانه های آن کدامند؟ و مهمتر اینکه چه تاثیری می تواند بر زندگی ما داشته باشند؟

تعریف اعتیاد به شبکه های اجتماعی چیست؟
" جودی جیمز" متخصص علوم رفتاری در تعریف اعتیاد به شبکه های اجتماعی می گوید: "این اعتیاد نیز تعریف مشابه ای مانند سایر اعتیاد ها دارد، به این معنا که شخص معتاد، قادر به کنترل و توقف استفاده از دستگاه هوشمند خود نیست. او همچنین اضافه می کند؛ اگر به اطراف خود بنگرید مردم زیادی را خواهید دید که دائما یا در حال ارسال پیام هستند یا همیشه در شرایط آنلاین در انتظار دریافت پیام به سر می برند. این بدین معناست که این افراد در استفاده از این شبکه های اجتماعی به نقطه ای رسیده اند که کاملا از کنترل آنها خارج است."

علایم و نشانه ها
"جووآن استفنسون" دکتر روانشناس و متخصص شبکه های اجتماعی در این خصوص می گوید: "مشخصه اصلی اعتیاد به شبکه های اجتماعی، بدخلقی، اضطراب و تشویش بسیار زیاد است. افرادی که بصورت افراطی از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، میزان این مشخصه ها در آنها بسیار بالاست. همچنین چک کردن مداوم تلفن یا دستگاه هوشمند، مشخصه دیگر این نوع اعتیاد به شما می رود. این نخستین کاری است که این افراد بعد از بیدار شدن در صبح یا بعد از کار و هنگام رسیدن به منزل انجام می دهند. وی می افزاید: این افراد ایمیل ها، توئیت ها و سایر پیام های خود را چندین بار در روز یا حتی چندین بار در ساعت چک می کنند."

علت اعتیاد
بنا به نظر" جودی جیمز" عوامل متعددی در تشدید استفاده از شبکه های اجتماعی نقش دارند. برای بسیاری از افراد این فعالیت یک سرگرمی محسوب می شود که می تواند برای ساعت های طولانی وقت آنها را پر کند. بعضی افراد نیز از آن به عنوان ابزاری برای رفع بی حوصلگی استفاده می کنند که در هر دو صورت سرانجام به نقطه ای می رسد که این افراد به جای استراحت تا نیمه های شب درگیر استفاده از آن هستند. اگر بخواهیم به شکل ساده تر اشاره کنیم افرادی که ساعت های متوالی در حال ارسال یا خواندن جوک یا در حال چت هستند به این حالت دچار هستند.

چه افرادی بیشتر در معرض این اعتیاد قرار دارند؟
دکتر "استفنسون" می گوید: از میان افراد درونگرا و بیرونگرا به نظر می رسد افراد برونگرا بیشتر مستعد ابتلا به این نوع اعتیاد هستند و علت آن نیاز این نوع افراد برای ارتباط مداوم با دیگران است. همچنین این نوع اعتیاد در افراد تنها کمتر مشاهده می شود.

تاثیرات 
" جودی جیمز"‌بر این عقیده است که اگر چه این شبکه ها به ما در داشتن ارتباطات بیشتر کمک کرده اند، اما در واقع تکیه افراطی به این شبکه های اجتماعی برای ما نتیجه ای معکوس به همراه داشته و ارتباطات دنیای واقعی ما را محدود کرده است. او می گوید: ما در زندگی مدرن امروزی دچار مشغله های فراوانی شده ایم که در نتیجه وقت اندکی برای ما باقی گذاشته است، بنابراین ایده جالبی نیست که به جای صرف این اندک زمان باقیمانده برای ارتباطات واقعی، ‌بالعکس آن را برای ارتباطات مجازی هدر دهیم. شاید در ظاهر همه چیز خوب باشد اما در واقع تمام دوستان دنیای واقعی خود را بخاطر ارتباطات مجازی با غریبه های که نمی شناسیم از دست داده ایم و این شکل جدیدی از تنهایی است. ما برای تضمین سلامت روحی خود نیاز به داشتن ارتباطات انسانی در دنیای واقعی هستیم. 

دکتر "استنفنسون" نیز بر این باور است که افزایش این نوع اعتیاد حتی ممکن است منجر به ارتکاب جرم در میان این افراد شود یا آسیب های روحی و جسمی و حتی مالی برای این افراد به همراه داشته باشد. وی می گوید: قرار دادن اطلاعات اضافی در این شبکه ها بخصوص برای نوجوانان می تواند مخاطره آمیز باشد. وی با اشاره به داستانی اضافه می کند، اخیرا داستان زن و شوهری را خوانده ام که در یکی از این شبکه های اجتماعی به برنامه زمانی و همچنین محل سفر خود اشاره کرده بودند که در بازگشت با سرقت تمام وسایل منزل خود روبه رو شدند.

چاپ این مطلب

چگونه یک زبان برنامه نویسی یاد بگیریم؟
ارسال کننده: saberi - ۹۵/۸/۲۳، ۰۹:۴۱ صبح - انجمن: کد نویسی - بدون پاسخ

اگر شما به تولید برنامه های رایانه ای، ساخت برنامه کاربردی همراه طراحی پایگاه وب تولید بازی و مواردی از این دست علاقمندید باید به سراغ یادگیری حداقل یک زبان برنامه نویسی بروید. برنامه های رایانه ای به وسیله یم زبان برنامه نویسی نوشته و تولید می شود. این زبان ها انواع مختلفی داشته و براساس معیارهای گوناگونی همچون روش برنامه نویسی نزدیکی به زبان ماشین و نوع رابط تقسیم بندی می شود.

[تصویر:  do.php?img=2327]

انتخاب یک زبان برنامه نویسی

حوزه علاقه خود را انتخاب کنید. اگر چه شما در یادگیری زبان های برنامه نویسی محدودیتی ندارید و می توانید به سراغ هر یک از آن ها بروید ولی بهتر است پیش از هر چیز حوزه علایق خود را مشخص کرده و از خود بپرسید به کدام زبان بیش از بقیه علاقه دارید. این امر باعث می شود شما بر اساس میل و رغبت واقعی تان به این حوزه پا بگذارید.

اگر  می خواهید به صورت حرفه ای در عرصه فناوری وب فعالیت کنید، باید با انواع مختلف زبان های برنامه نویسی آشنا باشید ولی در ادامه باید کار را به صورت تخصصی پیش بگذارید. مثلا توسعه برنامه کاربردی همراه به یک سری مهارت های خاص نیاز دارد که با ملزومات تولید بازی های رایانه ای متفاوت است.
کار را با یک زبان «ساده» شروع کنید. صرف نظر از تصمیمی که برای آینده کاری خود در نظر گرفته اید,بهتر است برای شروع یادگیری به سراغ یک زبان ساده بروید. در این نوع زبان ها مفاهیم نخستین و موضوعات عمومی که در دیگر زبان ها نیز کاربرد دارد, آموزش داده می شود. لذا برای مبتدی ها بسیار مفیدند. دو زبان ساده بسیار معروف عبارتند از : پایتون (Python) و روبی (Ruby) . این دو زبان شی گرا (Object-Oriented) هستند و به راحتی می توان با دستور زبان (syntax) آسان با آن ها کار کرد. امروزه اکثر زبان های دستوری برنامه نویسی از تکنیک های شی گرا استفاده می کنند که از این میان می توان به جاوا,++C و دلفی و … اشاره کرد.

این توضیحات شاید به کارتان بیاید:
پایتون (Python) : یک زبان برنامه نویسی است که در عین سادگی، می تواند برای افراد حرفه ای بسیار کارآمد باشد. بسیاری از وب برنامه کاربردی و حتی برخی بازی های رایانه ای با این زبان نوشته شده اند.
جاوا : در برنامه های زیادی به کار گرفته شده است. از بازی و برنامه کاربردی وب گرفته تا نرم افزار مورد استفاده در دستگاه های خودپرداز.
زبان HTML : هرچند HTML جزء زبان های برنامه نویسی به شمار نمی رود و یک زبان نشانه گذاری ابر متن است, ولی یک نقطه شروع مشترک برای تمام برنامه نویسان وب به شمار می رود و پیش از کار با هر زبان تحت وبی, آشنایی با آن ضروری است.
زبان C : از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی است که هم چنان قدرت و صلابت خود را حفظ کرده است. C پایه زبان های مدرن تری همچون ++C است.

شروعی ساده
با مفاهیم اصلی زبان آشنا شوید. هر زبان برنامه نویسی دارای یک سری مفاهیم بنیادی است که در ساخت برنامه های مفید و کارآمد توجه به آنها ضرورت دارد. یادگیری این مفاهیم و تسلط بر آنها باعث می شود فرد بهتر بتواند مشکلات و خطاهایی که در مسیر برنامه نویسی پیش می آید, درک کرده و آنها را حل و فصل کند.
نرم افزار های ضروری و مورد نیاز را نصب کنید. اغلب زبان های برنامه نویسی به مترجم (Compiler) یا مفسر (Interpreter) که کد را به زبان سطح ماشین ترجمه می کند نیاز دارند. برخی زبان ها از جمله پایتون خود دارای مفسری است که می تواند برنامه را بدون نیاز به ترجمه کردن, بلافاصله اجرا کنید.

برخی زبان ها از جمله ++C وجود دارد IDE هستند. IDE مخفف Integrated Developed Environment و به معنای محیط یکپارچه توسعه است. IDE محیطی است که معمولا از یک ویرایشگر کد, یک مترجم یا مفسر و یک اشکال زدا (دیباگر) تشکیل شده است.
با IDE برنامه نویس تمام یا بخشی از ابزارهای لازم برای توسعه نرم افزار را پیش روی خود دارد و می تواند با آن کار کند.همچنین در اینترنت, ویرایشگر کد به وفور وجود دارد. این برنامه ها راه های مختلفی برای برجسته سازی دستور و تسهیل کار کدنویسی ارایه می کند.

نوشتن نخستین برنامه
دز هر زمان تنها بر یک مفهوم تمرکز کنید.یکی از ساده ترین تمرینات برنامه نویسی  در هر زبانی به نمایش در آوردن عبارت Hello World یا چیزی مشابه آن بر صفحه نمایشگر است. با انجام این تمرین ساده فرد برای نخستین بار با درک دستور زبان (syntax) و نیز نحوه نمایش خروجی به نوشتن یک برنامه ابتدایی مبادرت می ورزد.
با دستور زبان (syntax) کلنجار بروید. دستور بیان کننده نحوه نوشتن زبان برنامه نویسی به گونه ای است که برای مترجم یا مفسر قابل فهم باشد. هز زبان برنامه نویسی از دستور زبان خاص خود استفاده می کند. اگر چه برخی عناصر و اجزا ممکن است بین چند زبان مشترک باشد. برای کسانی که به دنبال یادگیری زبان های برنامه نویسی هستند درک دستور زبان بسیار مهم و حیاتی است.

کار با اشکال زدا را شروع کنید. هنگامی که به برنامه نویسی می پردازید همواره با مساله ای به نام باگ (Bug) روبه رو خواهید شد. باگ -یا همان اشکال نرم افزاری در برنامه- ممکن است به بروز نتایج اشتباه یا حتی اجرا نشدن برنامه منجر شود. باگ ها ممکن است دو نوع باشند: جزیی و ناچیز که زیانی به برنامه وارد نمی آورد یا خطایی مهلک باشند که اجرای برنامه را به طور کامل متوقف سازند.
اشکال زدایی یا دیباگ کردن (Debugging) همان طور که از نام آن پیداست به معنای شناسایی و برطرف سازی اشکالات نرم افزاری بوده و بخش مهمی از فرآیند تولید نرم افزار را تشکیل می دهد. لذا معمولا این کار از همان اوایل شروع برنامه نویسی آموزش داده می شود. وقتی شما با یک زبان برنامه نویسی سروکله می زنید، به ناچار با چیز هایی برمی خورید که ممکن است در وهله نخست کار نکند یا انتظار شما را برآورده نسازد.

[تصویر:  do.php?img=2328]

چاپ این مطلب

گوشی پیکسل گوگل در ۶۰ ثانیه هک شد
ارسال کننده: mesterweb - ۹۵/۸/۲۲، ۰۶:۴۵ عصر - انجمن: هک و امنیت - پاسخ (1)

پیکسل که نام اولین پرچمدار اختصاصی گوگل است در کمتر از ۶۰ ثانیه توسط یک گروه چینی هک شده است.

[تصویر:  do.php?img=2418]

در جریان مسابقه هک PwnFest در کره جنوبی، تیمی از هکرهای سفید با نام Qihoo نشان دادند که با حفره‌ای امنیتی که در پیکسل موجود است می‌توان کنترل گوشی را در دست گرفت. در کمتر از ۶۰ ثانیه این گروه به حفره‌ی امنیتی روز صفر که در پرچمدار گوگل وجود دارد، دست یافتند. این حفره می‌تواند باعث هک شدن این گوشی شود.
با استفاده از این حفره‌ی امنیتی، تیم مذکور ابتدا پلی استور گوگل و سپس مرورگر کروم را اجرا کرده و سپس پیام Pwned by 360 Alpha Team را به نمایش گذاشتند.
تیم Qihoo 360 با کشف این حفره امنیتی ۱۲۰ هزار دلار جایزه گرفت و حالا مسئولیت برطرف کردن این مشکل برعهده‌ی گوگل است.
البته این گروه در انتهای روز علاوه بر حفره‌ی امنیتی موجود در پیکسل، حفره‌هایی را در مرورگر اج مایکروسافت و همچنین باگ امنیتی ۱۰ ساله‌ای در فلش ادوبی نیز به نمایش گذاشتند تا ۵۲۰ هزار دلار جایزه را به جیب بزنند.

چاپ این مطلب

ممنوع شدن استفاده از فناوری شارژ سریع توسط گوگل
ارسال کننده: mesterweb - ۹۵/۸/۲۲، ۰۶:۲۸ عصر - انجمن: موبایل و تبلت - بدون پاسخ

گوگل در گذشته نیز اعلام کرده که با استفاده از فناوری‌های غیراستاندارد شارژ سریع به شدت مخالف است.

گوگل استفاده از فناوری‌های غیراستاندارد شارژ سریع را به شدت مضر می‌داند. در جدیدترین راهنماهای منتشر شده برای اندروید ۷ نوقا، این شرکت به سازندگان گوشی‌های اندروید توصیه کرده است تا از فناوری‌های شارژ سریع که ولتاژ را از حد استاندارد بالاتر می‌برند استفاده نکنند. 
به بیان دیگر گوگل فناوری‌هایی مانند نسل سوم شارژ سریع کوالکام را نیز مناسب نمی‌داند. همچنین گوگل هشدار داده است که نسخه‌های جدید اندروید ممکن است تنها از شارژ سریع استاندارد پشتیبانی کنند.
البته این موضوع به معنای برچیده شدن فناوری شارژ سریع نیست و حتی گوشی‌های پیکسل گوگل نیز از این فناوری پشتیبانی می‌کنند اما غول دنیای فناوری سعی دارد با این کار به وعده‌ی خود برای استفاده از یک کابل برای همه پورت‌های یواس‌بی نوع سی عمل کند. 
در واقع گوگل تلاش می‌کند تا شما برای شارژ کردن گوشی خود نیاز به کابلی مجزا نداشته باشید و سلامت‌ خود و دستگاه‌تان را در معرض خطر قرار ندهید. از طرفی شاید گوگل هیچ‌گاه شرکت‌های دیگر را مجبور به استفاده از فناوری شارژ سریع استاندارد نکند اما شرایط در حال حاضر برای این شرکت‌ها به نظر مناسب نمی‌رسد.

چاپ این مطلب

Stories در اینستاگرام
ارسال کننده: ms.khassi - ۹۵/۸/۲۲، ۰۱:۴۷ عصر - انجمن: اینستاگرام - پاسخ (5)

[تصویر:  do.php?img=2411]

اگر از کاربران اینستاگرام هستید احتمالاً متوجه اضافه شدن دایره‌هایی در بالای صفحه و قابلیت Stories شده‌اید  قابلیت Stories یا داستان‌ها در اینستاگرام به‌تازگی اضافه شده و می‌توان آن را تا حدی یک کپی آشکار از اپلیکیشن Snapchat دانست

Stories چیست؟
قابلیت Stories یا داستان‌ها برای به اشتراک‌گذاشتن موقتی تصاویر و ویدئوها با فالورها یا همان دنبال‌کنندگان شماست. تصاویر و ویدئوهای این بخش تنها به مدت 24 ساعت و در بالای صفحه برای فالورهای شما نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب در بالای صفحه خود و به صورت دایره‌هایی تصاویر و ویدئوهای موقت از فالویینگ‌هایتان را مشاهده می‌کنید که در 24 ساعت اخیر قرار داده شده است.
Storyها در صفحه پروفایل نمایش داده نخواهند شد و همان‌طور که گفتیم موقتی هستند. شما می‌توانید در طول روز چند Story هم منتشر کنید که هنگام نمایش به‌ترتیب برای مخاطبان ظاهر خواهد شد.
هنگام مشاهده Storyهای دیگران می‌توانید با لمس گزینه Send Message یک پیام شخصی مرتبط با آن داستان را برای فرد ارسال کنید و یا با لمس سه‌نقطه و Report تصاویر و ویدئوهای نامناسب و ناقض قوانین را گزارش دهید. همچنین عددی که بالای صفحه مشاهده می‌کنید نشان‌گر تعداد ساعاتی است که از انتشار داستان زمان گذشته و با رسیدن این عدد به 24 آن Story حذف خواهد شد

چگونه Story ارسال کنیم؟
ارسال داستان یا Story در اینستاگرام بسیار ساده است. کافیست دکمه + را در بالای صفحه لمس کنید. حالا می‌توانید با فشردن دکمه دایره‌ای شکل عکس گرفته و یا با نگه‌داشتن آن تا ده ثانیه ویدئو ثبت کنید. دکمه صاعقه شکل برای فعال و غیرفعال کردن فلش دوربین بوده و دکمه‌ای با دو فلش نیز برای جابجایی بین دوربین پشت و سلفی کاربرد دارد

[تصویر:  do.php?img=2412]

اگر بخواهید تصاویر را از گالری گوشی بارگذاری کنید کافیست انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا تصاویری که در 24 ساعت اخیر ذخیره کرده‌اید برای شما نمایش داده شود. دقت داشته باشید تصاویر Stories و همچنین ویدئوها تمام صفحه و مستطیلی شکل هستند.
حالا می‌توانید با کشیدن انگشت از چپ به راست یا راست به چپ افکت‌های مختلف را روی تصاویر خود اعمال کنید. همچنین قادرید با لمس دکمه به شکل قلم در بالای صفحه با قلم‌های مختلف روی تصاویرتان بنویسید و رنگ قلم را نیز از پایین صفحه انتخاب کنید. یک ترفند در این صفحه برای انتخاب هر رنگ دلخواه نگه‌داشتن انگشت روی یکی از رنگ‌ها و سپس کشیدن به سمت رنگ مورد نظرتان است

[تصویر:  do.php?img=2413]

[تصویر:  do.php?img=2414]

یک قابلیت دیگر نیز نوشتن روی تصاویر است که با فشردن دکمه Aa در بالای صفحه انجام می‌شود. پس از درج نوشته می‌توانید آن را با یک انگشت جابجا کرده و با دو انگشت تغییر اندازه داده و بچرخانید.
وقتی کار ویرایش تصویرتان تمام شد می‌توانید با فشردن دکمه پایین سمت راست (فلش به سمت پایین) تصویر را در گالری خود ذخیره کنید و یا با فشردن دکمه دایره‌ای شکل پایین آن را ارسال کنید.
همچنین می‌توانید پس از ارسال Story آن را باز کرده و با لمس سه‌نقطه و انتخاب …Share as Post آن‌را به شکل یک پست‌ عادی نیز در صفحه خود منتشر کنید.

چاپ این مطلب

ریاست جمهوری دونالد ترامپ، خبری بد برای اپل و مایکروسافت
ارسال کننده: نسیم - ۹۵/۸/۲۲، ۱۲:۴۰ صبح - انجمن: اخبار فناوری جهان - بدون پاسخ

با انتخاب دونالد ترامپ، به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا، خیلی‌ها نگران رابطه‌ی دولت با غول‌های فناوری چون اپل و مایکروسافت هستند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا است و اصلا مهم نیست که این انتخاب تا چه اندازه با ذائقه مردم این کشور یا حتی کشورهای دیگر سازگار است. اما فعالان حوزه تکنولوژی در آمریکا نیز با انتخاب ترامپ، نگران رابطه دولت با کمپانی‌های بزرگ فناوری طی چهار ساله آینده هستند.
متاسفانه خیلی‌ها معتقد هستند انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا، به هیچ عنوان نمی‌تواند خبر خوبی برای ساکنان سیلیکون‌ولی باشد، چرا که حزب جمهوری‌خواه بارها کمپانی‌هایی که محصولات خود را در جای دیگری تولید می‌کنند مورد انتقاد قرار داده‌اند. در این بخش می‌توان مشخصا کمپانی اپل و گوشی آیفون را مثال زد.

ماجرای‌ تیراندازی سن‌برناردینو

علاوه بر ادعای فوق، ترامپ چندین بار به این موضوع اشاره کرده بود که کمپانی‌هایی چون اپل و مایکروسافت در موارد حساس رابطه‌ی نزدیکی با دولت آمریکا ندارند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به رمزگشایی گوشی آیفون در ماجرای سن‌برناردینو اشاره کرد که FBI از اپل خواسته بود تا گوشی شخص تیرانداز در ماجرای دسامبر ۲۰۱۵ را هک کند.
البته اپل سرسختانه در مقابل این خواسته مقاومت کرد و اولویت اول خود را حفاظت از حریم شخصی مشتریان خود دانست. جالب اینجا است که بارها مقامات دولتی به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی و حمایت از تروریست‌ها، اپل را به باد انتقاد گرفتند. ترامپ نیز مشخصا یکی از همان افرادی است که نسبت به این موضوع انتقاد داشته و اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات، دیگر اجازه‌ی چنان کاری را به اپل نخواهد داد.

ترامپ گفته بود: اپل فکر میکنه کیه؟ اونا باید قفل گوشی رو باز کنن! امنیت از همه چیز مهمتره و باید مغزمون رو به کار بندازیم و گوشی رو هک کنیم. ما باید ببینیم عقل سلیم چی میگه.
با این وجود نباید فراموش کنیم که ترامپ از سهام‌داران اپل بوده و میلیون‌ها دلار از سوی این کمپانی به جیب وی سرازیر شده است، اما این موضوع باعث نمی‌شود تا محصولات کوپرتینونشین‌ها را تحریم نکند.

تحریم اپل و حامیان او
ترامپ گفته است اپل باید امنیت اون گوشی رو تامین کنه، خب؟ مشکلی نیست، منم فکر میکنم شما باید تا زمانی که اپل کد امنیتی رو نداده، این کمپانی رو تحریم کنید. من فقط به این موضوع فکر می‌کنم، بایکوت اپل !

اینکه بدانیم ترامپ برای محکوم کردن اپل در ماجرای گوشی شخص تروریست به سراغ دنیای اینترنت رفته در نوع خود عجیب است، اما باید بدانید او حتی به همین بسنده نکرده و توییت را حاوی کلمات تند علیه آیفون منتشر کرده است.
بر کسی پوشیده نیست که غول‌های فناوری در جنگ علیه دولت آمریکا از یکدیگر پشتیبانی می‌کنند و برخی از همین تصمیمات مستقیما روی ترامپ تأثیر گذاشته است.
به‌عنوان‌مثال، مایکروسافت از پشتیبانی معاهده ملی حزب جمهوری‌خواه سرباز زده است و به‌جای آن تصمیم گرفته در بخش تکنولوژی هزینه کند. سازمان‌های مختلفی هستند که از کمپانی‌های دیگر نظیر اپل و گوگل درخواست کرده‌اند تا به مایکروسافت ملحق شوند. قطعا بعدازاین تصمیمات، هیچ دلیل برای خشنودی دونالد ترامپ وجود نخواهد داشت.
نهایتا اینکه، ترامپ بارها در جریان رقابت انتخاباتی خود گفته است که از کمپانی‌های آمریکایی می‌خواهد تا روی تسهیلات و تأسیسات داخل این کشور تمرکز کرده و از نیروهای کار آمریکایی استفاده کنند. ازآنجایی‌که برندهایی چون مایکروسافت، گوگل، اپل و دیگران، هزاران نیروی کار در خارج از مرزهای آمریکا دارند، نحوه‌ی برقراری رابطه میان این کمپانی‌ها و دولت جدید آمریکا جذاب خواهد بود.

ترامپ صبح روز گذشته در خلال صحبت‌های خود وعده داده است که او رئیس‌جمهور تمام آمریکایی‌ها است و قصد دارد یک‌بار دیگر آمریکای قدرتمند و عالی را بسازد. کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی تکنولوژی که مقر آن‌ها در آمریکا قرار دارد نیز همین جملات را به شکلی دیگر بیان کرده‌اند، اما باید بدانیم که رابطه‌ی میان دو طرف دعوا موضوعی است که نیازمند زمان است. به‌ویژه بعد از ماه ژانویه که قرار است دونالد ترامپ رسما سکان رهبری آمریکا را در دست بگیرد و رئیس‌جمهور جدید این کشور باشد

چاپ این مطلب