شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری

گذرواژه‌

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 3,330
» آخرین عضو: hasao
» موضوعات انجمن: 9,902
» ارسال‌های انجمن: 14,013

آمار کامل

کاربران آنلاین
در حال حاضر 824 کاربر آنلاین وجود دارد.
» 0 عضو | 824 مهمان

آخرین موضوع‌ها
چگونه لباس بپوشیم که قدبل...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین ارسال توسط: سزار
دیروز، ۰۳:۳۷ عصر
» پاسخ: 2
» بازدید: 600
چگونگی ست کردن ترکیب رنگ ...
دیروز، ۰۱:۴۰ عصر
» پاسخ: 2
» بازدید: 588
بررسی کامیون تاترا
انجمن: معرفی سایت، وبلاگ و خدمات
آخرین ارسال توسط: tehranyekta
۰۳/۲/۳، ۰۵:۴۶ عصر
» پاسخ: 0
» بازدید: 15
نایلون شیرینگ
آخرین ارسال توسط: سینا رضایی
۰۳/۲/۲، ۰۶:۱۰ عصر
» پاسخ: 3
» بازدید: 732
دستگاه های بسته بندی شرین...
آخرین ارسال توسط: سینا رضایی
۰۳/۲/۲، ۰۶:۰۵ عصر
» پاسخ: 1
» بازدید: 290
Exemplary Сasual Dating -...
انجمن: ویندوزفون
آخرین ارسال توسط: anhtuvp
۰۳/۲/۲، ۰۵:۰۹ عصر
» بازدید: 21
Top-notch Сasual Dating -...
آخرین ارسال توسط: ofoghit
۰۳/۱/۳۱، ۰۶:۱۱ عصر
» بازدید: 14
دستگاه آسیاب چکشی چیست و ...
انجمن: بازارچه
آخرین ارسال توسط: ngeekgirl
۰۳/۱/۳۱، ۰۵:۵۵ عصر
» بازدید: 24
سفر به ناشناخته های ایران
انجمن: سفرهای داخلی
آخرین ارسال توسط: arvin912
۰۳/۱/۲۹، ۰۶:۲۷ عصر
» پاسخ: 9
» بازدید: 1,559
دهکده های تفریحی کردان
۰۳/۱/۲۹، ۰۴:۵۸ عصر
» بازدید: 19
قدم زدن در طبیعت و افزایش...
۰۳/۱/۲۹، ۰۴:۵۶ عصر
» بازدید: 15
ایده هایی برای طراحی لوگو...
انجمن: معرفی سایت، وبلاگ و خدمات
آخرین ارسال توسط: webcade
۰۳/۱/۲۸، ۰۶:۲۲ عصر
» بازدید: 29
Finest Сasual Dating - Li...
آخرین ارسال توسط: mohammadalihashemi
۰۳/۱/۲۸، ۱۲:۲۷ صبح
» بازدید: 38
رترو بازگشتی به استایل نو...
۰۳/۱/۲۷، ۰۶:۰۲ عصر
» بازدید: 47
یادگیری یه سال پرماجرا با...
انجمن: آشنایی با مشاغل
آخرین ارسال توسط: minasohrevardi
۰۳/۱/۲۵، ۰۹:۱۰ عصر
» بازدید: 87

چرا فیسبوک اهمیت کمتری برای ناشران اخبار پیدا کرده است
ارسال کننده: saman - ۹۶/۱۲/۲۵، ۱۰:۰۳ عصر - انجمن: فیسبوک - بدون پاسخ

با تغییر الگوریتم فید خبری فیسبوک و کاهش نمایش اخبار برای کاربران، ناشران دیگر مثل گذشته نمی‌توانند برای پخش محتوای خود روی این شبکه‌ی اجتماعی حساب کنند.
فیسبوک در ماه ژانویه اعلام کرد که حجم اخبار موجود در فید خبری‌اش را کاهش خواهد داد و به جای آن پست‌های بیشتری از دوستان و اعضای خانواده به نمایش خواهد گذاشت. در واقع بیش از یک سال می‌شود که نقش فیسبوک در پخش اخبار به طرز قابل توجهی کاهش یافته است.

داده‌های وب‌سایت Parse.ly که میزان بازدید بیش از ۲۵۰۰ وب‌سایت ناشر را ردیابی می‌کند، نشان می‌دهد که در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶، بیش از ۴۰ درصد ترافیک هدایت‌شده به سمت آن‌ها از طریق فیسبوک بود. درحالی‌که در پایان ۲۰۱۷، فیسبوک مسئول کمتر از ۲۶ درصد ترافیک هدایت‌شده به سمت ناشران محسوب می‌شد.
با اعمال تغییرات جدید در فید خبری فیسبوک، این روند احتمالا تداوم خواهد داشت. در کنفرانسی که ماه فوریه و با حمایت وب‌سایت خبری Recode برگزار شد، آدام موسری، مدیر فید خبری فیسبوک اعلام کرد که در ماه‌های پیش‌رو، حجم اخبار نسبت به قبل باز هم کاهش خواهد یافت و تقریبا ۴ درصد از محتوای فید خبری را تشکیل خواهد داد؛ این رقم پیش از تغییر اخیر ۵ درصد بود. در برخی از روزهای ماه فوریه، داده‌های Parse.ly نشان می‌داد که سهم ترافیک ناشران از طریق فیسبوک به زیر ۲۰ درصد رسیده است؛ این رقم کمترین میزان از سال ۲۰۱۳ محسوب می‌شود.

فیسبوک می‌گوید بخش زیادی از این کاهش در سال ۲۰۱۷ ناشی از انفجار ارسال ویدئو در پست‌های فید خبری در ایام پس از انتخابات بود. تاکر باندز، سخنگوی فید خبری، می‌گوید کاربران به‌جای خواندن سرسری سرخط خبرها، زمان خود را بیشتر صرف تماشای ویدئو می‌کنند. وی می‌افزاید: تغییرات الگوریتم فید خبری و کاهش اطلاعات نادرست، حسی‌نگری و تیترهای زرد و فریبنده (Clickbait) نیز در کاهش ترافیک یاد‌شده در سال ۲۰۱۷ مؤثر بوده است.
عامل تأثیرگذار دیگر در کاهش نقش فیسبوک در پخش اخبار، رشد محبوبیت فناوری تسریع‌کننده‌ی صفحات موبایل گوگل (AMP) است. گوگل با توسعه‌ی این فناوری در تلاش بوده تا محتوای ناشران اخبار را در صفحات موبایل سریع‌تر بارگذاری کند و همچنین به خوانندگان امکان بدهد محتوای خود را در وب‌سایت‌های گوگل راحت‌تر پیدا کنند. در رویدادی که ماه فوریه در سان‌فرانسیسکو برگزار شد، کنت واکر، نماینده‌ی ارشد گوگل، از انتظار خود برای پیشرفت‌های بیشتر صحبت کرد. او گفت:‌ «ما از اخبار عقب‌نشینی نمی‌کنیم و بیش از پیش در این عرصه فعال می‌شویم.»
در نهایت، خود ناشران نیز در کاهش ترافیک از جانب فیسبوک تأثیرگذار بوده‌اند. از نظر آن‌ها، استراتژی پخش فیسبوک به ضرر آن‌ها بوده و موجب شده است تمایل آن‌ها برای گذاشتن تمام محتوایشان در فیسبوک کاهش یابد. برای مثال، ناشران در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از ویژگی مقاله‌های آنی (Instant Articles) فیسبوک که به محتوای آن‌ها امکان بارگذاری سریع‌تر می‌داد، استقبال کردند؛ اما تا سال ۲۰۱۷، اکثر ناشران به این نتیجه رسیدند که این قابلیت کمکی به کسب درآمد آن‌ها نمی‌کند؛ در نتیجه محتوای کم‌تری در دسترس آن قرار دادند.

[تصویر:  do.php?img=4655]

تا ژانویه‌ی امسال به‌ نظر می‌رسید که فیسبوک برای تصمیم‌گیری درباره‌‌ی پخش اخبار دچار سردرگمی شده است. برای مثال، یک هفته پس از اعلام این خبر که برای ترویج بیشتر تعاملات معنادار بین دوستان و خانواده و تأکید کمتر بر اخبار، فید خبری با تغییراتی همراه خواهد شد، فیسبوک اعلام کرد که بر اساس تحقیقات انجام‌شده از کاربران، شروع به تقویت قابل اطمینان‌ترین ناشران خواهد کرد. این شرکت چند هفته بعد مجددا اعلام کرد که در تلاش برای کمک به ناشران کوچک‌تری که شاهد سراریز شدن درآمدشان به سمت فیسبوک و گوگل بوده‌اند، قصد افزایش محتوای روزنامه‌های محلی را دارد.
در رویداد Recode، موسری و کمپل براون (سرپرست تیم خبری فیسبوک) تلاش کردند هرگونه سردرگمی را برطرف کنند. آن‌ها اعلام کردند که از این پس گزارش‌های خبری بهتر و طولانی‌تر، عملکرد بهتری از تیترهای زرد و فریبنده در فید خبری خواهند داشت.
براون تصدیق کرد که حتی بهترین ناشران نیز رویکرد فیسبوک در پخش اخبار را ناخوشایند و ناامیدکننده می‌دانند. وی در آن کنفرانس گفت: ما ناگزیر خواهیم شد که بیش از پیش با ناشران شفاف‌ و صریح‌ برخورد کنیم. آن‌ها باید بدانند ما نیازمند این خواهیم بود که آزمایش کنیم و برخی آزمایش‌ها ممکن است به سرانجام نرسند. ما درباره‌ی این مسائل به اندازه‌ا‌ی که لازم بوده است، رک و صریح نبوده‌ایم.

با این حال، او در ادامه گفت وب‌سایت‌هایی که کمیت اخبار را بر کیفیت آن‌ها ترجیح می‌دهند و بیش از حد از خبرهای کوتاه و تیترهای زرد استفاده می‌کنند، نباید انتظار استقبال گرم فیسبوک را داشته باشند. وی افزود:وظیفه‌ی من استخدام افراد از سازمان‌های خبری و قرار دادن تولیدات آن‌ها روی فیسبوک نیست. وظیفه‌ی ما تلاش برای راضی نگه داشتن همه نیست. وظیفه‌ی من این است که اطمینان حاصل کنم اخبار باکیفیت روی فیسبوک قرار می‌گیرد و ناشرانی که قصد انتشار اخبار باکیفیت روی فیسبوک دارند، الگوی کاری مناسبی در اختیار دارند.

اگر براون به‌خوبی به این وعده جامه‌ی عمل بپوشاند، بسیاری از ناشران مشکلی با بخشیدن اشتباهات پیشین فیسبوک نخواهند داشت.

چاپ این مطلب

چرا سیری یک دستیار صوتی ناکارآمد است؟
ارسال کننده: saman - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۹:۴۶ عصر - انجمن: ios - بدون پاسخ

سیری، دستیار صوتی اپل قدیمی‌ترین دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی به‌حساب می‌آید؛ اما در حال حاضر از بسیاری جهات از رقبای قدرتمندش عقب افتاده است.
حتی سرسخت‌ترین طرفداران اپل احتمالا این مسئله را انکار نخواهند کرد که سیری به یک فرصت سوخته تبدیل شده است. با آنکه دستیار صوتی اپل پیش از تمام رقیبان خود از راه رسید و دستیارهای هوشمند صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی را محبوب کرد؛ اما طولی نکشید که به‌سرعت توسط همان رقیبان یعنی الکسای آمازون و گوگل اسیستنت به‌ زیر کشیده شد. هوم‌پاد، اسپیکر هوشمند اپل که تصور می‌شد دژ مستحکم جدید سیری باشد نیز نتوانست آن‌طور که باید انتظارها را برآورده کند. سیری از زمان آغاز به کارش، مسیری طولانی پیش‌روی خود داشته و فرهنگ توسعه‌ی اپل نیز موجب شده است این دستیار صوتی نتواند در پس گرفتن عرصه‌های واگذارشده به رقبا توفیق چندانی به‌ دست آورد.
سیری هنگامی که در سال ۲۰۱۱ به‌ همراه آیفون ۴ اس عرضه شد، از آمادگی لازم برخوردار نبود. این ادعا را سازندگان این دستیار صوتی در گزارش وب‌سایت اینفورمیشن در مورد تاریخچه‌ی توسعه‌ی سیری مطرح کرده‌اند. سیری به دلایل مربوط به تبلیغات و بازاریابی با عجله راهی بازار شد و درست از همان نقطه‌ی آغاز در مورد نحوه‌ی پیشرفت آن اختلاف و ناسازگاری وجود داشت.

کارکنان اپل انگشت اتهام را به سمت ریچارد ویلیامسون، مدیر اجرایی سابق اپل نشانه می‌گیرند؛ کسی که از سوی اسکات فورستال، مسئول آی‌اواس به سرپرستی تیم سیری گماشته شده بود. بر اساس اطلاعات موجود، ویلیامسون برخلاف مخالفت‌های اعضای تیم، تصمیمات خود را به آن‌ها تحمیل می‌کرد. یکی از آن تصمیمات این بود که عملکرد سیری تنها سالی یک بار بهبود و ارتقاء یابد. ویلیامسون این اظهارات را انکار می‌کند و برای فاجعه‌ی پیش‌آمده که حداقل خودش به آن اذعان دارد، اعضای تیم را مسئول دانسته است. در هر صورت، فورستال و ویلیامسون هر دو یک سال پس از فاجعه‌ی دیگری که با انتشار اپل مپس (اپلیکیشن نقشه‌ی اپل) به‌ وجود آمد، از شرکت اخراج شدند.

کارکنانی که در توسعه‌ی سیری در مراحل مختلف دخالت داشتند، اعتراف کرده‌اند که اپل برای محبوبیت غیر منتظره‌ی آمازون اکو آمادگی نداشت و فرهنگ پنهان‌کاری این شرکت نیز احتمالا در از بین بردن بیشتر فرصت‌های سیری مؤثر بوده است. هنگامی که اپل در سال ۲۰۱۲ مشغول کار روی اسپیکرهای اختصاصی خود بود، تصور نمی‌شد که یک روز سیری داخل آن قرار بگیرد؛ اما با عرضه‌ی اکو در سال ۲۰۱۴، اپل بدون درنگ مسیر خود را عوض کرد. با این حال، تا سال ۲۰۱۵ اعضای تیم سیری در جریان برنامه‌های مربوط به هوم‌پاد قرار نگرفته بودند و زمانی تصمیم به تغییر گرفته شد که دیگر بسیار دیر شده بود.

تا به امروز، سیری غالبا یک سیستم بسته باقی مانده است و از یکپارچگی‌های شخص ثالث اندکی بهره می‌برد که در واقع این مسئله از پیامدهای اجتناب‌ناپذیر سیاست‌های اپل محسوب می‌شود. در مقابل، اپل کماکان سرسختی را حفظ کرده است و به بهبودهای صورت‌گرفته در عملکرد سیری، صدای طبیعی، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی آن افتخار می‌کند. دستیار صوتی اپل در حال حاضر صدای شبیه‌تری به انسان پیدا کرده است؛ اما هنوز حتی قادر به انجام نصف کارهایی که رقیبانش انجام می‌دهند، نیست.

چاپ این مطلب

محبوبیت جاوا اسکریپت در میان برنامه‌‌ نویسان
ارسال کننده: نگار - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۹:۳۵ عصر - انجمن: JavaScript - بدون پاسخ

آیا تا به‌حال نگاهی به مرورگر خود کرده‌اید و فکر کرده‌اید که چرا به این شکل است؟ پاسخ سؤال شما بسیار ساده است؛ جاوا اسکریپت.

[تصویر:  do.php?img=4654]

اگر با زبان برنامه‌نویسی «جاوا اسکریپت» (JavaScript) آشنایی نداشته باشید، نمی‌توان شما را به طور جدی به عنوان یک توسعه‌دهنده در نظر گرفت. امروزه جاوا اسکریپت به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی تحت وب شناخته می‌شود. وب‌سایت‌هایی که اغلب بازدید می‌کنید، بازی‌هایی که در reg انجام می‌دهید، برنامه‌هایی که به آن‌ها تکیه می‌کنید، همگی بر پایه‌ی جاوا اسکریپت هستند. بنابراین اگر در حال فکر کردن به یادگیری برنامه‌نویسی هستید و قصد دارید تا اولین زبان برنامه‌نویسی را امتحان کنید؛ جاوا اسکریپت همان چیزی است که نیاز دارید یاد بگیرید.
اگر به همین سادگی قانع نمی‌شوید در زیر دلایلی را برشمرده‌ایم که احتمالا شما را متقاعد خواهند کرد:

۱- جاوا اسکریپت کاملا رایگان است.
اگر قصد دارید فعالیت خود را با تسلط بر جاوا اسکریپت ASAP آغاز کنید، خبر خوبی برای شما داریم و آن این است که می‌توانید کار خود را از همین الان شروع کنید، چراکه جاوا اسکریپت نیاز به نصب یکسری برنامه‌های غیرضروری ندارد. تنها موردی که برای شروع نیاز دارید یک ویرایشگر کد برنامه قابل اعتماد و یک مرورگر اینترنت است.

۲- تقریبا همه جا یافت می‌شود.
جاوا اسکریپت در مفهوم معادل دیجیتالی زبان انگلیسی محسوب می‌شود، بدین معنی که همانند زبان انگلیسی بصورت جهانی شناخته‌شده است. همچنین این زبان تاروپود ساختار برنامه‌نویسی را تشکیل می‌دهد. همه جا آن را می‌بینید فقط از وجود آن آگاه نیستید. جاوا اسکریپت در هر پلتفرمی که تصور کنید قرار دارد؛ مرورگرها، برنامه‌های موبایل و کامپیوتر‌های رومیزی، دستگاه‌های اینترنت اشیاء و غیره.

۳- برای تازه‌کاران بسیار عالی است.
حتی کسانی که هرگز برنامه‌نویسی نکرده‌اند می‌توانند در جاوا اسکریپت ماهر شوند. ساختار آن بسیار ساده و قابل هضم است به طوری که مبتدیان می‌توانند نحوه استفاده از آن را به سرعت فرا گیرند.

۴- به عنوان یک زبان بنیادین عالی به حساب می‌آید.
اگر تمایل دارید تا با زبان‌های برنامه‌نویسی پیچیده‌تر آشنا شوید؛ بنابراین جاوا اسکریپت یک سکوی پرتاب عالی برای شما به حساب می‌آید. به محض اینکه آن را در سطحی عمیق درک کنید، یادگیری زبان‌های دیگر برای شما بسیار ساده خواهد بود.

۵- سرگرم‌کننده و تعاملی است.
از آنجایی که از جاوا اسکریپت در توسعه front-end در صفحات وب بهره برده می‌شود، می‌توانید تا آنجا که دوست دارید از رابط‌های گرافیکی مختلف استفاده کنید. می‌توانید با انیمیشن بازی کنید، رابط‌های کاربری زیبا طراحی کنید، بازی بسازید و مواردی از این دست. امکانات این پلتفرم بی‌پایان هستند.

۶- قدرتمند است.
نقطه اشتراک پی‌پل، نتفلیکس، لینکداین و اوبر در چیست؟ همه آن‌ها بر اساس جاوا اسکریپت هستند – به طور خاص می‌توان به Node.js اشاره کرد. بیشتر وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مهم جهان به نوعی از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند.

۷- اشکال‌زدایی آن نسبتا ساده است.
برخلاف سایر زبان‌ها، جاوا اسکریپت یک حلقه بازبینی سریع دارد. از آنجایی که در مرورگر ساخته می‌شود، می‌توانید کد مورد نظر خود را اجرا کنید و نتایج را بلافاصله دریافت کنید. به این ترتیب، می‌توانید سریع‌تر یادبگیرید و بهتر شوید.

۸- فرصت‌های شغلی زیاد برای حرفه‌ای‌های در جاوا اسکریپت.
از آنجایی که روز‌به‌روز کسب‌وکار‌های بیشتری به سمت دیجیتال شدن پیش می‌روند، فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد متخصص در حوزه جاوا اسکریپت وجود دارد، و به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی درحال رشد، علاقه به توسعه‌دهندگان جاوا اسکریپت نیز باید به سرعت رشد کند.

۹- شما را به سمت شغلی پر سود سوق خواهد داد.
میانگین حقوق و دستمزد برنامه‌نویسان جاوا اسکریپت از ۷۴هزار تا ۱۳۰ هزار دلار در سال است.

۱۰- به سرعت درحال تکامل است.
اکوسیستم جاوا اسکریپت ثانیه‌به‌ثانیه درحال تکامل است. تحولات مداوم هستند، بدین معنی که همچنان فرصتی بی‌پایان برای رشد این پلتفرم وجود دارد.
از وقت تلف کردن در یادگیری دیگر زبان‌های برنامه‌نوسی دست بردارید و با سرعت به سمت یادگیری جاوا اسکریپت حرکت کنید. می‌توانید از همین امروز کتاب‌های مختلف یادگیری جاوا اسکریپت را از کتابخانه‌های آنلاین و یا کتابفروشی‌های فیزیکی خریداری کنید یا از محتوای آموزشی وب‌سایت‌های فراوانی که در اینترنت وجود دارد استفاه کنید.

چاپ این مطلب

چطور از یک کارمند ساده به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟
ارسال کننده: نگار - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۸:۰۴ عصر - انجمن: پیشرفت فردی و زندگی - پاسخ (2)

شاید برای خیلی از ما که کار را در یک سطح ابتدایی آغاز می‌کنیم، تصور اینکه روزی یک مدیر موفق باشیم، غیر ممکن باشد. خیلی از مدیران مطرح جهان کار خود را با امور ساده در گرایش خود آغاز کردند و سپس با برنامه ریزی و تلاش در کسب و کار خود پیشرفت کردند.

ده سال اول کار بسیار حائز اهمیت است؛ شما در این دوره مسیر کاری خود را پیدا و پتانسیل رشد کسب درآمد خود را تعیین می‌کنید. در واقع این دوره نشان می‌دهد که شما چقدر توانا هستید. افراد بسیاری هستند که با تلاش توانستند در این دوره از یک کارمند ساده تبدیل به یک مدیر موفق شوند.

الیزابت کلوزمور مدیر بخش بین الملل تبلیغات و مشارکت محصولات در شرکت Sprinklr نیز یکی از این افراد است که طی 10 سال موفق شد از یک کارمند مبتدی به یک مدیر موفق تبدیل شود؛ در این گزارش با هم رمز موفقیت وی را از زبان خودش می‌خوانیم:

…. مهم نیست که کار شما چیست؛ همه ما باید از جایی شروع کنیم. مثل بسیاری از کارکنان دیگر، من هم به عنوان یک کارمند مبتدی و به عنوان یک دستیار در نشریه رودال شروع کردم. کار من این بود که به تلفن‌ها پاسخ دهم، فرم‌ها را پر و جلسات را سازماندهی کنم.
پس از آن، کار را در نشریه هرست شروع کردم. کار جدید من در خصوص شبکه‌های اجتماعی و رویکرد شرکت برای استفاده از رسانه‌های جدید بود. از آنجا، در بخش استراتژی کسب و کار اجتماعی شرکت Target جذب شدم و حدود شش سال پیش به عنوان یکی از مدیران استارت آپ Sprinklr آغاز به کار کردم.
امروز Sprinklr یک پلتفرم مدیریت مشتری موفق در جهان است. ما ۱۵۰۰ کارمند و ۲۰۰ مشتری مشهور (چون Nike، مایکروسافت و مک دونالد) در سطح جهان داریم و یک هدف با ارزش بیش از یک میلیارد دلار را در نظر گرفته‌ایم.
بنده اکنون جلسات بین المللی شرکت Sprinklr را برپا می‌کنم و با سفر به کشورهای مختلف جهان به مدیران شرکت‌ها کمک می‌کنم تا امور مربوط به مشتریان مانند بازاریابی، مراقبت از مشتری، تحقیق و توسعه و غیره را انجام دهند. این یک نقش شگفت انگیز است و من به داشتن این شغل افتخار می‌کنم. این موقعیت کنونی من نتیجه 10 سال تلاش در کار است که با درس های زیادی برای من همراه بود.

من روند رشدم از یک کارمند ابتدایی تا یک مدیر اجرایی در دهه گذشته را به پنج مرحله کلیدی تقسم بندی کردم:

۱. برای اینکه یک مدیر موفق باشید، باید آستین‌های خود را بالا بزنید!
من در اولین سال های کارم آستین‌ها را بالا زدم و سخت کار کردم؛ همیشه هم برای کمک به دیگران و انجام کارهای جدید داوطلب بودم. هیچ چیز خیلی بزرگ، خیلی کوچک یا خیلی خاص به جز کار کردن در من نبود. این تمایل به کار کردن باعث می‌شود تا شخصیت حرفه‌ای شما شکل گیرد و چیزهای بیشتری یاد بگیرید.
مهم نیست که چقدر شغلی شما گسترده است و یا عنوان شما چقدر مهم و بالا است؛ هیچ‌گاه دست از کار و تلاش برندارید. رهبران خوب می‌دانند که چطور به کمک تیم‌های خود بشتابند؛ در واقع رهبران بزرگ آستین‌های خود را بالا می‌زنند و به اصطلاح دستان خود را کثیف می‌کنند.

۲. مبارزه با سندرم فساد و دغل بازی
هنگامی که من در Hearst فعالیت می‌کردم، خیلی از ویراستاران برجسته به من توصیه می‌کردند که از توانایی خود در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنم و شرکت و برند خودم را رونق بخشم. این پیشنهاد در ابتدا واقعا برای من هیجان انگیز بود، اما بعد به این نتیجه رسیدم که اگر واقعا کار خود را بلدم، بهتر است ابتدا به همکاران ارشدم در مورد گسترش کسب و کار و رونق کار‌هایشان کمک کنم.
خوشبختانه، شبکه‌های اجتماعی همانند یک دنیای واقعی هستند و خیلی زود من نتیجه کارهای خودم را در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی گرفتم. کار من سبب شد تا Hearst تعامل بهتری با مخاطبان خود داشته باشد و ترافیک سایت‌های ما به وضوح بیشتر شود. این یک فرصت بزرگ برای اثبات توانایی‌های من بود.
خیلی خوب است که ما هر روز در خصوص ایده‌ها و مهارت‌های خود دغدغه داشته باشیم، اما از سوی دیگر باید اعتماد به نفس هم داشت. هنگامی که فکر می‌کنید می‌توانید در یک کار موفق باشید، به توانایی‌های خود اعتماد کنید، مطالعه کنید و در مورد ایده‌های جدید خود با مدیرتان صحبت کنید.

۳. قهرمان خود را پیدا کنید
من هرگز رئیس و مربی خود را در رودال و پس از آن Hearst فراموش نخواهم کرد. آن‌ها به من آزادی فکر کردن خلاقانه و ارائه ایده‌های جدید دادند. در هرست به خاطر اعتماد مدیر به من، همواره احساس انگیزه و اشتیاق برای انجام کار‌ها را داشتم. وی نه تنها به من استقلال داد تا زمینه‌های جدیدی را برای کسب و کارمان کشف کنم، بلکه در هیئت مدیره هم از ایده‌های من حمایت کرد.
این قهرمان لزوما نباید رئیس یا حتی کسی از بخش شما باشد، اما باید کسی باشد که به ارزش و ایده‌های شما اعتقاد دارد؛ کسی که به شما کمک کند تا پتانسیل و توانایی‌های خود را بروز دهید.
این مرحله فقط در مورد یافتن یک قهرمان برای خود نیست، بلکه شما باید قهرمان دیگران هم باشید. برای اینکار لازم نیست که حتما یک مدیر اجرایی یا یک رهبر باشید. شما نمونه خوب، بد و یا عالی برای اطرافیان خود هستید. شروع به تعریف سبک اجرایی خاص خود در محیط کار کنید و تلاش کنید تا صفات حرفه‌ای را که باعث تحسین دیگران می‌شود، در خود پرورش دهید.

۴. مانند اسفنج باشید!
اگر می‌خواهید به یک مدیر موفق تبدیل شوید، باید مانند یک اسفنج تمام اطلاعات مورد نیاز را جذب کنید. من اطلاعات را در هر فرمت (کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها، وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و غیره) می‌خوردم و به طور مداوم از آنچه وجود داشت الهام می‌گرفتم. قبلا متوجه شده بودم که من توانایی استفاده از آنچه را که می‌آموزم، در کار خود دارم.
هنگامی که من کار در حیطه «رسانه‌های اجتماعی» را انتخاب کردم، تمام توان خود را برای شناخت کامل این محیط‌ ها و قابلیت های آن‌ها بکار گرفتم. تمام مقالات مرتبط را چک کردم تا ایده و فرصت‌های جدیدی برای کار خودم پیدا کنم. من نکات جالب و مهم را از مقالاتی که می‌خواندم، جدا کردم و یافته‌هایم را در یک بسته بندی عظیم فهرست کردم.
اینکار باعث شد به سرعت حجم بسیار زیادی از اطلاعات تخصصی حوزه کاری خود بدست آورم و این منبع تبدیل به یک چارچوب استراتژیک برای من شد که اجازه می‌داد برنامه‌های کارم را در یک فضای ابتکاری شکل دهم.

5 – تبدیل شدن به یک مدیر موفق کار چندان راحتی نیست
مردم عاشق صحبت کردن در مورد تغییر و انعطاف پذیری هستند، اما واقعیت این است که هیچکس به آن روی خوشی نشان نمی‌دهد. اکثر ما پس از بدست آوردن شغل یا رسیدن به یک سطح مشخص دیگر کار‌ها را به صورت روتین انجام می‌دهیم و فقط وظایفی را انجام می‌دهیم که از ما می‌خواهند.
مهم نیست که حرفه شما چیست؛ اگر می‌خواهید روزی یک مدیر موفق باشید، باید برای بهبود کار و توانایی‌های خود تلاش کنید. شما باید مهارت‌های خود را گسترش دهید و ترجیحا به سراغ مباحث جدید و علوم رو به گسترش بروید. 10 سال پیش، از روزنامه نگاران تنها انتظار داشتند که بنویسند، اما امروز آن‌ها مرکز بسیاری از کارهای رسانه‌ای هستند و باید بتوانند کارهایی چون نوشتن، ایجاد محتوا، ویرایش، انتشار و حتی بازاریابی را خودشان انجام دهند.
همانطور که بازار کار و مسئولیت‌های فردی به طور مرتب تغییر می‌کند، شما هم باید به طور مداوم توانایی‌های خود را ارتقا دهید و این یک اصل کلیدی برای پیشرفت است.
اگر مطمئن نیستید که چطور باید اینکار را شروع کنید، باید بگویم که بهتر است خودتان را در شرایط سخت قرار دهید. شرکت در یک دوره آموزشی و داوطلب شدن برای انجام پروژه‌های خارج از حیطه مسئولیت شما از جمله اینکارها است. شما می‌توانید با بزرگان شغل خود مشورت کنید و از آن‌ها بپرسید که چه مهارت‌هایی برای رشد لازم است؛ احتمالا با انجام اینکار‌ها درهای جدیدی به سوی شما باز خواهد شد.

فرصت‌های شغلی یک مسیر مشخص ندارند و قطعا روند تبدیل شدن به یک مدیر موفق قابل پیش بینی نیست، اما داشتن صفاتی چون سختکوشی، اعتماد به نفس، اعتماد کردن به توانایی‌های خود و ریسک پذیری می‌تواند در هر کاری رهگشا باشد و من می‌توانم بگویم که ترکیبی از ویژگی‌های ذکر شده و استفاده از برخی از درس‌های فوق باعث جهش سریع تری در پیشرفت کاری‌تان می‌شود.

چاپ این مطلب

ادینبورگ، آرمان شهر کدنویسان و سیلیکون ولی اروپا
ارسال کننده: نگار - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۷:۴۰ عصر - انجمن: سفرهای خارجی - پاسخ (1)

در گزارش سه ماهه پایانی 2017 وب سایت استک اورفلو (stackoverflow)  که با تمرکز بر کدنویس ها منتشر شده است نشان می‌دهد که کسب و کارهای مربوط به توسعه نرم افزار در بریتانیا دچار تحولات خاصی شده است و کدنویس های انگلیسی محل زندگی خود را به مقصد ادینبورگ ترک می‌کنند.

[تصویر:  do.php?img=4653]

در این گزارش شهرهای مختلف بریتانیا به طور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته‌اند و سپس با یک دیگر مقایسه شده‌اند. نتیجه شگفت آور این گزارش در اسکاتلند نشان می‌دهد که  ادینبورگ، مرکز این کشور بیشترین رشد حوزه فناوری را در میان دیگر شهرهای بریتانیا داشته است.
جامعه کدنویس های ادینبورگ در سه ماهه دوم 2017 به میزان 8 درصد افزایش داشته‌اند و مهندسین نرم افزار 7 درصد نیروی کاری این منطقه را تشکیل می‌دهند. جالب اینجا است که تعداد افرادی که در علوم مربوط به داده های کامپیوتر استخدام می‌شوند در این منطقه تا 20 درصد افزایش داشته است.

در چند سال گذشته، ادینبورگ حتی نام خود را در سطح جهانی نیز ثبت کرده است. اما سوال اینجا است که دلیل این موفقیت چیست؟
نیک فیر، از مقاله نویسان خبرگزاری Scotsman و موسس شرکت Freer Consultancy ادعا می‌کند که رشد ادینبورگ به عنوان یکی از مراکز فناوری به سه موسسه مهم این شهر مربوط می‌شود که به کنایه آنها را «سه گانه مقدس» خطاب می‌کند. این موسسات شامل SkyScanner، مدرسه عالی انفورماتیک ادینبرو و مرکز CodeBase می‌شود.
SkyScanner یکی از مکان های معروف برای کارآفرینان است.  این موسسه بزرگترین مرکز تکنولوژی در اسکاتلند به حساب می‌آید. تا جایی که سال گذشته یکی از سرمایه گذاران چینی به دنبال تصاحب این موسسه با قیمت 1.75 میلیارد دلار بود؛ همین مسئله باعث شد تا این موسسه به بزرگترین مرکز فناوری در ادینبورگ تبدیل شود.
مدرسه عالی انفورماتیک ادینبورگ نیز یکی از 10 موسسه برتر حوزه فناوری در سطح جهان است. از طرف دیگر CodeBase علت اصلی تشکیل بسیاری از کمپانی های حوزه فناوری در اسکاتلند محسوب می‌شود.
علاوه بر این سه مرکز، موسسه CodeClan نیز یکی از بهترین پایگاه های این صنعت است که توسعه دهندگان مبتدی را در خود جای داده است.
بسیاری از افراد فعال در حوزه تکنولوژی از جمله مایکل هایس موسس PocketLeap و یکی از متصدیان جامعه استارت آپ های RookieOven در گلاسگو بر این باورند که تاثیر دانشگاه ها در کشف استعدادهای مختلف و تزریق آنها به اکوسیستم فناوری این منطقه بسیار بالا است.

ادینبورگ از دانشگاه های خوبی نظیر دانشگاه هریوت وات، دانشگاه نیپر و دانشگاه مرکزی ادینبورگ برخوردار است.
کای سیمینتون از موسسان سازمان تجارت الکترونیک Paved With Gold در گلاسگو نیز بر این عقیده است که تعداد زیاد توسعه دهنده ها و کدنویس ها باعث شده تا تبدیل ادینبورگ به یک مرکز مهم فناوری، امری ضروری تلقی شود. وی بر این باور است که شهرهای اسکاتلند در صنعت برنامه نویسی و توسعه در حال رشد هستند و باید به استارت آپ ها بهای بیشتری داد.
با این حال، بسیاری بر این عقیده اند که هزینه پایین برای زندگی در ادینبورگ و گلاسکو مهمترین دلیل تمایل افراد برای زندگی در این شهرها است. زندگی در مرکز این شهرها هزینه کمتری دارد. اجاره خانه و مسکن نیز بسیار ارزان تر است و توقعات نسبت به شهرهایی مثل لندن پایین تر است.
برای مثال خرید یک خانه چهار اتاق خوابه در گلاسگو کمتر از 150 هزار پوند هزینه خواهد داشت که نسبت به بسیاری از شهرهای بریتانیا مبلغ کمتری است.
این مسئله نه تنها در شهرهای بزرگ اسکاتلند، که در دیگر مناطق انگلستان نظیر لیورپول، منچستر و نیوکاسل نیز وجود دارد. با این حال در 10 سال گذشته لندن نام خود را به عنوان یکی از مهم ترین پایگاه های حوزه فناوری در اروپا ثبت کرد و همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد حرفه ای در حوزه فناوری تلاش می‌کنند تا لندن را برای زندگی برگزینند.
انگلستان میزبان بیش از 300 هزار کمپانی فعال در حوزه تکنولوژی است که این مقدار از مجموع تمام شرکت های فعال در این حوزه، در کشورهای اسپانیا، لهستان و ایتالیا بیشتر است.
با این حال یکی از مهم ترین مسائلی که در لندن وجود دارد، هزینه بالای زندگی است. برای مثال اجاره ماهانه یک خانه دوخوابه در ادینبورگ 700 پوند در ماه است که این مقدار برای یک خانه در لندن سه برابر بیشتر است.
البته این مسئله فقط محدود به انگلستان نیست؛ بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا نظیر سان فرانسیسکو و نیویورک که از لحاظ صنعتی پیشرو هستند، هزینه بالایی برای زندگی نیاز دارند.

به طور کل هزینه های پایین برای زندگی در ادینبورگ باعث می‌شود تا این شهر به بهترین مقصد راه اندازی استارت آپ های انگلیسی تبدیل شود. از طرف دیگر وجود کمپانی های بزرگ و مراکز آموزشی معتبر در این منطقه باعث می‌شود تا مرکز اسکاتلند به جای لندن، میزبان کدنویس های بیشتری باشد.

چاپ این مطلب

چطور اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟
ارسال کننده: elshan - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۷:۰۵ عصر - انجمن: تلگرام - پاسخ (1)

این روزها تقریبا هیچ کاربر ایرانی را نمی‌توان یافت که در تلفن هوشمندش، پیام رسان تلگرام را نداشته باشد. این اپلیکیشن قدرتمند با قابلیت‌های فراوان توانسته محبوبیت بالایی را در میان کاربران به‌دست آورد و روز به روز هم این محبوبیت در حال اضافه شدن است.
اما شاید برخی از کاربران بخواهند اکانت تلگرام خودشان را به صورت کامل حذف کنند تا دسترسی خود و دیگران به آن را به طور کامل ببندند. در این مطلب نحوه حذف اکانت تلگرام را آموزش می‌دهیم.

تصمیم حذف حساب کاربری در تلگرام می‌تواند بنا به دلایل مختلفی گرفته شود؛ برای مثال شاید بخواهید یک اکانت جدید تلگرام برای خود بسازید و تمامی تاریخچه حساب قبلی‌تان را پاک کنید.

حذف کردن اکانت تلگرام توسط خود اپلیکیشن امکان‌پذیر نبوده و برای این کار باید مراحل خاصی را خارج از اپ طی کنید که آن‌ها را در ادامه توضیح داده‌ایم:
  • وارد صفحه مخصوص غیرفعال‌سازی حساب تلگرام شوید. (لینک زیر)
    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

• با باز شدن صفحه، یک باکس با عنوان “Your Phone Number” قرار گرفته که در آن قسمت باید شماره تلفن همراهی را که تلگرام با آن فعال است، وارد نمایید.
  • بعد از وارد نمودن شماره تماس، بر روی دکمه آبی رنگ “Next” کلیک کنید.
[تصویر:  do.php?img=4648]

• در این قسمت یک باکس جدید باز می‌شود. در این باکس می‌بایست کدی را که برای‌تان ارسال شده، وارد نمایید.
  • بعد از وارد کردن کد بر روی دکمه “Sign in” کلیک کنید.
[تصویر:  do.php?img=4649]

• در این مرحله باید در باکس مشخص شده، دلیل حذف کردن اکانت‌تان را بنویسید و پس از آن بر روی “Done” کلیک کنید. (نوشتن دلیل برای حذف اکانت اختیاری است.)
[تصویر:  do.php?img=4652]
  • یک بار دیگر از شما خواسته می‌شود تا از حذف اکانت اطمینان حاصل کنید. با کلیک بر روی گزینه “yes, delete my account”، این کار را انجام دهید.
[تصویر:  do.php?img=4651]

برای انجام مراحل حذف اکانت تلگرام خود، به نکات زیر هم توجه کنید:
  • صفحه ویژه دیلیت اکانت تلگرام، توسط مرورگر گوشی موبایل و کامپیوتر قابل دسترسی است.
  • کد ارسالی که در مرحله 4 به آن اشاره کردیم، توسط خود برنامه و حساب کاربری اصلی تلگرام برای شما ارسال می‌شود.
  • این سامانه به کوچک و بزرگ‌ بودن کد ارسالی حساس است.
  • با حذف اکانت تلگرام دیگر هیچ راه برگشتی برای کاربر وجود نداشته و همه اطلاعات از جمله چت‌ها، مخاطبین و دیگر داده‌ها، از بین می‌روند.
  • پس از حذف اکانت تلگرام، مخاطبینی که در این برنامه با شما ارتباط داشته‌اند،نام اکانت‌تان را با عنوان “Deleted Account” مشاهده می‌کنند.
نکات مهم:
  • از دیلیت اکانت کردن مکرر تلگرام به دلایل مختلف خودداری کنید و تنها در صورتی که قصد دارید برای همیشه با تلگرام خداحافظی کنید، نسبت به حذف کردن اکانت خود اقدام کنید.
  • بطور پیشفرض بعد از گذشت 6ماه عدم استفاده از تلگرام، اکانت شما بطور خودکار حذف خواهد شد. این زمان به مدت 12ماه از طریق مراجعه به بهش تنظیمات تلگرام قایل افزایش است.
  • دیلیت اکانت کردن تلگرام هیچ سودی برای رفع مشکلات پیش آمده برای تلگرام شما ندارد و صرفا برای خداحافظی همیشگی با تلگرام است. پس فریب سایتها و کسانی که در مواجهه با مشکلات به شما پیشنهاد دیلیت اکانت میدهند را نخورید!
  • بهنر است بیش از یکی دوبار دیلیت اکانت نکنید، چون باعث جریمه شدن و ایجاد محدودیت ها و مشکلاتی برای شما میشود. (برای مثال می توان به مشکل عدم ارسال پیام جوین شما به تلگرام و عدم اطلاع مخاطبین از حضور  و فعالیت شما در تلگرام اشاره کرد. )

چاپ این مطلب

زمان خداحافظی با کارت های حافظه فرا رسیده است!
ارسال کننده: elshan - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۶:۰۳ عصر - انجمن: سخت افزار - پاسخ (1)

در سال های اخیر قیمت حافظه های NAND کاهش یافته که باعث افزایش حافظه داخلی گوشی های هوشمند شده است. به نظر شما با ادامه این روند در آینده کارت حافظه منسوخ می شود؟

[تصویر:  do.php?img=4647]

بسیاری از کاربران از کارت حافظه خارجی برای ذخیره اطلاعات خود در گوشی های هوشمند استفاده می کنند. در حالی که مموری کارت می تواند تا چندین سال بدون مشکل کار کند ولی این احتمال وجود دارد که یک روز به صورت اتفاقی بدون هیچ هشداری تمامی اطلاعات موجود در آن پاک شوند.
در بعضی مواقع می توان اطلاعات را از روی رم خارجی بازیابی کرد. با این حال آیا استفاده از مموری کارت راه حل مناسبی برای ذخیره اطلاعات محسوب می شود؟ با توجه به کاهش قیمت حافظه های NAND، شاید در آینده افراد کمتری تمایل به استفاده کارت حافظه از خود نشان دهند.

بدون هیچ شکی می توان مزایای زیادی را برای مموری کارت در نظر گرفت ولی برخی از ویژگی های آن باعث می شود که استفاده از آن در تمامی مواقع کار منطقی محسوب نشود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای خرید نسخه 128 گیگابایتی پیکسل 2 نسبت به نسخه 64 گیگابایتی باید 100 دلار هزینه بیشتر پرداخت کنید ولی در صورت خرید رم 64 گیگابایتی تنها نیاز به پرداخت 30 دلار هزینه اضافه است.

در ادامه به بیان مشکلات کارت های حافظه می پردازیم:

کارت حافظه همیشه قابل اطمینان نیست
در حالت تئوری کارت حافظه باید برای چندین سال بدون مشکل کار کند که البته در صورت فشار مضاعف چنین موضوعی صادق نیست. به همین دلیل برخی از مموری کارت ها دارای گارانتی 5 ساله، 10 ساله و یا مادام العمر هستند.

مسلما در واقعیت یک کارت حافظه عمر بی نهایت ندارد و احتمال خرابی آن بعد از چند سال استفاده عادی وجود دارد. در صورت خرابی کارت حافظه، اطلاعات آن قابل دستیابی نیستند و شرکت های گارانتی کننده نیز مسئولیت بازیابی اطلاعات را برعهده نمی گیرند که این موضوع می تواند برای بسیاری از افراد مشکلات بزرگی را ایجاد کند. 
شاید اطلاعات بالا به صورت علمی ثابت نشده باشد ولی با مراجعه به بازار می توانید چنین موضوعی را به شخصه مشاهده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم اگر اطلاعات خیلی حساسی دارید آن ها را در رم ذخیره نکنید چراکه احتمال حذف آن ها وجود دارد.

سرعت کمتر مموری کارت نسبت به حافظه داخلی
زمانی که در رابطه با سرعت فضای ذخیره سازی صحبت می کنیم منظور ما سرعتی بوده که توسط آن اطلاعات انتقال می یابد. در حقیقت سرعت یک حافظه به دو بخش خواندن (Read) و نوشتن (Write) اطلاعات مربوط می شود. گوشی های هوشمند جدید به حافظه داخلی UFS مجهز هستند که سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالایی نزدیک به صدها مگابایت بر ثانیه دارند.

در نقطه مقابل بهترین مموری کارت موجود در بازار سرعتی برابر با 90 مگابایت بر ثانیه برای خواندن و نوشتن اطلاعات دارد که این اعداد را باید ادعای سازنده آن ها دانست. در واقعیت حداکثر سرعت یک کارت حافظه کمتر از میزان اعلام شده توسط تولیدکننده است.
نحوه استفاده از کارت حافظه و همچنین کیفیت و سرعت آن می تواند بر روی سرعت کلی دستگاه شما نیز تاثیرگذار باشد و باعث کاهش سرعت عملکرد آن شود. در حالت کلی سرعت کارت های حافظه از حافظه داخلی دستگاه ها کمتر است.

کاربرد محدود کارت حافظه
در حال حاضر بیشترین کاربردی که مموری کارت دارد، ذخیره سازی موزیک، تصاویر و ویدیو بر روی آن است. تمامی گوشی های هوشمند به کاربر اجازه می دهند که ویدیوهایی که ضبط می کنند را بر روی کارت حافظه ذخیره کنند که البته در صورت افزایش رزولوشن ویدیوها به 4K، نیاز به رم گران تر است.

یکی دیگر از کاربرد مموری کارت ها انتقال اطلاعات اپلیکیشن ها بر روی آن هاست که البته این امر به علت سرعت کمتر کارت حافظه می تواند مشکلاتی را برای سرعت دستگاه ایجاد کند. 
برخی از سازندگان قابلیتی را در محصولات خود ایجاد می کنند که توسط آن ها دستگاه مموری کارت را به عنوان حافظه داخلی شناسایی می کند. این ویژگی در حال حاضر در دستگاه های نسبتا کمی موجود بوده و برخی از سازندگان مطرح بازار همانند سامسونگ و ال جی به کاربران خود این اجازه را نمی دهند.

وجود مموری کارت جعلی در بازار
در بازار می توان کارت حافظه های جعلی بی شماری را پیدا کرد که با برند یکی از شرکت های معروف و به عنوان محصول اصلی به فروش می رسند. این مموری کارت ها علاوه بر کاهش سرعت کلی دستگاه، اطلاعات کاربر را نیز در معرض خطر قرار می دهند.

یکی از نکات جالب قیمت پایین تر این محصولات است که باعث می شود کاربران بی شماری جذب آن ها شوند. برای مثال در سایت هایی همانند eBay می توان کارت حافظه 512 گیگابایتی را با قیمت 36 دلار خریداری کرد!

امنیت پایین کارت حافظه

هم اکنون بسیاری از گوشی های هوشمند از روش های مختلفی برای حفظ امنیت اطلاعات استفاده می کنند. سنسور اثر انگشت، اسکنر عنبیه چشم، سیستم شناسایی چهره و حتی پسورد باعث می شود که امنیت اطلاعات در هنگام سرقت گوشی هوشمند تا حدودی تضمین شود.

اگر اطلاعات بر روی کارت حافظه خارجی ذخیره شده باشد سارق می تواند آن را به راحتی از دستگاه خارج کند. با اتصال مموری کارت به کامپیوتر یا گوشی هوشمند این احتمال وجود دارد که اطلاعات شما را در معرض خطر قرار بگیرد.

آیا در سال 2018 نیازی به مموری کارت است؟
در گذشته نه چندان دور نیاز به وجود درگاه کارت حافظه خارجی برای یک گوشی هوشمند کاملا حس می شد. علت این امر را باید در حافظه داخلی کم آن ها جستجو کرد. در حال حاضر حداکثر پرچمداران بازار حداقل به 64 گیگابایت حافظه داخلی مجهز هستند که برای اکثر کاربران کافی به نظر می رسد. 
اگرچه در گذشته شاهد حذف درگاه فلاپی و همچنین سی دی رام از لپ تاپ ها بوده ایم (البته سی دی رام از اولترابوک ها حذف شده اند) ولی به نظر ما در حال حاضر نمی توان درگاه کارت حافظه خارجی را به صورت کامل از گوشی های هوشمند حذف کرد.

در حقیقت برای حذف این درگاه باید راهکارهایی ارائه شود که برای مثال می توان به فضای ابری اشاره کرد. با وجود اینکه افراد زیادی از فضای ابری استفاده می کنند ولی برای افزایش محبوبیت آن باید علاوه بر کاهش قیمت فضای ذخیره سازی، سرعت اینترنت نیز افزایش یابد. شاید روزی کارت حافظه خارجی منسوخ شود ولی تا آن روز فاصله زیادی باقی مانده است.

چاپ این مطلب

مشکلات بسته شدن همیشگی اپ استور برای کاربران ایرانی
ارسال کننده: elshan - ۹۶/۱۲/۲۵، ۰۵:۵۲ عصر - انجمن: ios - پاسخ (1)

پس از حذف بسیاری از اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور شرکت اپل، این بار دسترسی کامل ایرانیان به این فروشگاه اپلیکیشن بسته شده است. اما بسته شدن اپ استور برای ایران چه مشکلاتی برای کاربران ایرانی اپل ایجاد می کند؟

از مدت ها پیش بسیاری از کاربران برای استفاده از اپلیکیشن های سیستم عامل iOS با مشکلات زیادی روبرو بودند. طی ماه های اخیر اما اپل یک بار دیگر از کاربران ایرانی روی برگردانده و بسیاری از اپ های مطرح ایرانی از جمله اسنپ، دیجی کالا و… را از این فروشگاه حذف کرده بود. این بار نیز به نظر می رسد دسترسی کاربران ایرانی را برای همیشه به این فروشگاه اپلیکیشن بسته شده است.

از روز گذشته کاربران ایرانی با پیغام the app store is unavailable the country or region you’re in مواجه می شوند و باید برای استفاده از اپ استور از فیلتر شکن استفاده کنند. اینجا خبری از جایگزین های استاندارد و مشابه نیست چرا که سیستم عامل iOS به شدت محدود است و نمی توان مانند اندروید به راحتی از یک فروشگاه اپلیکیشن دیگر استفاده کرد. در نتیجه بسته شدن اپ استور برای ایران معضلاتی را بوجود می آورد. 
اپل در ادامه سیاست های ترامپ دست به این کار زده و با این کار یک بار دیگر روحیه ضد ایرانی خود را به نمایش گذاشته است.
شرکتی که خدمات رسمی در ایران ندارد و گوشی هایش بصورت رسمی و با قیمت های گزاف در ایران عرضه می شود، اکنون دیگر هیچ گونه پشتیبانی نرم افزاری هم برای ایرانیان ندارد.

سوالاتی که در این رابطه پیش می آید:
آیا با بسته شدن همیشگی اپ استور، کاربران ایرانی استفاده از گوشی های اپل را متوقف می کنند؟
چرا کاربران ایرانی با تمام این مشکلات، به استفاده از گوشی های اپل ادامه می دهند؟

چاپ این مطلب

چگونگی پیدایش بانکداری الکترونیک در جهان
ارسال کننده: hoboot - ۹۶/۱۲/۲۵، ۱۲:۱۸ صبح - انجمن: فین تک ها و خدمات مالی - بدون پاسخ

زمان شروع پرداخت الکترونیکی در دنیا به سال ۱۹۱۸ میلادی برمی‌گردد، یعنی هنگامی که بانکهای فدرال رزرو امریکا به انتقال وجوه از طریق تلگراف می‌پرداختند.

اینترنت در سال ۱۹۷۰ توسط متخصصین دانشگاهی، به منظور اشتراک دریافت ها، توسعه یافت و تا سال ۱۹۹۳ محبوبیت اینترنت برای عموم و خصوصاُ تجاری که امید به گسترش مشتریانشان داشتند، افزایش پیدا کرد. عواملی که بانکداران را به سمت اینترنت متوجه ساخت عبارت بود از: مواجه شدن با مبالغ هنگفت، مشتریان زیانده و رقابت بین غیر بانکی ها. در سال ۱۹۹۴، بانکها شروع به کاوش در اینترنت کردند تابه عنوان یک سیستم تحویلداری پیشنهادی برای محصولات و خدماتشان، از بانکداری اینترنتی استفاده کنند. این نوع بانک برای هر تراکنشی قیمت کمتری را از بانک های شعبه دار پیشنهاد کرد. همچنین به دسترسی بازارهای جهانی و آسایش بیشتر مشتریان توجه بیشتری نشان داد. تا ژانویه ۱۹۹۵، فقط ۲۴ بانک بر روی شبکه اینترنت وجود داشت. لیکن، به فاصله یک سال،‌۸۰۰ بانک به این تعداد افزوده شد، به طوری که کارشناسان بانکهای صنعتی تخمین زدند که بانک های شمال آمریکا تا سال ۲۰۰۰، حدود ۱۵۰۰ شبکه اینترنت تاسیس خواهند کرد.

تاریخچه دولت الکترونیک
دولت الکترونیک یکی از ضرورتهای جهان امروز است که بساری از کشورها به دنبال ایجاد آن در کشور خود هستند.
دولت الکترونیکی عبارت است از استفاده سازمانهای دولتی از فن‌آوری های جدید اطلاعاتی و ارتباطی جهت ارائه وتوزیع خدمات و اطلاعات به صورت به هنگام وشبانه روزی در کمترین زمان، با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت به شهروندان، بخشهای تجاری و تولیدی و سایر مشتریان دولت می باشد به گونه ای که انها از طریق سیستم‌های کامپیوتر بتوانند با دولت ارتباط برقرار کنند ومشارکت بیشتری در اداره امور دولتی وفرایندها ونهادهای مردم سالار داشته باشند.
تلفن اولین فناوری ارتباطی بود که در اغاز قرن ۲۰سبب بهبود وتسریع دوند در فعالیتهای دولتی شد. زمانیکه بخشهای خصوصی درسال۱۹۹۰به ارائه خدمات الکترونیک پرداختند دولت امریکا از این لحاظ بسیار عقب افتاده بود لذا توجه به این مسئله معطوف گشت که ارائه خدمات به شهروندان به صورت الکترونیک بسیار ساده‌تر است.

تاریخچه بانکداری الکترونیک در ایران
سابقه فعالیت‌های بانکداری الکترونیک در ایران به سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد. در آن موقع بانک تهران با در اختیار گرفتن بین ۷ تا ۱۰ دستگاه خودپردازدر شعبه‌های خود نخستین تجربه پرداخت اتوماتیک پول را تنها در همان شعبه نصب شده بر عهده داشتند. ‌اواخر دهه ۱۳۶۰بانک های کشور با توجه به کاربرد کامپیوتر شخصی و احساس نیاز به اتوماسیون عملیات بانکی به رایانه‌ای کردن عملیات بانکی پرداختند. طرح جامع اتوماسیون بانکی پس از مطالعه و بررسی­های گوناگون در قالب پیشنهادی برای تحولی جامع در برنامه‌ریزی فعالیت های انفورماتیکی بانک­ها به مسئولان شبکه بانکی ارایه شد که با مصوبه مجمع عمومی بانک­ها در سال ۷۲ طرح جامع اتوماسیون سیستم بانکی شکلی رسمی به خود گرفت. در همان سال بانک مرکزی، شرکت خدمات انفورماتیک را به عنوان سازمان اجرایی طرح جامع انفورماتیک سیستم بانکی تاسیس کرد.
طی سال های ۷۲ و ۷۳ جرقه های ایجاد سوییچ ملی جهت بانکداری الکترونیکی زده‌شد و در همان راستا شبکه ارتباطی بین بانک ملی و فروشگا ه های شهروند ایجاد شد. در خرداد۱۳۸۱مجموعه مقررات حاکم بر مرکز شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی موسوم به شتاب به تصویب رسید. بدین سان اداره شتاب بانک مرکزی در 1381/4/1تاسیس و با هدف فراهم کردن زیر ساخت بانکداری الکترونیکی آغاز به کار کرد. شتاب با ایجاد ارتباط بین دستگاه های خود پرداز سه بانک رسماً متولد شد(بانک­های کشاورزی، توسعه صادرات و صادارت ایران درپایلوت اولیه این طرح حضورداشتند وبانک­های خصوصی سامان وکارآفرین نیزدرخواست کردند که در آزمایش­های اولیه شتاب حضورداشته باشند).

درحال حاضربیشتربانک­های ایران بطورمستقیم طرح­های با نکداری الکترونیکی خود را پیش برده و می برند. بانک ملی با طرح سیبا، بانک تجارت با طرحSGB، بانک صادرات با طرح سپهر، بانک رفاه با طرح جاری همراه، بانک کشاورزی با طرح مهر، بانک ملت با طرح جام و بانک­های خصوصی با طرح بانکداری ۲۴ ساعته و به صورت مجزا و منفرد، با نکداری الکترونیکی را درحوزه تحت پوشش خود تجربه کرده و می کنند.

دولت الکترونیک در ایران

شورای عالی اداری در مورخ 1381/4/15بنا به پیشنهاد سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی در راستای تحقق دولت الکترونیک یک مصوبه ۲۱ماده ای را تصویب نمود که مهمترین اهداف این مصوبه را می توان چنین برشمرد:
  • دستیابی به اطلاعات دقیق وبه هنگام در بخشهای مختلف اقتصادی؛اجتماعی؛فرهنگی از طریق اتوماسیون فعالیت ها
  • تسریع دراجرای امور وبهبود کیفیت ارائه خدمت به مردم
  • افزایش کیفیت تصمیم گیری در سطوح مختلف
  • ارائه خدمات غیرحضوری
  • کاهش هزینه ها؛افزایش کارایی و اثربخشی دربخش های مختلف
  • ایجاد گردش سریع وصحیح اطلاعات بین دستگاههای اجرایی
این مصوبه در هشت بخش اصلی تنظیم شده است که شامل اتوماسیون فعالیت اختصاصی - اتوماسیون فعالیتهای عمومی - فراگیر نمودن بهره گیری از شماره ملی وکد‌پستی - سازوکارهای هدایت و هماهنگی در اجرای مصوبه - آموزش کارکنان در زمینه فناوری اطلاعات - ایجاد امکانات و تسهیلات زیربنایی - فراهم نمودن زیربنای حقوقی و محل اعتبار اجرای مصوبه می باشد.

تکامل وتوسعه دولت الکترونیکی
تکامل وتوسعه در دولت الکترونیکی دارای چند مرحله است:

مرحله ظهور: شکل گیری اولیه آن می باشد که در آن زیر ساخت ها ؛ابزارها وامکانات جهت ارئه خدمات مشخص می شود ولی هنوز شهروندان نمی توانند به صورت دوطرفه با آن ارتباط برقرار کنند.
مرحله تعامل: دومین مرحله است که از طریق وب امکان برقراری ارتباط دو طرفه فراهم است اما هنوز محدودیت هایی وجود دارد و تعامل در سطح انجام کارهای ابتدایی وساده است مثل امکان ارسال نامه به یک سازمان خاص وامکان دست یابی شهروندان به پاسخ پرسش های ساده از طریق پست الکترونیک.
مرحله تراکنش یا اجرا: این مرحله ؛مرحله اجرا وپیاده سازی دولت الکترونیکی است زیرا مشتریان می توانند کارهای خود را به شیوه ای کاملا الکترونیکی در هر زمان از شبانه روز انجام دهند۰ اگرچه سطح تعامل بالاتر است اما هنوز هم ارتباط کامل دو طرفه بین دولت ومشتریان برقرار نیست وجریان اطلاعات اغلب یک طرفه است و جواب هایی که به سوالات مشتریان داده می شود اکثر انها قبلا با شیوه های منظم برنامه ریزی شده است وبه همین دلیل داده ها قابل پیش بینی هستند.
مرحله دگرگونی: بالاترین مرحله وتکامل دولت الکترونیکی است در این مرحله یک ارتباط هوشمند بامشتریان برقرار می شود وبه طیف وسیعی از مشکلات؛سولات ونیازهای انان پاسخ داده می شود که چنین نمونه ای در حا ل حاضر به ندرت وجود دارد در این مرحله تلاش می شود که اطلاعات از حالت “سازمان محوری”به حالت “مشتری محوری ” تغییر پیدا کند دراین مرحله دولت اکترونیکی باعث تجدید ساختار؛ترکیب یا حذف سازمان های موجود می گردد وسازمان های مجازی جایگزین انها می شود.

بررسی اثرات دولت الکترونیک
تاثیر دولت الکترونیک را در دوسطح خرد و کلان می توان بررسی کرد:

سطح کلان(دولت)
الف) باعث تغییر کارکرد دولتها می گردد کالاها وخدمات با هزینه کمتر و سرعت بالاتر ارائه می شود اگرچه ممکن است در کوتاه مدت هزینه بردار باشد اما در بلند مدت باعث کاهش هزینه ها می شود۰ و بسیاری از مشاغل در سطح دولتی حذف ونهایتا حجم دولت کوچکتر می شود.

ب)دومین اثردر شیوه اداره امور دولتی است به این معنا که شهروندان با دولت در تعامل هستند و رابطه به شکل سنتی یک طرفه نیست این رویکرد جدید سه پیامد دارد:
  1. اولین جزء آن شامل گردآوری اطلاعات از جامعه جهت تصمیم گیری وسیاست گذاری از یک طرف و مطلع ساختن عموم از تصمیمات از طرف دیگر می باشد.
  2. دومین جزء آن استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت تسهیل مشارکت و تبادل نظر عموم مردم در راستای سیاست گذاری عمومی و تعیین اولویت های استراتژیک در تصمیم گیری های دولتی می باشد.
  3. سومین عنصر و پیشرفته ترین آن استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت انتخاب نمایندگان سیاسی و فرایندهای مردم سالار می باشد که همان دموکراسی الکترونیکی است.
سطح خرد (سازمان ها- کارکنان ومدیریت)
ساختارهای سازمانی تغییر پیدا می کنند و از حالت سلسله مراتبی و عمودی به صورت کاملا تخت در می آیند و مرزها و واحدهای سازمانی کم رنگ تر می شوند و به حضور دائمی وفیزیکی کارمندان نیازی نیست و می توان از نیروی فکر آنها بیشتر استفاده کرد.

پیشنهادات
طبق اثراتی که برای دولت الکترونیک برشمردیم می توان ان را بهترین راه حل برای ایجاد دموکراسی وتحقق عدالت اجتماعی که مورد نظر دولت است است برشمرد. همچنین با توجه به مشکلاتی که در کشور ما در راه ایجاد تامین خدمات به شهروندان به ویژه در شهرهای بزرگ وجود دارد دولت الکترونیک کمک می کند تا بسیاری از آنها حل شود و خود گام موثری در ایجاد شهر مجازی می باشد که البته ایجاد دولت‌الکترونیک به صورت صحیح نیازمند اموزش تمام شهروندان است که ابتدا باید با وسایلی ارتباطی که با ان بیشتر اشنا هستند این امر صورت بگیرد.

چاپ این مطلب

چگونه بخشی از مبلغ چک را در صورت عدم موجودی کافی دریافت کنیم؟
ارسال کننده: hoboot - ۹۶/۱۲/۲۵، ۱۲:۰۶ صبح - انجمن: قوانین حقوقی - پاسخ (2)

در صورتی که موجودی حساب صادرکننده چک نزد بانک کمتر از مبلغ مندرج در چک باشد، دارنده چک حق دارد میزان موجود را سوال نماید و یا مبلغ موجودی را نقداً اخذ و نسبت به باقیمانده وجه چک تقاضای گواهی عدم پرداخت نماید.

در صورتیکه دارنده چک بخواهد وجه موجود در حساب جاری صادرکننده چک را دریافت و نسبت به بقیه آن گواهی عدم پرداخت اخذ نماید، بانک مکلف است مبلغ موجود در حساب را به دارنده چک طی سند پرداخت نقدی  بپردازد. دارنده چک باید ضمن درج مشخصات کامل شناسنامه ای و آدرس و امضاء در ظهر چک و سند بانک وقید نمودن مبلغ دریافتی چک را به بانک تسلیم نماید. بانک مکلف است مبلغ موجود در حساب را به دارنده چک طی سند پرداخت نقدی پرداخت و نسبت به بقیه مبلغ که کسر موجودی محسوب می گردد گواهینامه ای مشتمل بر مشخصات چک و مبلغی که پرداخت نشده صادر و به دارنده چک تحویل نماید.

چک مزبور نسبت به مبلغی که پرداخت نشده بی محل محسوب و گواهینامه بانک در این مورد برای دارنده چک جانشین اصل چک خواهد بود و در صورت مراجعه مجدد دارنده این نوع گواهینامه و موجود بودن وجه کسری در حساب صادرکننده چک، بانک مکلف است با اخذ گواهینامه مربوطه وجه آنرا از حساب صادرکننده برداشت و به ذینفع پرداخت نماید، این امر می تواند چندین بار صورت پذیرد.

نحوه عمل در شعبه بدین صورت است که اصل چک از آورنده پس از تشریفات ظهرنویسی و گواهی امضاء که قبلاً گفته شد اخذ و مبلغ موجودی در حساب صادرکننده، با صدور یک نسخه سند پرداخت نقدی و اخذ امضاء از ذینفع به دارنده چک پرداخت می گردد و نسخه مذکور به ضمیمه اصل چک برای مراجعات بعدی در شعبه باقی می ماند و نسبت به مبلغ کسری گواهینامه صادر گردد. اگر دارنده این گواهینامه مجدداً به بانک مراجعه نماید و در حساب صادرکننده چک هم موجودی به میزان مبلغ مندرج در گواهینامه باشد باید با دریافت گواهینامه صادره، سند پرداخت طبق روش مندرج در فوق صادر گردد.
مجوز پرداخت نسبت به مبلغ باید از مسئولین ذیربط شعبه اخذ شود و هنگام صدور سند پرداخت باید تمامی مشخصات چک در آن درج و مثل یک سند پرداخت نقدی از هرجهت کنترل وامضاء اخذ گردد.

چاپ این مطلب