شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
گرفتید کنید؛ همسری اختیار ترکیه اگر گردشگری هم رو تور بتونید توریست مهاجرت از اخذاقامتترکیه اقامت مسافرت

اگر بتونید همسری از ترکیه اختیار کنید؛ اقامت ترکیه رو هم گرفتید...
#1
اقامت ترکیه از طریق ازدواج 2020

خلاصه

یکی از سریع ترین روش ها برای زندگی در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج است. در صورت ازدواج یک فرد خارجی با یکی از شهروندان ترکیه امکان دریافت اقامت دائم ترکیه برای فرد خارجی وجود خواهد داشت

21 مرداد 1399
[تصویر: 1.jpg]

یکی از آسان ترین و سریع ترین روش ها برای دریافت اقامت ترکیه، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از طریق ازدواج است. در صورت ازدواج یک فرد خارجی با یکی از شهروندان ترکیه امکان دریافت اقامت دائم ترکیه برای فرد خارجی وجود خواهد داشت. ترکیه یکی از کشورهایی است که اخذ تابعیت برای مرد و زن خارجی امکان پذیر است. و در اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج جنسیت نقشی ندارد.
نحوه دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج در صورتی که یکی از طرفین و یا هر دو آن ها ایرانی باشند، در گام نخست باید نسبت به دریافت برگه تجرد از کنسولگری ایران در کشور ترکیه اقدام نمایند و سپس باید برگه دریافت شده را برای دریافت تائیدیه به وزارت امور خارجه ارائه دهند. دختران ایرانی برای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از طریق ازدواج به گواهی فوت و یا اجازه نامه پدر نیاز دارند و برای ازدواج با یک شهروند ترکی باید این برگه را به کنسولگری ایران ارائه دهند. برای دریافت برگه تجرد از کنسولگری ایران به اسناد و مدارک زیر نیاز خواهید داشت:
 
 •  اصل شناسنامه
 •   گذرنامه
 •   3 قطعه عکس
در مرحله بعد طرفین باید به بیمارستان های دولتی، موسسات خیریه و یا غیرانتفاعی مراجعه کنند تا بتوانند آزمایش های خون مورد نیاز را انجام دهند. در صورت تمایل طرفین برای ثبت ازدواج در ایران باید به کنسولگری ایران مراجعه کنند و با ارائه برگه عقد ازدواج خود را ثبت کنند.

در صورتی که پیوند فرد خارجی با شهروند ترکیه برای 3 یا5 سال متوالی بگذرد فرد خارجی می تواند درخواست اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را ارائه دهد. طرفین در طول این 3 سال باید ثابت کنند که ازدواج آن ها صوری نیست و برای این منظور توسط مامورین مربوطه تحقیقاتی انجام خواهد گرفت.

حتما بخوانید : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


 
[تصویر: 2%20-%20Copy%201.jpg]

 
نکات قانونی برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

همانطور که گفتیم طرفین باید ثابت کنند که ازدواج آن ها صوری نیست. در صورتی که ثابت شود فرد خارجی تنها به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج اقدام به ازدواج به ازدواج با شهروند ترکیه نموده است دولت ترکیه این حق را خواهد داشت که شهروندی فرد خارجی را باطل اعلام کند.
شخصی که با او به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج پیوند زناشویی برقرار می کنید نباید در کشور ترکیه یک پناهنده باشد.
سن مجاز برای ازدواج در کشور ترکیه بیش از 18 سال می باشد.
در صورتی که دختر شهروند ترکیه باشد و در گذشته ازدواج ناموفق داشته باشد برای ازدواج مجدد باید حدود 300 روز از طلاق او گذشته باشد تا بتواند با فرد خارجی ازدواج کند.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج
در صورتی که طرفین که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند خارجی باشند ماموران ازدواج ترکیه عقد آن ها را ثبت می کنند و در صورتی که طرفین خواستار ازدواج با یکدیگر هموطن باشند علاوه بر ثبت ازدواج آن ها توسط مامورین ازدواج، عقد آن ها در کنسولگری کشور آن ها نیز انجام خواهد شد. برای این که ازدواج طرفین به ثبت برسد به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:
 
 • پاسپورت
 • گواهی تولد
 • 6 قطعه عکس
 • گواهی تجرد
 • گواهی سلامت
 • محل اقامت دارای تاریخ ورود و خروج برای زوج های خارجی یکی از اسناد مورد نیاز می باشد.
حتما بخوانید : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


 
[تصویر: 3%20-%20Copy%201.jpg]
 

گواهی تجرد چیست؟

گواهی تجرد که یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در ترکیه و اخذ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از طریق ازدواج است برگه ای است که مجرد بودن شخص خواهان ازدواج را ثابت می کند. این برگه از کنسولگری کشور شخص قابل دریافت است و این گواهی بیانگر این موضوع است که شخص قبلا ازدواج نکرده است و یا در صورت جدایی در ازدواج قبلی، آن ازدواج به دلایل فسخ نکاح، بذل یا انقضا مدت ازدواج و فوت همسر منجر به جدایی نشده باشد. 
مراحل عقد به منظور اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

برای دریافت برگه تجرد باید به کنسولگری ایران در کشور ترکیه مراجعه کرده و پس از پرداخت 9 یورو در ایش بانک آن را دریافت نمایید.
برگه تجرد دریافت شده از کنسولگری ایران در کشور ترکیه باید توسط وزارت خارجه ترکیه تائید شود. برای ارائه درخواست هر برگه تجرد باید 15 لیر ترکیه پرداخت نمایید.
همانطور که گفتیم طرفین خواهان ازدواج برای انجام آزمایش های خون باید به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنند. بیمارستان های دولتی این آزمایش خون را به طور رایگان انجام می دهند . افراد خارجی برای انجام آزمایش خون برای ازدواج باید به موسسات خیریه همچون موسسه مبارزه با بیماری تالاسمی مراجعه نمایند. افراد خارجی باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشند که بیمارستان های دولتی خدمات آزمایش ازدواج را به افراد خارجی ارائه نمی دهند.
فرم های ویژه ازدواج باید از شهرداری دریافت شوند و در دفتر ثبت اسناد تائید شوند. در این مرحله ترجمه پاسپورت از شما درخواست می شود که این ترجمه در دفاتر ترجمه انجام می شوند.
در مرحله بعد حدود 20 لیر به عنوان هزینه درختکاری و هزینه عقد باید پرداخت شود تا زمان عقد تعیین شود. در این مرحله هزینه پرداختی شما به سالن انتخابی شما برای برگزاری مراسم ازدواج بستگی خواهد داشت که ممکن است بین 40 تا 300 لیر باشد. در صورتی که خواهان حضور عاقد در محل دیگر باشید باید هزینه ایاب و ذهاب مسیر را پرداخت نمایید.
در مرحله آخر ازدواج شما رسما به ثبت رسیده است و با در دست داشتن برگه عقد ترکیه در کنسولگری ایران می توانید ازدواج خود را در کشور ایران نیز ثبت نمایید.

حتما بخوانید : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


 
[تصویر: 4%20-%20Copy%201.jpg]


مزایای دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از سریع ترین و کم ریسک ترین روش های دریافت اقامت ترکیه، اخذ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از طریق ازدواج می باشد.
برای دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج به ویزا نیاز نخواهید داشت.
طرفین خواهان ازدواج در کشور ترکیه پس از ثبت عقد خود در این کشور سند ازدواج بین المللی دریافت خواهند کرد.

اگر به دنبال دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هستید می توانید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را مطالعه و از پروژه های مسکونی این شهر اطلاع پیدا کنید.

 
آداب و رسوم ازدواج در ترکیه

در کشور ترکیه نیز همانند ایران عموما درخواست ازدواج از طرف مرد باید اعلام شود و خانواده مرد همراه با دست گل و شیرینی به خانه دختر برای مراسم خواستگاری خواهند رفت.
در کشور ترکیه زنان برای مردان احترام خاص و زیادی قائل هستند. از این رو می توان گفت در کشور ترکیه مردسالاری وجود دارد.
در ترکیه قانونی به عنوان پرداخت نفقه به زن وجود ندارد، اما با این وجود اکثر زنان در این کشور سر کار نمی روند و به خانه داری مشغول هستند.
بر خلاف ایران که تهیه جهاز بیشتر بر عهده زنان می باشد در ترکیه مرد باید بیشتر جهیزیه را فراهم کند و خانواده زن وظیفه فراهم نمودن وسایل خواب، پرده و دیگر وسایل مشابه با آن را بر عهده دارند.
اکثر مردم ترکیه به رسوم دینی مرتبط با ازدواج بسیار پایبند هستند، از این رو پس از رسمی شدن ازدواج به نزد امام جماعت می روند و از ایشان می خواهند تا صیغه را بخواند و مهریه را نیز مشخص نماید.
پس از ازدواج زن در محافل رسمی با نام خانوادگی شوهر شناخته خواهد شد و همچنین ایشان را با فامیل شوهر صدا می زنند.
مردان در کشور ترکیه نمی توانند بیش از یک همسر داشته باشند و این امر در این کشور به عنوان یک جرم در نظر گرفته می شود.

برگرفته شده از وبسایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
#2
[b]شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج[/b]
زوجین در زمان ازدواج سند ازدواج بین المللی را اخذ می کنند . لازم به ذکر اس که شما با گذشت 3 الی 5 سال از مدت زمان ازدواج، موفق به دریافت اقامت دائم خواهید شد. گرچه دولت ترکیه تحقیقات لازم را به عمل میاورد که آیا ازدواج انجام شده واقعی است یا خیر. چنانچه دریابند که ازداج انجام شده، یک ازدواج صوری است، نسبت به جریمه و لغو اقامت موقت فرد خاطی اقدام خواهند کرد. در ادامه به موارد زیر دقت کنید.
 • شما نباید با یک پناهنده ازدواج کنید. اگر به دنبال اخذ اقامت هستید، شخص باید ملیت و تابعیت ترک داشته باشد.
 • برخلاف تبلیغات گستره، فرآیند[b] [/b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
   ، حدود 3 الی 5 سال طول می کشد. و پس از این زمان باید برای اقامت دائم درخواست بدهید.
 • باید برگه گواهی تجرد را از کنسول گری ایران دریافت کنید.
 • شخص متقاضی باید 18 سال تمام را داشته باشد. در غیر این صورت ارائه برگه موافقت والدین الزامی است.
 • ازدواج شما باید بصورت رسمی به ثبت رسیده باشد تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه بشوید.
 • چنانچه زوجه دختر باشد و ملیت ترک داشته باشد، چنانچه مطلقه باشد، از زمان طلاق او باید حداقل 300 روز گذشته باشد.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درباره تور ترکیبی ترکیه pegah1515 0 397 ۹۹/۳/۱۰، ۰۶:۳۵ عصر
آخرین ارسال: pegah1515
  اقامت گرجستان ویژگی های خاصی دارد havadar2007 0 333 ۹۸/۵/۱۱، ۰۸:۱۱ عصر
آخرین ارسال: havadar2007
  سه جزیره اصلی مجمع الجزایر پرنس استانبول ترکیه را بشناسید masoome 0 487 ۹۸/۱/۸، ۰۹:۲۶ صبح
آخرین ارسال: masoome
  چرا ایرانی ها رکورد دار سفر به ترکیه هستند؟ soraya 1 772 ۹۷/۱/۱۳، ۰۶:۵۲ عصر
آخرین ارسال: saye.tanha

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان