شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
off page سئو چیست؟

سئو off-page چیست؟
#1
بهينه سازي خارجي سايت
 موتورهاي جستجو بيشترين تلاش خود را در جهت پاسخگويي مطلوب به درخواست کاربران، معطوف نموده اند. در واقع هدف اصلي موتورهاي جستجو نشان دادن نتايج جستجو به بهترين شکل ممکن مي‎باشد بطوري که کاربران پاسخ سوالات خود را در صفحات اول بيابند. از اين رو مجموعه اي از قوانين را تعيين کرده اند.

سئو خارجي يا OFF PAGE چيست؟
موتورهاي جستجو بيشترين تلاش خود را در جهت پاسخگويي مطلوب به درخواست کاربران، معطوف نموده اند. در واقع هدف اصلي موتورهاي جستجو نشان دادن نتايج جستجو به بهترين شکل ممکن مي‎باشد بطوري که کاربران پاسخ سوالات خود را در صفحات اول بيابند. از اين رو مجموعه اي از قوانين را تعيين کرده اند. مجموعه اين قوانين با عنوان سئو معرفي مي‎شود. سئو به دو قسمت سئوي داخلي (ON PAGE SEO) و سئوي خارجي (OFF PAGE) تقسيم مي‏شود.
– سئوي داخلي (ON PAGE SEO)
در سئوي داخلي مواردي از قبيل بهينه سازي عناوين و توضيحات، ساختارهاي URL مناسب، ابزار مناسب براي کاربران جهت گشت و گذار در سايتتان مثل BREADCRUMB و USER SITE MAPS، بهينه سازي لينک‎ها‎ي داخلي، کلمات کليدي، توضيحات متا، رعايت فرمت‎ها‎ي نوشتاري بهينه شده محتوا مثل H1 , H2 , BOLD , …، بهينه سازي تصاوير مثل اندازه عکس‎ها‎، اسم‎ها‎ و آلت و تگ‎ها‎، صفحات ??? کاربرپسند، بارگذاري سريع صفحات، محتواي تازه و با کيفيت عالي و … مورد توجه قرار مي‎گيرد.
– سئوي خارجي (OFF PAGE)
سئو OFF PAGE يا سئوي خارجي دربرگيرنده مجموعه تکنيک‎ها‎يي است که موقعيت وب سايت را در نتايج جست و جو ارتقا مي‎دهد. بسياري از متخصصان سئوي OFF PAGE را با ساختن لينک، يکسان مي‎پندارند، در حالي که تنها بخشي از سئوي خارجي محسوب مي‎شود. مفهوم بهينه سازي off page برخلاف سئوي داخلي در درون صفحه اي شامل ايجاد تغييرات خارج از مرزهاي وب سايت است که مهم ترين آنها ايجاد و ساخت مجموعه لينک‎ها‎، پرداختن به شبکه‎ها‎ي اجتماعي و … مي‎باشد.

کاربرد سئوي خارجي يا off page
 بهينه سازي در رتبه بندي صفحات
page rank يا رده بندي صفحات عددي بين ? تا ?? قرار مي‎گيرند که اهميت يک وب سايت را نتايج جستجوي گوگل نشان مي‎دهد. لري پيج يکي از پايه گذاران گوگل، بر اين نظر است که سيستم مذکور، يکي از مهم ترين مواردي است که گوگل توانسته به کمک آن مرتبط ترين نتايج کلمات جست و جو شده را پيدا کند.
ارائه و نمايش بيش تر
داشتن رتبه بهتر به معناي نمايش بيشتر و در نتيجه افزايش تعداد بازديدکنندگان مي‎باشد.

تکنيک‎ها‎ي سئوي خارجي
– ساخت لينک خارجي
ساختار لينک‎ها‎، محبوب ترين تکنيک سئوي خارجي به شمار مي‎رود. در اين روش مي‎توان سايت را به صفحاتي که داراي رتبه‎ها‎ي بالاتري در نتايج جستجو هستند، پيوند زد و همچون تکيه گاه براي ارتقا رتبه سايت خود استفاده نمود. يکي از نکاتي که در تکنيک بايد مورد توجه قرار بگيرد، استفاده از لينک سايت‎ها‎ي معتبر و توانايي تمايز ميان سايت‎ها‎ از نظر رتبه بندي مي‎باشد.

– استفاده از شبکه‎ها‎ي اجتماعي
شبکه‎ها‎ي اجتماعي يک مولفه مهم براي ارتقا رتبه سايت به شمار مي‎روند. به منظور معرفي سايت و محتواي آن مي‎توان از راه‎اندازي کمپين در شبکه‎ها‎ي اجتماعي استفاده نمود. همچنين فعاليت در کمپين‎ها‎ي ديگر نيز مي‎تواند به معرفي وب سايت کمک کند. بارگذاري قسمتي از مطالب جذاب وب سايت به همراه لينک در افزايش تعداد بازديدکنندگان مؤثر مي‎باشد.
– وبلاگ نويسي
يکي از استراتژي آسان و در عين حال کاربردي، ساخت و راه اندازي وبلاگ مي‎باشد. محتواهايي که در وبلاگ‎ها‎ بارگذاري مي‎شوند، بصورت کاملا اختصاصي هستند و از اين رو مي‎توانند مخاطبان زيادي را به خود جذب نمايند. يکي از نکاتي که در تامين محتواي وبلاگ بايد مد نظر قرار داد، توجه به نياز و خواست‎ها‎ي مخاطبين مي‎باشد. مطالب ناب، جديد و علمي مي‎تواند به جلب نظر مخاطبان کمک کند. استفاده از روش‎ها‎ي مختلف توليد محتوا  مي‎تواند در اين امر کارساز شود.
– ثبت نام در سرويس‎ها‎ي موتورهاي جستجو
يکي ديگر از روش‎ها‎ي سئوي خارجي ثبت نام در موتورهاي جستجو و در سايت‎ها‎ي مختلف مي‎باشد که مي‎تواند براي وب سايت امتيازآور شود. از جمله سايت‎ها‎ي معروف مي‎توان بهGoogle, Yahoo, MSN, Altavista, Alexa, Alltheweb, Lycos, Excite اشاره کرد.
– ثبت نام سايت در دايرکتورها
اگر چه برخي بر اين نظرند که سايت‎ها‎ و فهرست دايرکتوري‎ها‎ قدرت اوليه را ندارند و ارزش خود را از دست داده اند اما ما همچنان بر قدرت آن‎ها‎ اعتراف داريم. ثبت نام وب سايت در دايرکتوري‎ها‎ي قوي از قبيلDMOZ, Yahoo Directory, ZoomInfo, One Mission, Pegasus مي‎تواند نتايج مثبتي را براي بهينه سازي سايت در بر داشته باشد.
– استفاده از Link Baiting
يکي از نکات مهم در تامين محتواي سايت، خودداري از کپي برداري است اما اگر زماني مجبور به کپي برداري شديد، مي‎توانيد لينک منبع را در سايت خود قرار دهيد تا کاربران از آن استفاده کنند و البته اين کار از نظر گوگل حائز اهميت مي باشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
| دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
#2
آموزش سئو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از آموزش هایی است که در چند سال اخیر به علت گسترش کسب و کار های اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده است. به همین دلیل یکسری توضیحات اولیه در مورد این حرفه در اختیارتان قرار می دهم.
سئو چیست؟
سئو (seo) مخفیف عبارت search engin optimization و به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد. در واقع سئو بدین معنیست که صفحات وبسایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید تا در نتایج به لینک و صفحات بالاتر ارتقا پیدا کنید. در سئو شما به موتور های جستجو میفهمانید که بهترین پاسخ را برای سوال و سرچ کاربر در صفحه سایتتان قرار دادید. زیرا دقدقه موتور های جستجو نمایش کامل ترین و به روز ترین پاسخ به سوال و سرچ کاربر می باشد. البته در گذشته سئوکار ها مطالب سایت را فقط برای موتور های جستجو سئو می کردند. اما امروزه سئو فقط مختص موتور های جستجو نیست و باید مطالب و محتوای سایتتان برای کاربرانتان هم بهینه باشد. یعنی مطالب داخل صفحاتتان جواب سوال کاربر را بطور کامل بدهد.
موتور های جستجو
موتورهای جستجو ابزارهای آنلاینی هستند که اطلاعات بسیار زیادی را از داخل وبسایت ها در دیتا بیس خود ذخیره می کنند و در هنگام جستجوی کاربران با توجه به اطلاعات استخراج شده در دیتابیس خود، وبسایت و صفحات مربوط به آن سرچ را به کاربران نمایش می دهند. Google، Yahoo از نمونه های موتورها جستجو هستند. در ادامه این بخش با کارایی و نحوه کار این موتور های جستجو بیشتر آشنا می شوید.
سئو خارجی (off page seo)
سئو خارجی فعالیت و اقداماتی است که خارج از صفحات وبسایت انجام می دهیم تا امتیاز سئو را به سایتمان روانه کنیم و به بهینه سازی بیشتر صفحه کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در زمینه سئو خارجی انجام می شود لینکسازی از سایت های دیگر به وب سایت خودمان است. یعنی لینک سایتمان را در وبسایت های دیگر قرار می دهیم تا بتوانیم اعتبار صفحه و سایتمان را افزایش دهیم. همچنین فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله کارهاییست که در off page seo انجام می دهیم. در ادامه با سئو خارجی بیشتر آشنا می شویم.
سئو خارجی چیست؟ | مزایا و تاثیر آن بر سئو سایت
سئو خارجی یا “Off-page SEO” که البته در انگلیسی به آن “Off-Site SEO” نیز می گویند، شامل کلیه اعمالی است که خارج از وبسایتتان، برای بهبود رتبه آن، در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می هید.
بهینه سازی سایت با در نظر گرفتن فاکتورهای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، شامل بهینه سازی برای موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، مرتبط بودن، قابل اعتماد بودن و اعتبار سایت است. این کار توسط سایر وب سایت های دیگر در اینترنت انجام می شود. حالا چطور؟ با لینک دادن به سایت شما، ترویج سایتتان و تایید کردن کیفیت محتوای سایت شما.
پاسخ
#3
خیلی عالی بود خداقوت

مطالعه ی محتوای این صفحه هم به من در یادگیری سئو خارجی خیلی کمک کرد. پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معنای on-page seo و off-page seo چیست؟ fagoli754 0 534 ۰۰/۹/۲۲، ۰۳:۴۱ عصر
آخرین ارسال: fagoli754
  ۳ راهکار بهبود بهینه‌سازی خارجی (Off-Page SEO) ehsannasr 2 1,238 ۹۹/۸/۲۲، ۱۱:۴۱ صبح
آخرین ارسال: koorepaz
  ویژگی های لندینگ پیج (Landing Page) حرفه ای نگار 0 1,160 ۹۶/۱۱/۱۵، ۰۶:۵۹ عصر
آخرین ارسال: نگار
  آموزش سئو On page به همراه چک لیست saberi 2 2,523 ۹۴/۱۲/۲۶، ۰۹:۱۱ عصر
آخرین ارسال: neda
  آموزش راه های افزایش SEO و Page rank سایت saberi 0 2,036 ۹۴/۶/۱۴، ۰۳:۱۳ صبح
آخرین ارسال: saberi

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان