شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
می entrepreneurs women کارآفرینان موفقی باشند؟ چرا توانند زنان

چرا زنان می توانند کارآفرینان موفقی باشند؟
why women can be successful entrepreneurs
#1
کارآفرینان زن تأثیرگذاری غیر قال انکاری در دنیای کسب‌وکار دارند و تلاش می‌کنند فاصله‌ی تاریخی خود را با مردان، در این عرصه کاهش دهند.

در سال‌های اخیر زنان کارآفرین بازارهای مختلف کسب‌وکار (مد، تکنولوژی، امور مالی) را متحول کرده‌اند. فرقی نمی‌کند که این کارآفرینان در چه صنعتی فعالیت کنند، به نظر می‌آید موفقیت این زنان، به شیوه‌ی ردیابی مشکلات و یافتن راه‌حل مناسب برای آن‌ها برمی‌گردد. به نظر می‌رسد زنان بینش جدیدی را به سمت مهارت‌های کسب‌وکار خلق کرده‌اند که غالباً به آن‌ها کمک می‌کند کارآفرینان بهتری باشند.
خصوصیات نامشهودی، زنان کارآفرین را در جایگاهی ویژه قرار می‌دهد. گرچه این خصوصیات به‌هیچ‌وجه صرفاً مختص به زنان نیست، اما دنیای کسب‌وکار با ارج نهادن به این قابلیت‌ها، سعی می‌کند زنان بیشتری را به فعالیت در این عرصه تشویق کند. هفته‌ی گذشته نشریه‌ی فوربز به مناسبت روز جهانی زن، مقاله‌ای را منتشر کرد که از ویژگی‌های رهبران زن موفق، سخن می‌گفت.
در ادامه‌ی مطلب، مروری داریم به آنچه در این مقاله آمده است:

زیرکی
زنان به‌محض اینکه متوجه شوند مشکلی وجود دارد، در ذهنشان همه‌ی مسائل را اسکن می‌کنند تا به راه‌حل مناسبی برسند. آن‌ها راحت‌تر خلاقیتشان را به کار می‌گیرند و ایده‌ها را کشف می‌کنند. کارا گلدین یکی از کارآفرینان مشهور جهان و بنیان‌گذار شرکت هینت، اشاره می‌کند که پیش از راه‌اندازی اولین کسب‌وکارش، همه‌ی کارشناسان او را از انجام این کار نهی می‌کردند. اما او به بررسی مشکل ادامه داد تا زمانی که به یک راه‌حل کاربردی دست‌یافت.
معمولاً زنان بجای اینکه وقت خود را با بیش‌ازحد فکر کردن (Overthinking) روی مسائل صرف کنند، سعی می‌کنند دست به اقدام بزنند و همه‌چیز را در مسیر درست اجرا کنند. از طرف دیگر زنان به‌طور طبیعی در انجام هم‌زمان کارها موفق‌ترند، به همین دلیل می‌توانند در یک‌زمان روی چندین هدف متمرکز شوند.

شهود و ادراک
شهود زنان، یک ویژگی واقعی است که در اجرای کسب‌وکار بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. زنانی که در جایگاه رهبری قرار می‌گیرند، از اعتماد کردن به شهود خود ابایی ندارند. در دنیای تجارت، هر وضعیتی با پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی خاص همراه است و زنان درعین‌حال که تحقیقات علمی خود را کامل و داده‌های موردنیاز را جمع‌آوری می‌کنند، در شرایطی که شواهد برای تصمیم‌گیری کافی نیست، به احساس خود اعتماد می‌کنند.
شکی نیست که شهود و ادراک زنان، زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دیان ون فورستنبرگ، طراح مشهور مد و کارآفرین بلژیکی- آمریکایی، موفقیت افسانه‌ای خود را مدیون همین ویژگی می‌داند. او می‌دانست که زنان به لباس‌هایی زیبا، اما درعین‌حال راحت و کاربردی نیاز دارند. به همین دلیل اساس طراحی خود را روی لباس‌هایی ساده و ظریف متمرکز کرد. به گفته‌ی فورستنبرگ، او به داده‌کاوی نیاز نداشت و فقط راهی را دنبال می‌کرد که به آن اعتماد داشت.

شور و اشتیاق
شور و شوق، قلب یک کسب‌وکار است. البته شما به یک طرح جامع کسب‌وکار و یک تیم عالی نیاز دارید، اما در مقابله با چالش‌ها باید بتوانید انرژی خود را حفظ کنید و به این منظور، به احساستان نیاز دارید. همیشه می‌گوییم احساساتی بودن، نقطه‌ضعفی است که مانع از پیشرفت زنان در عرصه‌های مختلف می‌شود. اما کارا گلدین معتقد است که مردم در درک «اشتیاق کار»، دچار سوءبرداشت هستند. فرقی نمی‌کند شما زن هستید یا مرد، درهرصورت زمانی همه‌ی انرژی، تمرکز و زمان خود را روی کاری می‌گذارید که نسبت به آن مشتاق باشید، نه اینکه صرفاً به چک حقوق آخر ماه فکر کنید.

انعطاف‌پذیری
زنان در زندگی شخصی خود، نقش‌های مختلفی به عهده‌دارند. به همین دلیل یاد می‌گیرند که در تمامی زمینه‌های زندگی انعطاف‌پذیر باشند. در دنیای کسب‌وکار، عدم انعطاف راهی مستقیم به سمت شکست است. زنان به‌خوبی می‌دانند که برای موفقیت در زندگی، باید خود را با تغییرات تطبیق دهند. آن‌ها می‌توانند در یک‌جهت شنا کنند و اگر ناگهان با یک مشکل اورژانسی روبرو شوند، متوقف می‌شوند، مسیر را دوباره بازبینی می‌کنند و در صورت نیاز، جهت خود را تغییر می‌دهند.
به‌عنوان‌مثال رندی زاکربرگ مؤسس و مدیرعامل زاکربرگ مدیا و سردبیر وب‌سایت Dot Complicated، برنامه‌ریزی کرده بود که خواننده‌ی اپرا شود. اما هنگامی‌که از طرف بخش موسیقی دانشگاه هاروارد رد شد، به‌جای اینکه وقت خود را با دلسردی و افسوس هدر دهد، قدم درراه جدیدی گذاشت که او را به موفقیت شگفت‌انگیزی رساند. او می‌گوید: من عدم پذیرشم را در رشته‌ی موسیقی هاروارد، یک شکست ناگوار نمی‌دانم. زیرا اگر در رشته‌ی روانشناسی درس نخوانده بودم، بعدها نمی‌توانستم در یک آژانس تبلیغاتی کار کنم و تخصصم را درزمینه‌ی بازاریابی دیجیتال توسعه دهم.
پس‌ازاین تجارب بود که مارک زاکربرگ از او دعوت کرد در فیس‌بوک کار کند. باوجوداینکه او تنها زن حاضر در تیم بود، مشارکت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد.

ذهنیت
پول و موفقیت، اهداف بسیار خوبی هستند. ولی زنان کارآفرین ترجیح می‌دهند تأثیر فعالیت‌های خود را فراتر از اتاق هیئت‌مدیره اثبات کنند.

سارا بلیکلی، بنیان‌گذار اسپانکس، مسیر خود را در دنیای کسب‌وکار، باهدف ایجاد یک شرکت میلیارد دلاری آغاز نکرد، گرچه درنهایت به چنین نقطه‌ای هم رسید. ایده‌ی اصلی او تولید محصولی بود که هم متقاضیان زیادی داشته باشد و هم به مردم احساس خوبی بدهد.

زنان کارآفرین، دنیا را از دریچه‌ی دیگری می‌بینند. آن‌ها رویکرد متفاوتی را در مواجهه با مشکلات در پیش می‌گیرند و پروسه‌ها را به روش خودشان پیش می‌برند. کاملاً واضح است که آن‌ها، واقعاً دنیا را تغییر خواهند داد.


why women can be successful entrepreneurs


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطmesterweb (96/12/21، 11:13 عصر) ، سحر (96/12/22، 12:29 صبح) ، saberi (96/12/22، 12:31 صبح) ، farnaz (96/12/22، 05:06 عصر) ، ahmad20 (96/12/22، 05:54 عصر) ، mitra (96/12/22، 07:23 عصر) ، saman (96/12/22، 09:17 عصر)
#2
پست خوبی بود ممنونم
برای تشکر از دکمه لایک و اعتباردهی استفاده کنین happy


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
#3
مذسی از مقاله خوبتون


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
#4
بسیار عالی بود سپاس


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
#5
ممنون بابت این پست خوب


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ


لطفا دقت کنید که ارسال‌های جدید در این انجمن نیاز به تایید مدیریت قبل از نمایش دارند.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

تایید کاربر واقعی بودن
لطفا چک‌باکسی که در مقابل می‌بینید را علامت بزنید، این فرایند برای جلوگیری از ربات‌های اسپم‌ خودکار می‌باشد.

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ‌ها بازدید آخرین ارسال
  شرکت‌هایی که حقوق عادلانه‌ای به زنان پرداخت می‌کنند elshan 0 91 97/1/26، 05:41 عصر
آخرین ارسال: elshan
  تفاوت‌های زنان و مردان در جذب سرمایه نگار 0 93 97/1/25، 09:09 عصر
آخرین ارسال: نگار
  پیشرفت زنان در کسب و کار با زبان قدرت farnaz 0 112 97/1/18، 05:43 عصر
آخرین ارسال: farnaz
  مدیران زن چگونه می‌توانند تاثیرگذار باشند؟ araam 0 94 97/1/13، 07:16 عصر
آخرین ارسال: araam
  چرا کارآفرینان زن سرمایه کمتری دریافت می‌کنند نگار 0 86 96/12/20، 02:29 صبح
آخرین ارسال: نگار
  تفاوت مردان و زنان در محیط کار farnaz 0 146 96/11/15، 05:09 عصر
آخرین ارسال: farnaz
  زنان،مدیران جدید دنیای اقتصاد و سرمایه گذاری farnaz 0 172 96/10/26، 04:40 صبح
آخرین ارسال: farnaz
  ثروتمندترین زنان ایرانی ساکن خارج از کشور afshin21 1 343 96/7/29، 10:35 صبح
آخرین ارسال: hoboot
  چگونه کارآفرینان می‌توانند استارتاپ خود را نجات دهند shahram20 0 197 96/7/19، 01:53 صبح
آخرین ارسال: shahram20
  درس‌هایی از روش‌های مدیریتی زنان نگار 0 200 96/7/16، 03:42 صبح
آخرین ارسال: نگار

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان