شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: elshan - پاسخ‌ها: 2 - بازدید‌ها: 2406
تماس صوتی به تلگرام اضافه می‌شود
پاول دورف، مدیرعامل تلگرام در پاسخ به توئیتِ یکی از کاربران، تأیید کرد که به‌زودی این اپلیکیشن به تماس صوتی مجهز خواهد شد.

[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

تلگرام در هفته‌ی گذشته آخرین آپدیت خود را برای نسخه‌ی دسکتاپ که شامل متریال شدن ظاهر برنامه، پشتیبانی از پوسته‌های مختلف و امکانِ برگشت دادن پیام‌های ارسال‌شده بود، ارائه کرد. حال مدیر عامل این اپلیکیشن در پاسخ به توئیتِ یکی از کاربران، تأیید کرد که تما
نویسنده: mesterweb - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1955
آمازون قابلیت تشخیص صدای افراد مختلف را به الکسا اضافه می‌کند
[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

یک منبع ناشناس آگاه در شرکت آمازون، در مصاحبه‌ای با مجله‌ی تایم عنوان کرده که این شرکت در حال توسعه‌ی قابلیت‌های جدید برای دستیار صوتی هوشمند الکسا است. یکی از این قابلیت‌ها، توانایی تشخیص صدای افراد مختلف است. با به‌کارگیری این قابلیت، کاربران الکسا نوعی امضای صوتی خواهند داشت که برای اجرای دستورات شخصی‌سازی شده مفید خواهد بود.

قابلیت جدید که با نام Voice ID شناخته می‌شود، از تابستان سال ۲۰۱۵
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 3 - بازدید‌ها: 2859
چگونه تماس صوتی تلگرام را فعال کنیم؟
تلگرام قابلیت تماس صوتی را برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر کرد.

[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

چندی پیش شرکت تلگرام اعلام کرد که امکان برقراری تماس صوتی برای کاربران این پیام‌رسان در کشورهای اروپایی فعال شده است. اما این قابلیت ساعتی پیش برای کاربران ایرانی نیز امکان‌پذیر شد. از این پس کاربران ایرانی تلگرام می‌توانند از این امکان برخوردار شوند. 

برای این کار لازم است اپلیکیشن تلگرام را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید. پس ازآن کا
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 2 - بازدید‌ها: 2283
تماس صوتی تلگرام در ایران مسدود شد
تماس صوتی تلگرام به دستور قضایی مسدود شد

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

در فاصله کمتر از ۴ روز از فعال شدن سرویس تماس صوتی شبکه اجتماعی تلگرام برای کاربران ایرانی، این سرویس با حکم قضایی غیرفعال شد.
امکان استفاده از سرویس تماس صوتی در شبکه اجتماعی تلگرام برای کاربران ایرانی از ظهر روز گذشته غیرممکن شده است.
اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که این سرویس به دستور قضایی فیلتر شده است.
نویسنده: arenanoc - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1180
نکته: معرفی تکنولوژی VoIP یا Voice Over Internet Protocol
شاید تا کنون از نرم افزارهایی مثل viber یا skype برای صحبت کردن با دوستان خود در محیط اینترنت استفاده کرده باشید و برای شما جالب باشد که بدانید چگونه است که بدون وجود خطوط تلفن شهری شما می توانید
 بدون پرداخت هرگونه هزینه ای بصورت رایگان با دوستان خود صحبت کنید ، از طرفی شاید با اقوام یا دوستان خود که در کشورهای خارجی هستند از طریق کارت تلفن های اینترنتی بین المللی صحبت کرده باشید و برای شما جالب باشد که بدانید
 چرا هزینه اینگونه تلفن ها بسیار پایینتر از هزینه های تلفن شهری است . با پیشرفت تکن
نویسنده: arenanoc - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 939
تفاوت بین Dial Plan و Voice Route
می توان گفت که مفهوم Dial Plan کمی گیج کننده به نظر می آید، مخصوصا زمانی که آن را در کنار سایر مفاهیم مانند Voice Route می گذاریم. 
چند وقت پیش در این انجمن من سوالی در رابطه با Dial Plan کردم که متاسفانه یا خوشبختانه چیز زیادی دستگیرم نشد و این شد که با گشت و گذار در اینترنت سعی کردم دید خوبی از این مفهوم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بدست آورم. 
نکته: در این جا Dial Plan و Voice Route در Microsoft Lync 2013 بررسی می شود. 
تعریف کلی Dial Plan به این صورت است : « مجموعه ای از قوا
نویسنده: farnaz - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1449
کمک به پزشکان با استفاده از موتور تشخیص صدای گوگل
[align=justify]گوگل به تازگی موفق شد نوعی موتور تشخیص صدا را طراحی کند که پزشکان را قادر می‌سازد اطلاعات پزشکی بیماران را راحت‌تر شناسایی و بایگانی کنند.
ثبت و یادداشت‌برداری تاریخچه و پرونده پزشکی بیماران مسئله‌ای مهم برای پزشکان است، گزارش بیماری‌ها، آلرژی‌ها و داروهای تجویزشده برای بیماری در این بخش انجام می‌شود، ثبت همین گزارش‌های به‌ظاهر ساده زمان زیادی از پزشکان می‌گیرد و زمانی که باید به بیمار اختصاص داده شود، صرف یادداشت‌برداری می‌شود؛ اما این چالش قابل حل بوده و گوگل قرار است با موتور
نویسنده: farnaz - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1547
امکان تماس صوتی و تصویری در اینستاگرام
[align=justify]گزارش‌ها حاکی از آن است که اینستاگرام به زودی به قابلیت تماس صوتی و تصویری مجهز خواهد شد. گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده کدهای مخفیانه‌ای در اینستاگرام منتشر شده است که از افزودن گزینه تماس صوتی و تصویری در این اپلیکیشن خبر می‌دهند. 
اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی خیلی زود توانست جایگاه و محبوبیت ویژه‌ای در میان کاربران فضای مجازی پیدا کند. افراد با استفاده از این اپلیکیشن  صحنه‌های گزیده‌ای از زندگی و لحظاتی که تجربه کرده‌اند را به همراه متن و یا هر توضیحی که تمایل دارند
نویسنده: saman - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1233
قابلیت تماس VoIP به‌ Google Voice اضافه شد
سرویس تماس صوتی گوگل با نام Google Voice یکی از سرویس‌های مشهوری بوده که توجه کمتری به آن شده است. کاربران از ماه‌ها پیش منتظر اضافه شدن قابلیت تماس VoIP یا همان تماس تحت پروتکل شبکه اینترنت در سرویس گوگل ویس بودند که حدود یک سال پیش، وارد فاز آزمایشی بتا شد. از آن زمان تاکنون، گوگل اطلاعات زیادی از روند آزمایش‌ها پیرامون سرویس خود منتشر نکرد، اما یک توییت جدید از یکی از کارمندان شرکت، اضافه شدن قابلیت تماس بر بستر IP را در آینده‌ی نزدیک نوید داد.