شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: مینا - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1945
پارتیشن System Reserved چیست؟ آیا می‌توان آن را حذف کرد؟
ویندوز 7 و ویندوز 8 در حین نصب روی هارد دیسک‌، به طور اتوماتیک پارتیشنی با عنوان "System Reserved Partition" به معنای "پارتیشن محافظت شده‌ی سیستمی" می‌سازند. اما این پارتیشن چیست؟
[align=justify]سیستم عامل ویندوز برای این پارتیشن هیچ حرف الفبایی را به عنوان نماد در نظر نمی‌گیرد، در نتیجه شما تنها زمانی این پارتیشن را مشاهده می‌کنید که ابزارهایی همچون قابلیت Disk Management سیستم خود را اجرا کنید. به طور کلی پارتیشن "System Reserved" از زمان رونمایی ویندوز 7 ارائه شد و
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1415
DNS یا Domain Name System چیست؟
[align=justify] DNS مخفف عبارت Domain Name System می باشد , وقتی می خواهید وارد وب سایتی شوید باید آدرس وب سرور آنرا بدانید , آدرس وب سرور با IP مشخص می شود , اما به خاطر سپردن آدرس IP دشوار است. می توان به جای IP از Domain Name ها استفاده کرد , برای هر IP یک Domain Name در نظر گرفته شده است , مثلا IP آدرس گوگل 192.0.34.65 است که شما برای دسترسی به گوگل میتوانید از IP یا آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده کنید.

Domain Name System یا DNS یا [b]سیستم نام
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1682
بازیابی و ریکاوری پسورد یوزر system در IBSng
[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]


ممکن است روزی پسورد یوزر system در IBSng را فراموش کنید . در این صورت نگران نباشید میتوانید با طی کردن مراحل زیر پسورد جدیدی انتخاب کنید و مشکل را حل کنید .

برای ریکاوری پسورد ابتدا برنامه putty را دانلود کنید و به سرور لینوکسی خود متصل شوید سپس با یوزر root لاگین کنید و مراحل زیر را طی کنید :


1 – ابتدا این دستور را در ترمینال وارد کنید :
/usr/local/IBSng/scripts/setup.py
نویسنده: elshan - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1354
فولدر System Volume Information چیست و چرا نباید آن را حذف کرد؟
[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
 
ویندوز تمامی اطلاعات مربوط به نقاط Restore سیستم را در این فولدر ذخیره می‌کند. این اطلاعات زمانی که در سیستم خود مشکلاتی مشاهده می‌کنید و قصد دارید تا سیستم را به حالت قبل از خرابی برگردانید به‌کار خواهد آمد.

چرا کاربر قادر به باز کردن این فولدر نیست؟
در درایوهایی که با فایل سیستم NTFS فرمت شده‌اند، مجوز دسترسی تمامی کاربران حتی مدیر سیستم برای این فولدر لغو شده است. بنابراین طبیعی است که با دوبار
نویسنده: shahin - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1506
نحوه بازيابي يك پشتيبان System image در ویندوز 7
[align=justify]در اين آموزش به شما نشان ميدهيم كه چطور هارد ديسك حاوي ويندوز 7 تان را دقيقا به زماني كه در آن پشتيبان بوجود آورده ايد بازگردانيد.

نكته : زماني كه رايانه تان را از يك پشتيبان Image بازيابي مي‌كنيد يك بازيابي كامل اتفاق مي افتد .

نمي توانيد تنها موارد دلخواهتان را بازيابي كنيد و تمامي برنامه ها، تنظيمات سيستم و فايل هاي فعلي تان با محتواي Image جايگزين خواهند شد.
اگر پشتيبان Imageتان روي وسيله اي نظير درايو USB است، مطمئن شويد كه قبل از انجام اين كار آن را به رايانه تان وصل
نویسنده: nader12 - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1093
آشنایی با فیوژا سیستم عامل جدید گوگل
فیوژا، سیستم‌عامل جدید و متن‌باز گوگل است که اکنون در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار دارد. سیستم‌عاملی که قرار نیست جایگزین اندروید یا سیستم‌عامل کروم باشد. گوگل به تازگی مستنداتی عرضه کرده که در آن‌ها گفته شده فیوژا مبتنی بر لینوکس نیست. 

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

[align=justify]از چندی پیش اخباری در محافل تکنولوژی نقل شد که حکایت از توسعه‌ی سیستم‌عاملی جدید توسط گوگل داشت. این سیستم‌عامل که فعلاً با نام فیوژا شناخته می‌شود
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 3273
مشکل ناخوانا بودن حروف فارسی در نرم افزارهای ویندوز
ممکن است هنگام نصب بعضی از نرم افزارها که به زبان فارسی نوشته با ترجمه شدند با این مشکل  مواجه شدید که حروف آنها بصورت ناخوانا و دارای شکلک هایی مثل علامت سوال یا به قول معروف خرچنگ قورباغه‌ای است؛ این مشکل با اعمال تنظیمات ساده ای در ویندوز برطرف می شود. برای حل این مشکل باید زبان محلی ویندوز را برای اصلاح نمایش کاراکترهای غیر یونیکد تغییر داد.

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

[align=justify][b]تغییر منطقه سیستم یا System locale و
نویسنده: mesterweb - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1072
مفهوم پروتکل دروازه ای مرزی یا BGP و سرقت آن
روز سه‌شنبه، 9خرداد 97، شاهد انتشار خبری مبنی بر سرقت BGP یا پروتکل دروازه‌ای مرزی تلگرام توسط مخابرات بودیم. این خبر با واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه شد؛ وی تصریح کرد که سازمان تنظیم مقررات مأمور شده تا گزارشی را در این رابطه تهیه کند و شرکت مخابرات نیز بر اساس آن جریمه خواهد شد.

اما برای بسیاری از کاربران سوال این است که پروتکل دروازه‌ای مرزی (BGP) چیست و سرقت آن چگونه صورت می‌گیرد؟ 

[align=justify][b]پر