شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: sara67 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 456
هفت سوال امنیت سایبری که هر کارشناس حوزه فناوری باید بپرسد
[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

بر اساس آخرین بررسی‌ها کارشناسان حوزه  ITS در مورد اهمیت موضوع امنیت سایبری بنگاه‌هایی که درزمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارند و پیشگیری و مراقبت از آن‌ها قبل از ورود به بحرانی مانند حادثه امنیتی جدیدی که در شرکت Equifax رخ داد؛ به این نتیجه رسیدند که همه بنگاه‌ها باید در برقراری امنیت سایبری مشارکت داشته باشند.  

Equifax شرکتی است که درزمینه حسابرسی و گزارش اعتبار مالی مشتریان و بنگاه‌ها فعالیت می‌کند. Eq
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 461
هشدار آژانس امنیت سایبری انگلستان در مورد آنتی ویروس های روسی
[align=justify] آژانس امنیت سایبری انگلستان اقدام به تنظیم دستورالعمل جدید برای استفاده از آنتی ویروس های مختلف توسط سازمان های دولتی این کشور کرده است.
روز جمعه هفته گذشته این سازمان دستورالعمل جدید مربوط به استفاده نهادهای دولتی انگلستان از آنتی ویروس ها را منتشر کرده است که طی آن محدودیت های خاصی برای استفاده از نرم افزاری های امنیتی خارجی در نظر گرفته شده است.

محدودیت اصلی دستور العمل جدید آژانس امنیت سایبری انگلستان بیشتر روی محصولات تولید شده توسط شرکت کسپرسکی متمرکز شده است.
Ciaran M
نویسنده: farnaz - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 530
حملات باج افزاری به سیستم اتوماسیون سازمان ها و مراکز اداری کشور
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به تشدید حملات باج افزاری از طریق پروتکل دسترسی از راه دور (RDP) در سازمان ها و مراکز اداری هشدار داد.

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

[align=justify]مرکز ماهر در اطلاعیه ای اعلام کرد: درخواست های متعدد امداد از مرکز ماهر و تحلیل حوادث بوجود آمده در بعضی از سازمان ها در روزهای اخیر نشان داده که حملات باج افزاری از طریق نفوذ به سرویس پروتکل دسترسی از راه دور یا همان
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 466
کشف آسیب‌پذیری سایت لینکداین و نقض حقوق کاربران
دیگر فیس‌بوک تنها شبکه اجتماعی نیست که امنیت داده در آن زیر سوال رفته است. مشکل امنیتی کشف شده در افزونه AutoFill، لینکداین را از نظر امنیتی زیر سوال برده است.

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

[align=justify]این آسیب‌پذیری به مهاجمین اجازه می‌دهد تا اطلاعات کاربران لینکداین (Linkedin) را از قبیل نام، شماره تماس، رایانامه، کد پستی و عنوان شغلی را بدون اطلاع آن‌ها بدست بیاورند. فیس‌بوک اخیرا به دلیل استفاده‌ی غی
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 375
بدافزار ZooPark در کمین کاربران اندروید
بدافزاری به نام ZooPark APT، کاربران اندرویدی را هدف قرار داده است.
[align=justify]محققان کسپرسکی، گزارشی درباره فعالیت یک گروه جاسوسی در غرب آسیا منتشر کردند. این گروه، از 3 سال پیش تا امروز فعال بوده و رویکرد آن، سرقت اطلاعات و جاسوسی از کاربران این منطقه بوده است.
بدافزار ZooPark APT از سال 2015، تا امروز فعال بوده و در دوره های زمانی مختلف پیشرفت داشته، یا به عبارت دیگر، به روز رسانی شده است تا سیطره نفوذ خود را گسترش دهد.
شرکت کسپرسکی طی چند سال گذشته، اقدام به