شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1140
مهارت های برنامه نویسی که همه توسعه‌دهندگان وب باید بدانند
[align=justify]وب، به عنوان مهمترین و پراستفاده‌ترین کاربرد اینترنت شناخته شده و به بستری مناسب برای درآمدزایی تبدیل شده است. درآمد مناسب، کار پروژه‌ای، به چالش کشیدن خلاقیت‌ کاربر، نبود بن‌بست در مسیر پیشرفت و امکان کار گروهی و یا فردی را باید مهمترین مزایای فعالیت در وب دانست. اگرچه روز به روز تکنولوژی‌های جدیدی برای توسعه وب معرفی می‌شوند، اما هرگز نمی‌توان از مهارت های برنامه نویسی پایه چشم‌پوشی کرد. مخصوصا اگر یک فرد، در دنیای وب تازه‌کار باشد، بدون فراگیری این مهارت های برنامه نویسی وب، مو
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1129
ساخت اسکریپت کوتاه کننده لینک با PHP به صورت Ajax
[align=justify]به احتمال زیاد تا به حال به سایتهایی برخوردید که یک لینک طولانی را گرفته و آن را به یک لینک کوتاه تبدیل می کنند. سایتهایی مثل tinyurl.com , bit.ly و … در این پست می خواهیم آموزش ساخت اسکریپت کوتاه کننده لینک را به وسیله PHP به صورت ای جکس آموزش دهیم.

سورس این اسکریپت را از فایل پیوست انتهای مقاله دانلود کنید.

دیتابیس این اسکریپت را می سازیم :

[align=left][code]CREATE TABLE IF NOT EXISTS `urls` (
 `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 `url` varchar(500) NOT NULL,
 `
نویسنده: ghazalme7 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 500
Ajax چیست؟ + نمونه کد
ساخت برنامه های کاربردی تحت وب برای برنامه نویسان بسیار سرگرم کننده است. این برنامه های کاربردی به برنامه نویسان اجازه می دهد تا گرد یکدیگر جمع شوند و گره ای از مشکلات مشتریان خود باز کنند. گره ای که حتی ممکن بود خود مشتریان نیز از وجود آن اطلاعی نداشته باشند. مثلا اگر سیستم Blogger را در نظر بگیریم، قبل از اینکه این برنامه کاربردی ایجاد شود، خیلی ها حتی به وجود آن هم نیاز نداشتند. اما الان می بینند که بدون وجود آن کارشان بسیار دشوار است.

اما بسیاری از این برنامه های کاربردی کند و گاهی خسته ک
نویسنده: sofi40 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 398
معرفی AJAX و کاربردهای آن
معرفی Ajax

در ساده ترین نگاه ، تکنولوژی AJAX می تواند کاری کند که هنگام تغییر یک صفحه به جای لود شدن کل آن  فقط بخش تغییر داده شده لود شود.در این محیط برنامه نویسی، مجموعه ای از فناوریها وجود دارند که مجموعا تحت عنوان آژاکس شناخته می شوند. به عبارت دیگر آژاکس  مفهومی مشابه با برنامه نویسی کلاینت-سرور است . با برنامه نویسی کلاینت-سرور، میزان انتقال داده ها بر روی یک نرم افزار کاربردی ترمینال به حداقل ممکن می رسد، زیرا تنها داده های ضروری مابین کلاینت و سرور جابجا خواهند شد. با Ajaxنیز تنها د
نویسنده: zari777 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 410
Ajax از چه تکنولوژی هایی استفاده می‌کند؟
Ajax تنها یک کلمه است اما پشت آن مفاهیم و تکنولوژی‌های مختلفی قرار دارد که استفاده از این تکنیک را میسر می‌سازد. تکنولوژی‌هایی که در پشت پرده یعنی در سرور فعال هستند و تداخلی با فعالیت کاربر در سایت ندارند. HTML (یا XHTML) و CSS بخشی مهمی در کار با Ajax هستند و ما به کمک آن‌ها محتوای صفحه را نمایش می‌دهیم. از فناوری DOM (Document Object Model) برای تعامل بیشتر با داده‌ها و نمایش پویای عناصر استفاده می‌کنیم.

همینطور به کمک XML داده‌ها را تبادل کرده و با XSLT داده‌ها را مدیریت می‌کنیم. همینطور XM