شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: shahram20 - پاسخ‌ها: 4 - بازدید‌ها: 2596
چند نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شود
[align=justify]برخی نکات کامپیوتری به ظاهر خیلی ساده و ابتدایی هستند اما شاید عده ای تازه کار آن ها را ندانند.

افراد زیادی خیلی از تعاریف و نکات ابتدایی کامپیوتر که برای اکثر مردم خصوصآ جوانان بسیار بدیهی و جا افتاده است نمیدانند.
در ادامه به توضیح برخی از ابتدایی ترین نکاتی می پردازیم که هر کاربر ساده کامپیوتر باید بداند. اگر از کاربران تازه کار کامپیوتر هستید مطلب زیر را به دقت بخوانید.

1- اول آدرس ایمیل www نمی گذارند: اول آدرس ایمیل هرگز www نمی گذارند.

[b]2- اینترنت علامت e
نویسنده: bahram - پاسخ‌ها: 3 - بازدید‌ها: 2005
آیا ما داخل یک برنامه‌ شبیه‌سازی کامپیوتری زندگی می کنیم؟
[align=justify]از زمان‌های دور همواره یکی از پرسش‌های پیش روی دانشمندان و فیلسوفان این بوده است که آیا جهان واقعا همان جهانی است که ما حس می‌کنیم یا خیر. یکی از فرضیه‌های جالب توجه این است که، گفته می‌شود شاید ما داخل یک شبیه‌سازی کامپیوتری قرار داریم. در گزارش پیش رو به بررسی جنبه‌های محتمل پیرامون این فرضیه می‌پردازیم.

برای شروع می‌توانیم از شما درخواست کنیم که چند موقعیت را تصور کنید؛ تصور کنید که اکنون در آن مکانی که فکر می‌کنید، حضور نداشته باشید. در واقع به عبارتی، چنین مجسم کنید که شما
نویسنده: elshan - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1176
آیا جهانی که در آن زندگی می کنیم، یک دنیای شبیه سازی شده کامپیوتری
[align=justify]شاید دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، واقعی نباشد و ما تنها بخشی از یک دنیای شبیه‌سازی شده رایانه‌ای باشیم. شاید ما تنها وسیله‌ای در دستان یک تمدن هوشمند فرازمینی هستیم. ویدیوی جدید کانال معروف یوتیوب Kurzgesagt - In a Nutshell، با در کنار هم قرار دادن برخی سوالات و فرضیات چنین پرسشی را مطرح کرده است، اما آیا واقعا چنین چیزی امکان‌پذیر و ما چیزی از آن نمی‌دانیم؟

جهان ممکن است به اندازه‌ی کافی بزرگ و ستارگانی بی‌شمار داشته باشد، اما این به تنهایی ملاک واقعی بودن جهان ما نیست، شاید
نویسنده: نسیم - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1022
بیوگرافی مایکل دل، موسس شرکت کامپیوتری دل
مایکل دل (Michael Dell)، موسس شرکت کامپیوتری دل و یکی از ثروتمندان دنیای فناوری است. او به‌عنوان سرمایه‌گذار و فعال حقوق بشر نیز شناخته می‌شود.

[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

مایکل دل، یک تاجر، سرمایه‌گذار و فعال حقوق بشر آمریکایی است که عمده‌ی شهرت خود را از تأسیس و مدیریت شرکت کامپیوتری دل کسب کرده است. مایکل دل طبق آخرین آمار منتشرشده از مؤسسه‌ی فوربز در مارس ۲۰۱۸، با ثروتی حدود ۲۴.۵ میلیارد دلار، در رتبه‌ی ۳۸ ثرو
نویسنده: hoboot - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 889
بازی های کامپیوتری باعث ترویج خشونت در جامعه می شود
[align=justify]گروهی از محققان آلمانی تحقیقات خود در زمینه تأثیر بازی های کامپیوتری روی ترویج خشونت میان افراد جامعه را آغاز و به نتایج جالبی دست پیدا کرده اند.

آنها کاربران را برای شروع تحقیقات به سه دسته تقسیم بندی کردند. در ابتدا یک پرسشنامه برای ارزیابی شخصیت افراد در اختیار آنها قرار گرفت.
از گروه اول خواسته شد تا به مدت یک ماه و روزی 30 دقیقه آخرین نسخه GTA را بازی کند. برای گروه دوم نیز بازی Sims 3 در نظر گرفته شد و از گروه آخر نیز درخواست شد تا یک ماه زندگی عادی خود را گذرانده و برای
نویسنده: limotorsh - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 454
طراحی سایت کامپیوتری و تجهیزات شبکه
<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536870145 1073786111 1 0 415 0;} @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-
نویسنده: taraznet - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 458
آموزش تصویری نصب و راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری
شبکه‌ها انواع مختلفی دارند که از میان آن‌ها می‌توان به شبکه‌های peer to peer و شبکه‌های client and server اشاره داشت. در این بخش مراحل مربوط به خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌ workgroup که نوعی از شبکه‌های peer to peer است را بررسی می‌کنیم. شبکه‌های peer to peer را نیز می‌توان به انواع گوناگونی تقسیم کرد:
  • استفاده از کارت شبکه

  • استفاده از کابل نول مودم

  • استفاده از مودم
[align=justify][color=#0c0c0c][size=
نویسنده: taraznet - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 442
ویژگی خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری در شرکت تراز سام
1. نیاز به راه‌اندازی شبکه
نصب و پیاده‌سازی بر حسب احساس نیاز شرکت شما طراحی می‌شود و ما با توجه به نیاز شما امکانات و وضعیت موجود در شرکت را سنجیده و با توجه به اعلام زمان بندی، آماده خدمت گزاری هستیم.
2. مشاوره و ارائه راهکار
[align=right]دادن مشاوره تخصصی و صادقانه توسط تیم حرفه‌ای و زبده تراز سامانه مبنی بر استانداردهای معتبر جهانی – بالا بردن سرعت – کاهش هزینه – امنیت و … به مشتری راه‌کارهایی را ارائه می‌دهند که پس از توافق دو شرکت، تراز سامانه ش