شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: مینا - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2337
پارتیشن System Reserved چیست؟ آیا می‌توان آن را حذف کرد؟
ویندوز 7 و ویندوز 8 در حین نصب روی هارد دیسک‌، به طور اتوماتیک پارتیشنی با عنوان "System Reserved Partition" به معنای "پارتیشن محافظت شده‌ی سیستمی" می‌سازند. اما این پارتیشن چیست؟
[align=justify]سیستم عامل ویندوز برای این پارتیشن هیچ حرف الفبایی را به عنوان نماد در نظر نمی‌گیرد، در نتیجه شما تنها زمانی این پارتیشن را مشاهده می‌کنید که ابزارهایی همچون قابلیت Disk Management سیستم خود را اجرا کنید. به طور کلی پارتیشن "System Reserved" از زمان رونمایی ویندوز 7 ارائه شد و
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2427
چرا فایل‌های حذف شده قابل بازیابی هستند و چطور می‌توان مانع بازی
هنگامی‌که فایلی را از سیستم خود پاک می‌کنید، این فایل حتی بعد از خالی شدن Recycle Bin به زندگی خود بر هارد درایو ادامه می‌دهد. این ویژگی به شما (یا حتی دیگر افراد) اجازه بازیابی فایل‌های حذف‌شده را می‌دهد.اگر مراقب نباشید، ممکن است به دیگران اجازه بازیابی فایل‌های محرمانه خود را داده باشید. این مسئله مخصوصاً زمانی که می‌خواهید هارد یک کامپیوتر را دور بیندازید، اهمیت پیدا می‌کند.

هنگامی‌که یک فایل را پاک می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد
[align=jus
نویسنده: saman - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1987
وقتی هر نوع دستگاهی را می‌توان با یک شارژر، شارژ کرد؛ USB-PD
[align=justify]وجود استانداردهای شارژ سریع مختلف باعث شده که نوع جدیدی از پراکندگی استانداردهای مختلف برای دستگاه های هوشمند پیش آید و برای اینکه بتوان همه آنها را با سرعت بالا شارژ کرد باید حتماً از شارژر های مناسب آنها استفاده شود. در همین زمینه برای حل کردن همیشگی مشکل، گوگل راهکار جدید ولی با سابقه ای تحت استاندارد USB-PD ارائه کرده است و شرکت های OEM را ملزم ساخته تا همگی در نسخه های جدید اندروید به آن پایبند باشند.


[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
][/a
نویسنده: saman - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1399
با یک کد جاوا اسکریپت می‌توان زمان گفتگوی دو نفر در whtasApp را فهمید
[align=justify]اپلیکیشن پیام رسان واتساپ whatsApp دارای یک آسیب‌پذیری جدیدی است که با اکسپلویت آن می‌توان به صحبت کردن همزمان دو نفر پی برد.

راب هیتون، مهندس نرم افزار توانست آسیب‌پذیری جدیدی را در اپلیکیشن واتساپ شناسایی کند که به واسطه‌ی آن می‌توان به گپ همزمان بین دو نفر پی برد. وی این آسیب‌پذیری را با نوشتن یک افزونه‌ی کروم که تنها چهار خط کد جاوا اسکریپت داشت اکسپلویت کرد:

[align=left][code]setInterval(function() {
 var lastSeen = $('.pane-header .chat-bo
نویسنده: shahram20 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1540
گلوگاه شدن یا Bottleneck در کامپیوتر چیست و چطور می‌توان از آن جلوگیری
گلوگاه شدن در رایانه اتفاقی است که مانع از بهره‌گیری کاربر از حداکثر توان قطعات می‌شود. آشنایی با این معضل می‌تواند در پیشگیری از آن مؤثر باشد.

[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

برای افرادی که قصد جمع کردن یک سیستم جدید را دارند یا حتی کسانی که قصد ارتقاء سخت‌افزاری سیستم فعلی خود را دارند، یکی از اساسی‌ترین نکات که باید مد نظر قرار گیرد سنخیت و سازگاری قطعات، مخصوصا CPU و کارت گرافیک است. اگرچه ممکن است هماهنگی کامل و بی عیب و نقص بین این
نویسنده: elshan - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1304
چطور می‌توان از طریق کلان‌داده‌ها (Big Data) درآمدزایی کرد؟
بیگ‌دیتا یا کلان‌داده (Big Data) درواقع دارایی‌های داده‌ای‌ بسیار انبوه، پرشتاب و گوناگون هستند که از طریق روش‌های پردازشی پیچیده قادرند تا بینش تازه‌ای به صاحبان کسب‌و‌کارها و سیاستگذاران برای کمک به امر تصمیم‌گیری بدهند.

[align=justify]بیگ‌دیتا شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های ارتباطی به دلیل دستیابی به حجم گسترده و ارزشمندی از منابع متنوع در حال رشد داده شامل جمعیت‌شناسی مشترکان، مکان مشترکان، استفاده شبکه، دستگاه، استفاده برنامه و غیره دارای مزایا
نویسنده: hozoroghiab - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 673
چگونه می‌توان کارکرد کارمندان را به درستی بررسی کرد؟
سلام 
با توجه به رسیدن به آخر سال و شروع محاسبات میزان عیدی و سنوات، بررسی [b]کارکرد دقیق کارمندان[/b][color=#020202][size=medium][font=IRANYekan] و کارگران وبررسی [url=https://www.jahangostarpars.com/function-and-leave/]انواع م
نویسنده: نیاز غنی - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 458
تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟
همان‌طور که می‌دانیم ازدست‌دادن دندان فارغ از تأثیر آن بر زیبایی قابلیت ایجاد چالش‌های دیگری در زندگی روزمره شخص را نیز دارد. همه این مسائل دست‌به‌دست یکدیگر داده که پس از این اتفاق اکثر افراد به فکر جبران آن افتاده و سعی کنند در سریع‌ترین حالت ممکن این مشکل را برطرف کنند.
[color=#333333][size=medium][font=Iran Sans - Regular]ولی باید گفت که دلایل مختلفی می‌تواند شرایط را به‌گونه‌ای رقم بزند که این موضوع به تأخیر افتاده
نویسنده: fateme-z545 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 247
آیا می‌توان با بلیچینگ تغییر رنگ کامپوزیت دندان را اصلاح کرد؟
سفیدترین رنگ کامپوزیت دندان عموما برای طراحی لبخند هالیوودی استفاده می‌شوند. در بین طیف‌های رنگی مختلف کامپوزیت دندان، رنگ‌های A1، A2 و B2[size=large][font=B Nazanin] سفیدترین رنگ‌ها هستند. اگر می‌خواهید دندان‌های سفید و درخشانی داشته باشید، باید از بین این سه رنگ، رنگ کامپوزیت خود را انتخاب کنید. البته توصیه می‌کنیم رنگ کامپوزیت دندان‌هایتان را با مشورت با دندانپزشک خود