شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 983
هشدار پلیس فتای ایران به کمپانی تلگرام
[align=justify]معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا، با اشاره به فعالیت ربات‌های غیراخلاقی در نرم‌افزار موبایلی تلگرام، از کمپانی این نرم‌افزار خواست تا نسبت به این موارد پاسخگو باشد.

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا در خصوص فعالیت ربات های غیراخلاقی در نرم افزار تلگرام و پیگیری پلیس ایران در این زمینه گفت: ما گزارش ها و مستندات خود در خصوص این ربات ها را جمع آوری و به مرکز بین المللی IGCI در سنگاپور منعکس کرده ایم و از این رو کمپانی تلگرام حتما باید پاسخگوی فعالیت غیراخلاقی در بستر فرا
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1031
آغاز ظهور باج افزار‌ها در عرصه وب ایران
[align=justify]باج افزاری که اخیرادر منطقه ی خاورمیانه وعلی الخصوص ایران در حال افزایش چشم گیری است،جزو یکی ازباج افزارهای خطرناک طبقه بندی شده است.
در ماه‌های اخیر بحث Ransomware ها یا باج‌افزارها در دنیای امنیت دیجیتال بسیار داغ شده است و ماهی نیست که خبری در این مورد منتشر نشود. به عنوان مثال نیویورک تایمز به نقل از Lookout خبری را منتشر کرد که در آن باج‌افزار جدیدی با هدف قرار دادن تلفن‌های هوشمند اندروید، در حال گسترش بوده است.

[siz
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1284
راه‌اندازی درگاه وب در کشور/ انتقال 40 درصد میزبانی سایت‌های داخل
راه‌اندازی درگاه وب در کشور/ انتقال 40 درصد میزبانی سایت‌های داخلی به ایران

به گزارش خبرنگار تلنا، نصرالله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات در همایش دولت الکترونیک شهر رشت از انتقال 40 درصد میزبانی سایت‌های داخلی به ایران خبر داد و گفت: با این آمار ایران رتبه یک را در خاورمیانه درباره میزبانی‌های داخلی دارد.
[align=justify][font=Tahoma]وی با اشاره به انتقال یک نسخه از سرور اینترنت جهانی به ایران گفت:‌ کل سرورهای ا
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 988
چرا در ایران برندی در مقیاس جهانی نداریم؟
[align=justify]حال که به لطف خدا در دوران پساتحریم قرار گرفته‌ایم می‌توانیم به رویای نه‌چندان دور تسخیر بازارهای جهانی فکر کنیم. رویایی که شاید خیلی هم دور از ذهن نباشد. اینکه به‌طور بالقوه ما می‌توانیم این دستاورد را داشته باشیم و امکان‌پذیر است زیرا پتانسیل‌های بالایی در کشور ما وجود دارد، اما چطور می‌شود که تا به حال این‌گونه نشده است؟

در دوران تحریم کاسبان تحریم و سوداگران بسیاری از اجناس خارجی را با دور زدن تحریم‌ها وارد ایران می‌کردند ولی آیا در دوران تحریم کالاهای ما نیز به کشورهای دیگ
نویسنده: faezeh - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 913
مشکلات درگاه پرداخت اینترنتی در ایران
مشکل اصلی هر برنامه نویس ایرانی، درگاه پرداخت ایرانی!
[align=justify]
سالهاست که با انواع و اقسام درگاه های پرداخت ایرانی کار کرده ام و در وصف آنها فقط میتوانم بگویم افتضاح است!
هر چند که اوضاع تا حالا کمی بهتر شده ولی هنوز هم آن قطعی های بی دلیل و مسخره را به یاد دارم، آن پشتیبانی های افتضاح و کارمندانی که هیچ چیزی را به گردن نمیگیرند و فقط میگویند “در حال بررسی هستیم”. دوست عزیز وقتی شما از هیچ چیز خبر ندارید پس چرا به عنوان پشتیبانی وقت ما را میگیرید؟!

از سالهای
نویسنده: نگار - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1164
رتبه جهانی سرعت اینترنت ایران در جدیدترین آمار سال ۲۰۱۵
[align=justify]اتحادیه جهانی مخابرات گزارش جهانی سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۵ را منتشر و کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت را معرفی کرد که براساس آن کره جنوبی در رتبه نخست قرار دارد.
اتحادیه بین‌ المللی مخابرات یا آی تی یو (ITU) که مخفف International Telecommunication Union است با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۱۵، فهرستی از کشورهای پیشگام در سرعت اینترنت را منتشر کرده که قابل توجه است.

 در این رده بندی، کره جنوبی با رتبه نخست در صدر جدول قرار گرفت. رتبه های بعدی این جدول نیز به ترتیب به دانم
نویسنده: نگار - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 981
FaceBook رسما در ایران ثبت شد!
[align=justify]نکته قابل تامل در این آگهی آن است که طبق درخواست مذکور، این علامت تجاری برای استفاده در طبقه ۴۵ کالا و خدمات ثبت شده که عنوان کلی آن “خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط دیگران برای رفع نیازهای افراد ارائه می شوند” است اما فیس بوک، از مصداق «خدمات پیدا کردن دوست (دختر یا پسر) !» برای ذکر مصداق این طبقه در آگهی و درخواست خود استفاده کرده است.
همین چند هفته پیش یود که خبر ثبت رسمی “مک دونالد” در ایران، بازتاب ها و واکنش های فراوانی را به دنبال داشت چراکه این رستوران یکی از اصلی ‌ترین نما
نویسنده: saman - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1105
تلگرام کارمندی مخصوص ایران استخدام کرد تا فیلتر نشود
[align=justify]محمود واعظی پس از دیدار با معاون نخست وزیر روسیه گفت: با مدیران شبکه تلگرام در تماس هستیم تا مباحث غیراخلاقی و خارج از شئونات ایران را از این شبکه حذف کنند.
مکاتباتی با مدیران شبکه تلگرام داشتیم و اعلام کردیم که بخش‌های غیراخلاقی و مستهجن این شبکه باید فیلتر شود و آنان نیز در پاسخ به مکاتبات، بخش‌های مستهجن را فیلتر کردند.

وی افزود: اگر این شبکه در چارچوب قوانین کشورمان نباشد، آن را فیلتر خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات به نشست امروز کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و تصمیم درباره فیلتر نشدن
نویسنده: afshin21 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 707
شرط جدید ایران برای ادامه فعالیت تلگرام
با توجه به قوانین جهانی بیشترین کاربران شبکه تلگرام در ایران هستند این شرکت باید اقدام به انتقال سرورهای خود به داخل خاک ایران کند.
[align=justify]
 آخرین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بعد از دو جلسه تأخیر، ۲۰ روز گذشته با حضور حداکثری اعضای آن پیرامون بررسی “ادامه فعالیت تلگرام در ایران” برگزار و نهایتا مصوب شد که چنانچه شبکه تلگرام ظرف مدت محدودی اقدامات لازم برای تبعیت از قوانین مقررات و کشور را انجام ندهد و تخطی نماید نسبت به فیلترینگ آن اقدام شود.
همچنی
نویسنده: sokoot - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1141
تلگرام فقط یک ماه برای ورود به ایران فرصت دارد
پلیس فتای ایران یک ماه به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فرصت داد تا برای ادامه فعالیت خود در ایران سرورهایش را به داخل کشور منتقل کند.

این خبر را اواسط هفته گذشته سردار کمال هادیان فر، رئیس پلیس فتای ناجا در نشست مطبوعاتی اعلام کرد و گفت: چون شرکت تلگرام بیشترین کاربران ایرانی را در شبکه اجتماعی خود دارد، باید سرور این شبکه را به ایران منتقل کند.
[align=justify]
بعد از اعلام این خبر این سؤال مطرح شد که آیا قاعده و قانون خاص بین‌الملل