شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: car_oil - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 680
اکتان بنزین چگونه اندازه گیری می شود؟
ابزار استاندارد برای اندازه‌گیری عدد اکتان بنزین، یک پیشرانه‌ی آزمایشگاهی است. سوخت‌های مرجع اصلی (PRF) از اکتان با ترکیب ایزواکتان و هپتان و استانداردهای شناخته‌شده‌ی دیگر مثل تولوئن تشکیل می‌شوند.
[color=#444444][size=small][font=Syekan]درصد حجمی مخلوط ایزواکتان به هپتان، عدد اکتان بنزین را نشان می‌دهد. برای اندازه‌گیری این مقدار، سرسیلندر موتور آزمایشگاهی اکتان را تغییر می‌دهد تا حد موردنیاز برای تشخیص آستانه‌ی ناک زدن قابل دسترس
نویسنده: lavazem_khodro - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 596
اکتان بوستر چیست؟
اکتان بوستر به‌طور کلی در دسته‌ی مکمل‌های سوخت قرار می‌گیرد و همانطور که از نام آن مشخص است، در بالا بردن شاخص اکتان نقش دارد. در خودروهای مجهز به پیشرانه‌ی جدید و قدرتمند، اکتان بوستر می‌تواند شرایط اید‌ه‌آل برای بهترین عملکرد موتور را مهیا کند. اکتان بوستر می‌تواند در خودروهایی که موتور آن‌ها به‌دلیل فشار زیاد در سیلندر خفه می‌کند و همچنین در استارت زدن مشکل دارند هم کمک‌کننده باشد.
[color=#444444][size=small][font=IRanian-
نویسنده: lavazem_khodro - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 598
مزیت خرید اکتان بوستر
برای افزایش کارایی موتور خودرو به‌خصوص در استفاده از بنزین‌های نه‌چندان باکیفیت، استفاده از مکمل‌های سوخت کمک‌کننده است. در خودروهای جدید، کیفیت بنزین و بالا بودن اکتان بسیار مهم است؛ [b]اکتان بوستر[/b] می‌تواند در مواقعی که از کیفیت بنزین مطمئن نیستیم، نقش مهمی داشته باشد.
[color=