شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1222
تعریف سرور و انواع آن
در فناوری اطلاعات، سرور یک برنامه کامپیوتری است که به سایر برنامه ها (Client Programs) در همان کامپیوتر یا سایر کامپیوترهای متصل به شبکه خدمات ارایه می دهد.
[align=justify][size=small][font=tahoma]در مدل برنامه نویسی client-server، سرور به برنامه ای اطلاق می شود که پاسخگوی درخواست های سایر برنامه ها در همان کامپیوتر یا کامپیوترهای متصل به شبکه می باشد. طبق این تعریف، یک برنامه خاص در صورت دریافت دستورات برنامه های دیگر به عنوان سرور و در صورت ارسال دستور،
نویسنده: مینا - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1183
اتصال اینترنت پرسرعت Broadband و انواع آن
[align=justify]سرویس اینترنتی Broadband به خاطر سرعت دسترسی سریعش اساسا پر کاربردترین روش دسترسی به اینترنت است.
 
این سرویس در 4 شکل مختلف ارائه می شود:
DSL (یا Digital Subscriber Line)
فیبر نوری (fiber-optic)
cable
ماهواره ای (satellite)
 
اتصال اینترنتی و قدیمی Dial-up تنها سرویس اینترنتی غیر Broadband موجود است و علیرغم آنکه ارزانتر از سایر سرویسهای اتصال اینترنتی است ، بیشتر کاربران اینترنت به سمت استفاده از اتصالهای اینترنتی سریعتر گرایش یافته اند.

1. DSL
نویسنده: مینا - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1463
پارتیشن System Reserved چیست؟ آیا می‌توان آن را حذف کرد؟
ویندوز 7 و ویندوز 8 در حین نصب روی هارد دیسک‌، به طور اتوماتیک پارتیشنی با عنوان "System Reserved Partition" به معنای "پارتیشن محافظت شده‌ی سیستمی" می‌سازند. اما این پارتیشن چیست؟
[align=justify]سیستم عامل ویندوز برای این پارتیشن هیچ حرف الفبایی را به عنوان نماد در نظر نمی‌گیرد، در نتیجه شما تنها زمانی این پارتیشن را مشاهده می‌کنید که ابزارهایی همچون قابلیت Disk Management سیستم خود را اجرا کنید. به طور کلی پارتیشن "System Reserved" از زمان رونمایی ویندوز 7 ارائه شد و
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 3 - بازدید‌ها: 2420
آیا واقعا لازم است پیش از جدا کردن حافظه جانبی، آن را Eject کنیم؟
همه به خوبی می‌دانند که پیش از جدا کردن فلش درایوهای USB باید آن‌ها را Eject کرد. اگر شما موفق به غیرفعال کردن ایمن فلش درایو خود نشوید، در اغلب مواقع سیستم‌عامل هشداری ترسناک به شما ارائه می‌کند. اما آیا به واقع اجرای این مرحله ضرورت دارد؟ اگر فلش، هارد اکسترنال یا دستگاه قابل حمل را Eject نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

[align=justify]ابتدا لازم است به ۳ پروتکل متفاوتی که ممکن است حافظه‌ی فلش شما هنگام اتصال به کامپیوتر از آن بهره ببرد نگاهی داشته باشیم. جالب است بدانید
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1798
دوره MBA چیست و چگونه می توانیم در آن شرکت کنیم؟
[align=justify]در دوره MBA ، دروسی مانند شناخت فضای تولید و کسب کار ، بازاریابی، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، ارتباط با مشتری، روش های نوین تبلیغات، مدیریت منابع مالی، سرمایه گذاری، مدیریت فروش و خدمات پس از فروش، نگرش سیستمی، مدیریت پروژه و ... تدریس می شود.

[align=center]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
][url=http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C][/url]
[url=http:
نویسنده: نگار - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 1299
مشکلات پیاده سازی سئو و راه حل آن ها
[align=justify]اغلب مشکلاتی که در SEO ‏با آن‌ها مواجه می‌شوید، مشکلات چندان بزرگی نیستند. بیشتر آن‌ها احتمالا در رابطه با کلمات کلیدی یا تگ های متای قدیمی هستند. با این حال ممکن است در پیاده سازی SEO ‏ با چند مشکل بزرگ مواجه شوید:

تحریم شدن!
نگران کننده ترین مشکلی که ممکن است برای سایت رخ دهد غیر قانونی اعلام شدن آن توسط موتور جستجو وخصوصا گوگل است. ممنوعیت از حضور در میان نتایج جستجوی موتورها، حتی برای یک روز هم وحشتناک است و می‌تواند هزینه‌های شرکت را به شدت بالا ببرد، نه تنها از
نویسنده: نگار - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1284
تاثیر داشتن چند نقشه سایت و ثبت آن ها
[align=justify]داشتن چند نقشه سایت مسئله‌ای غیر عادی نیست، و در برخی موارد حتی توصیه می‌شود که چند تا ‏داشته باشید. به عنوان مثال اگر سایت شما به چندین مقوله متفاوت شکسته شده باشد، ممکن است بخواهید برای هر یک از این مقولات نقشه سایت جداگانه‌ای داشته باشید.
‏ این به شما اجازه می‌دهد لینک‌ها را بر اساس دسته‌هایی جدا کنید و بر اساس تابعی وزن‌های متفاوتی به هر یک از آن‌ها اختصاص دهید.
‏فقط در مورد نقشه سایت یک محدودیت وجود دارد، نقشه‌های سایت نمی‌توانند بیش از 50000 ‏آدرس وب یا 10MB در
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 2 - بازدید‌ها: 1119
الگوریتم پنگوئن ۲ گوگل و رهایی از جریمه آن
اگر مطمئن شدید که کاهش ورودی شما ناشی از جریمه سایت توسط الگوریتم پنگوئن است باید مراحل ارائه شده در این مقاله را به دقت انجام دهید.

[align=justify]الگوریتم پنگوئن
در ماه آوریل ۲۰۱۲ الگوریتم پنگوئن گوگل رونمایی شد و در جهت مبارزه با اسپم بر نزدیک به ۳ درصد نتایج گوگل و رتبه بندی ها تاثیرگذار بود. سایتهای بسیار بزرگ و شناخته شده ای به دلیل بک لینک های اسپم و غیرطبیعی با مشکل مواجه شده و شاهد کاهش ورودی گوگل خود پس از الگوریتم پنگوئن بودند.
نویسنده: saberi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1238
مفهوم پیج رنک گوگل و نحوه محاسبه آن
پیج رنک یکی از چندین عامل موثر بر رتبه‌بندی نتایج گوگل و عددی است بین ۱ تا ۱۰ که معیار مناسبی برای تعیین میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما از دید بازدیدکنندگان خواهد بود.

[align=center][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
پیج رنک (Page Rank) گوگل چیست؟
گوگل برای تعیین اهمیت صفحات از پیج رنک استفاده می‌کند که یکی از فاکتورهای اصلی برای رتبه‌بندی نتایج گوگل است. پیج رنک توسط بنیانگذاران گوگل، لری پیج
نویسنده: ahmad20 - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 892
جرائم رایانه ای و فنون کشف آن
[align=justify]  جرائم رایانه ای و فنون کشف آن
 
در این مقاله درباره زمینه هایی بحرانی از شرارت ها در صنعت IT صحبت می شود و خواهیم گفت که در دنیای امروز متخصصان امنیت فضای مجازی چگونه با آن مبارزه می کنند.
 
شرارت هایی رایانه ای چه هستند؟


[size=small]شرارات های رایانه ای تخصص ها و علوم رایانه و آخرین دست آوردهای IT را به خدمت می گیرد تا از آنها برای جمع آوری ا