شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
چشم دیجیتال صفحه ناشی های از نمایش فشار

فشار چشم دیجیتال ناشی از صفحه های نمایش
#1
این غیرعادی نیست که هنگام تماشای نمایشگرها برای مدت طولانی، از علائم و نشانه‌های فشار چشم دیجیتال رنج ببرید. این شامل:
- احساس سوزش در چشم ها
- قرمز شدن و خارش چشم ها
- خشک شدن چشم ها
- دید تار
- سردرد
 
فشار دیجیتالی چشم نیز به عنوان سندرم بینایی کامپیوتر شناخته می شود.
چشمان ما برای مشاهده یک جسم نزدیک مانند یک صفحه نمایش کامپیوتر، گوشی تلفن و تبلت؛  برای مدت زمان طولانی ساخته نشده اند. این باعث فشار و خستگی ماهیچه های داخلی مژگانی می شود. علاوه بر این، بافت‌های عضلانی خارج چشمی اطراف چشم ما را که عملکرد و تراز چشم را مدیریت می‌کنند، خسته می‌کند. خستگی آن بافت های عضلانی منجر به درد و علائم و نشانه های قابل مشاهده می شود.
استفاده از عینک موبایل و کامپیوتر می تواند خطر خستگی و درد ماهیچه های چشم را در نتیجه زمان نمایش طولانی مدت کاهش دهد. برخی از عینک‌های کامپیوتری علاوه بر این از چشمان شما در برابر نور آبی خطرناکی که از نمایشگر های دیجیتالی ساطع می‌شود، محافظت می‌کنند.
 
عملکرد عینک کامپیوتر چیست؟
اگر به اطراف دفتر خود نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که هر میز یک کامپیوتر یا حتی یک تبلت دارد. زندگی ما به طور فزاینده ای به استفاده از رایانه، تبلت و تلفن های هوشمند در محیط مدرن امروزی وابسته شده است. به عنوان مثال، شما در حال حاضر در حال مشاهده این مقاله در صفحه دیجیتال هستید.
کسانی از ما که به طور منظم از این دستگاه ها استفاده می کنند ممکن است متوجه شوند که چشمانمان در طول روز تحت فشار و ملتهب قرار می گیرد. عینک های کامپیوتری ممکن است بهترین روش برای محافظت از چشمان شما و جلوگیری از خستگی چشم ناشی از استفاده طولانی مدت از کامپیوتر باشد.
عینک کامپیوتر با عینک معمولی متفاوت است؛ زیرا برای کمک به کاهش فشار چشم ناشی از استفاده از کامپیوتر طراحی شده است. هر فرد به طور متوسط هر روز حدود هشت ساعت را در مقابل کامپیوتر می گذراند. در نتیجه این ساعات طولانی بیشتر مستعد مشکلات بینایی هستیم. متأسفانه، ما عادت کرده ایم که چشمانمان در پایان روز کاری احساس خستگی و تحریک داشته باشند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با پوشش ضد انعکاس به کاهش تابش خیره کننده صفحه و نور ساطع شده از دستگاه کمک می کنند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مرکز تخصصی عینک و لنز
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان