شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در تحصیل قوانین کانادا شرایط و آن

تحصیل در کانادا و شرایط و قوانین آن
#1
تحصیل در کانادا

خلاصه ای از مزایای تحصیل در کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان از جهات مختلف به خصوص سطح علمی مراکز دانشگاهی و همچنین مدارک و شرایط مورد نیاز برای اپلای و اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا.

تحصیل در کانادا همواره یکی از بهترین گزینه های پیش روی مهاجران بوده است. نمی توان دقیقا گفت که چه خصوصیاتی کانادا را به این سطح از محبوبیت رسانده اند اما در هر صورت این کشور چه از لحاظ شاخصه های کیفیت زندگی نظیر بهداشت، شادی، درآمد و ... و چه از لحاظ کیفیت آموزشی و دانشگاه های معتبر در لیست برترین های جهان حضور پررنگی داشته است. از طرفی دیگر زبان انگلیسی رسمی و مهاجر پذیری بالا، تحصیل در کانادا را به یکی از نخستین و جذاب ترین انتخاب ها بدل کرده است. حال برای گرفتن ویزای تحصیلی در کانادا چه کاری باید انجام داد؟ با ما همراه باشید.

چرا تحصیل در کانادا؟!
این روزها مزیت هایی که تحصیل در کانادا دارد، باعث شده که خبر مهاجرت تحصیلی دوستان و آشنایان به این کشور پرطرفدار، زیاد به گوش برسد. شاید کم نباشند اطرافیانی که برای آینده شان رویاهایی دارند و رسیدن به این رویاها را در مهاجرت به کانادا می بینند. ممکن است این سوال در ذهنتان به وجود بیاید که کانادا چه برتری به نسبت سایر کشورها دارد؟

اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا
یکی از مهم ترین دلایل افراد برای تحصیل در کانادا، امکان دریافت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل است. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا، باید اجازه کار دریافت کنید و بعد به دنبال شغل مرتبط با رشته خودتون باشید! چرا؟ چون بعد از داشتن تجربه کار در کانادا، امتیاز شما در برنامه اقامتی کانادا یا همون اکسپرس اینتری بیشتر میشود و شانس دریافت اقامت هم بالاتر میرود. از همه مهم تر اینکه کانادا تنها کشوری است که اگر 3 سال به صورت مداوم در آنجا زندگی کنید به شما پاسپورت میدهد!!

سالانه حدود 150000 تا 250000 دانشـجو برای تحصیل در این کشور پذیـرش می شوند، دولت کانـادا قصـد دارد این تـعداد را تا سـال 2022 به 450000 دانشجو در سال برساند تا بتواند از این طریق مشکل کمبود نیروی کاری متخصص را با صرف کمترین هزینه جبران کند.

مزایای تحصیل در کانادا
افزایش امتیاز در برنامه های مهاجرتی به واسطه تحصیل در کانادا
واجد شرایط شدن برای برنامه هایی که یکی از شرایط آنها تحصیل در کانادا می باشد
اخذ ویزای کار بعد از تحصیل
کسب امتیاز در برنامه های مهاجرتی، بابت سابقه کار در کانادا
واجد شرایط شدن برای برنامه هایی که یکی از شرایط آنها داشتن تجربه کاری کانادایی می باشد
دوره تحصیل و یا کار در کانادا ، هنگام درخواست برای پاسپورت کانادایی (سیتیزن شیپ) یک سال محاسبه شده و متقاضیان پس از اخذ PR، می توانند سریعتر جهت دریافت پاسپورت کانادا اقدام نمایند.
همچنین متقاضیان برنامه های مهاجرتی با داشتن سابقه کار و تحصیل کانادایی در برنامه هایی رقابتی، نظیر برنامه مهاجرت نیروی ماهر فدرال در سیستم اکسپرس اینتری افزایش امتیاز قابل توجهی خواهند داشت.
در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی کانادا، متاهل باشد می تواند برای همسر خود درخواست ویزای کار نماید . در صورتی که همسر متقاضی در کانادا یک سال کار نماید، می تواند از طریق برنامه تجربه کانادایی جهت اخذ اقامت اقدام نماید.

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا
شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع دانشگاهی، با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. مقاطع تحصیلی در کانادا در دانشگاه ها شامل: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کانادا می باشد. اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا برای هر یک از این مقاطع تحصیلی نیازمند ارائه مدارک تحصیلی دوره پیشین می باشد. ارائه مدرک زبان نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا است. تحصیل در کانادا نیازمند پرداخت شهریه دوره مربوطه می باشد. بعضی از دانشگاه ها در برخی از دوره های تحصیلی اقدام به ارائه بورسیه می نمایند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دوره لیسانس در کانادا بسیار نادر و برای دوره فوق لیسانس در کانادا در برخی موارد به صورت تامین بخشی از هزینه تحصیلی امکان پذیر می باشد. ادامه تحصیل در مقاطع دکترا در کانادا به وسیله بورسیه، برای دانشجویان ممتاز و افرادی که از رزومه تحصیلی خوبی برخوردارند، مهیا می باشد. این افراد می توانند با بررسی شرایط بورسیه دانشگاه های کانادا با مکاتبه و ارائه رزومه تحصیلی خود، در این خصوص اقدام کنند.


هزینه تحصیل در کانادا
زندگی و تحصیل در کانادا هزینه های بسیاری را در بردارد که با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود و مقطع تحصیلی به عنوان نخستین عامل به شمار می رود؛ زیرا هزینه های تحصیلی در کانادا بر اساس مقطع تحصیلی افراد می تواند کم یا زیاد باشد. مورد دیگری که می تواند شهریه های دانشگاه در کانادا را تعیین کند دانشجوی خارجی بودن و یا شهروند کانادایی است. دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد کانادا می شوند با توجه به رشته ای که برای تحصیل انتخاب می کنند باید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
را بپردازند.

هزینه تحصیل و همچنین زندگی در آن با وجود دانشگاه‌های برتر و سطح استاندارد بالای زندگی نسبت به کشورهای مطرح انگلیسی‌ زبان دیگر چون آمریکا و انگلستان بسیار پایین‌تر است. علاوه بر پایین بودن هزینه تحصیل، ارایه بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مختلف نیز علاقه‌مندی به کانادا را افزایش داده است.
اخذ ویزای تحصیلی تقریبا بخش نهایی در روند اقدام برای تحصیل است و مهم‌ترین بخش، ویزای تحصیلی کانادا دارای مزیت‌های بسیاری است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اجازه کار حین تحصیل اشاره کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط rahaEradi
#2
ادیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود. معمولاً برای دریافت اقامت دائم کانادا از این طریق، حدود 6 ماه زمان نیاز دارید. پروفایل اکسپرس اینتری شما تا 12 ماه فعال خواهد بود و اگر بعد از این مدت برای ارسال درخواست اقامت خود دعوت نشدید؛ می‌توانید دوباره اقدام کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تکمیل دقیق و آماده بودن مدارک، برای سرعت دادن به روند مهاجرت اکسپرس اینتری اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود تا تمام مدارک و فرم‌های مورد نیاز را حتما قبل از اقدام تهیه و تکمیل کنید. برای انجام درست این کار نیز توصیه می‌شود تا حتما از مشاوره کارشناسان مهاجرت استفاده کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط rahaEradi
#3
تحصیل تو کانادا؟
باید زبانمون خوب باشه  Sad
پاسخ
#4
دوستان عزیز برای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باید با قوانین و شرایطش کامل آشنایی داشته باشید. به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و مدارک لازم برای پذیرش رو دربیارید. همینطور از سفارت کانادا مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی رو یخواید که بهتون بگن. مدارک رو به صورت کامل اماده کیند تا به سفارت تخویل بدید. این مرحله خیلی مهمه چون اگع ویزا ریجکت بشه سخت میشه دوباره گرفتن ویزا. برای این کار می تونید به موسسه های مهاجرتی که معتبر هستن مراجعه کنید. اینجوری خیلی بهتر میتئنید مارتئن رو پیش ببرید.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط اخذ ویزای کار سوئد sahdad 0 455 ۹۷/۹/۲۸، ۰۳:۱۹ عصر
آخرین ارسال: sahdad

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان