شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
پسران مجازات اغفال

مجازات اغفال پسران
#1
مجازات اغفال پسران یکی از مسائلی ست که بسیاری از افراد از مشاور حقوقی پرس و جو می کنند . یکی از جرایم جنسی که متأسفانه در همه جوامع رخ می ‌دهد و از گذشته تا کنون وجود داشته و ریشه کن نشده تجاوز جنسی است.

تجاوز جنسی نه فقط باعث آسیب جسمی به فرد قربانی می شود، بلکه از لحاظ روحی و روانی نیز آن فرد دچار مشکل خواهد شد. جدا از آن جرم تجاوز جنسی امنیت یک جامعه را کاهش می دهد و به صورت مستقیمی با نظم عمومی و اخلاق حسنه در ارتباط است.

زمانی که حرف از تجاوز جنسی می شود غالبا در ذهن تجاوز به دختران متبادر می شود، در صورتی که متأسفانه پسران بسیاری نیز وجود دارند که قربانی جرم تجاوز قرار گرفته‌اند.
مهم‌ترین کاری که در مقابله با وقوع اغفال پسران باید انجام داد این است که سطح آگاهی مردم را در این زمینه افزایش داد و قوانینی در این زمینه تدوین کرد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نگارش این مقاله آموزشی پرداخته است تا به این طریق بتواند کمی آگاهی مردم را افزایش دهد و درمورد اغفال پسران و تجاوز جنسی و مجازات آن اطلاعات خوبی را به اشتراک بگذارد. شما نیز می توانید با مطالعه این مقاله بر اطلاعات خود بیافزایید و چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات درج نمایید.
اغفال پسران و تجاوز به آنها

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیان می کند زمانی که حرف از آزار و اذیت جنسی می شود معمولا همه فکر می کنند قربانی یک دختر است و کمتر کسی است که فکر کند شاید قربانی یک پسر بوده باشد.

به عقیده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصفهان این امر نشأت گرفته از فرهنگ ایرانیان است و بسیاری عقیده دارند اغفال پسران و تجاوز به آنها “بچه بازی” و یا القاب نامناسب دیگری بوده و در واقع یک تابو است و نباید درباره آن صحبت شود. در صورتی که این عقیده بسیار غلط است و چه بسا صحبت نکردن درباره آن می تواند مشکلات بیشتری را به بار آورد.

باوجود آن که اکثرا فکر می کنند آمار تجاوز به دختران در ایران بیشتر است اما در حقیقت به نظر می رسد که پسران و کودکان پسر بیشتر از دختران مورد آزار و سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.

علت این امر ممکن است این باشد که خانواده‌های ایرانی بر روی دختران خود نظارت و سخت گیری‌های بیشتری دارند و بر روی روابط او و رفت و آمدش بیشتر دقت می کنند در حالی که پسران خود را آزاد می گذارند و همین آزادی عمل بیشتر موجب می شود که بیشتر در معرض اغفال و آزار جنسی قرار بگیرند.

وکیل شهرستان اصفهان اضافه می کند تابو بودن این امر و عدم صحبت درباره آن باعث شده است تا این مشکل و ناهنجاری در زیر پوست جامعه وجود داشته باشد و متجاوزان بتوانند راحت از این شرایط سوء استفاده کنند.

متأسفانه به امنیت جنسی پسران خیلی کمتر از امنیت جنسی دختران توجه می شود و همانطور که گفتیم والدین بر روی فرزند دختر خود بیشتر حساس هستند. به عنوان مثال ممکن است به راحتی اجازه دهند فرزند پسر شب را در خانه دوستی بگذراند درحالی که به فرزندان خود کمتر این اجازه را می دهند و به طور کلی بیشتر حساسیت به خرج می دهند.

از آنجایی هم که بر فرهنگ ایران یک جو مرد سالارانه حاکم است زمانی که پسری بخواهد از اتفاق ناهنجاری که برایش رخ داده است صحبت کند مورد ترحم قرار گرفته و بعضا نیز القاب نامناسب به او نسبت داده می شود. اما خوشبختانه در این سال‌های اخیر باتوجه به آگاه سازی‌هایی که انجام شده والدین در خصوص امنیت جنسی فرزندان پسر خود هم دقت کافی را به خرج می دهند.
جرم تجاوز جنسی چیست؟

چنانچه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اشاره نمود، جرم تجاوز جنسی از جرایمی نیست که تنها بر جسم فرد قربانی آسیب بزند بلکه امکان دارد قربانی را تا سالیان سال گرفتار بیماری‌های روحی و روانی کند. نباید تصور کرد که تنها زنان و دختران هستند که قربانی آزار و تجاوز جنسی قرار می گیرند بلکه پسران و کودکان بسیاری نیز قربانی این اتفاق شده‌اند و جرم اغفال پسران نیز متأسفانه بسیار زیاد شده است.

وی بیان می کند: در صورتی که متجاوزگر برای آن که رضایت قربانی را جهت برقراری رابطه جنسی جلب کند، وی را تحت فشار روانی قرار دهد، یا به عبارتی قربانی را اغفال کند فعل او تهاجم جنسی محسوب می شود ولی اگر از فشار جسمی مانند کتک زدن قربانی و مجبور کردن وی به برقراری رابطه استفاده کند، جرمی که مرتکب شده است تجاوز جنسی نام دارد.

البته باید اشاره نمود در عمل نتیجه هر دو جرم یکسان است و فرد قربانی مورد آزار و سوء استفاده جنسی قرار گرفته و روح و جسمش آسیب دیده است. اما تجاوز جنسی شدیدتر از تهاجم جنسی بوده و هنگامی تحقق پیدا می کند که مردی با زن یا مرد دیگری بدون رضایت وی رابطه جنسی برقرار می کند.
چگونه می توان جرم تجاوز جنسی را ثابت کرد؟

زمانی که فردی اقدام به اغفال پسر و یا دختری کرده و با او رابطه جنسی برقرار می کند، اولین کاری که قربانی باید انجام دهد این است که مدارک و دلایل اثبات کننده این جریان را حفظ کند. به عنوان مثال سریعا به پزشک قانونی مراجعه نماید تا تجاوز را ثابت کند.

راه‌هایی که قانون برای اثبات اغفال پسران و دختران پیش بینی کرده است شامل اقرار ، شهادت و علم قاضی می شود. البته این سه مورد برای همه جرایم کاربرد دارد و مختص به این جرم نیست. اما حامد امیری یکی از بهترین وکیل اصفهان می گوید:

بهترین راه این است که فرد پس از تجاوز سریعا به پزشک قانونی مراجعه نماید تا آنها گواهی مبنی بر اثبات وقوع تجاوز صادر کنند. این کار باید سریع انجام بگیرد زیرا نشانه‌های تجاوز ممکن است خیلی زود از بین برود.
از میان ۳ راه ذکر شده برای اثبات جرم تنها علم قاضی است که ممکن است خیلی کاربردی باشد. یک قاضی می تواند تلاش خود را برای فهمیدن حقیقت بکند و سعی کند دلایلی برای اثبات وقوع این جرم پیدا کرده تا بتواند به آن استناد کند. او از راه‌های مختلفی مثل گزارش نیروی انتظامی، اظهارات متهم و… می تواند به حقیقت علم پیدا کند.
مجازات اغفال پسران چیست؟

طبق آنچه که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیان می کند، زمانی که شخصی بخواهد با پسری رابطه جنسی برقرار کند به طوری که او را اغفال کرده و نیت شوم خود را عملی کند، ممکن است به مجازات جرم لواط و یا جرم تجاوز جنسی محکوم شود.

در صورتی که شخص قربانی رضایتی به برقراری این رابطه نداشته باشد، مجازات شخص متجاوز تشدید خواهد شد. به عبارت دیگر این عدم رضایت قربانی به برقراری رابطه جنسی است که باعث می شود جرم صورت گرفته تجاوز جنسی نامیده شود.

این حکم درمورد اغفال کردن پسران و دختران برای برقراری رابطه جنسی نیز جاری می شود. بنابراین اگر فرد قربانی نیز رضایت به رابطه جنسی داشته باشد دیگر عمل صورت گرفته تجاوز جنسی نام ندارد.

در ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی مجازات شخص متجاوزگر را اعدام در نظر گرفته است. وکیل اصفهان در بیان مجازات اغفال پسران می گوید در مورد فاعل چنانچه دخول انجام دهد و مفعول به این کار رضایت نداشته باشد و یا آن که شخص فاعل دارای همسر باشد، مجازات وی اعدام بوده و در غیر این صورت به مجازات ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
سوالات متداول مرتبط با مجازات اغفال پسران
آیا تجاوز جنسی و اغفال پسران پس از گذشت چند سال قابل پیگیری است؟

بله چنانچه بتوان مدارکی دال بر اثبات این جرم ارائه داد این جرم قابل اثبات است. البته اثبات پس از چند سال بسیار دشوار است.
تجاوز به عنف و اغفال پسران را چگونه می توان اثبات کرد؟

همانطور که در مقاله اشاره شد ۳ راه کلی برای اثبات این جرم وجود دارد که عبارت هستند از: شهادت ۴ مرد عادل و یا ۳ مرد و ۲ زن عادل که به صورت عینی این اتفاق را مشاهده کرده باشند، خود متهم اقرار به ارتکاب این جرم کند و در نهایت علم پیدا کردن قاضی به وقوع این جرم.
تهدید به مرگ بعد از رابطه‌ی جنسی از سوی متجاوزگر قابل شکایت است ؟

پاسخ این سوال مثبت است. چنانچه متجاوزگر به هر طریقی مثل sms، تماس و… قربانی را تهدید کند، وی می تواند به پلیس مراجعه نموده و از او شکایت کند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان