شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
این موقع را باتری تاپ لپ کنید تعویض

باتری لپ تاپ را این موقع تعویض کنید!
حتما یادتان می آید آن موقع هایی که لپ تاپ تان مثل پورشه آخرین سیستم کار می کرد؛ ساعت ها بدون نیاز به برق! اما اکنون چه؟ یک ساعت نهایت دو ساعت، ممکن است بیشتر برایتان کار نکند. علت این چیست؟ آیا مشکل از سخت افزار داخلی رایانه شماست؟ پاسخ خیر است! این مشکل همانطور که بدیهی است به باتری لپ تاپ شما مربوط می شود. اما آیا واقعا باید آن را هم اکنون تعویض کنید؟

[تصویر:  do.php?img=173]
این مسئله موضوعی است که حتی خود ویندوز هم برای آن تمهیداتی اندیشیده است. برای اطلاع نرم افزاری از تعویض جنس باید طبق زیر عمل کنید:
ابتدا Command Prompt را باز کنید. آسان تر از آن تایپ کردن cmd در سرچ بار می باشد. اکنون عبارت زیر را در آن تایپ کرده و اینتر بزنید:

powercfg /batteryreport

اکنون یک فایل راجع به اطلاعات کامل باتری لپ تاپ در پوشه Users رایانه شما ایجاد خواهد شد. این فایل شامل ریز اطلاعات ساعات کار باتری و میزان تخمینی کارکرد آن می باشد.
سپس به فایل موردنظر بروید و آن را اجرا نمایید.
[تصویر:  do.php?img=174]

در بخش Installed Batteries دو بخش Design Capacity و Full Charge Capacity را مشاهده خواهید نمود. اگر اختلاف میان آن دو عدد اندک بود که مشکلی نیست اما اگر تفاوت فاحشی مشاهده شد، به این نتیجه می رسیم که باتری نیاز به تعویض دارد.
این هم از آموزشی که شاید اهمیت آن به اندازه جان یک انسان باشد… چگونه؟ باتری لپ تاپی که شارژ کمی نگه دارد و شما از آن مطلع نباشید به یکباره می تواند اطلاعات چند میلیونی و گاهی هم حیاتی را به یک باره از بین ببرد…
امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید
آرامشت را به هیچ کس و هیچ چیز وابسته نکن  تا همواره در آرامش باشی... 
پاسخ
 سپاس شده توسط نگار ، mesterweb ، shahram20 ، saberi
از آموزش خوبی که قرار دادین ممنونم. من تازه لپ تاپ خریدم و مطلبتون به دردم خورد.
پاسخ
متشکرم خانم خیلی کاربردی بود ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط ms.khassi
جالب بود نشنیده بودم
پاسخ
 سپاس شده توسط ms.khassi
متشکرم منم مثل دوستان این موضوع رو جایی نخونده بودم.مرسی از اموزش خوبتون

فرستاده شده از HUAWEI MT7-TL10ِ من با Tapatalk
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا خارج کردن باتری لپ تاپ عمر آن را افزایش می‌دهد؟ نگار 0 1,425 ۹۶/۷/۳۰، ۰۵:۱۷ صبح
آخرین ارسال: نگار
  بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ و ذخیره انرژی elshan 0 1,790 ۹۵/۱۱/۱۵، ۱۰:۳۰ صبح
آخرین ارسال: elshan
  کالیبره کردن باتری لپ تاپ saberi 1 2,047 ۹۵/۷/۱۵، ۱۰:۱۳ عصر
آخرین ارسال: farnaz
  راهنمای خرید باتری لپ تاپ ms.khassi 0 1,476 ۹۵/۱/۷، ۰۸:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ms.khassi
  راهکار های اساسی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ! ms.khassi 1 2,431 ۹۴/۱۲/۴، ۰۲:۱۵ صبح
آخرین ارسال: neda
  ۷ نکته ضروری برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ saberi 0 2,144 ۹۴/۵/۲، ۱۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: saberi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان