شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
افزار دوم بهترین نرم کسب کارها و حقوق بخش دستمزد برای

بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد برای کسب و کارها(بخش دوم)
#1
[تصویر:  payroll3.jpg]تهیه لیست مالیات حقوق توسط نرم افزار حسابداری

ازجمله مباحث مهم در حسابداری حقوق و دستمزد، محاسبه مالیات حقوق افراد با توجه به میزان حقوق و نرخ مالیات تعیین شده توسط اداره امور مالیاتی است.

به همین دلیل مهم است نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد بتواند لیست مالیات حقوق و دستمزد کارکنان را همزمان با محاسبه و صدور فیش حقوقی تهیه نماید. به ویژه اینکه برای پرداخت مالیات حقوق کارکنان، حسابدار موظف است میزان مالیات حقوق را محاسبه و از حقوق کارکنان کسر نماید. از آنجا که مسئولیت پرداخت مالیات حقوق با حسابداری است و امکان پرداخت مالیات به صورت آنلاین وجود دارد؛ ویژگی مهم در این زمینه برای بهترین نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد ارائه گزارش و لیست مالیات حقوق با قالب درست برای آپلود کردن در سایت tax.gov.ir است.

تهیه لیست بیمه یا فایل بیمه از طریق سیستم حقوق و دستمزد
ازجمله شرایط استخدامی که هر شرکت ملزم به رعایت کردن آن است، پرداخت حق بیمه برای تمامی کارکنان است. بنابراین به ازای هر ماه کارفرما موظف است لیست بیمه کارکنان خود را تهیه و حق بیمه را بر اساس آن پرداخت نماید. همان طور که می دانید میزان بیمه متناسب با میزان حقوق افراد متغیر است که باید به درستی محاسبه و پرداخت شود. امروزه پرداخت لیست بیمه نیز به صورت آنلاین امکان پذیر است که باید لیست بیمه یا فایل بیمه به صورت گزارش استخراج و در سایت samt.tamin.ir بارگذاری شود.

تهیه لیست بیمه و مالیات حقوق در نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد

تهیه فایل بانک در نزم افزار حقوق و دستمزد
مهم ترین پرداخت در بحث حقوق و دستمزد کارکنان، واریز حقوق به حساب کارکنان است که بخش عمده ای از هزینه ها و جریان های مالی شرکت را متناسب به اندازه شرکت در بر می گیرد. به ویژه برای شرکت هایی که تعداد کارمندان زیادی دارد، امکان پرداخت اینترنتی حقوق و دستمزدها و عدم نیاز به مراجعه حضوری به بانک اهمیت بسیاری دارد. یکی دیگر از ویژگی های کاربردی نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد امکان تهیه فایل بانک و پرداخت حقوق از طریق درگاه اینترنتی آن بانک است.
مدیریت مالی پروژه های عکاسی با نرم افزار حسابداری نیز به راحتی امکان پذیر است.
مدیریت اقساط پرسنل در سیستم حقوق و دستمزد
یکی از مزیت هایی که برخی از شرکت ها برای کارکنان خود در نظر می گیرند، امکان تسهیلات و وام دادن به افراد با توجه به فیش حقوقی و دیگر شرایط است. بنابراین حسابداری می بایست در فیش حقوقی افرادی که از طرف شرکت وام دریافت کرده اند و زمان پرداخت اقساط آنها فرارسیده است، مبلغ هر قسط را نیز در نظر بگیرد. بنابراین یک سیستم حقوق و دستمزد کامل امکان مدیریت اقساط پرسنل را به حسابدار داده و این آیتم نیز در فرمول نویسی فیش حقوقی وجود دارد.

ویژگی های نرم افزار حقوق و دستمزد
صدور احکام حقوقی به صورت شناور در نرم افزار حقوق و دستمزد
شرایط کاری کارکنان در هر شرکت و با توجه به نوع سمت کاری می تواند مفید باشد. برخی کارها به صورت تمام وقت و برخی دیگر به صورت نیمه وقت تعریف می شوند. گاهی یک شرکت با برخی از کارکنان خود به صورت پروژه ای قرارداد می بندد و یا به دلیل بروز شرایطی خاص در جامعه مانند شیوع ویروس کرونا بسیاری از کارکنان به صورت دورکاری با شرکت همکاری می کنند. از ویژگی هایی که لازم است برای نرم افزار حسابدرای حقوق و دستمزد در نظر بگیرید، صدور احکام حقوقی به صورت شناور است که متناسب با شرایط کاری یا تعریف شیفت کاری می توان برای هر فرد کارکرد ماهانه را ثبت و بر اساس آن حقوق و دستمزد را محاسبه نمود.

پیوست تمام مدارک و اسناد پرسنل در نرم افزار حقوق و دستمزد
بایگانی کردن تمامی اسناد و مدارک در زمان فعالیت هر شرکتی بسیار مهم است. زیرا ممکن است به هر دلیلی در آینده به برخی از این اسناد نیاز پیدا کند.

بهتر است مطلب بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد برای کسب و کارها(بخش اول) را هم بخوانید.
از مزیت مهم نرم افزار حقوق و دستمزد ثبت تمامی فیش های حقوقی با تمام جزئیات پرداخت است که این اطلاعات در نرم افزار ذخیره می شود و اگر به هر دلیلی مانند شکایت کردن کارکنان از عدم پرداخت کامل حقوق توسط کارفرما، به این اطلاعات نیاز پیدا شود به سهولت قابل دسترسی هستند.

همچنین در این نرم افزار حسابداری امکان پیوست تمام اسناد و مدارک و قرارداد پرسنل را در نظر گرفته اند که در این صورت بایگانی جامع و کاملی برای کارفرما فراهم می آورد.


منبع : نرم افزار حسابداری پارمیس
پاسخ
#2
سلام 
 دوستان عزیزم اگر می خواهید که اطلاعاتی در مورد بهترین وکیل مالیاتی اطلاعاتی را کسب کنید

پیشنهاد می کنم به وب سایتی که برایتان در ذیل قرار می دهم مراجعه کنید اطلاعات مفیدی را کسب می کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد برای کسب و کارها(بخش اول) fagoli754 0 350 ۰۰/۵/۱۶، ۰۳:۱۹ عصر
آخرین ارسال: fagoli754

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان