شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آب خانگی دستگاه پس فروش از تصفیه خدمات

خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی
#1
هیچ سخت‌افزار خانگی نیست که با وجود توجه و نگهداری درست مصرف‌کنندگانش دچار اشکال نشود. دستگاه تصفیه آب خانگی نیز از این قانون کلی مستثنا نبوده و به ‌هر حال در طول زمان و با استفاده‌ی مکرر دیر یا زود دچار اشکالاتی می‌شود که در نهایت مصرف‌کننده را مجبور به تماس با بخش خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی می‌کند.

این مقاله سعی دارد با پرداختن به موضوع بیشترین مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه تصفیه آب خانگی پیش بیایید، آگاهی‌های لازم را قبل از درخواست تکنسین دستگاه تصفیه آب خانگی از مرکز پشتیبانی دستگاه تصفیه آب توسط مصرف‌کنندگان به آن‌ها بدهد. مشکلاتی که ممکن است از روند تصفیه آب در هرکدام از فیلترها تا پدید آمدن یک سوراخ کوچک در منبع آب دستگاه تصفیه آب خانگی متغیر باشد.این مشکلات عمده به ‌طور خلاصه شامل موارد زیر است:
دستگاه تصفیه آب خانگی بعد از نصب به ‌طور کلی کار نمی‌کند.
جریان آبی که از شیر مخصوص دستگاه تصفیه آب خانگی جاری می‌شود، بسیار کم است.
آبی که از شیر دستگاه تصفیه آب جاری می‌شود طعم یا بوی بدی دارد.
نشت آب از قسمت‌های مختلف دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب بعد از نصب اولیه یا تعویض هر کدام از فیلترها دچار لرزش شده است.
از آنجایی که طبق آمار مرکز بهداشت جهانی حدود 80 درصد از بیماری‌های گوارشی ناشی از مصرف آب آشامیدنی آلوده به میکروب، باکتری و ریز مولکول‌های شیمیایی است، لذا استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از بهترین، ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های دسترسی به آب نوشیدنی سالم و گوارا است. اما توجه به خود دستگاه تصفیه آب و حل مشکلات اولیه‌ی آن می‌تواند عمر آن را طولانی‌تر کند.
ستگاه تصفیه آب خانگی بعد از نصب به‌طورکلی کار نمی‌کند.
اگر بعد از فرآیند نصب دستگاه تصفیه آب توسط تکنسین مرکز خدمات پس از فروش و به برق زدن آن دستگاه با صدای خفیفی روشن نشده و شروع به کار نکند، اولین احتمال این است که اشکال ساده‌ای در کابل دستگاه تصفیه آب رخ‌ داده باشد و باید آن را تعمیر یا تعویض کرد. البته ممکن است اشکال دستگاه تصفیه آب جدی‌تر بوده و مرکز بروز مشکل در IC ساده‌ی دستگاه تصفیه آب خانگی و در ترانسفورماتورها یا خازن‌ها باشد. تکنسین مرکز پشتیبانی دستگاه تصفیه آب بلافاصله بعد از تشخیص این مشکل اقدام به تعویض PCB یا برد الکترونیکی دستگاه تصفیه آب کرده و مشکل به‌سرعت حل خواهد شد.
جریان آبی که از شیر مخصوص دستگاه تصفیه آب خانگی جاری می‌شود بسیار کم است.
اگر بعد از چند روز استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی ، مصرف‌کننده متوجه روند کند پر شدن مخزن دستگاه تصفیه آب شود، باید با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی تماس گرفته و بعد از اطلاع دادن موضوع درخواست پشتیبانی یک تکنسین حاذق را کند.دلیل این رویداد می‌تواند بالا بودن فاکتور TDS یا به ‌نوعی آلودگی شدید آب باشد. فاکتوری که در بعضی از شهرها و بعضی از روزها مثل روزهای بارانی به‌شدت بالا رفته و روند تصفیه آب را کند می‌کند. معمولاً هنگامی‌که باران می‌بارد TDS آب به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند و این روند 2 تا 3 روز ادامه خواهد داشت. اگر کندی جریان آب بعد از طی این مدت ‌زمان به ‌طور خودکار اصلاح نشود، باید دلیل را در احتمال دیگری جستجو کرد. احتمال دیگر بروز این مشکل در خفگی یا ازکار افتادگی هرکدام از فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی است. چنانچه وجود این اشکال توسط تکنسین مرکز پشتیبانی دستگاه تصفیه آب تائید شود، فیلتر مربوطه بلافاصله تعویض می‌شود.
آبی که از شیر دستگاه تصفیه آب جاری می‌شود طعم یا بوی بدی دارد.
تکنسین مرکز خدمات پس از فروش بعد از نصب و راه‌اندازی دستگاه تصفیه آب باید به مصرف‌کنندگان تأکید کند که بلافاصله از آب شیر مخصوص دستگاه تصفیه آب استفاده نکنند. چرا که فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی از مواد مختلفی تهیه می‌شوند که ممکن است در اولین مرتبه‌ی استفاده، طعم و بوی آب را تحت تأثیر قرار دهند. این وضعیت در هنگام تعویض هر کدام از فیلترها نیز ممکن است بروز کند. بنابراین نباید بعد از نصب اولیه دستگاه تصفیه آب خانگی یا تعویض هرکدام از فیلترهای تسویه آب توقع نوشیدن آب گوارا و بدون بو و طعم را داشت. در این مواقعی باید برای مدتی شیر آب دستگاه تصفیه آب خانگی را باز گذاشت تا حداقل یک‌بار مخزن آب دستگاه به‌طور کامل خالی شود و بعد از آب آن استفاده کرد.
نشت آب از قسمت‌های مختلف دستگاه تصفیه آب
مصرف‌کننده دستگاه تصفیه آب خانگی باید بلافاصله بعد از بروز نشتی در دستگاه موضوع را به مرکز پشتیبانی دستگاه تصفیه آب خانگی اطلاع داده و درخواست ارسال تکنسین کند. نشتی آب عموماً به دلیل محکم نبودن اتصالات فیلترهای دستگاه تصفیه به بدنه رخ می‌دهد. یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل می‌تواند در اثر فشار بالای جریان آب باشد. تکنسین مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب خانگی باید مطمئن شود که آب شیر اصلی روی بیشترین درجه از فشار خودتنظیم نشده است و اگر این‌طور است فشار آب را کم کند. اعمال فشار بیش‌ازحد به فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی باعث کاهش عمر مفید آن‌ها می‌شود.
دستگاه تصفیه آب بعد از نصب اولیه یا تعویض هرکدام از فیلترها دچار لرزش شده است.
مصرف‌کننده‌ی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 باید بداند که اگر دستگاه تصفیه آب خود را به‌تازگی نصب و راه‌اندازی یا هرکدام از فیلترهای آن را تعویض کرده است دستگاه بین 3 تا 4 روز لرزش‌های زیاد و تقریباً غیرمعمولی خواهد داشت. این ارتعاشات لرزش دیفرانسیل فشار نامیده می‌شود و به دلیل اختلاف فشار بین فیلترهای مختلف به وجود می‌آید و هیچ آسیبی ناشی از این ارتعاشات وجود ندارد.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعمیرگاه تخصصی و حرفه ای لوازم خانگی | تامین تک tamin-tech 1 984 ۰۲/۲/۲۴، ۱۱:۵۲ صبح
آخرین ارسال: ayuobpayne
  رزین چیست و کاربرد آن در صنعت تصفیه آب به چه صورت می باشد؟ seofar70 0 611 ۰۰/۳/۲۴، ۰۵:۴۶ عصر
آخرین ارسال: seofar70
  علت روشن نشدن پمپ آب خانگی چیست؟ pumpoo 0 525 ۹۹/۱۱/۱۴، ۰۵:۲۷ صبح
آخرین ارسال: pumpoo
  خدمات فروش بیت کوین از وبسایت بیت مهر bitmehr 0 572 ۹۹/۶/۳، ۰۲:۵۴ عصر
آخرین ارسال: bitmehr
  دلیل آتش گرفتن لوازم خانگی برقی ava96 0 625 ۹۸/۳/۲۱، ۰۲:۱۶ عصر
آخرین ارسال: ava96
  فروش عمده و قیمت دستگاه تصفيه آب lemonn 0 607 ۹۸/۲/۲۳، ۱۱:۴۴ عصر
آخرین ارسال: lemonn
Lightbulb فروش لوازم خانگی اسنوا با کمترین قیمت|فروشگاه لوازم خانگی برندس naem bd 0 883 ۹۷/۱۰/۸، ۱۲:۰۱ صبح
آخرین ارسال: naem bd
  دستگاه تصفیه آب mahya68 0 639 ۹۶/۸/۲۲، ۰۳:۴۷ عصر
آخرین ارسال: mahya68
  خرید بوستر پمپ آبرسانی | پمپ آب خانگی mahya68 0 868 ۹۶/۸/۱۳، ۰۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: mahya68
  رسانه نیوز - شبکه نمایش خانگی saberi 0 1,612 ۹۴/۶/۱۶، ۱۰:۵۸ عصر
آخرین ارسال: saberi

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان