شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
شد قدیس میگسار منتشر افسانه‌ی

افسانه‌ی میگسار قدیس منتشر شد.
#1
افسانه‌ی میگسار قدیس نوشته‌ی یوزف روت منتشر شد و از فردا پخش می‌شود.
این کتاب مجموعه‌ای است از یک داستان بلند به نام وزنه‌ی نادرست و دو داستان کوتاه به نام‌های لویاتان و افسانه‌ی میگسار قدیس.
کتاب را علی اسدیان از آلمانی ترجمه کرده و مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور ویرایشش کرده‌اند.
افسانه‌ی میگسار قدیس در ۱۹۲ صفحه و در قطع رقعی با قیمت ۲۹۰۰۰ تومان منتشر شده است.
یوزف روت، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس اتریشی عمده‌ی شهرتش را مدیون آن دسته از آثارش است که به زندگی پس از جنگ در اروپا می‌پردازد. مارش رادتسکی، ایوب و افسانه‌ی میگسار قدیس از آثار شاخص اویند.
در سال‌های ۱۹۳۰ آثار روت کم‌تر به مسائل روزمره می‌پرداختند و نوعی نوستالژیای ماخولیایی نسبت به زندگی اشرافی اروپای مرکزی قبل از ۱۹۱۴ پیدا می‌کنند. غالب شخصیت‌هایش ولگردهای بی‌خانمانی‌اند به دنبال مکانی برای زندگی، به خصوص مهاجران اتریش قدیم و یهودی‌ها که با سقوط امپراتوری‌های گذشته خانه‌ی حقیقی‌شان را از دست داده‌اند.
این رویکرد گذشته‌ محور روت به نوعی در تقابل با رویکرد ملی‌گرایانه‌ی زمانه‌اش است که در قالب نازیسم شیوع پیدا کرده بود. با ذکر این نکته‌ی مهم که روت یهودی بود و در اوج به قدرت رسیدن هیتلر کشورش را برای همیشه به مقصد فرانسه ترک کرد.
افسانه‌ی میگسار قدیس آخرین اثر شاخص روت، به شکلی غم‌انگیز شبیه روزهای آخر عمر خود اوست که دائم‌الخمر و بی‌خانمان شده است و در تنگدستی و در یک گرم‌خانه مخصوص تهیدستان‌ می‌میرد.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان