شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
 • 4 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
معرفی بهترین نرم شبکه افزارهای امنیت

معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه
#1
نرم افزارهای مختلفی برای حفظ امنیت در شبکه وجود دارند که هر یک کارکرد خاصی دارند. شیوه کارکرد هر نرم افزار هم بسته به نوع خدمتی که در حال ارائه آن است می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه این مقاله به بررسی چند مورد از بهترین نرم افزاهای امنیت شبکه خواهیم پرداخت.
نظارت بر شبکه با نرم افزار NetCrunch 10
این نرم افزار را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارهای در دسته نرم افزارهای نظارتی و مدیریتی بر شبکه در نظر گرفت. با نصب و کافیگ این نرم افزار بر روی شبکه خود خواهید توانست به صورت کامل و همه جانبه بر دستگاه‌های متصل شده به شبکه خود نظارت درستی داشته باشید. این نرم افزار به مجموعه‌ها کمک می‌کند که بدون حضور و از طریق راه دور به بررسی مواردی از قبیل موارد نام برده شده در زیر دسترسی داشته باشند.
 • بررسی وضعیت سوئیچ‌ها
 • بررسی دقیق روترها
 • میزان استفاده از پهنای باند
 • نمایش گزارش‌های نموداری
 • و اطلاعات کلی در رابطه با شبکه
قوی‌ترین شناسایی کننده نقاط آسیب پذیر شبکه با Skybox
یکی از وظایف پشتیبان شبکه آن است بتواند به درستی قبل از به وجود آمدن مشکلات امنیتی آن‌ها را شناسایی کند و در صدد رفع آن بر آید. نرم افزارهای مختلفی در حال حاضر وجود دارد که این کار را به راحتی برای مدیران شبکه و پشتیبانان شبکه (برای آشنایی با خدمات نگهداری شبکه‌های کامپیوتری به صفحه پشتیبانی شبکه بروید.) انجام می‌دهند. یکی از معروف‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین این نرم افزارها را می‌توان نرم افزار اسکای باکس در نظر گرفت.
این نرم افزار با اسکن مداوم شبکه و با روش‌هایی که تنها مختص به این نرم افزار است به بررسی دقیق نقاط مختلف شبکه می‌پردازد و در صورت وجود نقاط ضعف آن نقاط را به متخصص شبکه گوش زد می‌کند. این نرم افزار با ارائه اطلاعات آماری دقیق می‌تواند یک دید کلی در رابطه با وضعیت امنیت شبکه به شما بدهد. شما با بررسی کردن این گزارش‌ها می‌توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاهی از مشکلات امنیتی شبکه خود اطلاع پیدا کنید.
در صورتی که از یک کارشناس شبکه خبره بهره می‌برید می‌توانید با ارائه گزارش‌های نرم افزار skybox به کارشناس شبکه یک استراتژی قوی برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکل در وب سایت خود استفاده کنید.
نظارت دقیق بر شبکه با Domotz
گفتیم که داشتن نظارت دائمی بر شبکه در هر حالتی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به آن توجه داشته باشید رصد همه روزه شبکه است. نرم افزار domotz با قابلیت‌های بیشماری که دارد یکی از بهترین نرم افزارها در زمینه مدیریت از راه دور شبکه است. این ابزار با استفاده از فضای کاربری ساده و کاربر پسند می‌تواند امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار دهد. شاید بتوان این نرم افزار را به عنوان مهم‌ترین نرم افزار نظارت از راه دور به شبکه در نظر گرفت.
امنیت شبکه با SaltStack
در مقاله معرفی بهترین نرم افزارهای امنیت شبکه گفتیم که به نرم افزارهایی خواهیم پرداخت که ارزش معرفی کردن داشته باشند. این نرم افزار یکی از خبره‌ترین نرم افزارهای حاضر در حوزه امنیت شبکه است. این ابزار با استفاده از روش‌های خاص خود به بررسی هوشمند شبکه می‌پردازند و گزارش‌های مفصل و دقیقی از باگ‌های امنیتی شبکه به شما ارائه می‌دهد.
این ابزار دارای امکانی است که به بررسی شبکه می‌پردازد و در صورتی که قسمتی با استانداردها سازگاری نداشته باشد آن را شناسایی و به شما گزارش می‌دهد. شما می‌توانید با ارائه این گزارش به متخصص شبکه از به وجود آمدن یک مشکل بزرگ جلوگیری کنید.
از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزار saltstack می‌توان مبتنی بر عمل بودن آن نام برد. این قابلیت به این منظور است که این نرم افزار در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی در شبکه گزارش آن را ایجاد می‌کند و خود به مقابله با آن می‌پردازد و واکنش مورد نیاز را ارائه می‌دهد.
معرفی ابزار acunetix
این نرم افزار را می‌توان یکی از بهترین نرم افزارهای امنیتی در نظر گرفت که به صورت کامل از html 5 و جاوا اسکریپت پشتیبانی می‌کند. امکانات مختلف این نرم افزار باعث شده است که متخصصان شبکه برای رسیدگی بهتر از شبکه همواره از این نرم افزار استفاده کنند.
نرم افزار eventSentry
نظارت داشتن بر شبکه و دریافت اطلاعات گزارش مانند برای جلوگیری از ایجاد مشکل در شبکه می‌تواند بهترین استراتژی برای داشتن یک شبکه سالم و به دور از هک و موارد امنیتی باشد. این نرم افزار با نظارت دقیق بر تک تک فعالیت‌های اتفاق افتاده در شبکه گزارشی کامل از وضعیت شبکه و نقاط ضعف شبکه می‌پردازد. شما به راحتی با استفاده از این نرم افزار می‌توانید بر ترافیک شبکه نظارت درستی داشته باشید و همچنین بدانید که پهنای باند شبکه شما از چه طریقی و در کدام بخش‌ها بیشترین استفاده را دارد.


خدمات شبکه
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان