شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
باتومی بررسی فانوس دریایی

بررسی فانوس دریایی باتومی
#1
بررسی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فانوس دریایی باتومی : بعد از تفلیس از دیگر شهرهای توریستی گرجستان میتوان شهر باتومی را مثال زد. این شهر ساحلی و بندی در کنار دریای سیاه قرار داشته و به خاطر جاذبه های خوبی که در زمینه های مختلف داشته توانسته توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 را به سمت خود جذب کند و در کنار تفلیس از شهرهای توریستی این کشور باشد. باتومی یکی از زیباترین و مهم ترین شهرهای قفقاز بوده که در طول سال های اخیر با توجه به برنامه ریزی های فوق العاده ای که گرجستان روی آن انجام داده، به یکی از بهترین شهرهای توریستی تبدیل شده است. یکی از بهترین و محبوب ترین جاذبه های توریستی این شهر، بلوار اصلی اش است. این بلوار جاذبه های خاص خود را داشته اما چیزی که امروز میخواهیم برای شما معرفی کنیم، یکی از جاذبه های تاریخی و زیباست که در این بلوار قرار گرفته. در بازدید از این بلوار با فانوس دریایی بلند و زیبایی روبرو خواهید شد که سال ها پیش به دست بشر و در کنار سواحل این شهر ساخته شده. فانوس دریایی سنگی درست در شهر باتومی، پارک میراکل و دریای سیاه گرجستان می باشد. 

[img=920x0]http://lasttours.net/up/uploads/1567616936.jpg[/img]
تاریخچه این فانوس دریایی
ساخت این فانوس دریایی در باتومی اولین بار در سال 1863 میلادی، در زمان سلطه عثمانی ها بر آجارا شروع شد و به این ترتیب عثمانی ها اولین فانوس دریایی را نزدیک به قلعه ترکی و روی دماغه ای ساختند. بالای این ساختمان چراغی برای فرستادن علامت های نوری برای شناورها و کمک ناوبرها نصب کرده بودند تا از خطرات احتمالی برای دریانوردان جلوگیری شود. فانوس دوم نیز در سال 1878 بعد از منتقل کردن باتومی به روسیه ساخته شد و بنای سازه سنگی فانوس 21 متری سوم نیز در سال 1882 توسط مهندسان فرانسوی انجام شد. امروزه توریست ها و گردشگران دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 میتوانند از این فانوس به عنوان بازمانده تاریخ دیدن کرده و با آن عکس بگیرند. 
[تصویر:  1567619510.jpg]
معماری زیبای فانوس دریایی باتومی
این فانوس هشت ضلعی سنگی که شبیه به خانه های مسکونی بوده داخل خود یک دستگاه نوری بزرگ دارد. این فانوس زیبا و فوق العاده هشت ضلعی همانطور که گفته شد 21 متر ارتفاع داشته و بوسیله معماران فرانسوی شبیه به خانه های مسکونی ساخته شده است. درست یک سال بعد از اینکه این فانوس دریایی باتومی ساخته شد، یک دستگاه دوربین هم کنار دستگاه نوری به این بنا اضافه شد. توریست ها و گردشگران دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 از بالای این برج دریایی میتوانند جاذبه های دیگر باتومی مثل برج ساعت چاپا، چرخ و فلک باتومی، تله کابین آرگو، میدان اروپا و ... را ببینند. 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان