شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
افزار می پسورد wifi password wireless هکر کار نرم چطور مودم androdumpper و فای شدن رمز wep modem از وای جلوگیری hack ssid چگونه wpa2

نرم افزار هک وای فای چگونه کار می کند و چطور از هک شدن مودم جلوگیری کنیم؟
#1
یکی از روش های مورد استفاده اکثر هکرهای مبتدی و حتی ماهر برای دسترسی غیر مجاز به منابع دیگران، استفاده از نرم افزارهای هک می باشد. این برنامه ها، معمولا توسط هکرهای حرفه ای، برای مقاصدی خاص نوشته و طراحی شده است. نمونه اینگونه برنامه ها بسیار زیاد بوده و به راحتی می توان با اندکی جستجو در سایت های مختلف به فایل اصلی برنامه یا کسانی که این برنامه را در اختیار دارند، دسترسی پیدا کرد. یکی از این برنامه ها که اتفاقا از جمله پر کاربردترین و پر استفاده ترین برنامه های هک می باشد، نرم افزار هک وای فای بوده که نمونه های مختلف و کارآمدی نیز دارد.

[عکس: do.php?img=5252]

در این مطلب قصد داریم تا آموزشی را در خصوص چگونگی جلوگیری از کارکرد نرم افزار هک وای فای ارائه کنیم تا با استفاده از آن بتوانید ایمنی اطلاعات و منابع اینترنت خود را بالا برده و به این گونه برنامه ها، اجازه ورود و دسترسی به شبکه وای فای خود را ندهید.

نرم افزار هک وای فای چیست؟
نرم افزار هک وای فای از جمله پر کاربردترین برنامه هایی است که برای نفوذ به یک شبکه وای فای، مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا کار با این برنامه ها، بسیار ساده بوده و افرادی که هیچ دانشی از برنامه نویسی نیز ندارند، می توانند به سادگی با این برنامه ها ارتباط برقرار کرده و اقدام به نفوذ نمایند. اصول کار اکثر این برنامه ها به طوری است که با استفاده از رخنه های امنیتی مودم ها و یا تنظیمات ساده ای که کاربر برای آن قرار داده است و یا با استفاده از سادگی حدس پسورد، اقدام به هک وای فای نموده و به شبکه نفوذ می نمایند.
تاکنون انواع زیادی از نرم افزار هک وای فای معرفی و ارائه شده است که بسیاری از آن ها، صرفا یک برنامه مخصوص تست امنیت شبکه می باشند. این نرم افزارها توسط افرادی خبره و گاها شرکت های امنیتی بزرگی با هدف طراحی برنامه ای برای تست امنیت و پیدا کردن راه های نفوذ به شبکه نوشته شده اند. اما نکته قابل توجه در این نرم افزارها این است که این برنامه ها می توانند همانند یک چاقوی دو لبه عمل کرده و به عنوان برنامه ای برای هک و نفوذ غیر مجاز نیز مورد استفاده قرار گیرند.
از جمله محبوب ترین و معروف ترین برنامه ها و نرم افزارهای هک وای فای می توان به برنامه هک وای فای Androdumpper اشاره نمود که یک برنامه برای تست امنیت شبکه می باشد. این برنامه با استفاده از قابلیت های خود قادر است با قدرت بالایی اقدام به شناسایی راه های نفوذ به مودم و شبکه وای فای نموده و با استفاده از سطح امنیتی پایینی که کاربر برای شبکه خود تنظیم نموده است، اقدام به هک شبکه نماید. از جمله دلایل محبوبیت این برنامه را می توان توانایی عملکرد آن در پلتفرم اندروید دانست. به همین دلیل بسیاری از افراد مبتدی این برنامه را روی تلفن همراه خود نصب کرده و به سادگی با استفاده از گوشی خود، اقدام به هک وای فای می نمایند.

جلوگیری از نرم افزار هک وای فای
همانطور که اشاره شد، قدرت یک نرم افزار هک وای فای رابطه مستقیمی با عدم بکارگیری سطوح امنیتی مطلوب در شبکه وای فای دارد. این بدان معنی است که اگر ما به عنوان یک کاربر و مدیر شبکه وای فای، نتوانیم سطوح امنیتی قابل قبولی را در شبکه وای فای خود بکار گیریم، باید منتظر هک شدن شبکه، به وسیله نرم افزارها و برنامه های هک باشیم. در این انجمن راه ها و شیوه های زیادی برای جلوگیری از هک وای فای معرفی شده است که با استفاده از آنها می توان تا حد بسیار زیادی خود را در برابر برنامه ها و نرم افزار هک وای فای ، ایمن نمود. پیشنهاد می کنیم حتما این روش ها را مطالعه نمایید.

اما در این مطلب قصد داریم علاوه بر روش هایی که در مطلب اشاره شده، بیان کرده ایم به بررسی روش های دیگر و شاید نکات ریزی در این زمینه پرداخته و چند مورد از روش های جلوگیری از نفوذ نرم افزار هک وای فای را به شبکه، معرفی نماییم.

خاموش کردن WPS
یکی از مهمترین آسیب پذیری هایی که منجر به هک وای فای می شود و نرم افزار هک وای فای از آن برای نفوذ به شبکه استفاده می نماید، قابلیت WPS می باشد. شما می توانید به سادگی با خاموش کردن WPS در مودم وای فای خود، جلوی نفوذ بسیاری از این برنامه ها را گرفته تا نتوانند به سادگی اقدام به هک شبکه شما نمایند.
در این روش برای جلوگیری از هک وای فای WPS مودم را غیر فعال یا خاموش می کنیم. چون اکثر نرم افزار های هک وای فای مودم فقط در صورت روشن بودن WPS می توانند وای فای مودم را هک کنند با این روش امنیت وای فای مودم شما تا 50% افزایش می یابد. برای این کار تنها کافیست در تنظیمات مودم گزینه مقابل Use WPS را روی No قرار دهید. در نهایت بر روی گزینه SAVE در پایین صفحه کلیک کنید.

[عکس: do.php?img=5253]

قرار دادن رمز مطمئن
یکی دیگر از روش های ایمن سازی وای فای و بستن راه نفوذ نرم افزار هک وای فای ، انتخاب یک رمز عبور قوی برای اتصال به وای فای می باشد. در انجمن در رابطه با نحوه انتخاب پسورد مطمئن صحبت شده است. در اینجا در همین حد بسنده می کنیم که بدانیم پسورد مطمئن حداقل از 8 کاراکتر تشکیل می شود که باید شامل حروف، اعداد و نشانه ها باشد. ضمنا این کاراکترها نباید هیچ ارتباط معنایی با یکدیگر داشته باشند و در نهایت منجر به نمایش یک کلمه، شوند.
  • رمز ورود به مدیریت مودم خود را که به طور پیش فرض admin است تغییر دهید. برای انجام این کار وارد قسمت Administration settings شده و پسورد مودم را تغییر دهید.
  • رمز قوی برای وای فای مودم خود انتخاب کنید. ترکیبی از حروف و اعداد را که قابل حدس زدن نباشد انتخاب کنید. حتما از روش WPA2 برای انتخاب رمز استفاده کنید و از روش های منسوخ شده WEP به هیچ عنوان استفاده نکنید. برای تغییر رمز وای فای ، وارد قسمت Wireless security settings مودم خود شوید.
تغییر نام مودم خود جهت شناسایی نشدن
خیلی از کاربران نام شبکه مودم خود ( SSID ) را که به صورت پیش فرض ، نام و مارک مودم است تغییر نمی دهند. حتما این نام را تغییر دهید.

مخفی کردن نام وای فای - SSID
روش دیگری که می توانیم برای جلوگیری از هک وای فای در پیش گیریم این است که نام وای فای را مخفی کنیم. با این کار همسایگان یا دیگر افراد نمی توانند به خاموش یا روشن بودن مودم شما پی ببرند. با این کار اگر شما یا کسان دیگر بخواهید به وای فای مودم متصل شوید باید اسم وای فای یا همان SSID و رمز عبور را بدانید و با کلیک بر روی گزینه Add a network هر دو مورد را وارد کنید.  با این کار امنیت وای فای شما در برابر هک شدن حدودا تا 75% افزایش می یابد.
ممکن است وارد کردن هر دو مورد برای متصل شدن به وای فای برای شما کمی سخت به نظر برسد ولی تنها کافیست یک بار با دستگاهتان به آن مودم متصل شوید تا این ها بر روی دستگاه شما به صورت خودکار ذخیره شوند و برای متصل شدن دوباره دیگر نیازی به وارد نمودن SSID و رمز عبور ندارید.  برای این کار تنها کافیست گزینه مقابل Broadcast SSID را روی No قرار دهید.


[عکس: do.php?img=5255]

ورود با استفاده از مک آدرس Mac Address
یکی دیگر از روش هایی که تا حد زیادی می تواند جلوی نفوذ نرم افزار هک وای فای را به مودم بگیرد، استفاده از شیوه شناسایی با استفاده از مک آدرس می باشد. با استفاده از این روش تنها به دستگاه هایی اجازه ورود و اتصال به وای فای را می دهید که از قبل آدرس مک آن ها، برای مودم تعریف شده باشد. با استفاده از این شیوه شما می توانید به سادگی دستگاه هایی را که جزوی از شبکه شما نیستند، بلاک کرده و اجازه دسترسی به آن ها را ندهید.
در این روش برای جلوگیری از هک وای فای اگر می خواهید امنیت وای فای مودم خود را تا 100% افزایش دهید و مطمئن شوید که دیگر کسی نمی تواند به وای فای مودم شما دسترسی داشته باشد باید این روش را پیش گیرید. با این روش اگر کسی حتی SSID و رمز عبور شما را داشته باشد دیگر نمی تواند به وای فای مودم شما متصل شود. تنها ایراد این روش این است که شما می توانید تعداد محدودی دستگاه برای مودمتان تعریف کنید.

برای این کار کافیست در همین صفحه در قسمت Wireless MAC Address Filter گزینه مقابل Active را بر روی Activated قرار دهید و گزینه مقابل Action را بر روی Allow Association قرار دهید سپس مک آدرس دستگاه های خودتان را که برای هر دستگاه مختص خودش است را وارد کنید و در آخر بر روی گزینه SAVE در پایین صفحه کلیک کنید.

[عکس: do.php?img=5254]

استفاده از نرم افزار جلوگیری از هک وای فای
یکی دیگر از شیوه های جلوگیری از هک وای فای، استفاده از نرم افزارهایی است که با هدف افزایش ضریب امنیتی مودم های وای فای طراحی شده اند و می توانند تا حد مطلوبی میزان امنیت مودم را بالا ببرند. این نرم افزارها با استفاده از اطلاعات مفیدی که در رابطه با دستگاه های متصل شده به وای فای در اختیار کاربر قرار می دهند می توانند به سادگی اقدام به کشف دستگاه های غیر مجاز نموده و دسترسی آن ها را به وای فای مسدود نمایند. نرم افزارهای این چنین معمولا با نام نرم افزار مدیریت وای فای شناخته می شود که یکی از آن ها  برنامه Who use my WiFi است.

خاموش کردن مودم
پیشنهاد می کنیم در مواقعی که از اینترنت استفاده نمی کنید، مودم را خاموش کنید؛ با این کار خیالتان از استفاده نشدن مودم و اینترنت آن کاملا آسوده است.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطsaberi (97/5/17، 09:08 عصر)


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ‌ها بازدید آخرین ارسال
  گسترش بدافزار بانکی اندروید از طریق ربودن DNS مودم hoboot 0 294 97/1/31، 05:56 صبح
آخرین ارسال: hoboot
  مشکل آپدیت نشدن آنتی ویروس را چگونه رفع کنیم؟ نگار 0 268 97/1/8، 02:34 صبح
آخرین ارسال: نگار
  چگونه ویروس shortcut را پاک کنیم؟ سحر 2 457 96/11/19، 11:04 عصر
آخرین ارسال: nader12
  چگونه از سرقت وایفای (wifi) جلوگیری کنیم؟ mitra 0 265 96/11/15، 11:13 عصر
آخرین ارسال: mitra
  هک شدن سه میلیارد حساب کاربری یاهو؛ چگونه امنیت خود را حفظ کنیم سحر 0 353 96/7/16، 02:18 صبح
آخرین ارسال: سحر
  چگونه از تصاویر خود در محیط آنلاین محافظت کنیم soraya 3 1,118 95/9/28، 08:21 صبح
آخرین ارسال: farnaz
  چگونه مثل یک هکر فکر کنیم؟ نگار 0 695 95/8/24، 09:16 عصر
آخرین ارسال: نگار
  امنبت مودم با ست کردن مک ادرس asalghand 0 704 95/8/15، 11:39 عصر
آخرین ارسال: asalghand
  چگونه از فرزندان خود در بازی Pokemon محافظت کنیم؟ mesterweb 0 696 95/5/12، 07:24 عصر
آخرین ارسال: mesterweb
  چگونه فایل‌هایی که توسط باج‌افزار Shade رمزگذاری شده اند را رمزگشایی کنیم؟ mesterweb 0 979 95/5/12، 07:18 عصر
آخرین ارسال: mesterweb

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان