شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 117 رأی - میانگین امتیازات: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
امواج است؟ آیا سلامتی وایرلس مضر شبکه‌های برای

آیا امواج شبکه‌های وایرلس برای سلامتی مضر است؟
#11
عاااااااالی بود
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، saberi
#12
جناب صابری استاد عزیز ازتون قدردانی می کنم
یادم میاد چندماه پیش تو کلاستون شرکت کرده بودم و راجعبش توضیح داده بودین و الان هم اینجا دوباره خوندم
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، saberi
#13
واقعا دست مریضاد استاد بزرگوار

راستی راجع به امنیت شبکه قرار بود کلاس بزارین؟؟ کی برگزار میشه؟؟
ببخشین اینجا پرسیدم :rolleyes:
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، saberi
#14
مرسی خیلی به دردم خورد این مطلب
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، saberi
#15
خطرات امواج رادیویی (وایرلس، دکل BTS و موبایل) بر روی بدن انسان و مقابله با آن

یکی از بحث هایی که این روز ها در اکثر منازل میشنویم خطرات احتمالی از آسیبب هایی هست که امواج رادیویی به انسان میزند و بنده همیشه در این بحث ها گفته ام که اگر ما انسان ها امواج رادیویی را با چشم میتوانستیم ببینیم هیچوقت با خیال راحت در این مکان زندگی نمیکردیم و پا به فرار میگذاشتیم تکنولوژی هر روز قوی تر از دیروز می شود ولی در برابر آن آیا ما انسان ها نیز قوی میشویم؟ آیا میدانستید امواج رادیویی برای سلامتی انسان مضر است؟ آیا میدانستید تلفن همراه را هیچگاه نباید در کنار مغز ییا قلب قرار داد؟ آیا استفاده از موبایل سرطان‌ زا هست؟ این برنامه آیا میدانستید نیست مطلبی است در مورد سلامتی انسان که هر فرد باید عواقب استفاده از تکنولوژی را هم بداند.

ساعت‌های رادیویی، وای‌فای 24 ساعته ، تشک‌های الکترونیکی ، تبلت ، تلفن‌های بی‌سیم و همچنین گوشی‌هایی که در طول 24 ساعت در کنارمان قرار دارند، چه اثراتی می‌توانند بر رو بدن بگذارند. و تمام این وسائل را نه فقط در منزل خودمان بلکه در مجاورت ما یعنی همسایگانمان نیز میتوان یافت. این روز ها استفاده از WIFI به یک امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده و ما انسانها واقعاً به سختی میتوانیم از آن دوری کنیم.
البته منتقدان این مطلب حتماً میگویند که امواج رادیویی دارای استاندارد های لازم برای زندگی بشر است و این استاندارد ها باعث شده که آسیبی به ما نرسد ، البته بنده مخالف 100% این صحبت ها نیستم ، برطبق گزارش وزارت بهداشت كانادا استفاده از وايرلس یا همان امواج بی سیم که در مودم های ADSL ای که همه روزه در کنارمان هست برای بدن مضر نیست ، وايرلس‌ ها دارای ميدان مغناطيسي با قابلیت اندازه گیری هستند و امواج این میدان مغناطيسي برای اندازه گیری میزان ضرر و زیان به بدن انسان دارای سه شاخصه اصلی هست:

1- جريان الكتريكي در بدن انسان
2-جريان های گرمايي
3-اشعه‌های رسانا

در مورد سوم باید بگویم وايرلس رسانا نیست و میزان این سه شاخصه به میزان در معرض بودن و شدت انـرژی هم بستگی دارد که امواج بیسیم از این سه شاخصه به دور است و برای بدن انسان ضرر ندارد و انرژی این امواج به علت پایین بودن موج به بدن آسیب نمیرساند ، و این در حالی است که برخی از كارشناسان نیز معتقد هستند تمام وسايل بی سيم را از خودتان دور کنید یا در هنگام استفاده نکردن آنها را خاموش کنید.البته رادیو هم امواج تولید میکند ولی به گفته کارشناسان موج رادیو آنقدر پایین است که برای سلامتی ضرر ندارد.ولی آیا حتماً همینگونه است که میگویند؟

بگذارید در این خصوص یک مثالی به صورت واقعی بزنم ، سالها پیش زن و شوهری زندگی میکردند که جنین نوزادشان به علت تشکیل نشدن قلب به دنیا نمی آمد و پس از مراجعه به دکتر نسخه ای که به آنها داده شد نقل مکان به جایی دور از شهر بود و پس از این کار نوزاد صحیح و سالم پا به دنیا گذاشت و علت این مشکل وجود دکل هایی بر روی پشت بام ها اطراف بود ، بگذریم همین قدر بدانید که این اتفاق واقعاً افتاده ، ضمناً اگر استفاده از این وسائل مشکلی ندارد چرا در کشوری مانند فرانسه کودکان زیر 15سال اجازه استفاده از وسائل الکترونیکی مرتبط با وایرلس و موبایل را نمیدهند ؟ضمناً اتحادیه اروپا در خصوص جلوگیری از تلفن های همراه در مدارس و همچنین نداشتن اینترنت وای فای در مدارس را به صورت یک لایحه تصویب کرده است. در سال 2002 دانشمندان تحقیقی روی 300 بیمار انجام داده اند و طی آن گزارشی تهیه کردند که 138 مورد از این بیمار ها به علت قرارگرفتن طولانی مدت در امواج رادیویی باعث بیماری آنها شده است، تکنولوژی 3G مدتی است که در کشورمون ایجاد شده با آمدن 4G و همچنین شبکه‌های موبایلی LTE چه اتفاق هایی قرار است بیفتد؟

محققان و دانشمندانی که مخالف استفاده از تلفن همراه هستند بر این نظر هستندکه اشعه ایجاد شده از موبایل بیشتر در هنگام زنگ خوردن آن و همچنین پیدا کردن آنتن است یعنی زمانی که موبایل شما میخواهد زنگ بخورد امواج بسیار زیادی تولید کرده و بیشترین زمانی است که این امواج ضرر میرسانند همچنین زمانی که موبایل شما دنبال آنتن میگردد نیز این اتفاق می افتد و این امواج تاثیر مسقیم بر روی حس شنوایی و یادگیری مغز میگزارد و البته بیماری تومور مغزی نیز از این قائده مستثنی نیست.

[تصویر:  do.php?img=2229]
جالب است بدانید سازمان بهداشت جهانی که به WHO معروف است طبق بررسی هایی که انجام داده بر این باور هستند که استفاده از امواج رادیویی موبایل اثر منفی روی سلول های انسان نگذاشته است و همین موافقت سبب گردید تا سال 1973 این وسیله رسماً در بین انسان ها رواج پیدا کنه و محققین مخالف نیز میگویند استفاده از موبایل گرمایش بدن را افزایش میدهد یعنی زمانی که شما از موبایل استفاده میکنید اثرات گرمایشی در اطراف سطح سر خودتان را بالا میبرید و همین باعث میگردد دمای سر شما تقریباً یک درجه بیشتر شود که این دما باعث میشه مغز دستور سرعت بیشتر انتقال خون رو به قلب بده و گرما در کل بدن پخش شه و باید بدونید قرنیه چـشم انسان سـامانه تعدیـل سازی دما رو ندارد. ارتباط های درون سازمانی بین سلول‌های بدن ما بین 10 تا 1000 هرتز آن هم از طریق سیستم عـصبی هست و اکثر موبایل ها این ارتباط رو در بین 270 تا 1800 هرتز برقرار میکنند که در بین این اعداد همپوشانی نزدیکی وجود داره که میتونه آسیب های جدی مثل تاثیر مستقیم و بد در هنگام بارداری یا تشکیل جنین رو در بر داشته باشه یا تغییر عملکرد جذب مواد معدنی و همچنین ضعیف شدن سیستم دفاعی و با لارفتن سرعت رشد تومورها، و ابتلا به آلزایمر و فراموشی یکی از همین خظر های جدی است که ما با این ها دست و پنجه نرم میکنیم.

هرچند هیچ ارگان یا سازمانی مستقیماً این خطرات را برای ما روشن نمیکند ولی در خصوص آنتن‌های BTS که وظیفه آنتن دهی به موبایل های مناطق مسکونی رو به عهده دارند بحث های زیادی صورت پذیرفته است ، شاید دیده باشید که روی پشت بام منازل آنتن هایی با دکل هایی بلند قرار دادها اند ، شاید ندانید ولی پشت بام این خانه ها را این شرکت ها کرایه میکنند ، اگر به شما چنین پیشنهادی دادند بدون فوت وقت قبول کنید شاید بخندید به این متن ولی اگر شما قبول نکنید شاید همسایگان شما این کار را قبول کنند و آن وقت است که ضرر های ناشی از همان دکل مستقیماً بر روی شما تاثیر میگذارد، داستان از این قرار است که زمانی که این آنتن ها میخواهند آنتن دهی کنند امواج را مثل حالت کله قند به دور تا دور خودشان میفرستند و دقیقاً جایی که این امواج نمیرسد همان خانه ای است که زیر این دکل قرار دارد.

[تصویر:  do.php?img=2234]

آنتن‌های BTS یا Base Transceiver station فناوری‌های مانند GSM، WLL WAN، CDMA، WiFi و WiMAX را پشتیبانی می‌كنند. BTS وظیفه ارتباط بین آنتن های دیگر و همچنین پوشش دهی شبکه را بر عهده دارد این آنتن ها نسبت به نوع فعالیتشون تقریباً در فضای باز 20 كیلومتر برد دارد و در مناطق مسکونی که موانع امواج زیاد است برد آن بین 2 تا 5 كیلومتر می شود که به صورت یک کله قند 360 درجه را پشتیبانی میکنند پس اگر این آنتن را بالای سر خود دارید کمتر نگران باشید ، یکی از دلایلی که عمر نسل های پیشمان بیشتر بود همین امواج بود هرچند غذای سالم و هوای آلوده هم تاثیر مستقیم بر روی عمر انسان دارد ولی خودمان را گول نزنیم این امواج بی تاثیر نیستند.

اما راه کار چیست؟ زندگی را نمیتوان به علت این مشکلات رها کرد و سر به بیابان گذاشت پس بیایید طول مکالمه تلفن همراه را کم کنیم و استفاده از آن را کاهش دهیم ، به جای تلفن بی سیم از تلفن با سیم استفاده نماییم از هندزفری برای صحبت کردن استفاده کنیم تا موبایل در کنار مغزمان نباشد ، اگر میخواهید آلارم موبایلتان صبح ها شما را بیدار کند بهتر است آن را دور تر بگذارید و حتی المقدور از ساعت های زنگ دار استفاده کنید چون بدن ما انسانها باید در طول شب استراحت کند و یک فرد عادی در هنگام شب حساسیت بالاتری به امواج پیدا میکند که طبق تحقیق محققان این حساسیت 200 الی 400 برابر بیشتر نسبت به روز است ، مخالفان تلفن همراه میگویند مرد های سال های آینده به علت حمل و نقل موبایل در جیب خود ممکن است نابارور شوند یا حتی خطر مبتلا به سرطان ، پس اگر موبایلتان در جیبتان است مراقب باشید، تا با این مشکل مواجه نشوید ، اگر کارتان با مودم وای فای تمام شده است آن را خاموش کنید ، هیچگاه از مایکرو ویو برای گم‌کردن غذای خود به صورت دائم استفاده نکنید. ضمناً اگر هندز فری ندارید، بگذارید اول ارتباط برقرار گردد سپس گوشی را روی گوشتان قرار دهید که اگر این کار را انجام دهید شما تحت اشعه مضر کمتری قرار می گیرید. از آنتی اکسیدان ها بیشتر استفاده کنید چون اینها موادی در بدن هستند که از پیری پیشگیری می کنند و برای سلامتی ما مفید هستند برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند. امواج تلفن همراه می توانند این ترکیبات حیاتی بدن را از بین ببرند و فرمول شیمیایی آنها را بشکنند.
بنابراین چون در طول روز شما مدت زیادی تحت تابش این اشعه های مضر قرار می گیرید، خوب است روزانه از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان بیشتری استفاده کنید. هنگامی که وارد منزلتان میشوید موبایلتان را در جلوی درب بگذارید، در منزلتان از پنجره هایی که دارای توری فلزی(پشه بند) هستند استفاده کنید این توری های فلزی علاوه بر جلوگیری از پشه، از شما در برابر امواج رادیویی که خارج از منزل هستند در امان نگه میدارند.

یکی از محققان گفته است اگر شرکت های بزرگ بر این باور هستند که این امواج ضرر ندارد پس چرا پرنده ها بر روی این دکل ها لانه نمیکنند؟ البته من هم ندیدم پرنده ای لانه کنه ولی به نظر شما این استدلال خوبی است؟ شما درخصوص این موضوع و این مقاله چه باوری دارید؟ آیا استفاده از دستگاه های الکترونیکی واقعاً باعث ضرر به بدن ما میگردد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط نگار ، saberi ، mesterweb ، soraya ، sara67 ، saman ، نسرین ، afshin21 ، نسیم ، shervin ، ahmad20 ، sadegh001 ، mitra ، saye.tanha ، shahab ، faezeh ، hoboot ، shahin ، shahram20 ، سحر ، araam ، soroush
#16
بنده هم تاثیر این دستگاه‌ها بر روی سلامت بدن بخصوص بر روی بدن کودکان رو تایید میکنم کما اینکه پزشک کودک چندین و چندبار توصیه کرده مخصوصا هنگام شب این دستگاه‌ها از شما دور یا خاموش باشند. همچنین یکی از دلایل تشکیل نشدن قلب جنین که امروزه بسیار شایع شده همین امواج رادیویی و استفاده از این گجت‌هاست.

پاسخ
 سپاس شده توسط نگار ، hoboot ، سحر ، araam ، shahab ، soroush ، saberi
#17
ممنون خیلی جالب بود و البته هشدار دهنده
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، shahab ، soroush ، saberi
#18
سلام لطفا فاصله امن اين دكل ها را بفرماييد. در مجاورت و همسایگی ما از اين دكل ها هست ميخواستم بدونم تا چه فاصله اي محيط امن هست؟

براي من و خانواده ای كه در نزديكي اين دكل زندگي ميكنیم با كسي كه دورتر است تفاوتي نيست؟ چون نزديك دكل هستم احساس بدي دارم و شنيدم تا ٥٠ متر امواج وجود ندارد يعني به شكل كله قند امواج فرستاده ميشه. آيا من در محيط خيلي خطرناك هستم يا نه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط araam ، shahab ، soroush ، saberi
#19
درود بر شما این آنتن ها نسبت به نوع فعالیتشون تقریباً در فضای باز 20 كیلومتر برد دارد و در مناطق مسکونی که موانع امواج زیاد است برد آن بین 2 تا 5 كیلومتر می شود، شما نمیتوانید از این امواج فرار کنید و تنها راه مقابله با این امواج این است که محل سکونت(داخل منزل) را امن کنید با راه کار هایی که در بالا اشاره شده است.
معمولاً اهالی ساکن در همون منزل در امان هستند و نهایتاً تا چند خانه مجاور ولی از آن به بعد در معرض تشعشع هستید و هرچه از دکل ها دور تر باشید بیشتر در امان خواهید بود.
در دستورالعملی که برای ایجاد دکل ها صادر شده ، گفته میشود تا دکل هایی که بر روی پشت بام خانه ها نصب می شوند در فاصله 50 متری در اطراف و مجاور آنها، خانه مسکونی وجود نداشته باشد که البته اگر دکل ها را مشاهده کنید خواهید دید که این دستورالعمل ها نادیده گرفته شده و البته این فاصله ها بستگی به موانع و نوع قدرت آنتن و همچنین امواجی دارد که ارسال میشود و قطعی نمیتوان گفت که تا چه فاصله ای را پوشش می دهد ولی برای رعایت این نکته رعایت فاصله 50 متری از دکل میتواند مناسب باشد البته طبق گفته دکتران و متخصصان زمانی که افراد با BTSها فاصله‌ی زیادی دارند، میزان تشعشع اثر کمی خواهد داشت، اما چنانچه فرد به طور دایم در مقابل تشعشعات یک دکل قرار داشته باشد، بر روی انسان تاثیرگذار خواهد بود.
ثبت دامنه و فروش هاست، سامانه پیامک، طراحی سایت، خدمات شبکه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  | دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

sms: 10004673  - 500021995
پاسخ
 سپاس شده توسط ساناز ، ms.khassi ، mesterweb ، sara67 ، saman ، نسیم ، shervin ، ahmad20 ، sadegh001 ، mitra ، saye.tanha ، shahab ، faezeh ، hoboot ، shahin ، shahram20 ، سحر ، araam ، soroush ، afshin21
#20
بسیار عااااالی بود
پاسخ
 سپاس شده توسط saberi


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شبکه وایرلس چیست و چه زیر ساختی را نیاز دارد؟ taraznet 0 617 ۰۰/۲/۷، ۰۴:۰۷ صبح
آخرین ارسال: taraznet
  دانلود رایگان اموزش آشنایی با طراحی و مستند سازی لینک های وایرلس ب samanerashvand 0 1,245 ۹۶/۱۲/۲۳، ۱۲:۵۱ عصر
آخرین ارسال: samanerashvand
  به دست آوردن پسورد شبکه ی وایرلس saberi 1 2,337 ۹۴/۷/۲۸، ۱۱:۱۴ عصر
آخرین ارسال: ali23

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان