شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
بوستر آبرسانی چیز پمپ نصب درباره همه

همه چیز درباره نصب بوستر پمپ آبرسانی
#1
بصورت معمول نصب بوستر پمپ همراه یک منبع انجام می شود، پس در هنگام  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  یک منبع نیز تهیه کنید. قبل از نصب تمام لوازم مورد نیاز را تهیه کنید تا زیاد طول نکشد.
بوستر پمپ آبرسانی و مخزن ذخیره آب آن باید تا جایی که ممکن است نزدیک هم باشند و جعبه برق آن در جایی دور از رطوبت نصب شود.پمپ به مخزن ذخیره آب و مخزن ذخیره آب به لوله کشی آب شهری وصل می شود. آب از لوله کشی شهری وارد مخزن ذخیره آب شده و پس از آن به پمپ می رود و فشار آب برای مصرف در خانه یا اداره افزایش می یابد.
آب بطور مداوم مخزن ذخیره آب را پر کرده تا مانع از خشک کار کردن پمپ شود. مخزن ذخیره آب نصب می شود که پمپ بصورت موثر کار کند. اگر مشکلی باشد، احتمالا آب کافی وارد مخزن نمی شود، تا زمانی که آب کافی وجود نداشته باشد نمی توانیم فشار کافی در سیستم لوله کشی داشته باشیم، بوستر پمپ آبرسانی به آب نیاز دارد تا بتواند به طور مطلوب کار کند، بنابر این اگر آب کافی در پمپ وجود نداشته باشد، خشک می شود و باعث خراب شدن پمپ نیز می شود.
اندازه مخزن ذخیره آب باید بوسیله یک فرد حرفه ای و واجد شرایط تعیین شود، بخاطر این که شرایط برای هر محل متفاوت می باشد. البته می توان اندازه مخزن ذخیره آب را کمی بزرگتر از مقدار مورد نیاز در نظر گرفت.
 
[تصویر:  booster-pump-water-supply3.jpg]
بوستر پمپ آبرسانی به آب نیاز دارد تا بتواند به طور مطلوب کار کند

 
با یک مخزن ذخیره آب پشتیبان مناسب، در زمانی که خطوط لوله کشی نیاز به تعمیرات دارد و آب قطع می شود، که ممکن است در طول روز باشد، دیگر قطعی آب نخواهیم داشت.
راهنمای نصب برای تمام بوستر پمپ های آبرسانی
همه بوستر پمپ های آبرسانی باید آب خود را از مخزن ذخیره تهیه کنند، بوستر پمپ ها نمی توانند مستقیم به شبکه لوله کشی متصل شوند چون نمی توانند بسادگی با لوله کشی شهری سازگار باشند. حتما قبل از خرید از یک متخصص کمک بگیرید، تا با  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  مناسب برای مصرف مورد نظرمان دچار مشکل نشویم.

 
 
[تصویر:  Install-booster-pump-water-supply.jpg1_.jpg]
همه بوستر پمپ های آبرسانی باید آب خود را از مخزن ذخیره آب تهیه کنند


طراحی لوله کشی نصب لوله های ضعیف یک علت شایع در عملکرد نادرست بوستر پمپ آبرسانی می باشد. لوله های ضعیف می تواند منجر به:


افت عملکرد
شکستن پروانه پمپ
خرابی و نشتی در لوله کشی
نشتی در شیرهای آب
نشت پیدا کردن وسایلی مانند لباسشویی و ظرفشویی
کار نکردن و کم فشار بودن آبگرمکن های دیواری
لوله ورود آب به بوستر پمپ آبرسانی باید به گونه ای باشد که باعث هوا گرفتن لوله نشود. لوله خروج آب از پمپ باید از لوله ورودی به پمپ یک سایز بزرگتر باشد، فشار پمپ نباید بیش از حد زیاد باشد، همچنین لوله کشی باید متعادل و بصورتی باشد که باعث اصطکاک زیاد نشود.

خطوط لوله نباید چرخش های غیر ضروری داشته باشد. لوله مکش باید کوتاه و بدون خم باشد. لوله کشی را مستقیم به سمت بالا انجام دهید. اگر از شیر بین پمپ آبرسانی و مخزن ذخیره آب استفاده می کنید سعی کنید یک شماره بزرگتر باشد.

شیر یک طرفه و یا فیلترها را در بین پمپ و مخزن ذخیره آب نصب کنید تا پمپ یک شیر یک طرفه داشته باشد تا مانع باز گشت آب به مخزن شود. شیر یک طرفه را بین پمپ و مخزن ذخیره آب نصب کنید ولی فیلتر را می توانید قبل از مخزن ذخیره آب نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که فیلتر توان فشار آب ورودی را داشته باشد.
لوله ورودی پمپ نباید بیش از حد کوتاه باشد که موجب چرخش و آشفتگی آب شود.

نکته: در صورت استفاده از لوله خروج آب کوچکتر فشار آب افزایش یافته و باعث خرابی در لوله کشی و نشتی در آن خواهد شد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 - دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان