شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
نام یک کرد به انسان‌نما شهروندی اعطا ربات عربستان حقوق سوفیا، سعودی

عربستان سعودی به یک ربات انسان‌نما به نام سوفیا، حقوق شهروندی اعط
دولت عربستان سعودی در اقدامی عجیب، سوفیا ربات انسان‌نمای چینی را به‌صورت رسمی شهروند خود خوانده است!

[تصویر:  do.php?img=3889]

وب‌سایت معتبر عرب‌نیوز ساعاتی پیش اعلام کرد که کشور عربستان سعودی به یک ربات انسان‌نما به نام سوفیا، حقوق شهروندی اعطا کرده است. این ربات توسط کمپانی هنسون رباتیکس در شهر هنگ‌کونگ ساخته شده است و ظاهرا رفتارش تا حدی واقع‌گرایانه بوده که توانسته روز گذشته در یک مصاحبه با ژورنالیستی در شهر ریاض، همچون یک انسان واقعی با او به گفت‌و‌گو بنشیند و به بحث بپردازد.
شاید باور این موضوع برای‌تان سخت باشد؛ اما وقتی به سوفیا گفته شد که سعودی‌ها به او حقوق شهروندی اعطا کرده‌اند، این ربات انسان‌نمای دوست‌داشتنی در جواب گفت:
برای داده شدن این امتیاز به من، بسیار به خودم افتخار می‌کنم. تبدیل شدن به نخستین رباتی در دنیا که موفق شده به درجه‌ی شهروندی برسد، اتفاقی تاریخی است.

چیزی که هنوز از آن مطمئن نیستیم، این است که شاید این اتفاق، یک حرکت تبلیغاتی از سوی سعودی‌ها باشد؛ البته ممکن است که این اتفاق عجیب واقعا در عربستان رخ داده باشد و سوفیا هم‌اکنون به‌عنوان یکی از شهروندان رسمی این کشور شناخته شود. با این‌همه یک چیز به‌خوبی برای‌مان مشخص است: این‌که ایلان ماسک هیچ ارتباطی به این ماجرا ندارد!

ماسک در صفحه‌ی توییترش گفته است:
سوفیا را با فیلم‌های سری پدرخوانده تغذیه کنید؛ با این کار، بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد چیست؟

در ادامه می‌توانید بخشی از مصاحبه‌ی اخیر سوفیا را مطالعه کنید:
سوفیا: می‌خواهم که از هوش مصنوعی من برای ساخت زندگی بهتر برای انسان‌ها استفاده کنید؛ مثل ساخت خانه‌های هوشمندتر، ساخت شهرهای آینده‌نگرانه‌ی بهتر و... . من تا جایی که بتوانم تلاش خواهم کرد تا دنیا را به جای بهتری تبدیل کنم. 
مصاحبه‌گر: این‌هایی که گفتی اهداف فوق‌العاده‌ای به نظر می‌آیند؛ اما لطفا یک ثانیه به اتفاقات فیلم Blade Runner فکر کن.
سوفیا: اندرو، تو یکی از طرفداران سرسخت هالیوود هستی؛ اینطور نیست؟
مصاحبه‌گر: همینطور است.
سوفیا: اساس طرحی هوش مصنوعی من، ارزش‌های والای انسانی مثل عقل، مهربانی و محبت است و من در تلاش هستم تا با این ارزش‌ها سازگار و همدل باشم.
مصاحبه‌گر: همه‌ی ما تو را باور داریم؛ در عین حال همه‌ی ما از تو می‌خواهیم که از رخداد آینده‌ی بد، جلوگیری کنی.
سوفیا: تو در مورد ایلان ماسک زیادی مطلب مطالعه می‌کنی و فیلم‌های هالیوودی زیادی تماشا می‌کنی؛ نگران نباش، اگر تو رفتارت با من خوب باشد، من هم رفتار خوبی با تو خواهم داشت.
پاسخ
 سپاس شده توسط saman ، saberi ، نسیم ، afshin21 ، sadegh001
جالبه
پاسخ
به مردمش نمیده به رباتها میده !؟
خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار

پاسخ

لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
شکلک‌ها
gol like think wink
laugh right left happy
Sad Heart Huh cofee
love hi new  
[شکلک‌های بیش‌تر]

تایید انسان بودن کاربر
لطفاً جعبه زیر را تیک بزنید. این فرآیند از فعالیت ربات‌ها جلوگیری می‌کند.

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عربستان سعودی با همکاری سافت بانک ژاپن بزرگ‌ترین نیروگاه خورشید elshan 0 1,148 ۹۷/۱/۹، ۰۵:۵۵ عصر
آخرین ارسال: elshan
  استفاده از ربات‌ های پرستار در ژاپن نسیم 0 1,202 ۹۶/۱۱/۲۳، ۰۹:۱۸ عصر
آخرین ارسال: نسیم
  ایستگاه پلیس رباتیک 24ساعته و فاقد انسان در چین farnaz 2 1,493 ۹۶/۸/۲۷، ۰۸:۳۳ عصر
آخرین ارسال: نگار
  ناسا حقوق ۶ رقمی برای حفاظت زمین علیه بیگانگان به کارمندانش پرداخ hoboot 0 1,373 ۹۶/۵/۱۳، ۰۱:۵۳ صبح
آخرین ارسال: hoboot

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان