شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
پروفایل‌ لینکداین ویژگی ضعیف های مشترک linkedin

ویژگی مشترک پروفایل‌ های ضعیف لینکداین
#1
[تصویر:  do.php?img=3571]

این روزها بسیاری از افراد، نیروی مورد نیاز شرکت خود را از طریق جستجو در لینکداین LinkedIn پیدا می‌کنند. بنابراین داشتن یک پروفایل حرفه‌ای کمک زیادی به شما خواهد کرد.
استعدادیاب‌ها یا همان کارمندان منابع انسانی اخیرا از روش‌های جدیدی برای تأمین نیروی انسانی استفاده می‌کنند. آن‌ها در میان پروفایل‌های لینکداین جستجو می‌کنند و نیروهای مورد نیاز شرکت را از این طریق پیدا می‌کنند. بنابراین اگر شما هم به دنبال پیدا کردن شغل مناسب هستید، بهتر است که روی پروفایل لینکداین خود کار کنید و از اشتباهات رایجی که افراد در این شبکه‌ی اجتماعی مرتکب می‌شوند، اجتناب کنید. ما در این مقاله‌ به بررسی اشتباهات رایج و مشترک در پروفایل‌های ضعیف لینکداین می‌پردازیم و راه‌های جلوگیری از آن‌ها را به شما توضیح می‌دهیم.

۱- به‌روزرسانی نکردن پروفایل
چه به دنبال موقعیت‌های جدید شغلی باشید و چه اخبار مربوط به این موضوع را پیگیری نکنید، یک پروفایل به‌روز شده و کامل می‌تواند فرصت‌های زیاد و جدیدی در اختیار شما قرار دهد. برعکس این موضوع نیز صادق است؛ یعنی یک پروفایل به‌روز نشده شانس‌های جدید را از شما خواهد گرفت. بسیاری از کاربران از لینکداین به‌عنوان رزومه‌ی خود استفاده می‌کنند و گهگاه اگر نیاز باشد، آن را به‌روز‌رسانی می‌کنند؛ در‌صورتی‌که این کار اشتباه است. پروفایل لینکداین معرفی‌نامه‌ی آنلاین شما است که نمونه کارهایی که تابه‌حال انجام داده‌اید، در آنجا قرار دارد؛ بنابراین باید ارائه‌ای پویا از تجربه‌های حرفه‌ای شما باشد. جزئیات کوچکی که فراموش می‌کنید در پروفایلتان رعایت کنید، می‌توانند فرصت‌های زیاد و خوبی را از بین ببرند. حتی اگر به دنبال شغل جدید هم نباشید، ایرادی ندارد که پروفایل خود را با نوشتن اطلاعاتی از آخرین مهارت‌هایی که یاد گرفته‌اید به‌روز نگه دارید. این کار می‌تواند باعث شود حتی زمانی که تصور هم نمی‌کنید، پیشنهادات خوب و غیر منتظره‌ای از طرف شرکت‌های بزرگ دریافت کنید. همچنین به‌روز‌رسانی پروفایل لینکداین می‌تواند هشداری برای کارفرمای فعلیتان باشد.

۲- استفاده از عنوان نامناسب
زمانی که استعدادیاب‌ها در لینکداین جستجو می‌کنند، با لیست بزرگی از کاندیداها روبه‌رو می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید، جزئیات پروفایل شما در نتیجه‌ی جستجو نشان داده نمی‌شود و از آنجایی که بسیاری از استعدادیاب‌ها زمان کافی برای باز کردن و بررسی همه‌ی پروفایل‌ها را ندارند، به خواندن عنوان پروفایل‌ها بسنده می‌کنند و تنها پروفایل‌هایی را باز می‌کنند که عنوان مناسبی داشته باشند. پس تنها به نوشتن موقعیت شغلی خودتان اکتفا نکنید. سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که توجه دیگران را جلب کند و آن‌ها را به خواندن پروفایلتان علاقه‌مند کند. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، هیچ تفاوتی با صدها نفر دیگری که عنوان شغلی مشابه شما دارند نخواهید داشت. فراموش نکنید که لینکداین مانند یک موتور جستجو است؛ بنابراین اصول اولیه‌ی سئو را در ذهنتان داشته باشید و در عین استفاده از خلاقیت، یک یا چند کلمه‌ی کلیدی در عنوان شغلی خود به کار ببرید.

۳- به‌هم‌پیوستگی نداشتن مطالب
بسیاری از کاربران لینکداین از قسمت خلاصه و تجربیات لینکداین برای بازتاب رزومه‌ی خود استفاده می‌کنند و در مورد مسئولیت‌ها و دستاوردهایی که داشته‌اند صحبت می‌کنند. این روش برای نشان دادن کارهایی که تابه‌حال انجام داده‌اید مفید است؛ اما شما را برجسته نمی‌کند. سعی کنید به‌صورت داستان‌ برای خوانندگان پروفایل خود توضیح دهید که چرا از یک موقعیت شغلی به یک موقعیت شغلی دیگر رفته‌اید. از توضیح علت‌های جزئی مانند ترک محیط کار در یک شهر و مهاجرت به شهر دیگر به دلیل نزدیک بودن به خانواده پرهیز کنید. نیازی به نوشتن این توضیحات نیست. البته نوشتن اطلاعات خلاصه هم کار خوبی نیست. سعی کنید با استفاده از کلماتی مانند چرا و چگونه، کمی بیشتر درباره‌ی تجربیات خود توضیح دهید. استفاده از این عبارات نه‌تنها پروفایل شما را برجسته خواهد کرد، بلکه خلاقیت و انگیزه‌های شما را نیز به دیگران نشان خواهد داد.

۴- ربط دادن همه‌چیز به کسب‌و‌کار

ربط دادن همه‌چیز به کسب‌و‌کار و صحبت کردن از مسائل کاری پروفایل لینکداین شما را کمی خشک و بی‌روح می‌کند. شما باید به استعدادیاب‌ها و مدیران منابع انسانی این شانس را بدهید که موضوعات مشترک را در پروفایل شما مشاهده کنند. شما نمی‌دانید چه اشخاصی پروفایل شما را نگاه می‌کنند یا از طریق چه بخش‌های مشترکی می‌توانند به پروفایل شما هدایت شوند. گاهی اوقات فرصت‌های شغلی از راه‌هایی به شما پیشنهاد می‌شود که حتی تصور هم نمی‌کردید.
آیا به فعالیت‌های یک مرکز خیریه علاقه‌مند هستید یا به‌صورت داوطلب در آنجا کار می‌کنید؟ پس این موضوع را نیز در پروفایل خود عنوان کنید. آیا به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنید؟ پس آن را هم به پروفایل خود اضافه کنید. در هر قسمتی از پروفایل خود که امکانش را داشتید، سعی کنید علاوه بر فعالیت‌های کاری در مورد فعالیت‌های غیر حرفه‌ای‌تان نیز صحبت کنید. در مورد سرگرمی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود توضیح دهید و بگویید چرا در موقعیت شغلی فعلی خود کار می‌کنید. تنها صحبت کردن از فعالیت‌های کاری، چهره‌ی کاملی از توانایی‌های شما را به یک کارفرما نشان نمی‌دهد.

۵- منتشر نکردن مقالات
پلتفرم انتشار مقالات لینکداین از چند سال پیش‌ در اختیار تمام اعضا قرار گرفته است. استفاده از این پلتفرم برای نویسنده‌ها و بلاگرها راحت است؛ اما کاربران معمولی زیادی هستند که هنوز از این امکانات استفاده نمی‌کنند. برای استفاده از این امکانات لینکداین نیازی نیست یک نویسنده‌ی حرفه‌ای باشید. کافی است یک یا چند مقاله در مورد رشته‌ی تحصیلی یا زمینه‌ی کاری خود یا آخرین اخبار آن را منتشر کنید. طولانی یا کوتاه بودن مقالات به خودتان بستگی دارد و هیچ باید یا نبایدی در این زمینه وجود ندارد. منتشر کردن مقالات ۲ نتیجه‌ی بسیار مهم برای شما دارد؛ یکی اینکه دید خوبی از ایده‌های شما به استعدادیاب‌ها نشان می‌دهد و دیگری اینکه قدرت و توانایی جستجوی شما را به نمایش می‌گذارد.

اجتناب کردن از ۵ اشتباهی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، باعث قوی‌ و حرفه‌ای‌تر شدن پروفایل لینکداین شما می‌شود. فراموش نکنید که یک پروفایل قوی بیشتر در نتایج جستجو نشان داده خواهد شد و همچنین توجه استعادیاب‌ها را جلب خواهد کرد.

پاسخ
 سپاس شده توسط mesterweb ، hoboot ، ms.khassi ، soraya ، saberi


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
شکلک‌ها
gol like think wink
laugh right left happy
Sad Heart Huh cofee
love hi new  
[شکلک‌های بیش‌تر]

تایید انسان بودن کاربر
لطفاً جعبه زیر را تیک بزنید. این فرآیند از فعالیت ربات‌ها جلوگیری می‌کند.

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه یک پروفایل حرفه‌ای در لینکداین داشته باشیم؟ سحر 0 1,170 ۹۷/۴/۳۰، ۰۹:۳۶ صبح
آخرین ارسال: سحر
  چگونه از دستیار رزومه‌ی لینکداین در مایکروسافت ورد استفاده کنیم نگار 0 1,369 ۹۶/۱۲/۲۱، ۰۹:۰۱ عصر
آخرین ارسال: نگار
  نکاتی که کمک می‌کنند شبکه‌سازی بهتری در لینکداین داشته باشید elshan 0 1,471 ۹۶/۱۰/۲۳، ۰۹:۱۱ عصر
آخرین ارسال: elshan
  لینکداین سیستم مشاوره شغلی راه‌‌اندازی می‌کند hoboot 0 1,154 ۹۶/۸/۳۰، ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: hoboot
  ویژگی جدید پاسخ خودکار در لینکداین از هوش مصنوعی استفاده می‌کند hoboot 0 1,674 ۹۶/۸/۴، ۰۵:۴۶ صبح
آخرین ارسال: hoboot
  طراحی دفتر کار لینکداین، شعبه‌ی پاریس saberi 0 1,992 ۹۶/۲/۱۰، ۰۸:۵۴ عصر
آخرین ارسال: saberi
  طراحی جدید وبسایت لینکداین آن را شبیه به فیسبوک می کند soraya 1 2,565 ۹۵/۱۱/۲، ۱۰:۳۵ عصر
آخرین ارسال: نگار
  چگونه نظر مدیران را به پروفایل خود در لینکداین جلب کنیم؟ saberi 0 1,945 ۹۵/۱۰/۱۶، ۰۹:۳۰ عصر
آخرین ارسال: saberi
  لینکداین نسخه وب خود را بازطراحی می کند saberi 0 1,815 ۹۵/۷/۲، ۰۷:۱۴ عصر
آخرین ارسال: saberi
  به این دلایل عاشق لینکداین باشید saman 0 1,933 ۹۵/۵/۲۹، ۰۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: saman

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان