شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
 • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.58
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
لاغری‌ می با لیپوماتیک بدانید؟ درباره مدرن خواهید

می خواهید درباره لاغری‌ مدرن با لیپوماتیک بدانید؟
#1
استفاده از این روش به افراد چاق یا دارای اضافه وزنی که با رژیم و ورزش می‌توانند به تناسب اندام برسند اصلا توصیه نمی‌شود. همچنین کاهش وزن 10، 12 و 15 کیلو در یک جلسه لیپوماتیک ـ که برخی پزشکان سودجو درباره آن حرف می‌زنند ـ هیچ توجیه علمی ندارد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

احتمالا می‌دانید بهترین روش هم برای رسیدن به تناسب اندام، اصلاح سبک زندگی یعنی مصرف به اندازه غذاهای سالم، پرهیز از خوراکی‌های پرکالری و چرب و افزایش تحرک روزانه است، اما کم نیستد افرادی که دنبال میانبرهای لاغری می‌گردند و یکی از روش‌هایی که بتازگی مد شده و سر و صدای زیادی هم کرده، روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا همان پیکرتراشی است.

تا چه حد درباره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 اطلاعات دارید؟ پیش از هر اقدامی برای کاهش وزن باید بفهمید وزن ایده‌آل شما چقدر باید باشد؟

چقدر اضافه وزن دارید؟
روش‌های متعددی برای محاسبه وزن ایده‌آل وجود دارد، ولی اندازه‌گیری شاخص توده بدن یا همان BMI روشی کاربردی‌تر است که اتفاقا برای تشخیص اختلالات وزنی هم به کار گرفته می‌شود.
در این روش وزن (به کیلوگرم) را به مجذور قد (به متر) تقسیم می‌کنیم و عدد به دست آمده به این ترتیب قابل تفسیر است:
 • کمتر از 18.5: کم وزن

 •  18.5 تا 25: وزن طبیعی

 •  25 تا 30: اضافه وزن

 • 30 تا 35: چاقی متوسط

 •  35 تا 40: چاقی زیاد

 •  بیشتر از 40: فوق‌العاده چاق
اگر اضافه وزن ندارید خوشا به سعادتتان اما در صورتی که چاق هستید باید با رژیم و ورزش، وزنتان را کم کنید و تقریبا هیچ روشی جز این برای لاغر شدن شما مناسب نیست.
اگر هم در گروه افراد فوق‌العاده چاق قرار می‌گیرید علاوه بر رژیم و ورزش پزشک ممکن است گزینه جراحی مثل گذاشتن بالون داخل معده یا حلقه دور معده کوچک کردن معده شامل پلیسه و اسلیو معده، کوتاه کردن روده شامل بای‌ پس معده را به شما پیشنهاد کند.
حالا این پرسش مطرح می‌شود روش‌هایی مثل لیپوماتیک و لیپوساکشن به چه دردی می‌خورند؟
دکتر مهران کریمی‌پور، جراح عمومی و فلوشیپ جراحی چاقی در گفت‌وگو با جام‌جم می‌گوید: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، روشی است که به کمک امواج اینفراسونیک سلول‌های چربی از هم جدا می‌شوند، به‌ حالت مایع درمی‌آیند و در نهایت به کمک لوله‌های باریکی از بدن خارج خواهند شد.

تفاوت لیپوماتیک با لیزر [b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b]

به گفته دکتر کریمی‌پور، در روش لیزر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، بافت‌های چربی ذوب می‌شود و جراح آنها را از بدن فرد خارج می‌کند. این چربی‌ها برخلاف روش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دیگر قابل‌ استفاده نیستند و دور ریخته می‌شوند.

در عین حال، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به ‌دلیل پایین بودن میزان خونریزی بیمار، روش بسیار ایمن‌تری نسبت به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 به حساب می‌آید. از طرفی چون هیچ‌ حرارتی تولید نمی‌شود خطر سوختگی پوست هم وجود ندارد.

همچنین چربی‌های خارج‌ شده (به دلیل حرارت ندیدن) در صورت لزوم می‌توانند به قسمت‌هایی از صورت و بدن فرد تزریق شوند؛ مثلا برای پر کردن خط اخم یا خطوط خنده مورد استفاده قرار بگیرند. در این میان، لیپوساکشن از جمله روش‌های قدیمی لاغری است و خارج کردن چربی‌ها در هر جلسه بسیار کمتر از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
است.

یکی از مهم‌ترین معایب لیپوساکشن نیز افتادگی پوست به‌ دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی است؛ در حالی که دیگر روش‌های گفته شده بویژه لیپوماتیک نه‌تنها چنین عارضه‌ای ندارد، بلکه باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند.
لاغری با لیپوماتیک
دکتر کریمی‌پور به تبلیغاتی درباره لیپوماتیک اشاره می‌کند که نه‌تنها واقعی نیستند، بلکه بسیار عجیب و غریب‌اند. این جراح عمومی می‌گوید: استفاده از این روش به افراد چاق یا دارای اضافه وزنی که با رژیم و ورزش می‌توانند به تناسب اندام برسند اصلا توصیه نمی‌شود. همچنین کاهش وزن 10 12 و 15 کیلو در یک جلسه لیپوماتیک ـ که برخی پزشکان سودجو درباره آن حرف می‌زنند ـ هیچ توجیه علمی ندارد.
[تصویر: %D9%85%D9%88%D8%B3%D9%88%DB%8C%2F%D8%AA%...DUvrAa.jpg]
به عبارتی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 مناسب افرادی است که چاقی موضعی در غبغب، بازو، شکم، ران، باسن، بغل پا، کتف و... دارند و با ورزش و رژیم چربی‌هایشان آب نمی‌شود یا ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا کمی نتیجه بگیرند، پس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 برای کاهش سایز بیمار است نه کاهش وزن. حتی استفاده از این روش برای رفع چربی‌هایی با وسعت بالا در یک جلسه هرگز توصیه نمی‌شود.

شناسایی عوارض خطرناک
اگر کاندیدای لیپوماتیک بدرستی شناسایی شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقریبا هیچ عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد شد اما در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضی مثل غیرقرینگی اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگی‌های غیرطبیعی، جمع شدن مایعات زیرپوست، خطر بروز عفونت بیمارستانی و... ایجاد می‌شود.
در مورد همه افراد هم درد مختصر بویژه هنگام ماساژدرمانی، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودی وجود دارد و جای نگرانی نیست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت باید قبل از انجام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربی بویژه در ناحیه شکم، وضع سلامت این افراد را بهتر می‌کند، اما می‌تواند خطرناک هم باشد.
پاسخ
#2
به نقل از سایت دکتر شیرنگی 
لیپوماتیک شکم و پهلوها چیست؟
شاید برای شما هم سوال باشد که عمل پیکرتراشی چیست و چه مزایای برای فرد به دنبال دارد؟ ما در این بخش به موضوع تخصصی عمل پیکر تراشی کل بدن و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. با افزایش وزن بدن، سلول‌های چربی از نظر اندازه و حجم افزایش می‌یابند. عمل لیپوماتیک شکم و پهلو به نوبه خود، تعداد سلول‌های چربی موجود در یک منطقه خاص از بدن را کاهش می‌دهد. میزان چربی خارج شده از هر ناحیه از بدن طی لیپوماتیک کل بدن، به ظاهر آن ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییرات و کانتورینگ ناشی از لیپوماتیک معمولاً تا زمانی که وزن شما ثابت بماند، دائمی هستند. پس از پایان لیپوماتیک شکم، پوست خود را با خطوط جدیدی که پزشک روی نواحی تحت درمان ایجاد نموده است، منطبق می‌کند.
اگر پوست شما از قابلیت ارتجاعی خوبی برخوردار باشد، به احتمال بسیار زیاد، پس از لیپوماتیک  صاف به نظر خواهد رسید و دچار افتادگی نمی‌شود. با این حال اگر پوستتان خاصیت کشسانی ضعیفی داشته باشد، پس از لیپوماتیک شکم و پهلوها، مناطق تحت درمان ممکن است شل یا افتاده به نظر برسند.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین قیمت و عکس گچ کاری ساختمان و طرح های مدرن و جدید ترین گچکاری noth50 1 768 ۹۹/۱۱/۲۳، ۰۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: sara2020
  درمورد کتاب یک رُمانک لمپن بدانید. nashremahi 0 514 ۹۹/۹/۱۹، ۰۴:۵۰ صبح
آخرین ارسال: nashremahi
  گچبری مدرن seoupdate 0 519 ۹۹/۲/۱۱، ۱۱:۴۴ صبح
آخرین ارسال: seoupdate
  180متر برای مدرن پسندان ،زعفرانیه zibazist 0 561 ۹۸/۱۲/۱۰، ۰۹:۲۶ عصر
آخرین ارسال: zibazist
  ايمپلنت يک راه حل مدرن براي مشکل دندان هاي افتاده PARHAMDENT 0 1,156 ۹۶/۱۰/۱۸، ۱۱:۳۷ صبح
آخرین ارسال: PARHAMDENT
  درباره پمپ آب بیشتر بدانید mahya68 0 752 ۹۶/۹/۱۱، ۰۴:۲۳ عصر
آخرین ارسال: mahya68

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان