شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 45 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
pokemon در فرزندان خود پوکمن‌گو محافظت بازی از چگونه کنیم؟

چگونه از فرزندان خود در بازی Pokemon محافظت کنیم؟
#1
در اوایل سال جاری، دنیا شاهد پرشورترین بازی تلفن همراه (پوکمن‌گو) شد. با اینکه این بازی محبوب پس از راه‌اندازی برای چندین کشور قابل دسترس نبود اما کاربران راه‌حل‌هایی برای نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه‌های خود یافتند و حالا افراد در خیابان ها قدم می‌زنند و به دنبال wild Pokémon هستند.

Pokémon موجوداتی کوچکی هستند که در سال ۱۹۹۶ توسط Satoshi Tajiri یک توسعه‌دهنده بازی‌های ژاپنی طراحی شده است. آنها در دنیای مردم زندگی می‌کنند. مسئولیت‌پذیری در قبال مراقبت از موجوداتی که کاربر اهلی کرده است اساس این بازی می باشد.

سری بازی‌های Nintendo باعث الهام سریالی کارتونی شد که مقبولیت عظیمی در جهان پیدا کرد.
جدیدترین ورژن این بازی به شدت اعتیاد آور است. اینترنت با انواع سایت‌هایی مثل وب‌سایت‌های سرگرمی، خبری، شبکه‌های اجتماعی پر شده است که رقابت بر سر پست کردن بهترین خبر درباره راهنمایی بازی‌ها، نیرنگ های الگوهای رفتاری، همچنین داستان‌های واقعی از خرابکاری‌های افراد در زمانی که غرق در بازی کردن هستند، می باشد.

تهدیدات زیادی مرتبط با این بازی وجود دارد که همکار ما Jeffrey Esposito به جزئیات بیشتری در مورد Pokémon در وب‌لاگ کسپرسکی پرداخته است.
ما تصمیم گرفتیم خطرات بازی Pokémon برای کودکان را شفاف‌سازی کنیم:

تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon
این حقیقت محض است که راه‌اندازی چنین بازی‌ای می‌تواند نگرانی پدر و مادر را در رابطه با فرزندشان برانگیخته کند، اما این نگرانی تنها فقط به جهت اعتیاد فرزندتان به بازی نیست بلکه خطراتی وجود دارد که می‌تواند کودکان را در خارج از خانه و در زمانی که آنها به دنبال Pokémon هستند، تهدید کند.

خطر اول: ناهوشیاری در برابر خطرات
در آغاز بازی، یک پیام احتیاط در صفحه نمایش دانلود نمایان می‌شود که کاربران را از محیطی که در آن قصد بازی دارند آگاه می‌سازد.

فقط تصور کنید شما باید نیمی از محله را پیاده طی کنید و با استفاده از نرم‌افزار موقعیت‌یابی ببینید به کجا بروید. راه بروید و به طور مداوم نرم‌افزار موقعیت‌یابی خود را چک کنید که به درستی تغییر جهت می دهید و هر موجود زنده ی دور و برخود را نابود کنید. چند بار تا به حال برایتان پیش آمده حین راه رفتن روی آسفالت خیابان تلوتلو بخورید و یا فراموش کرده باشید که در حال عبور از خیابان هستید؟

حالا تصور کنید موجودات شگفت انگیزی به حالت پاپ‌آپ در اپلیکیشن جهت یابی وجود دارند و شما باید همه آنها را بگیرید. البته در مورد این بازی چیزهای لازم را باید بدانید. حتی اگر اپلیکیشن جهت‌یابی شما را به اندازه کافی در مورد هشدار محیط اطراف پریشان کرد حاکی از آن نیست که ما باید به طور کامل در دنیای مجازی درگیر شویم. با این حال این درگیری دقیقا چیزی است که Pokemon Go از بازیکنانش می‌خواهد.

به عنوان مثال، به منظور گرفتن یک Pokemon شما باید آن را ردیابی کنید. برای ردیابی آن، شما باید به رادار روی صفحه نمایش نگاه کنید که با این روش به شما نشان می‌دهد تا چه اندازه به Pokémon نزدیک هستید. شما باید به طور مداوم به صفحه نمایش دستگاه خود زل بزنید و هیجان بازی هم باعث می‌شود که شما چشم از صفحه نمایش برندارید. بالاخره متوجه خواهید شد در حالیکه دنیای اطرافتان بدون خدشه‌ای باقی می‌ماند، این بازی روزی شما را از خودتان می‌گیرد. تا به حال مواردی وجود داشته که بازیکنان در حال بازی با ماشین تصادف کرده اند.

باید توجه داشت که با این حال توسعه‌دهندگان راهی برای این مشکل در نظر گرفته‌اند. به زودی آنها برای راه‌اندازی یک دستگاه ویژه (در واقع یک دستبند بلوتوثی) طرحی را می‌ریزند که با ارتعاش آن به شما از رویدادها در این بازی اطلاع داده می‌شود. برای مثال این امکان وجود دارد تا متوجه شوید که در حال نزدیک شدن به Poke Stop1، battlefield یا یک Pokemon هستید. همچنین، پس از آن می‌توانید با فشار دادن یک دکمه که بر روی بند تعبیه شده است آن را به دام بیندازید. تمام این اقدامات می‌توانند میزان دقت شما را کمتر و سطح بازی را راحت‌تر کنند تا شما مجبور نشوید بیش از حد به صفحه نمایش نگاه کنید. با این حال این محصول از ماه سپتامبر عرضه می‌گردد و خطراتی که ممکن است شما را درحین این بازی تهدید کند را به حداقل می‌رساند.

خطر دوم: مکان‌های خطرناک
همیشه مکان‌های خطرناکی در جای‌جای هر شهری وجود دارد: خانه‌های متروکه، خیابان‌های تاریک و یا محله‌های جنایی. زمانی که به طور کامل غرق در بازی شده‌اید یک کودک ممکن است به طور کامل سرگردان شود و به جایی برسد که فقط اقامت گاه Pokémon‌ها نباشد و افراد بد در آنجا حضور داشته باشند.
در کنار اینها، شخصی ممکن است بدون رفتن به مکان‌های خطرناک هم مورد خطر قرار گیرد. در ایالات متحده آمریکا، یک فرد به دو نوجوان که برای شکار Pokémon نزدیک انبار او شده بودند شلیک کرد.

در بعضی کشورها اقدامات سختگیرانه‌ای جهت جلوگیری از بازی Pokémon Go بازی کردن مردم در مکان‌های نامناسب در حال انجام گرفتن است.
در مجموع، هر شخصی باید بداند که به هرجایی برای گرفتن Pokemon نباید رفت.

خطر سوم: گم شدن در دنیای واقعی
چیزی که وجود دارد این است که نقشه‌ای که برای Pokemon است یک نسخه ساده از نقشه گوگل است که در آن خیابان‌ها و ساختمان‌ها مشخص نشده‌اند. در همه حال، حتی در زمانی که احتیاط رعایت شود کودکی که غرق در بازی است به راحتی می‌تواند در یک خیابان عجیب و غریب گم شود.

راهکار
همانطور که می‌دانید، پدر و مادرها دوست ندارند که تجارت‌های دنیای واقعی به زندگی مجازی فرزندانشان وارد شود و بازی‌های کامپیوتری آنها بدون توقف ادامه یابد. از طرفی، Pokémon Go نعمت بزرگی برای والدین است زیرا با گسترش فضای مجازی فرزندان خانه‌نشین شده‌اند و با این بازی آنها می‌توانند آیتم‌هایی از Pokestop بگیرند و با بازیکنان دیگر برای نبرد به ورزشگاه بروند. هرچند این بازی هم با قبل هیچ فرقی ندارد و کودکان همچنان در دنیای مجازی در حال غرق شدن هستند.

به این منظور پدر و مادر ها باید از فرزندان خود چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی محافظت کنند. برنامه‌های زیادی به منظور محافظت فرزندان و کنترل آنها طراحی شده است که به والدین کمک می‌کند تا ایمنی لازم را برای فرزندان خود به کار گیرند. به عنوان مثال، Safe Kids توسط لابراتوار کسپرسکی این امکان را به شما می‌دهد تا فرزندانتان را در همه جا خصوصا در هنگام بازی Pokémon Go ردیابی کنید.

برای ردیابی کودکانتان، قسمت ?Where is my kid را که از امکانات حساب my.kaspersky.com یا توسط اپلیکیشن Safe Kids mobile فعال کنید.
قسمت ردیابی موقعیت کودکان را در ?Rules — Where is my kid نصب کنید.

پس از آن یک مجموعه برای حرکت‌های کودک شما تنظیم می‌شود. به عنوان مثال، پارک اطراف خانه شما (که تعدادی از Pokémon ها در آن اقامت دارند ) و زمانی برای ردیابی تنظیم می‌شود.

به این صورت در زمانیکه فرزند محدوده را ترک کند، به شما نوتیفیکیشنی داده می‌شود و از وضعیت فعلی او باخبر می‌شوید.

از نظر gameplay مجازی، این بازی برای کودکان امن است زیرا که هیچ خشونت و یا ظلم و ستیزی در آن نیست. اما مزیت اصلی این بازی این است که توانایی این را دارد که بازی به بیرون از خانه انتقال یابد که همین مزیت می تواند نقطه ی ضعف آن هم محسوب شود.

از سوی دیگر، پدر و مادر می‌توانند محیطی را تنظیم کنند که فرزندشان در حال بازی Pokemon Go در امان باشد. البته چنین تصمیمی به عهده پدر و مادر است و هیچ اجباری در آن دخیل نیست. ما فقط می خواهیم شما از تمامی خطرات احتمالی آگاه باشید و اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورید.

Pokestopها مکان‌‌هایی هستند که می‌‌توانند با پیدا کردن و رفتن به سمت آنها به دریافت آیتم‌‌های مختلف یا به عبارتی loot کردن مشغول شوید.
پاسخ
 سپاس شده توسط neda ، saberi ، ms.khassi ، farnaz


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نرم افزار هک وای فای چگونه کار می کند و چطور از هک شدن مودم جلوگیری کنیم؟ hoboot 0 1,359 ۹۷/۵/۱۷، ۰۹:۳۸ عصر
آخرین ارسال: hoboot
  مشکل آپدیت نشدن آنتی ویروس را چگونه رفع کنیم؟ نگار 0 803 ۹۷/۱/۸، ۰۳:۳۴ صبح
آخرین ارسال: نگار
  بازی ​سیمز(sims) و اثرات مخرب آن نگار 0 1,335 ۹۷/۱/۸، ۰۱:۱۵ صبح
آخرین ارسال: نگار
  چگونه ویروس shortcut را پاک کنیم؟ سحر 2 1,303 ۹۶/۱۱/۲۰، ۱۲:۰۴ صبح
آخرین ارسال: nader12
  چگونه از سرقت وایفای (wifi) جلوگیری کنیم؟ mitra 0 855 ۹۶/۱۱/۱۶، ۱۲:۱۳ صبح
آخرین ارسال: mitra
  بهزاد مصری به جرم هک کردن HBO و لو دادن فیلمنامه بازی تاج و تخت متهم شد نگار 0 935 ۹۶/۹/۲، ۰۳:۲۰ صبح
آخرین ارسال: نگار
  گوگل شما را از خطر هک شدن محافظت می‌کند saman 0 757 ۹۶/۸/۱، ۰۲:۱۱ عصر
آخرین ارسال: saman
  چرا باید مانع دسترسی کودکان به بازی های رایانه ای شویم؟ نسیم 2 1,037 ۹۶/۷/۱۸، ۰۳:۳۴ صبح
آخرین ارسال: shahram20
  هک شدن سه میلیارد حساب کاربری یاهو؛ چگونه امنیت خود را حفظ کنیم سحر 0 832 ۹۶/۷/۱۶، ۰۳:۱۸ صبح
آخرین ارسال: سحر
  نکات قابل توجه برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی برای فرزندان hoboot 3 1,850 ۹۶/۲/۵، ۰۴:۵۶ صبح
آخرین ارسال: hoboot

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان