شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
شغل ترکیه نیاز های مهاجرت مورد برای

شغل های مورد نیاز ترکیه برای مهاجرت
احتمالا اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید بیش از هر چیز به فکر کار و درآمد هستید. این کاملا طبیعی است. زیرا زندگی در کشور دیگری بدون شغل با درآمد مناسب بسیار سخت است. اکنون در این مقاله قصد دارم مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2024 را بررسی کنم تا به شما خوانندگان عزیز ایده کلی در مورد شرایط کار در این کشور بدهم.

مشاغل مورد نیاز ترکیه
به طور کلی مشاغل مورد نیاز ترکیه در سال 2024 به سه دسته ساختمانی، خدماتی و فنی تقسیم می شوند. یعنی مهاجران برای تامین هزینه های خود باید در یکی از این مشاغل کار کنند. جالب است بدانید که برخی از مشاغل پردرآمد در ترکیه مانند دندانپزشکی یا مامایی برای مهاجران ممنوع است. بنابراین خارجی ها باید از قبل به این مسائل توجه داشته باشند تا پس از ورود به ترکیه با مشکلی مواجه نشوند. در ادامه، مشاغل مورد تقاضا در ترکیه را در سال جاری فهرست می کنیم 
  • پیشخدمت
  • آشپز ماهر
  • [font="Times New Roman", serif] [/font]آموزش زبان انگلیسی
  • ویراستار
  • مترجم
  • مدیر فروش
  • متخصصان بیمه
  • حسابداری
  • فناوری اطلاعات
موارد فوق تمام وظایف فنی، خدماتی و تولیدی را خلاصه نمی کند. اما من سعی کردم بهترین و مفیدترین را به شما معرفی کنم[font="Times New Roman", serif].[/font]

چه مشاغلی برای خارجی ها در ترکیه ممنوع است؟
ترکیه همچنین حرکت مهاجران را محدود کرده است. این بدان معناست که هیچ خارجی نمی تواند در زمینه های دندانپزشکی، پزشکی، ماما، پرسنل امنیتی، دامپزشکی، روسای دفاتر اسناد رسمی، خلبانی و صادرات انواع ماهی، اسفنج، صدف و مروارید فعالیت کند[font="Times New Roman", serif].[/font]

مشاغل آزاد پردرآمد در ترکیه
گزینه های زیادی برای مشاغل ضروری در ترکیه وجود دارد که مهاجران می توانند با سرمایه خود وارد آن شده و درآمد مناسبی کسب کنند. به عنوان مثال، یک خانم می تواند یک آرایشگاه در ترکیه تاسیس کند یا یک مرد می تواند بسته به نیاز بازار یک فروشگاه جدید افتتاح کند.
برای راه اندازی چنین کاری ابتدا باید به چند نکته توجه کرد. اولین چیز سطح تخصص شماست. شما باید مهارت های کافی داشته باشید تا بتوانید از کارهای آزاد مانند آرایشگری در ترکیه درآمد مناسبی کسب کنید. همچنین راه اندازی فروشگاه یا رستوران تنها در صورتی سودآور است که قوانین تجارت را به خوبی بدانید.
موضوع دیگری که اکثر خارجی ها به آن توجه نمی کنند، وضعیت شهری است که در آن زندگی می کنند. برخی از شهرهای ترکیه ظرفیت کافی برای راه اندازی مشاغل جدید را ندارند. از طرفی شروع کار آزاد در شهرهای مهمی مانند استانبول و آنکارا چندین برابر بیشتر از شهرهای معمولی ترکیه نیاز به هزینه دارد. با این اوصاف، اگر مصمم به ایجاد شغل آزاد در ترکیه هستید؛ قبل از هر کاری با یک مشاور آگاه صحبت کنید.

پردرآمدترین شغل در ترکیه برای زنان
به طور کلی، مشاغل مورد نیاز در ترکیه برای مردان و زنان یکسان است. این بدان معناست که هر دو گروه مرد و زن می توانند در آن کار کنند. با این حال، اگر می خواهید لیستی از مشاغل ساده اما پردرآمد برای زنان مهاجر ارائه دهید، موارد زیر را ذکر می کنم.

آموزش زبان
اولین پیشنهاد من به خانم ها آموزش زبان به خصوص انگلیسی، عربی، آلمانی و فرانسوی است. این چهار زبان در ترکیه بسیار محبوب هستند. بنابراین، اگر به هر یک از این موارد تسلط دارید و می خواهید یک کار نسبتاً ساده اما پربار انجام دهید، حتماً به فکر آموزش باشید.

پرستاری از کودک
در ترکیه، والدین ثروتمند اغلب به دنبال یک پرستار بچه قابل اعتماد هستند تا فرزند خردسال خود را به او بسپارند. اگرچه یافتن این شغل کمی سخت است. زیرا خانواده ها به سختی می توانند به خارجی ها اعتماد کنند. با این حال، یکی از بهترین گزینه های آینده برای خانم ها محسوب می شود. با کمی تلاش، مطمئناً می توانید به عنوان پرستار بچه با حقوق مناسب در ترکیه شغلی پیدا کنید.

ترجمه و ویرایش
یکی دیگر از مشاغل جذاب برای زنان، ترجمه و ویرایش متون است. ترجمه به مهارت بالایی نیاز دارد، با این حال، اگر تخصص کافی داشته باشید، می توانید به راحتی وارد بازار کار ترکیه شوید.

بهترین شغل در ترکیه برای ایرانیان
فرقی نمی کند که از ایران باشید یا هر کشور دیگری. زیرا تمامی مشاغل ذکر شده در این مقاله دارای شرایط یکسانی برای تمامی مهاجران می باشد. صرف نظر از ملیت شما، بهترین کار این است که شغلی با درآمد بالا و متناسب با مهارت های شما پیدا کنید. حتی اگر برای یادگیری چیزهای جدید نیاز به شرکت در دوره های مختلف دارید. فقط کافیست مدارک خود را به هراه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، ترجمه مدارک تحصیلی، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و ... ارسال کنید.

پردرآمدترین مشاغل فنی در ترکیه
همانطور که قبلا اشاره کردیم، مشاغل فنی از جمله مشاغل ضروری در ترکیه نیز درآمد زیادی دارند اکنون در این قسمت لیست مشاغل فنی را که مهاجران می توانند از طریق آنها درآمد خوبی در ترکیه کسب کنند اشاره کنم. 
  •  کار فنی در منابع طبیعی
  •  ناظر فنی کار کشاورزی و تولیدات مرتبط
  • سرپرست کنترل، تولید و پردازش
  • تعمیر تجهیزات الکتریکی
  • مکانیک خودرو
  • قدرت صنعتی
  •  نیروی خودرو
  • ساختمان هوشمند

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا مهاجرت به استرالیا؟ eli75shafiee 2 654 ۰۲/۷/۲۴، ۰۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: moohajerat
  تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت مو seofar70 2 651 ۰۰/۱۲/۱۱، ۰۹:۲۰ عصر
آخرین ارسال: aliali663
  لباس مجلسی ترکیه ای زنانه komodaa 2 1,234 ۰۰/۴/۱۰، ۱۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: niloofarsaboonchi
  خدمات فریت بار به ترکیه با قیمت مناسب seoupdate 0 574 ۰۰/۱/۳۱، ۰۴:۳۸ عصر
آخرین ارسال: seoupdate
  چرا در ساختمان نیاز به پمپ آب داریم؟ pumpoo 0 550 ۹۹/۱۱/۲۵، ۰۷:۰۰ صبح
آخرین ارسال: pumpoo
  چرا در ساختمان نیاز به پمپ آب داریم؟ pumpoo 0 565 ۹۹/۱۱/۲۱، ۱۱:۵۱ صبح
آخرین ارسال: pumpoo
  مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت های بازرگانی kiasabt 1 642 ۹۹/۲/۱۷، ۱۱:۱۸ عصر
آخرین ارسال: emilyfarahi
  مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در آبادان بانک اطلاعات ثبتی 0 811 ۹۷/۹/۱۹، ۰۳:۳۴ عصر
آخرین ارسال: بانک اطلاعات ثبتی
  لوازمی که برای بسته بندی اثاثیه منزل نیاز است. kashefbar 0 966 ۹۷/۳/۱۳، ۱۲:۵۲ عصر
آخرین ارسال: kashefbar
  ۷ مورد نفرت انگیز از نظر استیو جابز در مورد اپل امروزی saberi 0 1,976 ۹۴/۱۱/۱۵، ۰۳:۰۳ صبح
آخرین ارسال: saberi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان