شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
با اشنایی نسبی بلبرینگ ها

اشنایی نسبی با بلبرینگ ها
#1
بلبرینگ در لغت به معنای توپ حامل است. این قطعه به منظور جلوگیری از ایجاد اصطکاک و سایش در وسیله‌ ای که به صورت دورانی و سریع حرکت می کند، طراحی شده است. به عنوان مثال بسیاری از قطعات خودروها، همچون چرخ خودروهای سبک و سنگین به هنگام حرکت نیاز به بلبرینگ دارند تا از اصطکاک جلوگیری کرده و صدای ناشی از حرکات اتومبیل را به حداقل برسانند.
وقتی که از یک بلبرینگ با کیفیت برای انتقال قدرت نیرو استفاده شود، در حقیقت جلوگیری بسیار موثری از بروز سایش نیز انجام شده است. استفاده از بلبرینگ درجه یک باعث می شود تا قطعات خودرو حین حرکت و انتقال قدرت، دچار آسیب و سایش نشوند. زیرا بلبرینگ از ایجاد خوردگی و از تماس‌های تحلیل رونده بین قطعات جلوگیری به عمل می آورد. بلبرینگ‌ها در قسمت‌های مختلف خودرو که امکان ایجاد اصطکاک وجود دارد، به کار می‌روند. بلبرینگ ها در رشد صنعت خودروها نیز نقش پررنگی را ایفا کرده اند.
اما امروزه که تولید و استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی افزایش یافته است، استفاده از بلبرینگ در ساخت خودروها کمتر شده و رکود در بازار یاتاقان ها به وضوح دیده می شود. با این شرایط به نظر شما روند بازار صنعت بلبرینگ چگونه خواهد بود؟
بلبرینگ ها در برندهای مختلفی وارد بازار صنایع مختلف می شوند و در ساخت تجهیزات صنایع دیگر، مانند تراکتور، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع مس، تجهیزات مرتبط با صنایع نفت و گاز، صنایع فولاد و شن و ماسه و همه ی صنایع دیگر به کار گرفته می شوند؛ شاید به جرئت بتوان گفت که بلبرینگ ها قلب تپنده صنعت در ساخت تجهیزات هستند. بلبرینگ skf اس کا اف، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، کویو و بلبرینگ های متفرقه از ملیت های ژاپنی و چینی، کارایی های یاد شده را دارند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان