شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
 • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
تولید تصویری کود کمپوست به ورمی و گام مراحل ارگانیک بصورت

مراحل تولید کود ورمی کمپوست ارگانیک بصورت گام به گام و تصویری
#1
[تصویر: word-image-140-696x463.jpeg]
ورمی کمپوست، کود بسیار ساده ای ست که توسط کرم ها ساخته میشود و برای گیاهان عالی است. تمام چیزهایی که شما نیاز دارید، جعبه ای ست که کرم ها را درون آن میگذارید و مقداری مواد ارگانیک یا طبیعی است. اگر مقدار آن کم باشد حتی میتوانید آن را در خانه نگه دارید. اگر بیرون از خانه آنها را نگه میدارید، توجه کنید که وقتی هوا گرم است، کرم ها را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید و وقتی هوا سرد است آنها را در آفتاب بگذارید. بستگی به این دارد که محل زندگی شما کجاست.

گام اول: سطل کمپوست را تهیه کنید
[تصویر: word-image-141.jpeg]
برای درست کردن سطل کرم ها شما نیاز به دو سطل پلاستیکی دارید. سطل اول در داخل سطل دوم قرار میگیرد، چند سوراخ در ته آن با مته ایجاد کنید تا باعث شود آب اضافه ی کمپوست به درون سطل دوم خالی شود.
گام دوم: بین کف ظرف ها فاصله ایجاد کنید
[تصویر: word-image-142.jpeg]
بین ته سطل ها فاصله ایجاد کنید. از هر وسیله ای برای اینکار میتوانید استفاده کنید- از لیوان ها و فنجان های قدیمی گرفته یا یک تکه چوب یا هر چیز دیگری. اینکار صرفا برای این است که آب اضافی در درون آن جمع شود.
گام سوم: یک درپوش بسازید
[تصویر: word-image-143.jpeg]
ما فقط به یک درپوش برای سیستم نیاز داریم و باید سوراخ هایی ایجاد کنیم که کرم ها بتوانند نفس بکشند. اگر شما کرم ها را در خانه نگه میدارید، این درپوش باعث میشود که بوی کود در فضا نپیچد. در داخل درپوش چند سوراخ ایجاد کنید و آن را با موادی مانند مالچ و علف و… بپوشانید. اینکار به این دلیل هم هست که کرم ها نتوانند از داخل سطل فرار کنند. در اینصورت بسته به اینکه شما از چه موادی برای پوشاندن سوراخ هااستفاده کردید، هیچ بویی به بیرون احساس نمیشود مگر اینکه در ظرف را بردارید و سر خود را نزدیک کود کنید.
گام چهارم: مواد را در داخل ظرف قرار دهید.
[تصویر: word-image-144.jpeg]
در اینجا از زایدات باغی استفاده کنید. میتوانید از زایدات غذایی هم برای اینکار استفاده کنید. این مواد باید مرطوب باشند اما نه درحدی که با فشار دادن انگشتتان روی آن، آب چکه کند.
گام پنجم: کرم ها را اضافه کنید
[تصویر: word-image-145.jpeg]
کرم ها را خریداری کنید. تعداد کرم ها بسته به نیازتان بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ عدد میتواند باشد. ترجیحا کرم ایزینیا فوئیتیدا باشد.
گام ششم: به غذا دادن آنها ادامه دهید
[تصویر: word-image-146.jpeg]
[تصویر: word-image-147.jpeg]
میتوانید برای غذا دادن به کرم ها از هر ماده ی طبیعی و ارگانیک استفاده کنید؛ اما توجه کنید از مواد غذایی مانند گوشت و لبنیات، فلزات، فویل، پلاستیک، روغن ها، صابون، انواع مرکبات، سیر و موادی با اسیدیته ی بالا و… استفاده نکنید.

گام هفتم: از کمپوستتان استفاده کنید
[تصویر: word-image-148.jpeg]
بعد از چند ماه کرم ها زیاد میشود و به هزاران کرم میرسند. آنها کود بی نظیری در زمان بسیار کم تولید میکنند.


جدیدترین و بهترین روشهای درمان سریع خانگی یبوست نوزاد (کاملا موثر)


آموزش تصویری و کامل حروف ترکیبی انگلیسی +فیلم تلفظ


قرص فاموتیدین -موارد مصرف، عوارض جانبی، دوز و سایر نکات مهم


تاریخچه کامل زبان انگلیسی طبق آخرین تحقیقات انجام شده در دنیا
پاسخ
#2
سلام، آموزش تصویری تولید کود ورمی کمپوست خانگی گذاشتید، ممنون. حالا اما چالش هاش رو من میگم:

عدم تناسب محیطی
کرم‌های کمپوست نیاز به شرایط خاصی دارند تا بتوانند به خوبی فعالیت کنند. این شرایط شامل دمای مناسب (حدود 18-25 درجه سانتیگراد)، رطوبت مناسب (حدود 70-80 درصد)، تهویه مناسب و مواد آلی قابل تجزیه و تحلیل است. در صورت عدم تنظیم صحیح این شرایط، فعالیت کرم‌ها ممکن است کاهش یابد یا به طور کلی متوقف شود.

بوی نامطبوع
در فرایند تجزیه مواد آلی توسط کرم‌ها، ممکن است بوی نامطبوعی به وجود آید. این مسئله معمولاً به دلیل رطوبت ناکافی، تهویه نامناسب، یا اضافه کردن مواد نامناسب به کمپوست رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، می‌توانید مواد آلی بیشتری با رطوبت مناسب اضافه کنید و تهویه را بهبود دهید.

حشرات و آفت‌ها
در برخی مواقع، حشرات و آفت‌ها ممکن است وارد کمپوست شوند و باعث اختلال در فعالیت کرم‌ها شوند. این مشکل ممکن است به دلیل استفاده از مواد آلی نامناسب یا عدم تهویه مناسب رخ دهد. برای کنترل حشرات و آفت‌ها، می‌توانید از روش‌های طبیعی مانند استفاده از مواد تراریخته میکروبی، تنوع گیاهان کمپوستی و نگهداری بهداشتی کمپوست استفاده کنید.

زمان و صبر
تولید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خانگی زمان‌بر است و نیازمند صبر و پیوستگی به فرآیند است. کرم‌ها نیاز به زمان برای تجزیه و تحلیل مواد آلی دارند و فرآیند تولید کود کمپوست نیازمند چند ماه تا چند سال زمان است. بنابراین، باید صبور باشید و منتظر نتایج نهایی باشید.


با این حال، با توجه به مزایای بسیاری که کود ورمی کمپوست خانگی دارد، مشکلات فوق قابل مدیریت هستند و با رعایت شرایط مناسب و پیگیری مستمر، می‌توانید کود با کیفیت و سالم را در خانه تولید کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان