شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کرمان در حمله زوبر به اسنپ دفتر هوبر

حمله به دفتر اسنپ در کرمان
#1
اسنپ در کرمان در حالی قرار بود از هفته آینده کار خود را به طور رسمی شروع کند که با هجوم عده‌ ای به دفتر این شهر مواجه شد.
ماجرا از این قرار است که روز گذشته عده‌ ای که هنوز هویت آن‌ ها مشخص نشده به دفتر تازه تاسیس شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ در کرمان حمله کردند و خسارت‌ هایی به آن وارد آوردند. گفته می‌ شود حمله کنندگان مدیران و رانندگان بعضی آژانس‌ های شهری بودند.
محمد مهدی نژاد رییس سازمان تاکسیرانی کرمان در این رابطه عنوان کرد: اسنپ مجوز نرم افزاری را از وزارت صنعت و معدن دریافت کرده بود، اما هنوز مجوز حمل و نقل درون شهری از سازمان تاکسیرانی نداشت و به صورت غیر مجاز و خودسرانه اقدام به جذب راننده کرده بود. وی حمله رانندگان زیر نظر این سازمان را به دفتر اسنپ رد کرد و اظهار داشت: مکاتبه با دادستان انجام دادیم و دادستان نیز موضوع را به نیروی انتظامی ارجاع داده است و در حال حاضر موضوع از طریق کلانتری ابلاغ و در حال پیگیری است و اسنپ موظف است راننده های واجد شرایط را به کار گیرد.

به اعتقاد او، رانندگانی که به دفتر اسنپ در کرمان حمله کردند، تحت پوشش اتحادیه صنف موسسات کرایه اتومبیل بوده اند.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان هم با ابراز نارضایتی از نحوه اعتراض گفت : اقدام برخی که گفته می شود از صاحبان و رانندگان آژانس های شهری بوده را نسبت به دفتر اسنپ (آژانس های اینترنتی ) در شهر کرمان کار درستی نمی دانم و به این نحوه برخورد اعتراض دارم.
یوسف جعفری افزود: هر چند که وجود اسنپ با توجه به تعداد بالای آژانس های تلفنی در شهر کرمان موجبات کسادی کسب و کار تاکسیداران را بدنبال خواهد داشت ولی این نحوه برخورد با قضیه کار از سوی هر کس هم که باشد ، کار صحیح و قانونی نبوده است.

مسعودی رییس اتحادیه صنف اتومبیل کرایه کرمان در واکنش به این اتهام گفت: گفته می شود رانندگان اتحادیه ما پشت این ماجرا بوده اند، اما هنوز این موضوع ثابت نشده است. من ۴۰ دقیقه بعد از حادثه به محل رفتم و با تجمع حدود ۳۰ نفری از نیروی انتظامی و مردم مواجه شدم. نیروی انتظامی نتوانست کسی را بازداشت کند و همه آنها فرار کرده بودند.
وی اگرچه این اتهام منسوب به رانندگان اتحادیه متبوع خود را رد کرد، اما درباره دلیل این کار توضیح داد: علت این اقدام ناراضی بودن رانندگان از خدمات اسنپ است؛ زیرا با اقدام اسنپ منافع رانندگان تامین نمی شود، منافع رانندگانی که چندین سال خدمت ارایه کرده اند و سبب شده غرور رانندگان جریحه دار شود؛ به عنوان مثال، رانندگان اسنپ بابت مسیری که کرایه اصلی آن ۴ هزار تومان است، هزار تومان دریافت می کنند و این یعنی تخفیف ۷۵ درصدی که اصلا درست نیست. قرار بود خودمان طرحی شبیه اسنپ را اجرا کنیم که تخفیف ۲۰ درصدی را در هر مسیر به مردم ارایه دهد. اسنپ مجوزهای لازم را هم کسب نکرده است.

مسعودی نیا گفت: این افراد هیچ وابستگی به اتحادیه صنف آژانس های اتومبیل کرایه شهرستان کرمان ندارند و بنده در اتاق اصناف کرمان بودم که شخصی تماس گرفت و به سرعت خود را به منطقه حادثه رساندم. وی افزود: زمانی به محل حادثه رسیدم، نیروی انتظامی در منطقه حضور داشت و دعوا در حال خاتمه بود لذا بنده سعی در میانجی گری داشتم که معترضان نپذیرفتند. رئیس اتحادیه صنف آژانس های اتومبیل کرایه شهرستان کرمان ادامه داد: حدود 40 دقیقه از درگیری گذشته بود که حدود 35 نفر از معترضان در دفتر تاکسی تلفنی اینترنتی اسنپ کرمان حضور داشتند. وی گفت: اعتراض برخی از رانندگان آژانس سراسری است و بحث نابود شدن دفاتر و کاهش مشتری مطرح است زیرا با احداث دفاتر شرکت تاکسی ایننترنتی اسنپ منافع معترضان دیده نشده است.
رانندگان آژانس و آژانس داران به صورت خودجوش و بدون هماهنگی با اتحادیه صنف آژانس های اتومبیل کرایه شهرستان کرمان به یکی از دفاتر اسنپ در کرمان هجوم برده که هویت آنان همچنان نامشخص است و این اتحادیه به هیچ عنوان این حرکت را تایید نمی کند. رئیس اتحادیه صنف آژانس های اتومبیل کرایه شهرستان کرمان افزود: رانندگان تاکسی تلفنی از راه قانونی روز قبل از این حادثه (دوشنبه) اعتراض نامه ای به این اتحادیه نوشتند و اتحادیه رونوشت آن را به دفاتر نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، اتاق اصناف، سازمان تاکسیرانی، استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرداری کرمان ارسال کرد. وی بیان کرد: روز سه شنبه اشخاصی که از طرفی تحریک می شدند به یکی از دفاتر تاکسی اسنپ در کرمان هجوم بردند و این حرکت زشت و تخریب را انجام دادند.

خسروی  با اشاره به حوادثی که برای نمایندگی تاکسیرانی اسنپ در کرمان اتفاق افتاده است اظهار کرد: در حال بررسی و رصد اسناد و مدارک هستیم تا اگر تخلفی از طرف اعضای هیات مدیره اصناف زیر مجموعه این سازمان شده باشد ، برخورد قانونی شود. خسروی با بیان اینکه اسنپ جزو کسب و کارهای نوین است تاکید کرد: باید بپذیریم که با پیشرفت تکنولورزی باید همراه شد و سایر اصناف مرتبط نیز اقداماتی را باید انجام دهند تا از چرخه بازار باز نمانند. به گزارش ایرنا، تاکسی تلفنی اینترنتی اسنپ در کرمان از خودروهای گرانقیمت با نرخ ارزانتر استفاده می کند و توان رقابت را از رانندگان تاکسی تلفنی گرفته اند و برخی از رانندگان تاکسی تلفنی و مدیران آنها در حال بیکاری هستند. روز سه شنبه 24 بهمن ماه تعدادی افراد که گفته می شود از رانندگان آژانس و آژانس داران کرمان بوده به یکی از دفاتر اسنپ در این شهر وارد شده و ضمن ضرب و جرح کارکنان خسارات مالی هم به این دفتر وارد کردند و هم اکنون دفتراسنپ در این استان تعطیل است. تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مدیر دفتر اسنپ کرمان به نتیجه نرسید و فقط به گفتن یک جمله که' این مشکل را حل خواهیم کرد ' بسنده کرد.

از 17 بهمن ماه ثبت نام رانندگانی که می‌ خواهند با اسنپ همکاری کنند، در شهر کرمان آغاز شد و در این روز شرکت اسنپ به «کرمان نو» گفت که تا دو هفته دیگر به طور رسمی کار خود را در کرمان آغاز می‌ کنند.

تاکنون اسنپ در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، قم، تبریز و اهواز فعال است و بزرگ‌ ترین شرکت تاکسی آنلاین در ایران محسوب می‌شود. اگرچه در شهر کرمان دو تاکسی آنلاین به نام‌ های هوبر و زوبر فعالیت می‌ کنند اما اسنپ می‌ تواند رقیبی جدی برای این دو شرکت باشد.
این شرکت که از زمستان ۹۳ فعالیت خود را در تهران آغاز کرده، در حالی به کرمان می‌ آید که در برخی موارد اسنپ مورد انتقاد صنف تاکسیرانی شهرهای مختلف قرار گرفت و به عملیات تاکسیرانی غیر قانونی، پایین آوردن قیمت و خدمات ناایمن متهم شد.

اگرچه شنیده می‌ شود مدیران اسنپ نسبت به فعالیت در کرمان مردد شدند اما صبح امروز همچنان در میدان کوثر تبلیغ برای ثبت نام رانندگان اسنپ ادامه داشت.
اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطmesterweb (96/11/25، 10:05 عصر) ، saberi (96/11/26، 03:14 صبح) ، farnaz (96/11/26، 06:08 صبح) ، نگار (96/11/26، 07:05 عصر) ، سحر (96/11/27، 12:47 صبح) ، elshan (96/11/27، 07:58 عصر) ، نسیم (96/11/27، 08:40 عصر) ، mitra (96/12/5، 09:24 عصر)
#2
اصلا کار جالبی نکردن واقعا نمیشه جلو پیشرفت فناوری را گرفت  :-/
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطنگار (96/11/26، 07:05 عصر) ، elshan (96/11/27، 07:58 عصر) ، mesterweb (96/11/29، 10:09 صبح)
#3
واقعا تاسف آوره
کی میخوان این تحجر و عقب موندگی رو رها کنن؟ این هنوز نمیخوان قبول کنن دوران غارنشینی خیلی وقته تموم شده


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطنگار (96/11/26، 07:05 عصر) ، elshan (96/11/27، 07:58 عصر) ، mesterweb (96/11/29، 10:09 صبح)
#4
توضیح اسنپ درباره موضوع حمله به دفتر اسنپ
همانطور که گفته شد صبح روز 24 بهمن ماه رییس اتحادیه آژانس‌ها به همراه اعضای اصلی هیات این اتحادیه و نیز حدود ۱۵۰ نفر از رانندگان آژانس به دفتر اسنپ در کرمان حمله کردند که در این اقدام کارکنان اسنپ به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و دفتر اسنپ در کرمان تخریب شده است.

[عکس: do.php?img=4484]

بر اساس گزارش روابط عمومی دفتر مرکزی اسنپ در تهران، مراحل قانونی شکایت از اتحادیه آژانس‌ها و افرادی که در این موضوع دخیل بوده‌اند در حال انجام است.

[عکس: do.php?img=4485]

ژوبین علاقبند، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره اسنپ، از حمله به دفتر این سامانه در کرمان می‌گوید:
طی دو روز گذشته، فیلم‌هایی با عنوان حمله به دفتر اسنپ در شهر کرمان منتشر شده‌اند. متاسفانه این حادثه اتفاق افتاده است. از آنجایی که همیشه معتقد به پیگیری جرایم از طریق مراجع قانونی هستیم تمایلی به رسانه‌ای شدن این اتفاق نداشتیم. با این حال اکنون بر خود واجب می‌دانیم که توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی ارائه دهیم.
کارکنان اسنپ که در این حادثه آسیب‌ دیده‌اند به بیمارستان منتقل شده‌اند و خوشبختانه حال عمومی‌‌شان رو به بهبود است. این افراد همگی از بین جوانان بومی کرمان هستند و در حالی که مشغول تدارک آغاز فعالیت اسنپ در کرمان بودند مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفتند. این حادثه از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.
اسنپ تمام مجوز‌های قانونی مورد نیاز برای آغاز خدمات‌رسانی در شهر کرمان را در اختیار دارد و در تعامل با مراجع ذی‌صلاح و به‌طور خاص اداره اماکن نیروی انتظامی است.
این اولین بار نیست که در بدو ورود اسنپ به یک شهر مورد کم‌لطفی عده‌ای قرار می‌گیریم. طبق تجربه می‌دانیم که عموم مردم شهر کرمان با این عده هم‌نظر نیستند و باور داریم که بهره‌مندی از سرویس حمل‌ونقل مناسب و مقرون‌به‌صرفه حق تمام شهروندان است.
اسنپ سه سال پیش فعالیت خود را با اتکا به دانش و فناوری روز آغاز کرد و آمد تا زندگی مردم ایران را راحت‌تر کند. خوشبختانه مردم نیز آن را پذیرفته‌اند و همواره مورد اقبال عموم قرار گرفته است. تهدید و ارعاب عده قلیلی که تنها منفعت خودشان را در نظر می‌گیرند نمی‌تواند مانع خدماتی شود که نفع عموم مردم را در نظر دارد.
جمعیت خانواده اسنپ امروز متشکل از ۹۰۰ نفر کارمند، بیش از ۳۰۰هزار نفر کاربر راننده و بیش از ۱۰ میلیون نفر کاربر مسافر است. اتحاد خانواده اسنپ هرگز به ما اجازه نمی‌دهد که از ادامه راه ناامید شویم و با اتکا به حمایت مردم کرمان فعالیت قانونی خود را در این شهر پی‌ خواهیم گرفت.

[عکس: do.php?img=4486]
اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطmesterweb (96/11/29، 10:09 صبح) ، mitra (96/12/5، 09:24 عصر) ، saberi (96/12/14، 02:01 صبح)


لطفا دقت کنید که ارسال‌های جدید در این انجمن نیاز به تایید مدیریت قبل از نمایش دارند.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود را برای این پیام در اینجا بنویسید.

تایید کاربر واقعی بودن
لطفا چک‌باکسی که در مقابل می‌بینید را علامت بزنید، این فرایند برای جلوگیری از ربات‌های اسپم‌ خودکار می‌باشد.

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ‌ها بازدید آخرین ارسال
  اسنپ لوگوی خود را تغییر داد saman 0 47 97/11/17، 10:46 صبح
آخرین ارسال: saman
  فعالیت غیر قانونی اسنپ در شهر بابلسر soraya 0 158 97/1/24، 07:26 صبح
آخرین ارسال: soraya
  اسنپ شماره‌ تلفن کاربران و رانندگان را در مشهد مخفی کرد mesterweb 1 318 96/9/8، 05:13 صبح
آخرین ارسال: tak
  اسنپ دریایی راه اندازی می‌شود mesterweb 0 205 96/7/20، 05:00 صبح
آخرین ارسال: mesterweb
  اپلیکیشن‌های ایرانی مانند اسنپ و تپ‌‌سی از اپ استور , پلی استور حذف شدند elshan 0 453 96/6/18، 02:32 صبح
آخرین ارسال: elshan
  رانندگان اسنپ و تپسی از پرداخت مالیات معاف شدند bahram 0 461 96/5/30، 03:26 صبح
آخرین ارسال: bahram
  رئیس سازمان راهداری از اسنپ شکایت کرد farnaz 2 509 96/5/12، 04:00 عصر
آخرین ارسال: نگار
  درباره اپلیکیشن کارپینو رقیب اسنپ و تپسی tak 0 953 95/12/20، 01:49 عصر
آخرین ارسال: tak
  نظر وزیر ارتباطات درباره اسنپ و تپسی saberi 3 1,095 95/10/20، 07:40 عصر
آخرین ارسال: نگار
  هشدار رییس اتحادیه آژانس‌ها درباره اسنپ و تپ‌سی mesterweb 1 1,206 95/9/18، 12:26 صبح
آخرین ارسال: مهمان

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان