شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
حضور دستگاه غیاب کارتی تاریخچه‌ی و

تاریخچه‌ی دستگاه حضور و غیاب کارتی
در این بخش از مقاله خالی از لطف نیست بدانید [b]دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی[/b] چگونه به وجود آمدند و تاریخچه‌ی مختصری را درباره‌ی آن‌ها بخوانید.
البته منظورم از تاریخچه این نیست که طوماری را پیش روی شما پهن کنم و وقتتان را بگیرم! بلکه جهت آشنایی کوچکی با این دستگاه، مطالب را عرض می‌کنم.

اولین سری از دستگاه‌های حضور و غیاب، دستگاه‌های حضور و غیاب پانچی بودند.
عملکرد این [b]سیستم حضور و غیاب[/b] بدین شرح بود که کارتی به هر کدام از کارمندان تعلق می‌گرفت و جدولی بر روی این کارت رسم می‌شد.
در هر بار ورود و خروج کارمند به اداره، دستگاه پانچی، ساعت ورود و خروج کارمند به اداره را ثبت می‌کرد و در پایان ماه، اپراتور موظف بود با جمع بستن ساعات کار کارمند به صورت دستی –که کاری بس دشوار و مشکل بود- حقوق کارمند را محاسبه کند.
طبیعی است که این روش، وقت و هزینه‌ی بسیاری را می‌طلبید و احتمال خطا نیز در آن بسیار زیاد بود. بنابراین پس از مدتی نسل دستگاه‌های پانچی برچیده شد و نوع جدیدی از دستگاه‌های حضور و غیاب به بازار آمد که بعدها با نام [b]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/b] شناخته شد.

در این دستگاه ورود و خروج، کارتی به هر کدام از کارمندان تعلق می‌گرفت و با زدن کارت بر روی دستگاه مخصوصی، بارکدی به دستگاه انتقال می‌یافت و ساعت ورود و خروج شخص را ثبت می‌نمود.
این بارکدها بعدا وارد [b]نرم‌افزار حضور و غیاب[/b] می‌شدند و برای محاسبه‌ی حقوق و اضافه‌کاری مورد پردازش و بررسی قرار می‌گرفتند.
جالب است بدانید در ابتدا، برای برنامه‌ریزی [b]دستگاه‌ حضور و غیاب کارتی[/b] از سیستم عامل DOS استفاده می‌شد و این سیستم عامل انعطاف بسیار کمی داشت و اطلاعات محدودی را در اختیار مدیران قرار می‌داد.
اما امروزه برای برنامه‌ریزی این دستگاه‌ها از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌شود و این سیستم عامل انعطاف بالایی دارد و با توجه به برنامه ریزی مختص به هر شرکت، می‌تواند هرگونه اطلاعاتی را در اختیار مدیر سازمان بگذارد.
سلام من رانیا هستم و در شرکت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 کار میکنم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
تاریخچه‌ی دستگاه حضور و غیاب کارتی - توسط hozoroghiab - ۹۹/۱۲/۱۲، ۰۷:۰۳ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره hozoroghiab 1 630 ۰۲/۱۰/۱۶، ۰۷:۳۱ عصر
آخرین ارسال: شیما نیکپرور
  نحوه انتخاب صحیح نرم افزار حضور و غیاب ofogh 1 622 ۰۲/۱۰/۱۶، ۰۷:۲۸ عصر
آخرین ارسال: شیما نیکپرور
  قیمت دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره چقدره ؟ hozoroghiab 2 679 ۰۱/۵/۲۰، ۱۰:۲۶ صبح
آخرین ارسال: fafopi1806
  دستگاه بسته بندی پالت | دستگاه استرچ پالت ngeekgirl 0 327 ۰۱/۴/۱۹، ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl
  انواع دستگاه کارت خوان حضور غیاب hozoroghiab 1 688 ۰۰/۹/۱۴، ۰۴:۳۵ عصر
آخرین ارسال: ofogh
  مزایا و معایب دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره hozoroghiab 0 604 ۹۹/۱۲/۲۴، ۰۷:۵۶ عصر
آخرین ارسال: hozoroghiab
  مدیریت کسب و کار با دستگاه حضور غیاب hozoroghiab 0 560 ۹۹/۱۲/۲۱، ۰۱:۲۳ عصر
آخرین ارسال: hozoroghiab
  تاریخچه مصرف و ظهور مصرف گرایی مدرن soroush 0 963 ۹۷/۱/۱۴، ۰۱:۰۵ صبح
آخرین ارسال: soroush

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان