شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در چیست میلگرد کاربرد آنها صنعت و

میلگرد چیست و کاربرد آنها در صنعت
#1
امروزه ساختمان‌ سازی بسیار پیشرفت کرده است و هر چه جلوتر می ‌رویم نیازها، خواسته‌ ها و ایده‌ آل ‌ها نیز تغییر می‌ کنند. ساختمان ‌ها برای داشتن استحکام و مقاومت نیاز به ابزارهای ویژه ‌ای دارند که در این میان باید به نقش میلگرد در بتن اشاره کرد. نقش میلگرد در بتن برای داشتن ساختمانی مستحکم و مقاوم بسیار حائز اهمیت است. بتن بدون میلگرد کاربرد چندانی ندارد و در ساختمان ‌سازی به کار گرفته نمی ‌شود از همین رو از این مقاطع فولادی برای افزایش مقاومت بتن به روش‌ های متعددی درون آن جایگذاری می‌ شود.کارشناسان زبده فولاد فیدار ، آماده انجام خدمات بصورت 24 ساعته و همچنین آماده راهنمایی و مشاوره به مشتریان عزیز در جهت استعلام دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 ، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
#2
میلگرد به فولادی که برای جبران مقاومت کششی پایین بتن در سازه های بتنی به کار میرود، می گویند و به شکل سیم می باشند. میلگرد در سه نوع ساده و آجدار و مرکب تهیه و تولید می گردد. مهم‌ترین مشخصه‌های میلگرد عبارت‌اند از: شکل ظاهری، سطح مقطع، مقاومت حد جاری شدن و گسیختگی، شکل‌پذیری و جوش‌پذیری می‌باشدعموماً برای تقویت بتن و سازه‌های سنگی در تحمل نیروهای کششی، از میله‌های فولادی استفاده می‌شود. بتن به‌صورت ذاتی برای تحمل نیروهای فشاری مقاومت نشان می‌دهد، اما نیروهای کششی می‌توانند باعث شکستن و نابودی آن بشوند. میلگردها  یا آرماتور به‌عنوان یک عامل تقویت‌کننده‌ی بتن از استفاده می‌شوند، هرچند انواع مسطحی از میله‌های تقویتی هم وجود دارند که بیشتر برای تقویت سطوح افقی بتنی ازجمله مسیر بزرگراه‌ها و اجزای پل‌ها به‌کاربرده می‌شوند.
آجدار کردن میلگرد به‌منظور چسبندگی بهتر میان بتن و فولاد تقویتی صورت می‌گیرد. طرح آج روی میلگرد مشخصات معینی ندارد، اما فضای میان برآمدگی‌ها و ارتفاع آج‌ها باید مطابق استانداردهای مربوط باشد. آج‌های ساخته‌شده روی بدنه‌ی میلگردهای فولادی اغلب با ایجاد سطح اصطکاک کافی، امکان چسبندگی فولاد و بتن را فراهم می‌کنند، اما همچنان این احتمال وجود دارد که با اعمال نیرویی که به‌اندازه‌ی کافی قوی باشد، از جای خود خارج شوند.
میلگردهای با قطر کم، بین ۶ تا ۱۰ میلی‌متر می‌توانند به‌صورت شاخه‌ای یا به‌صورت قرقره و کلاف تهیه شوند. برای استفاده از میلگردها در کارگاه، باید از یک لوله فولادی از داخل قرقره رد کرد و میلگرد را کشید تا به‌صورت مستقیم درآید. صاف کردن نهایی میلگردها با پتک‌های چوبی انجام می‌پذیرد. استفاده از پتک آهنی، باعث پیدایش فرورفتگی یا دندان‌موشی روی میلگردها و درنتیجه کاهش ظرفیت باربری آن می‌شود.
درنهایت این که باید بگوییم میلگرد یکی از بهترین مصالحی است که جهت ساخت سازه می‌توانید از آن استفاده کنید. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرجع فوق‌العاده‌ای برای یافتن اطلاعات متریال ساختمانی مختلف است. درصورتی‌که نیازمند اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، کافی است با تأمین‌کنندگان موجود در وب‌سایت تماس گرفته و سؤال خود را مطرح کنید.
پاسخ


لطفاً توجه داشته باشید که ارسال‌های جدیدی که در این انجمن ثبت می‌شوند، ابتدا باید توسط یکی از مدیران تأیید شوند و پس از تأیید مدیر، قابل دیدن خواهند بود.
[-]
پاسخ سریع
پیام
پاسخ خود به این مطلب را در این کادر بنویسید.
شکلک‌ها
gol like think wink
laugh right left happy
Sad Heart Huh cofee
love hi new  
[شکلک‌های بیش‌تر]

تایید انسان بودن کاربر
لطفاً جعبه زیر را تیک بزنید. این فرآیند از فعالیت ربات‌ها جلوگیری می‌کند.

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان