شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تهران شهرک درباره غرب

درباره شهرک غرب تهران
هوا بارانی بود من هم دلم گرفته بود اسنپ گرفته بودم که از خیابان فجر که منزل کنونی من و همسرم بود به شهرک غرب برای دیدن واحدی در برج هرمزان بروم. روبروی بیمارستان جم تعداد کمی تجمع شده بود برای نگرانی حال استاد شجریان و من در حالیکه هنس فری در گوشم بود و مرغ سحر ناله سحر کن را گوش می کردم دعای سلامتی از عمق وجودم برای استاد و غول موسیقی ایران کردم .. از خیابان مطهری به اتوبان کردستان و بعد به اتوبان همت و بسیار سریع به میدان صنعت تنها میدان شهرک غرب رسیدیم روبروی ما بلوار پاکنژاد سمت چپ بلوار فرحزادی و در سمت راست بلوار خوردین بود که ما میدان را به سمت راست حرکت کردیم و من حس نگرانی عجیبی داشتم و با خودم می گفتم که حتما در برگشت به بیمارستان جم خواهم رفت از بلوار ایران زمین که خیابان هرمزان در سمت چپ آن بود عبور کردیم به سمت بالا رفتیم و از یک چهارراه عبور کردیم به بلوار دادمان رسیدیم جالب بود که در سمت راست بلوار دادمان که در سمت چپ بود بلوارایران زمین بود که انتهای بلوار ایران زمین پایین توسط خیابان مدور به اینجا ختم می شد و در چهارراه قبلی هم انتهای خیابان هرمزان به شکل یک خیابان مدور به اینجا ختم می شد.. شاید برای شما جالب باشد که تا کنون این چنین خیابانی ندیده بودم .. بالاخره به برج هرمزان رسیدیم که من حساب کردم با راننده و پیاده شدم هم چنان که موزیک ظلم ظالم جور شیاد آشیانم داده بر باد از استاد شجریان را گوش می کردم وارد برج شدم .. از واحد که خالی هم بود و از قبل با  مدیر داخلی برج هماهنگ شده بود بازدید کردم. برج شیک و مجلل و با امکانات عالی بود.. اما نه شرایط من با این برج هماهنگ نبود..
فاز های مجتمع مسکونی شهرک غرب
شهرک غرب شش فاز داشت که من بازدید کردم عبارت بودند از :
فاز یک شامل مجتمع مهستان و مجتمع گلستان و برج فرانکو ایرانیان با ساختمان خاص الومینیومی و برج ایران زمین بود.
فاز دوم شامل مجتمع شاه گلی که در آن برج های خیام سعدی حافظ نظامی بود و مجتمع هرمزان و برج های تهران تاج و برج وزارت علوم می شد..
فاز سوم شامل دو مجتمع بنام های مجتمع شاه گلی بود که در آن برج های پرسپولیسی پاسارگاد آپادانا بیستون قرارداشت و مجتمع دوقلوی عرش ..
فاز چهارم هم شامل دو برج پارسیان و برج خاتم الانبیا بود.
فاز پنجم هم دارای دو مجتمع شهرک پردیسان و برج وزارت بهداشت بود.
فاز ششم هم شامل دو مجتمع آموزشی روشنگر و مجتمع گل افشان بود.
خوب بود ولی تصمیم به خرید نتوانستم که بگیرم..
گذشته ی شهرک غرب
من یه فرهنگی بازنشسته و همسرم موزیسین سنتی و ما عاشق روستای خوردین که بلوار خوردین کنونی است بودیم یکی از آثاری که از آن زمان باقی مانده هم اکنون در شهرک غرب درختان تنومند حاشیه بلوار خوردین و صدای جوی آب جاری باقی مانده از قنات روستاست.. ما در گذشته برای شنیدن آواز موسیقی سنتی که مردان قدیمی دور هم جمع می شدند و آواز می خواندند به انجا میرفتیم اما همسر من به طور جدی موسیقی را از استاد شجریان اموخته بود و مدیون وی بود.. فکرش را بکنید که الان به قدری این شهرک غرب و بلوار خوردین مدرن و متفاوت شده که متاسفانه فقط از آن نام خوردین باقی مانده است..
بهترین اماکن فرهنگی تفریحی و امکانات آموزشی شهرک غرب
شاید باورتان نشود که تقریبا 10 نفر از خواهرزاده های من که الان در امریکا هستند در بهترین موسسات آموزش زبان در شهرک غرب تهران بنام های آموزشگاه زبان ایران مهر در بلوار دادمان و آموزشگاه زبان اندیشه در بلوار دریا و آموزشگاه زبان نوبل نرسیده به خیابان بلوار فرحزادی و کانون زبان ایران در خیابان حسن سیف زبان را به شکل حرفه ای آموخته اند..
در همان دوره آگاهی از این موسسات باعث شد تا من هم با توجه به علایقم در چندین دوره کلاس شاهنامه خوانی و سعدی و حافظ و حفظ شعر در موسسات فرهنگی بسیار عالی در شهرک غرب شرکت کنم .
 بعد آن هم در دانشگاه آزاد اسلامی در میدان صنعت ابتدای ایران زمین ادامه تحصیل دادم و مدرک گرفتم و ارتقا شغلی یافتم. بدنیست این را هم بدانید که شهرک غرب دانشگاه آزاد دیگری هم در بلوار دریا دارد..
این را هم باید اضافه کنم که فرزند یکی از اقواممان در متوسطه دوره اول تیزهوشان دخترانه فرزانگان شهرک غرب درس می خوانده و در حال حاضر دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه دولتی روزانه  ومایه فخر کل فامیل هست.. مدارس متفارت زیادی در شهرک غرب وجود دارد از جمله :
دبستان دولتی پسرانه سروش و دبستان دولتی دخترانه شهید بهزادی
متوسطه دوره اول غیردولتی دخترانه مهرورز
متوسطه دوره دوم دولتی دخترانه هدی و تعدادی مدارس دیگر..
و یک خبر خوب که تعدادی از مهمترین بیمارستان های تهران در شهرک غرب واقع شده است از جمله بیمارستان بهمن در خیابان ایران زمین شمالی و بیمارستان لاله و بیمارستان آتیه در بلوار فرحزادی .. یکی از اقوام ما از کرج برای درمان بیماری که پزشکان کرج آن را لاعلاج اعلام کرده بودند به بیمارستان شهرک غرب آمد وکاملا درمان شد.
علاوه بر این بیمارستان ها تعداد زیادی درمانگاه های تخصصی دندان و کلینیک شبانه روزی و درمانگاه خیریه و کلینیک و درمانگاه قدس و .. وجود دارد..
هرگز فراموش نمی کنم که سنجاب یکی از همسایه هایمان بیمار شد و ما نشستم پشت فرمان و شروع به رانندگی کردم همسایه مان گریه می کرد من با سرعت هر چه تمام تر به بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی پایتخت در بلوار دادمان شهرک غرب آمدم و یک آمپول به سنجاب تزریق کردند و بهبود پیدا کرد اما علاوه بر این بیمارستان دامپزشکی آتیه پالاس در خیابان حسن سیف هم وجود دارد..
بعد درمان سنجاب هم با هم به یکی از بوستان های شهرک غرب بنام بوستان ایران زمین رفتیم و ساندویچ خوریم و استراحت کردیم . شهرک غرب تعداد زیادی بوستان های پیاده روی دارد بنام های بوستان فدک و بوستان هرمزان و بوستان گلستان و بوستان بنفشه و بوستان مدروس و بوستان مادر و بوستان زرافشان و ....
بعد آن هم به اصرار همسایه مان سری به نگارخانه ابن سینا در ایران زمین زدیم و تعریف و تمجید زیادی هم از فرهنگسرای قانون و نگارخانه دریابیگی و کتابخانه رعد در خیابان هرمزان و شهر کتاب ایران زمین شهرک غرب کرد. این را هم گفت که یک زمانی زیاد به مجتمع ورزشی تنیس قدس در شهرک غرب می آمده و می داند که مجتمع ورزشی گلبانگ و مجموعه ورزشی انوش هم در شهرک غرب هست.
داروخانه های زیادی مثل داروخانه ایران زمین و داروخانه بصیرت و ... درشهرک غرب هست و همچنین سفارت های زیادی در خیابان های متفاوت شهرک غرب است مثل سفارت الجزایر در خیابان مهستان..
یکی از مهمترین مراکز دولتی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در میدان صنعت شهرک غرب است که اقوام ما برای تاییدیه مدارک دانشگاهی برای ترجمه به این ساختمان می آمدند..
 در جوانی عاشق سینمای اریکه ایرانیان شهرک غرب بودم ولی از حق نگذریم سینمای فرهنگسرای قانون و قدس هم خوب بود.
جو هوای شهرک غرب
همیشه با همسرم در گذشته از آب و هوای دلپذیر و بارانی این روستای خوردین که به معنای خورشید است استفاده می کردیم در کنار موزیسین های سنتی که در آنجا آواز می خواندند.
حمل و نقل شهرک غرب
چه چیز بهتر از اینکه در محله ای زندگی کنیم مثل شهرک غرب که هم خط تاکسی به تمام نقاط تهران در میدان صنعت و هم ایستگاه مترو در میدان صنعت و هم خط اتوبوس بی ار تی ویژه دارد..
قیمت ملک در شهرک غرب
بعد بازدید برج هرمزان یک واحد آپارتمان 250 متری در خیابان درختی نوساز دیدم که 11 طبقه داشت و متری 80 میلیون تومان واحد 6 بود که در کل 66 واحد در طبقه دوم بود و مبلغ کل آن 20 میلیارد تومان بود که همین آپارتمان را پسندیدم ..
زمان قرارداد مشاور املاک به من گفت که در سایت ساکنین می توانستید اطلاعات مربوط به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 را ببینید.
در نهایت دوباره اسنپ گرفتم که برگردم ولی دیدم راننده مرا کریمخان پیاده کرد و گفت تمامی مسیرها بدلیل فوت غول موسیقی سنتی ایران بسته هست .. من هم شوکه شدم و گفتم فوت شده ؟؟؟ بی اختیار اشک ریختم و از ماشین پیاده شدم و با پاهای سست شده موزیک زنده یاد نوری را گوش کردم می رسد از دور صدای ساز مرد چوپان صدا صدای مهتاب امید و امید که جاودان شود بهاران صدا صدای آفتای واااااای به سرزمین خورشید شکوه لاله ها چه زیباست..... باشد که ما از صدای ساز استاد زندگی دوباره بگیریم..

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خدمات باربری تهران، اتوبار ارزان در تهران ngeekgirl 0 203 ۰۱/۱۲/۱۵، ۰۸:۵۸ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان