شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
نمونه دلیل زوج به رأی مجدد ازدواج طلاق

نمونه رأی طلاق به دلیل ازدواج مجدد زوج
#1
نمونه رأی طلاق به دلیل ازدواج مجدد زوج
موضوع: صدور رأي به استناد بند ب شروط ضمن العقد مندرج در عقدنامه
خلاصه جریان پرونده و آرای صادره
متأسفانه به دلیل توسل زوج به امور و وسايلي خواسته خواهان (زوجه) با وجودي كه از تمامي حقوق خود اعم از مهريه و غيره در جهت اجراي طلاق چشم پوشيده و با عنايت به جريان كار پرونده و عملكرد زوج در توسل به مسائلي که واقعيت نداشتن آنها محرز و مسلم است و با توجه به اينكه از همان سال‌هاي اول جدایي، زوج اقدام به ازدواج مجدد نموده و در تحقيقات لازم در ابتدا ذكر شده و سپس اعلام نموده، همسر موقت (صیغه‌ای) اختيار نموده و بعد اظهار داشته، با ارائه طلاق‌نامه مطلقه‌اش به طلاق خلع نموده است كه با تحقيقات از سوي مطلعين معلوم شده است، طلاق و جدایی مصلحتي بوده و مجدداً رجوع (بازگشت) شده و با همسرش ادامه زندگي مي‌دهد و با عنايت به تحقيقات از مطلعين كه از بستگان نزديك زوجين‌اند، اظهارات و زندگي رقت‌بار زوجه را تأييد و اينكه زوج (مرد) با اعمال خود سبب آزار و اذيت زوجه و خانواده‌اش شده است و براي زوجه عسر و حرج (سختی و مشقت) واقعي قرار دارد.
بنا به مراتب با عنايت به مفاد و محتوای ماده1119مدني و با استناد از ماده 1130 اصلاحيه مدني و ماده واحده اصلاحيه مقررات مربوط به طلاق و عنايت به نظر داوارن اختصاصي زوجين (زن و شوهر) كه به طلاق و جدایي زوجه از زوج اعلام نظر نموده‌اند.
ضمن صدور گواهي عدم امکان سازش با استفاده از بند (ب ) شروط ضمن‌العقد مندرج در عقدنامه ازدواج مبني بر تفويض (واگذاری) وكالت با حق توكيل (وکیل کردن) غير در مورد طلاق از سوي زوج و نيز وكالت با حق توكيل غير در مورد قبول مابذل (آنچه بخشیده) از سوی زوج، زوجه مي‌تواند با مراجعه به يكي از دفاتر رسمي طلاق خودش را مطلقه به طلاق خلعي نمايد.
رأي پس از ابلاغ ظرف بيست روز قابل تجديدنظر در محكمه تجديدنظراستان است. رأي شعبه 7 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استان تهران در مورد دادنامه فوق‌الذكر، ايراد و اعتراض موجه و مؤثري كه موجب نقض دادنامه (شکستن رأی) تجديدنظر خواسته از شعبه 221 دادگاه عمومي تهران ثبت شده به شماره 74/11/4950 گردد از سوي تجديدنظرخواه آقاي ب به عمل نيامده است، زيرا دادنامه با اتكا بر نظريه داوران تعيين شده كه بر عدم امكان سازش زوجين (زن و شوهر) و عسر و حرج (سختی و مشقت) زوجه مي‌باشد و با لحاظ انصراف نامبرده (زوجه) از حقوق قانوني و شرعي خود اعم از مهريه و غيره و محتويات پرونده و موازين قانوني صادر شده است و آنان به حكايت پرونده مدت هشت سال است، جدا از هم زندگي مي‌كنند، بنابراين دادگاه با رد اعتراض زوجه (زن) و واگذاری حضانت و سرپرستی فرزند مشترك به پدر و ملاقات هر ماه يك نوبت در منزل يكي از اقوام نامبرده براي مادر (زوجه) دادنامه ياد شده تأييد و تكميل مي‌نمايد. رأي صادره قطعي می‌باشد.

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان