شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در پرتغال تحصیل شرایط

شرایط تحصیل در پرتغال
#1
پرتغال، به دلیل انتخاب وسیع دوره های تحصیلی، دانشگاه های عالی و هزینه های معقول برای تحصیل، سالهاست که تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را جذب می کند. به عنوان یک دانشجو در پرتغال، از فرصت یادگیری یکی از زبان های رایج در جهان بهره مند می شوید. علاقه مندان مهاجرت به پرتغال می توانند با تحصیل در پرتغال شانس خود را برای کار در پرتغال پس از تحصیل افزایش داده و پس از احراز شرایط مورد نیاز برای اقامت این کشور اقدام نمایند.

پرتغال، محل پر جنب و جوش تاریخ و فرهنگ، کشور غربی ترین در سرزمین اصلی اروپا است. کشور پرتغال از آب و هوای مدیترانه ملایم برخوردار است. در ماه های تابستان دمای هوا به ۳۰ درجه می رسد، اما آب و هوای آفتابی، موقعیت جسورانه و شیوه زندگی پایدار تنها مزیت این کشور نمی باشد.

طرفداران موسیقی می توانند در جشنواره ها و رویدادها حضور داشته باشند، می توانند غذاهای منحصر به فرد پرتغالی را امتحان کنند، گردشگران می توانند از سواحل زیبا و نقاط زیبایی تاریخی لذت ببرند، می توانند شهر های کلان شهرهای مختلف را ببینند و می توانند با فعالیت های محبوب مانند فوتبال و گشت و گذار درگیر شوند.

دانشگاه های پرتغال
در سال های اخیر، تحصیل در پرتغال می تواند به دو بخش اصلی عمومی یا خصوصی تقسیم شود:

دانشگاه ها: تدریس به طور سنتی بر اساس نظریه و تحقیق، با درجه هایی مانند پزشکی، قانون، علوم طبیعی، اقتصاد و روانشناسی است.
پلی تکنیک: ارائه آموزش حرفه ای که منجر به حرفه ای می شود. پرستاری، مراقبت های بهداشتی، حسابداری و مدارک تحصیلی توسط موسسات پلی تکنیک ارائه می شود.


موسسات دولتی در کشور پرتغال شامل ۱۴ دانشگاه، ۲۰ پلی تکنیک و ۶ آکادمی نظامی هستند، در حالی که شبکه خصوصی شامل ۳۶ دانشگاه و ۶۴ پلی تکنیک است. آموزش عالی به سه دوره یا سطوح مطالعه تقسیم می شود و شامل موارد زیر می شود:

مجوز (لیسانس)
مستر (کارشناسی ارشد)
دوتور (دکترا)
مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می تواند در هر دو موسسه های دانشگاهی و پلی تکنیک مورد مطالعه قرار گیرد، اما مقطع دکترا تنها در دانشگاه اعطا شود. به صورت معمول دانشجویان بین المللی برای تحصیل در پرتغال موظف به شرکت در آزمون ورودی می باشند.

هفت دانشگاه پرتغال در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰۱۹ از جمله:

University of Porto
University of Lisbon
Universidade Nova de Lisboa
University of Coimbra
University of Aveiro
University of Minho
Universidade Católica Portuguese (UCP)
سال تحصیلی پرتغالی به دو ترم تقسیم می شود. دوره اول در بازه زمانی بین سپتامبر و ژانویه و دومین دوره از ماه فوریه تا ژوئن است.

مقاطع قبل دانشگاه
تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور پرتغال در بهترین مدارس خصوصی و دولتی پرتغال میسر است و تحصیلات از سن ۶ سالگی شروع می شود که مدت زمان آن ۹ سال به طول می انجامد. دانش آموزان پس از سپری کردن دوره زمانی ذکر شده موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند. گفتنی است که دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم در پرتغال امکان ورود به بهترین دانشگاه های کشور پرتغال را دارا می شوند. تحصیلات به دو صورت دانشگاهی و غیر دانشگاهی بوده است.

تحصیل در پرتغال

لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در پرتغال پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت پرتغال اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند پرتغال تبدیل شوند. نکته دیگر این است یک شهروند پرتغالی می تواند جهت دریافت اقامت پرتغال برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

مقطع کارشناسی
دوره های تحصیلی در در مقطع لیسانس در کشور پرتغال به صورت معمول بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۹ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور پرتغال اقدام نمایند.

دروس در دانشگاه های کشور پرتغال به زبان های پرتغالی و اسپانیایی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان بین المللی برای ورود به مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان های عنوان شده را دارند.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود

مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال
دوره های کارشناسی ارشد در کشور پرتغال به دو صورت ارائه می شود. دانشجویان بین المللی می توانند با توجه به خواسته خود برای این دوره ها اقدام نمایند.

یک کارشناسی ارشد مستقل که در تکمیل برنامه کارشناسی می باشد که معمولا یک یا دو سال به طول می انجامد.
یک مؤسسه یکپارچه (mestrado integrado)، که شامل یک مؤسسه کارشناسی می باشد. این روش مطالعه بیشتر برای دانشجویان رشته هایی مانند قانون یا پزشکی رایج است و معمولا شش سال به طول می کشد.
زبان تدریس
دروس در دانشگاه های کشور پرتغال به دو زبان پرتغالی و انگلیسی تدریس می شوند .متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک Ielts 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند. موسسه زبان آریاناپارس با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان پرتغالی دارند می توانند دوره های زبان پرتغالی را در خاک این کشور سپری کنند.دوره های زبان به ۲ صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می شود که هزینه آنها بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو می باشد.

مقطع دکترا
مقطع دکترا به عنوان بالاترین درجه علمی در کشور پرتغال شناخته می شود. بازه زمانی دوره های دکترا در کشور پرتغال بین ۳ تا ۴ سال می باشد. اولین گام برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا،ارائه پروپزال مناسب برای یک استاد در دانشگاه مقصد می باشد. دانشجویان بین المللی با فراهم کردن مدارک مورد نیاز می توانند برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

تحصیل در پرتغال

مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد
اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و
دانشجویان با ارائه مدارک فوق ذکر می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا ارتقا دهند.

از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد، موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

حق کار و هزینه های تحصیل در پرتغال
ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور پرتغال را داشته باشد قبل از رفتن به پرتغال و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در پرتغال است.

حق کار
دانشجویان در کشور پرتغال مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند تا حدود زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال را در یک سال پوشش می دهد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه های تحصیل
موسسات دولتی و خصوصی هزینه های تحصیل خود را تعیین می کنند، به طوری که هزینه ها بسته به جایی که شما برای مطالعه انتخاب می کنید متفاوت هستند. موسسات خصوصی بطور قابل توجهی بیشتر از دانشگاه های دولتی از دانشجویان هزینه دریافت می کنند.به صورت معمول هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در سال در نظر گرفته می شود. دانشجویان برای تحصیل در دکترا ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری می باشند که به طور میانگین بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است.

هزینه های زندگی
هزینه های زندگی در پرتغال برای دانشجویان به صورت میانگین ۳۵۰۰ یورو در سال می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در پرتغال می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی پرتغال
دانشجویانی که مایل به تحصیل در پرتغال می باشند باید مستقیما با موسسه ای که مایل به حضور آن هستند، در ارتباط باشند. برنامه های کاربردی معمولا به صورت آنلاین ارائه می شوند و دانشجویان باید یک نسخه از پاسپورت یا شناسه، عکس های پاسپورت، انگیزه نامه، گواهی تحصیلی، ریز نمرات،گواهینامه مهارت انگلیسی، توصیه نامه و رزومه را به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در پرتغال نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال به شرح زیر می باشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


گذرنامه معتبر
فرم درخواست تکمیل شده
نامه پذیرش از یک دانشگاه پرتغال
رونوشت های دانشگاه
عکس های گذرنامه
اثبات منابع کافی
کپی از بیمه درمانی
مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط کامل و روش اخذ پذیرش تحصیلی ، مهاجرت کانادا zabTan2 2 207 ۹۸/۳/۶، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: sh.m
  تحصیل رایگان در آلمان arthonn 0 156 ۹۷/۱۰/۴، ۰۱:۳۹ عصر
آخرین ارسال: arthonn
  راهنمای تحصیل در ترکیه saman 0 217 ۹۷/۴/۱۰، ۰۳:۳۷ صبح
آخرین ارسال: saman
  راهنمای تحصیل در فرانسه saman 0 165 ۹۷/۴/۱۰، ۰۲:۵۰ صبح
آخرین ارسال: saman
  تحصیل در ترکیه sima 0 213 ۹۷/۱/۱۱، ۱۲:۳۹ صبح
آخرین ارسال: sima
  مهاجرت و تحصیل در انگلستان mina13 0 283 ۹۶/۱۰/۲۳، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: mina13

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان