شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در a database wordpress رفع connection ارور وردپرس خطای establishing error

رفع خطای Establishing a Database Connection در وردپرس
#1
خطا در ایجاد یک پایگاه داده در وردپرس از رایج ترین خطاهای وردپرس است که می تواند وب سایت را به مشکل بیاندازد. باید بدانید که این خطا ممکن است حتی زمانی که شما هیچ تغییری ایجاد نکرده اید هم رخ دهد.

قبل از اینکه در دیتابیس تغییرات ایجاد کنید، مطمئن شوید که از وب سایت تان پشتیبان دارید.

چرا با خطای ایجاد پایگاه داده مواجه می شویم؟
اگر بصورت خلاصه بیان کنیم، بدلیل اینکه وردپرس در ایجاد پایگاه داده ناتوان است ما با خطای معروف error  Establishing a Database Connectionمواجه میشویم. حال اینکه چرا وردپرس در این مورد ناتوان است و نمیتواند وظایفش را انجام دهد دارای دلایل متفاوتی است.
این خطا می تواند به دلیل این باشد که اعتبار ورود به پایگاه داده شما اشتباه است و یا تغییر کرده است. یا به دلیل این که سرور دیتابیس شما پاسخگو نیست. و یا این که دیتابیس شما تخریب شده باشد. می تواند فاکتور های دیگری هم برای این مشکل وجود داشته باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که مطمئن شوید این خطا هم برای صفحه اصلی وب سایت تان، و هم صفحه مدیریت تان (wp-admin) وجود دارد یا خیر!

اگر شما در هر دو حالت با خطای error Establishing a Database Connection مواجه می شوید، به مرحله ی بعد مراجعه کنید. اما اگر به عنوان مثال در قسمت wp-admin با خطای زیر مواجه شدید، باید دیتابیس تان را تعمیر و بازسازی نمایید. 

خطا :

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *


می توانید این کار را به اضافه کردن کد زیر به فایل wp-config.php انجام دهید. کد را درست قبل از خط That’s all, stop editing! Happy blogging’  قرار دهید.

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *


زمانی که کد را قرار دادید، می توانید نتیجه را با مراجعه به لینک زیر مشاهده نمایید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


[تصویر:  do.php?img=4203]

به خاطر داشته باشید افراد برای دسترسی به این قسمت هنگامی که این کد قرار داده شده نیازی به ورود به مدیریت وردپرس ندارند. به دلیل اینکه هدف اصلی این کد تعمیر و بهینه سازی دیتابیس است، و کاربران هنگامی که دیتابیس وب سایت شان تخریب شده، نمی توانند وارد مدیریت شوند. پس به محض این که کار شما با این قسمت تمام شد، و پایگاه داده وب سایت تان را تعمیر کردید، مطمئن شوید که کد مورد نظر را از فایل wp-config.php حذف کنید.

بررسی فایل WP-Config
فایل WP-Config.php یکی از مهم ترین فایل های وردپرس است. این فایل مکانی برای مشخص کردن جزئیات برای اتصال وردپرس به پایگاه داده است. اگر شما رمز عبور روت و یا رمز عبور کاربری پایگاه داده تان را تغییر داده اید، پس نیاز است که در این پوشه هم تغییراتی ایجاد کنید. اولین چیزی که باید چک کنید، این است که ببینید آیا همه چیز در فایل wp-config.php آن طور که باید باشد هست، یا خیر.

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *

دقت کنید که مقدار DB_Host شما ممکن است همیشه localhost نباشد. بستگی به هاست شما، می تواند متغیر باشد.

گاهی اوقات گزارش شده است که افراد با تغییر localhost به IP مشکل را حل کرده اند. در مواردی که وردپرس بر محیط لوکال سرور اجرا می شود، رایج است که با این مشکل مواجه شوید. برای مثال در MAMP, و DB_Host زمانی که مقدار آن ها را به IP تغییر داده می شود مشکل ممکن است برطرف شود. آی پی ها (IP) بر اساس هاستینگ های آنلاین مختلف متفاوت هستند.

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *

اگر مشکلی در این فایل وجود نداشت، ممکن است مشکلی با سرور وجود داشته باشد.

هاست میزبان خود را چک کنید (MySQL Server)
گاهی اوقات هنگامی که وب سایت شما با ازدحام زیادی از ترافیک مواجه میشود، شما با این خطا برخورد می کنید. در واقع، سرور هاست شما تحمل بارگذاری همه این ترافیک را ندارد (مخصوصا زمانی که از هاست اشتراکی استفاده می کنید). وب سایت شما کند می شود، و ممکن است حتی برای برخی کاربران خطا نشان داده شود. در این حالت بهترین راه حل این است که با پشتیبانی هاست تان تماس گرفته و ببینید که آیا سرورتان پاسخگو است یا خیر.

برای آن دسته از افرادی که تمایل دارند خودشان بررسی کنند که آیا سرور به درستی کار می کند یا خیر، باید چند کار انجام دهند. وب سایت های دیگری که بر روی سرور مشابه قرار دارند را بارگذاری کنید و ببینید که آیا مشکل شما را دارند یا خیر. اگر وب سایت های دیگر هم مشکل مشابه را دارند، پس مطمئنا مشکل از سرور (MySQL server) است.

اگر شما وب سایتی دیگر بر روی این سرور ندارید، کافی است که به سی پنل مراجعه کنید. وارد قسمت phpMyAdmin شوید، و دیتابیس را متصل کنید. اگر میتوانید متصل شوید، پس باید اطمینان حاصل کنید که کاربری دیتابیس وب سایت شما دارای اجازه های مورد نیاز است.

فایلی جدید با نام testconnection.php بسازید، و کد زیر را در آن قرار دهید:

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *

مطمئن شوید که username و password را با اطلاعات خودتان جایگزین کنید. اگر با موفقیت متصل شد، پس حساب کاربری دارای اجازه های (پرمیژن های )مورد نیاز است و مشکل از جای دیگری است. دوباره به فایل wp-config برگردید و فایل را دوباره بررسی کنید. (اسکن مجدد برای typos)

اگر با مراجعه به phpMyAdmin نمی توانید وارد به دیتابیس متصل شوید، پس مشکل از سرور است. مشاهده شده زمانی که کاربران با این مشکل مواجه شده بودند، سرور MySQL به درستی کار می کرد. تمامی وب سایت ها، به جز وب سایت کاربران به درستی کار می کردند و هنگامی که سعی می کردند وارد phpMyAdmin شوند با خطای زیر مواجه می شدند :

*محتوای این قسمت تنها برای اعضای انجمن قابل مشاهده می باشد. *

پس از تماس با پشتیبانی هاستینگ وب سایت شان مشخص مشکل از حساب کاربری بوده، که اجازه های آن ریست شده بودند.
برای تشکر از دکمه لایک و اعتباردهی استفاده کنین happy
پاسخ
 سپاس شده توسط saberi ، نگار ، hoboot


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان