شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ارشد سبزواری دانشگاه حکیم ۱۴۰۳ بدون آزمون پذیرش

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه حکیم سبزواری ۱۴۰۳
#1
دانشگاه حکیم سبزواری در دوره‌ کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه حکیم سبزواری بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان و به منظور حمایت از استعدادهای برتر دانشگاهی، از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره‌ی کارشناسی دانشگاه‌های مشمول این فراخوان دانشجو می‌پذیرد.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه حکیم سبزواری

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی بهمن ۹۸ و مهرماه ۹۹ که پس از شش نیمسال، سه چهارم کل واحدهای درسی را گذرانده و به لحاظ میانگین کل در محدوده‌ی بیست درصد برتر دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی در دانشگاه خود باشند، می‌توانند در این فرایند شرکت نمایند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه حکیم سبزواری

تبصره ۱: دانشجویانی که به دلیل مرتبط با بیماری کرونا حذف واحد داشته‌اند، با کسر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی، مجاز به شرکت در فرایند پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان می‌باشند.

تبصره ۲: چنانچه ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت دو سوم پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در این صورت دانشجویان حکیم سبزواری که به لحاظ میانگین کل نمرات، جزء ۱۰ درصد برتر بعدی دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود قرار گیرند، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

۲- آخرین مهلت فراغت از تحصیل برای متقاضیان پذیرش بدون آزمون ۱۴۰۳/۶/۳۱ است.

تبصره ۱: پذیرش بدون آزمون برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای همان سال امکان‌پذیر است.

تبصره ۲: درخواست متقاضیان ورودی ۱۴۰۰ که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم‌رشته ورودی ۱۳۹۹ جزء ۲۰٪ برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون قابل بررسی است. پذیرش این‌دسته از متقاضیان منوط به ارائه گواهی احراز رتبه در پایان نیمسال ششم (فارغ‌التحصیلی) خواهد بود.

تبصره ۳: برای دانشجویان انتقالی، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده‌اند.

تبصره ۴: برای دانشجویان مهمان، مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاه مبدا انجام می‌شود.

تبصره ۵: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود تغییر رشته داده‌اند، حداکثر یک نیمسال به مدت مجاز تحصیلی اضافه می‌شود.

تبصره ۶: برای دانشجویان تحصیل هم‌زمان در دو رشته دانشگاهی به استناد «آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان»، مدت تحصیل ۱۰ نیم‌سال تحصیلی است و در رشته‌ای که واجد شرایط این فراخوان باشند می‌توانند ثبت نام نمایند.

تبصره ۷: برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده‌اند، به تناسب طول دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز، حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۸: برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

تبصره ۹: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۱۰: برای دانشجویان موضوع تبصره‌های ۵، ۶، ۷ و ۹ که در مدت نه یا ده نیمسال دانش آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب، با معدل شش نیمسال دانشجویان هم‌رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.مدارک لازم برای ثبت نام و رشته های دارای پذیرش: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دکتری بدون آزمون استعداد درخشان Master/PhD/Exam 0 132 ۰۳/۱/۲۲، ۰۴:۳۴ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  انتشار اطلاعیه دکتری بدون آزمون دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 217 ۰۲/۱۱/۲۳، ۰۱:۱۹ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 171 ۰۲/۱۱/۲۳، ۰۱:۱۴ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه هرمزگان ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 201 ۰۲/۱۱/۱۵، ۰۲:۴۱ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  انتشار اطلاعیه پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 205 ۰۲/۱۱/۱۵، ۰۲:۳۶ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه ملایر ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 197 ۰۲/۱۱/۱۵، ۰۲:۳۲ صبح
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 247 ۰۲/۱۰/۲۰، ۱۰:۰۰ عصر
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه بیرجند ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 189 ۰۲/۱۰/۹، ۱۰:۰۳ عصر
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 199 ۰۲/۱۰/۶، ۱۰:۰۷ عصر
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam
  انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی ۱۴۰۳ Master/PhD/Exam 0 190 ۰۲/۱۰/۶، ۱۰:۰۱ عصر
آخرین ارسال: Master/PhD/Exam

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان