شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .
باشگاه کاربران روماک
نحوه تشخیص درگاه اصلی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- باشگاه کاربران روماک (https://forum.romaak.ir)
+-- انجمن: انجمن حقوقی و مالی (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=148)
+--- انجمن: فین تک ها و خدمات مالی (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=158)
+--- موضوع: نحوه تشخیص درگاه اصلی (/showthread.php?tid=7833)نحوه تشخیص درگاه اصلی - masoudfn - ۹۹/۶/۲۶

با توجه به گسترش تکنولوژی و تغییر سبک زندگی، فعالیت های ما در دنیای مجازی رو به افزایش می باشد، از طرفی هم با همه گیر شدن کرونا سرعت تغییر سبک زندگی دو چندان گردیده است. از آنجایی خریدهای آنلاین و ریسک های موجود افزایش پیدا کرده اند، نکات و مسائلی را بررسی می شود تا امنیت و حق حریم خصوصی بیشتر رعایت شود.
از مسائل مهم در ایرانیان، عدم توجه به پیام ها و دسترسی های خواسته شده، استفاده از منابع نامعتبر، قبول کردن بدون دانستن می باشد. کلاه بردان و هکران اصولا روندی را در نظر می گیرند که تمام شواهد بصورت طبیعی رخ دهد. به طور مثال، صفحاتی کاملا شبیه درگاه های پرداخت معتبر ایجاد می کنند، یا از عنوان های جذاب و فریب دنده سعی در جذب کاربر را دارند. هر وقت شما را به کسب درآمد بیشتر، دریافت جایزه با فعالیت های کاذب، زیر مجموعه گیری و  … از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی دعوت کردند. ضرب المثل “هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره” را به یاد آورید و با کمی تامل متوجه خواهید شد فریبی در کار است.
ابزارهای پرداخت زیادی وجود دارد که از آنها استفاده می شود، افراد سود جو از این موضوع بهره می برند، با روش های متفاوت سعی دارند، اطلاعات پرداختی شما را دریافت کنند یا روند و داستانی را ایجاد کنند که شما مبلغی را به اشتباه به حساب آنها واریز نمایید. درگاه های پرداخت دارای بیشترین استفاده در بستر شبکه پرداخت کشور  است، نکات گفته شده در ادامه را مطالعه کنید و در زمان پرداخت و واریز وجه آنها را مورد ارزیابی قرار دهید.
نکات امنیتی پرداخت وجه خریدهای اینترنتی
برای پیشگیری از سرقت اطلاعات کارت شامل شماره کارت، رمز و دیگر اطلاعات کارت همچنین حفظ امنیت در تراکنش‌های خرید آنلاین، لازم است قبل از انجام خرید به چند نکته توجه شود :
۱ – مهم ترین نکته خودداری اکید از وارد کردن اطلاعات کارت در شبکه‌های اجتماعی، ربات‌ها، پیام‌رسان‌ها و نیز سامانه‌های پیامک تلفن‌همراه یا اپلیکیشن‌های موبایلی متفرقه
۲ –  توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت .shaparak.ir (دات شاپرک دات آی آر) به پایان می‌رسد.
۳ –   اغلب مرورگرها در کنار آدرس درگاه مجاز، قفل را نمایش می‌دهند.
۴ –   عدم نمایش تصویر قفل، یا نمایش قفل به رنگ قرمز یا با خط قرمز، یا پیغام خطا با مضمون خطای امنیتی و خطای SSL هنگام بارگزاری صفحه درگاه پرداخت، از نشانه های درگاه‌های غیرمجاز و ناامن است.
تصویر زیر نشان می دهد، چگونه در زمان ورود به صفحه درگاه پرداخت نکات گفته شده را بررسی کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


منیع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.