شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .
باشگاه کاربران روماک
بازدید از مسجد سلیمانیه در تور استانبول - نسخه‌ی قابل چاپ

+- باشگاه کاربران روماک (https://forum.romaak.ir)
+-- انجمن: انجمن گردشگری (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=154)
+--- انجمن: سفرهای خارجی (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=156)
+--- موضوع: بازدید از مسجد سلیمانیه در تور استانبول (/showthread.php?tid=5965)بازدید از مسجد سلیمانیه در تور استانبول - mahya68 - ۹۷/۷/۱۹

سلیمانیه بر فراز یکی از هفت تپه استانبول واقع شده که تحت عنوان شاخ طلایی شناخته می‌شود وبا یک چشم انداز فوق العاده زیبا از تمام شهر از جاذبه های گردشگری تور استانبول است. هر چند آن بزرگترین مسجد عثمانی نیست، اما قطعا یکی از قدیمی‌ترین و زیبا‌ترین آنها می‌باشد. نکته غیر معمول دیگر در مورد مسجد سلیمانیه این است که بسیاری از ساختمان‌های اصلی آن kulliye حفظ شده و به منظور همدردی برای استفاده مجدد وقف شده‌اند. این مسجد در زمان سلیمان یکم ساخته شده و تحت عنوان "باشکوه" شناخته می‌شد. مسجد سلیمانیه چهارمین مسجد امپریالیستی ساخته شده در استانبول بود و نام آن برگرفته شده از نام مستعار پادشاه آن زمان است. مسجد و ساختمان‌های اطراف آن توسط معمار سنان، معروف ترین و با استعداد معمار سلطنتی طراحی شده است. آرامگاه سنان دقیقا در بیرون دیواره باغ مسجد، در کنار یک ساختمان متروکه و حوزه علمیه واقع شده است.
تور استانبول را با بازدید از مسجد سلیمانیه کامل کنید
مسجد سلیمانیه
این مسجد بین سال های 1550 و 1557 ساخته شده است. طراحی و ساختار آن به طور ویژه دلنشین است، شامل باغ‌ها و جلوخان سه طرفه با یک چشمه مرکزی گنبدی شکل برای وضو گرفتن می‌باشد. چهار مناره و 10 بالکن زیبای آن گفته می‌شود که نشان دهنده این واقعیت است که سلیمان چهارمین سلطان عثمانی حاکم به شهر استانبول بوده و دهمین سلطان پس از استقرار امپراتوری می‌باشد. در باغ پشت مسجد سلیمانیه استانبول یک تراس وجود دارد که منظره زیبایی از شاخ طلایی و بوسفروس را ارائه می‌دهد. خیابان موجود در زیر آن میزبان Arasta مسجد (خیابان مغازه‌ها) بوده است که در مجاورت دیوار حائل تراس قرار دارد. در نزدیکی آن یک ساختمان 5 طبقه (mulazim مدرسه) آماده سازی قرار داشت.
[img=1033x0]http://www.zima.ir/resource/uploads/attractions/Istanbul/Sulaimaniyah-Mosque-on-Istanbul-Tour-1.jpg[/img]
داخل این ساختمان نفس گیر است و می‌توانید از اندازه و سادگی آن لذت ببرید. معمار سنان از چهار حائل تقویت کننده بر روی دیواره‌های ساختمان استفاده کرده است، نتیجه آن یک منظره زیبا و شفاف از ایاصوفیه است، به خصوص که گنبد آن نیز به بزرگی یکی از تاج‌های کلیسای بیزانس واقع در نزدیکی آن بوده که منظره شهر استانبول را تکمیل کرده است. محراب آن نیز با کاشی‌های ایزنیک باکیفیت پوشانده شده است. دیگر دکوراسیون‌های داخلی شامل پنجره‌های کرکره‌ای با منبت کاری مروارید، زرق و برق شیشه‌ای رنگ آمیزی شده، نقاشی های مقرنس (با جزئیات لانه زنبوری) فرش خرمالویی رنگ دیدنی و جذاب و مدال‌های خوشنویسی می‌باشند.
Külliye
سلطان سلیمان به طور خاص دستور داد که این مسجد باید دارای مجموعه کاملی از خدمات عمومی باشد: عمارت (آشپزخانه)، مدرسه، حمام، بیمارستان و غیره. امروز عمارت آن، با باغ‌های جذاب خود، میزبان کافه Dârüzziyafe است که یک مکان دوست داشتنی برای لذت بردن از یک چای می‌باشد. در سمت راست (شمال) آن (tabhane برای سفر دراویش) قرار دارد که در زمان نوشتن این مقاله در حال ترمیم بود، و در سمت چپ (جنوب) آن نیز باغچه لاله، یک باغ چای محبوب قرار دارد.
ورودی اصلی مسجد از جاده پروفسور صدیق سامی اونار، که قبلا با نام (Çarşışı Tiryaki) شناخته می‌شد، قابل دسترسی است. این مکان در حال حاضر دارای سه مدرسه و یک مدرسه ابتدایی است که، به عنوان کتابخانه سلیمانیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.همچنین مجموعه‌ای از رستوران‌های محبوب و قهوه‌خانه را برای بازدید کنندگان و گردشگران دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 
در خود جای داده‌اند. در گوشه جاده پروفسور در شهر استانبول ، صدیق سامی اونار و سفره خانه Sokak یک بیمارستان قرار دارد که در حال مرمت است. (Süleymaniye Hamamı حمام سلیمانیه) هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و در سمت شرقی مسجد واقع شده است.
آرامگاه‌ها
در سمت راست (جنوب شرق) ورودی اصلی، یک قبرستان واقع شده است که یک مقبره هشت ضلعی از آرامگاه سلیمان و همسر او خرم سلطان را شامل می‌شود. کاشی کاری موجود در اطراف ورودی آن فوق العاده است و پانل‌های منبت کاری شده در آرامگاه سلیمان بسیار دوست داشتنی می باشد.
 مناطق اطراف
خیابان‌های اطراف مسجد در استانبول میزبان گسترده‌ترین خانه‌های چوبی عثمانی در شبه جزیره است، که بسیاری از آنها در حال حاضر به عنوان بخشی از پروژه بازسازی شهری تحت ترمیم است. برای دیدن برخی از آنها، به سمت پایین (FeLV Yokuşu بین tabhane و آرامگاه سنان) بروید و سپس به سمت راست و Namahrem Sokak و Ayrancı Sokak تغییر مسیر دهید. معمار سنان در یکی از خانه‌های دوران عثمانی که در آن زمان در این منطقه از شهر استانبول قرار داشتند زندگی می‌کرد که اکنون یک کافه است.
از یک مسیر دیگر، از جاده پروفسور صدیق سامی اونار به سمت جنوب غربی وارد خیابان باریک حمام (Ayşekadin Sokak در میان غرفه‌های سوغاتی پنهان است) شوید و آن را تا Kayserili احمت پاشا و منطقه Molla Husrev ادامه دهید که به عنوان بخشی از پروژه ترمیم و بازسازی شهری تحت مرمت است. Kayserili احمت پاشا، میزبان تعدادی از خانه‌های چوبی بسیار زیبا ساخته شده در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 است.
"آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس ارائه کننده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 با بهترین کیفیت و خدمات می باشد"

"برای بازدید از این شهر زیبا، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
  
و  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 
را از زیما سفر پارس تهیه کنید"