شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .
باشگاه کاربران روماک
آذری جهرمی وزیر ارتباطات استعفای خود را تکذیب کرد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- باشگاه کاربران روماک (https://forum.romaak.ir)
+-- انجمن: اخبار فناوری (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=159)
+--- انجمن: اخبار فناوری ایران (https://forum.romaak.ir/forumdisplay.php?fid=160)
+--- موضوع: آذری جهرمی وزیر ارتباطات استعفای خود را تکذیب کرد (/showthread.php?tid=5202)آذری جهرمی وزیر ارتباطات استعفای خود را تکذیب کرد - سحر - ۹۷/۲/۱۱

ظاهرا آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، درخواست استعفای خود را تحویل رئیس جمهور داده است.
پس از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از صدور دستور مسدودسازیتلگرام، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، چندین توییت درباره‌ی توقف‌ناپذیر بودن دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات منتشر کرد. او در پست خود اعلام کرده است که اگر استفاده از يك نرم‌افزار متوقف شود، نرم‌افزارهای جایگزین شناسايی‌ و جريان آزاد اطلاعات، مجدداً از سر گرفته خواهد شد؛ حال گفته می‌شود که جهرمی درخواست استعفای خود را تحویل رئیس جمهور داده است؛ اما تأیید یا تکذیب این خبر، منوط به اظهار نظر رسمی آذری جهرمی خواهد بود.

گفته می‌شود که حسن روحانی، رئیس جمهور کشور، در جلسه‌ای پشت درهای بسته با جهرمی به‌ سر می‌برد؛ بنابراین در حال حاضر نمی‌توان در خصوص صحت و سقم این خبر یا جزئیات آن اظهار نظری کرد. برخی مدعی هستند که رئیس‌ جمهور تصمیمی درباره‌ی رد یا قبول استعفای آذری جهرمی اتخاذ نکرده است.

جهرمی در واکنش به شایعه‌ی استعفای خود گفت: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست. چالش‌های فیلترینگ را مستند و مستدل اعلام کرده‌ایم. مراجع تصمیم‌گیر نظرات ما را شنیده‌اند و تصمیم گرفته‌اند.
او در ادامه به بروز مشکل در فیلترینگ تلگرام در روسیه نیز اشاره کرد و اذعان داشت که این مشکلات ممکن است در ایران نیز رخ دهند. او در ادامه گفت: فراتر از بحث امروز باید سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریع‌تر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالش‌ها نباشیم.RE: آذری جهرمی وزیر ارتباطات استعفای خود را تکذیب کرد - نسیم - ۹۷/۲/۱۲

آذری جهرمی: با فیلترینگ تلگرام موافقم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با فیلتر رسانه اجتماعی تلگرام موافقم اما در شورای ملی فضای مجازی فقط یک حق رای دارم.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان طی نشستی، با اعضای شاخه جوانان برخی احزاب اصلاح‌ طلب و اصولگرا دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه جوانان به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مهم روز کشور اعم از اشتغال، بهره‌وری، تکنولوژی، فضای مجازی و تحزب پرداختند.

وزیر ارتباطات در این دیدار ضمن تاکید بر جذب حداکثری جوانان در دفاع از آرمان‌ ها، ایشان را به همدلی و همراهی موثر دعوت و خواستار برپایی اینگونه نشست‌ ها با فعالان حوزه‌ های مختلف اجتماعی شد. در این دیدار سید علی سیدجوادی، مدیریت جوانان حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سابقه فعالیت سیاسی تشکیلاتی حزب موتلفه اظهار کرد: ما اعضای حزبی هستیم که ثمره خون جوانانی چون بخارایی، امانی، صفارهرندی و نیک نژاد است که در دوران سخت و خفقان سیاسی طاغوت دل را به دریا زدند و مجاهدت‌ ها کردند.

وی در ادامه با طرح هفت سوال از وزیر ارتباطات در خصوص مدیریت فضای مجازی کشور عنوان کرد: علیرغم اینکه همه افکار عمومی آماده فیلتر رسانه اجتماعی تلگرام در انتهای فروردین ماه بودند و حتی برخی اعضای دولت صفحات تلگرام خود را بستند، چرا تلگرام بسته نشد؟
مسئول شاخه جوانان حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه آیا با توجه به منویات مقام معظم رهبری، این شیوه درست حمایت از تولید ملی است؟، تاکید کرد: امروز چندین پیام رسان داخلی در کشور فعال است. به نظر شما راه حمایت از آنها این است که کماکان به تلگرام میدان داده شود؟
سید جوادی گفت: مواضع و فعالیت های علنی پاول دوروف علیه ایران مانند حمایت از فیلم ۳۰۰ باعث به جوش آمدن غیرت ملی دولت و شما نشده است که تلگرام را مسدود کنید؟ آیا خیانت های علنی تلگرام در حوادث دی ماه گذشته و فاش شدن دخالت این پیام رسان در امور داخلی کشورهای دیگر، کافی نبوده تا راه نفوذ این پیام رسان که طبق آمار ۴۰ میلیون ایرانی از آن استفاده می کنند، به کشور ما بسته شود؟ آیا این عملکرد منفعل دولت به عزت، غرور و کرامت ایرانی لطمه نمی زند؟ توافق شما با تلگرام در چه سطحی بوده که امروز مجبور شده ایم یک طرفه آن را لغو کنیم؟ چرا این توافق محرمانه است و مفاد آن علنی نشده است؟

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات با بیان اینکه علم و دانش لازمه اعلام نظر در مسائل تخصصی است و با تایید این نکته که تلگرام و پاول دوروف، به تعهدات خود عمل نکرده و حامی تروریسم در دنیاست، اظهار کرد: من با فیلتر رسانه اجتماعی تلگرام موافقم اما در شورای ملی فضای مجازی فقط یک حق رای دارم.
آذری جهرمی در این نشست قول داد تا دغدغه ها و مطالبات جوانان را در هیات دولت مطرح و مسائل مربوط به وزارت ارتباطات را با جدیت پیگیری کند.