شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

کلمات کلیدی
نویسنده: ofoghit - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 225
راهنمای تنظیم اظهارنامه مالیاتی
اظهارنامه مالیاتی چیست؟
اظهارنامه مالیاتی ، بررسی و تهیه یادداشت سود و ضرر های سالیانه مالی و گزارشات نرم افزار اموال و داراییهای ثابت است ، این یادداشت ها در دفتری ایجاد می شوند و دارای فرم های تصویب شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور است. بنگاه های اقتصادی موظف می باشند حساب های مالی و یادداشت های خود را در این فرم ها و حسابداری اموال درج نمایند و در زمان مناسب که حداکثر تا سی و یک خرداد ماه سال بعدی است ، به سازمان مالیاتی شهر محل سکونت خود تحویل دهند.

[alig
نویسنده: ofoghit - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 275
اطلاعات خود را درباره اظهارنامه مالیاتی افزایش دهید
سازمان امور مالیاتی کشور، در راستای توسعه خدمات الکترونیکی جهت خود اظهاری مودیان مالیاتی، اظهارنامه را در این سامانه قرار داده است که مودیان محترم مالیاتی، پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی می بایست نرم افزار مذکور را دانلود و پس از تکمیل اظهارنامه، اقدام به ارسال نمایند.
[align=justify]اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی در دو قالب اظهارنامه انفرادی و مشارکتی قابل تسلیم می باشد که بسته به شرایط واحد کسبی می بایست اطلاعات لازم در سامانه ثبت نام وارد شود. با وارد نمودن ا
نویسنده: saman - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 134
هر آنچه باید در مورد اظهارنامه مالیاتی بدانید
[align=justify]مالیات هزینه‌ای است که بابت رونق چرخه‌ی اقتصادی کشور خرج می‌شود. تمام اشخاص حقیقی و حقوقی موظف‌اند بخشی از درآمد خود را به‌عنوان مالیات به دولت بدهند.

همان‌طور که می‌دانید، تمام افراد حقیقی و حقوقی دارای درآمد، باید بخشی از آن را به‌عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند. در سال‌های گذشته عملیات محاسبه و ارائه‌ی مالیات کار سختی بود؛ زیرا تمام فرم‌ها باید به‌صورت دستی پر می‌شدند. اما امروزه بسیاری از مراحل فرآیند پرداخت مالیات به‌صورت الکترونیکی است و نیازی به مراجعه‌ به اداره‌ی مالیا