شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
باید سفر تور به چین چیزهایی درباره که بدانید گوانجو همه

همه چیزهایی که باید درباره سفر به گوانجو بدانید
[img=801x0]http://www.zima.ir/resource/files/cache/attractions-China-chiiin%5B8e873d5c3eacb5173fe2ea0d43de33e5%5D.jpg[/img]

شما ممکن است نام گوانجو را قبلا نشنیده باشید، اما می توانم بگویم که حتما درباره کانتون مطالبی را شنیده اید. آنها یکی هستند، یک شهر بزرگ در جنوب شرقی چین که در کنار رودخانه مروارید واقع شده است. حتی اگر قبلا نام آن را نشنیده باشید، قطعا لباس هایی را که زمانی از گوانجو عبور کرده اند را به تن کرده اید. اگرچه ممکن است این شهر در لیست سفرهای شما قرار نداشته باشد، اما اگر در هنگ کنگ باشید و بخواهید از بخشی از چین دیدن کنید، این شهر مکان مناسبی خواهد بود.
چطور میتوانم به این شهر سفر کنم؟
سفر به گوانجو از هنگ کنگ بسیار آسان و سریع است که به لطف خطوط قطاری است که به طور مستقیم از ایستگاه هانگ هوم در هنگ کنگ مستقیما به ایستگاه گوانجو می روند. یک بلیط یکطرفه در حدود 35 دلار استرالیا قیمت دارد و یک سفر کوتاه دو ساعته در یک قطار راحت را تجربه خواهید کرد. مناظر موجود در مسیر، دشت های وسیع سبز و روستاهای کوچک هستند که به شما دیدی از زندگی روستایی در چین می دهند. در غیر این صورت، شما البته می توانید با هواپیما به این شهر سفر کنید!
شبیه به چه جایی است؟
ورود به گوانجو می تواند کمی گیج کننده باشد، به ویژه اگر از کلانشهر هنگ کنگ به این شهر سفر کنید. این شهر احساس کاملا متفاوتی نسبت به شهرهائی مانند هنگ کنگ و سنگاپور دارد، احساسی که اکثر افراد با اهداف تجاری خود به آن سفر می کنند. این شهرها فقط دارای احساسات پرمشغله و زندگی روزمره هستند که واقعا توجه گردشگران را به خود جلب نمی کنند.
این یک شهر کوچک نیست، جمعیتی که برای آن تخمین زده می شود در حدود 14 میلیون است که کمی بیش از نیمی از کل جمعیت استرالیا می باشد و آن را به سومین شهر بزرگ چین تبدیل می کند. این یک فضای گسترده از ساختمان های بلند و مردم محلی است و در آن کاملا سبک زندگی قدیمی و جدید ترکیب شده است. در هوا کمی گردوغبار وجود دارد که در ابتدا می تواند کمی ناراحت کننده باشد، اما هنگامی که شما به قسمت های اصلی شهر می روید این موضوع کمتر عجیب و غریب به نظر می رسد.
ساختمان هایی با نماهای باستانی از دوران تاریخی چین در کنار آسمان خراش های بزرگ که سر به فلک کشیده اند قرار دارند. مردم محلی قدیمی تر لباس های خاصی بر تن دارند و رستوران های زنجیره ای بالا باکیفیت مانند Starbucks در کنار رستوران های کوچک محلی قرار دارند. این فرهنگی است که از غرب وارد شده، اما این شهر در عین حال ریشه های سنتی شرقی خود را نیز حفظ کرده است. در گوشه و کنار شهر، فروشگاه های جالبی را خواهید یافت که اقلام عجیب، شیک و غیر معمول را می فروشند. می توانید به خرید اقلامی بپردازید که تقریبا سردرگم کننده و عجیب هستند. تقریبا!
چطور می توانم به نقاط مختلف شهر بروم؟
رفتن به نقاط مختلف شهر با پای پیاده یک کار سخت و طاقت فرسا است، باور کنید، بنابراین توصیه می شود که از سیستم قطار کارآمد و مقرون به صرفه برای سفرهایی درون شهری استفاده کنید. قطارها هر چند دقیقه یکبار در دسترس هستند و تقریبا قیمتی در حدود 0.80 دلار استرالیا به ازای هر نفر برای سفرهای یک طرفه دارند. فقط اگر قد شما در حدود 5’9” با موهای بلوند روشن (من) است، آماده نگاه های عجیب مردم باشید، چرا که ظاهر شما کاملا متفاوت با هر کس دیگری خواهد بود.
در آنجا چه کارهایی را می توانید انجام دهید؟
برای دسترسی به گزینه های خرید نامحدود، می توانید در خیابان Shangziajiu پیاده روی کنید که بسیار نیز توصیه می شود. پیاده روها تا حد زیادی نزدیک به مسیر ماشین رو است و به طور کامل با رستوران ها و مغازه ها در مجاورت خود احاطه شده است. این خیابان بسیار زنده و باطراوت است که باعث می شود که زندگی غربی را به سبک محلی تجربه کنید.
از معبد شش درخت بانیان دیدن کنید که یک معبد بودایی 1،400 ساله با یک بتکده خیره کننده است که از سلطنت های مشهور چین به جا مانده است. برج های بتنی سر به فلک کشیده اند و باغ های اطراف آن منطقه ای عالی را برای نشستن و لذت بردن از منظره ایجاد می کند. مغازه های اطراف این منطقه قطعا ارزش دیدن را دارند.
در پیاده روهای جاده پکن صدها مغازه وجود دارند که می توانید با صاحبان آن برای خرید مقرون به صرفه لباس، کوله پشتی، چمدان، کفش، کلاه و هر چیز دیگری که فکرش را می کنید چانه بزنید. در تالار Baodian   Daxiong قدم بزنید که دارای سه مجسمه عظیم مسی بودایی است که نفس شما را در سینه حبس خواهد کرد.
برای افرادی که زمان بیشتری دارند و می خواهند وقت بیشتری را با مردم محلی سپری کنند، توصیه می شود به پارک ملت در میدان فوجیان نزدیک ایستگاه Gongyuanqian بروند. مردان و زنان محلی قدیمی تر روزهای خود را در این پارک مشغول بازی کردن چکرز، صحبت کردن، خندیدن و استراحت در زیر سایه درختان زیبا سپری می کنند که یک سایه بان سبز رویایی را در بالای سر آنها ایجاد می کند. شما همچنین می توانید به باغ ارکیده در گوانجو سر بزنید، که یک منطقه زیبا برای سپری کردن اوقات به دور از آسمان خراش ها و خیابان های شلوغ است.
در بعد از ظهر خود با یک قایق کروز در امتداد رودخانه مروارید سفر کنید و به تماشای شهر بپردازید، به خصوص برج کانتون که دارای چند رنگ است. اگر از ارتفاع نمی ترسید، سوار تراموای حبابی در بالای برج شوید که یک منظره پانورامای بی نظیر از شهر می دهد.
در کجا باید اقامت کنید؟
بهترین مکان برای اقامت شما مناطق نزدیک به جاده پکن است. من معمولا دوست ندارم در مرکز مناطق گردشگری اقامت کنم، اما بعد از صرف دو شب در بخش های حومه ای شهر متوجه شدم هیچ کاری برای انجام دادن و هیج مکانی برای بازدید وجود ندارد و  متوجه شدم که واقعا بهتر است در اقامتگاه های گردشگری در مناطق مرکزی گوانگژو اقامت کنم. ما در آپارتمان South & North International درست در مجاورت جاده پکن اقامت کردیم و آن را دوست داشتیم، قطعا این بهترین مکان برای اقامت در گوانجو است.
من در مناطق نزدیکی کارخانه لباس و فروشگاه های آن کمی احساس سرما کردم و ترجیح دادم بیشتر در مناطق نزدیک به معبد شش درخت بانیان و در اطراف جاده پکن اقامت کنم. این مناطق بسیار صمیمی و دوست داشتنی هستند که می توانید با مردم محلی ارتباط برقرار کرده و بخشی از این منطقه شوید. برای من این محل بسیار لذت بخش بود که بخواهم آن را کشف کنم، در آن غذا بخورم، اقامت کرده و خریدهای خود را انجام دهم و جایی است که به بقیه بازدیدکنندگان نیز توصیه می کنم.
با من درباره وضعیت غذای این منطقه صحبت کنید ...
از لحاظ غذایی، رستوران های مختلفی با غذاهای متنوع  برای امتحان کردن وجود دارد. بهترین مکان برای غذا خوردن در گوانجو ، مجددا در اطراف منطقه جاده پکن است. چندین مکان مختلف برای امتحان کردن وجود دارد. متأسفانه، من هیچ رستورانی را پیدا نکردم که بتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد، اما اگر شما از من یک مکان مناسب را بپرسید، توصیه می کنم  Old HK و Chung Kee Desserts را حتما امتحان کنید. همچنین توصیه می کنم یک فنجان بزرگ چای سرد لیمویی خوشمزه یا مشابه آن را از یکی از مغازه های چای فروشی امتحان کنید. این یک نکته مهم در گوانجو است و آنها چای های سرد شگفت انگیزی عرضه می کنند!

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 - دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  وبلاگ نویسی تجاری و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید! webcade 0 58 ۰۲/۱۲/۸، ۱۱:۰۴ صبح
آخرین ارسال: webcade
  آنچه که باید در خصوص سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر بدانید maede5237 0 151 ۰۲/۸/۱۷، ۰۲:۳۷ عصر
آخرین ارسال: maede5237
  آنچه که باید در خصوص سرمایه گذاری در منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر بدانید maede5237 0 192 ۰۲/۷/۳۰، ۰۷:۲۰ عصر
آخرین ارسال: maede5237
  کلیات آنچه درباره گرامر ضروری آیلتس باید بدانید parvaneh 0 398 ۰۱/۱/۱۳، ۰۱:۲۲ عصر
آخرین ارسال: parvaneh
  نکات مهمی که قبل از سفارش و خرید پارتیشن اداری باید بدانید seoupdate 0 553 ۰۰/۷/۱۴، ۱۲:۵۱ عصر
آخرین ارسال: seoupdate
  سرویس خواب شامل چه چیزهایی است؟ sahar1400 0 584 ۰۰/۷/۱۰، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: sahar1400
  ماشین MPV چیست؟ - انواع مختلف وسایل نقلیه که باید بدانید seofar70 0 1,221 ۰۰/۶/۷، ۰۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: seofar70
  امکان خرید چه چیزهایی با بیت‌کوین وجود دارد؟ bitmehr 0 544 ۹۹/۱۱/۱۲، ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: bitmehr
  نکاتی در مورد آسانسورها که قبل از سفارش باید بدانید mahya68 0 599 ۹۸/۵/۱۳، ۰۹:۴۳ صبح
آخرین ارسال: mahya68
  درباره دوربین امنیتی و حسگرها بیشتر بدانید diacobolt 0 609 ۹۸/۴/۱، ۱۱:۲۳ صبح
آخرین ارسال: diacobolt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان