شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در مشهد یک طرقبه، روز

یک روز در طرقبه، مشهد
از زمان بازدید از مشهد، دو مکان وجود دارند که مردم محلی مشهد عموما در مورد آن افتخار می کنند - طرقبه و شاندیز. هر دو مکان به خاطر دارا بودن زیبایی های طبیعی و چشم اندازهای کوهستانی خود شناخته می شوند.
اولین مکانی که از آن دیدن کردم طرقبه بود و اشتباه من این بود که هنگام غروب خورشید به آنجا رفتم. اگر می خواهید از مناظر طبیعی آن لذت ببرید و در مسیرهای پیاده روی فوق العاده آن قدم بزنید، شب زمان مناسبی برای دیدن کردن از این مکان نمی باشد. طرقبه دارای یک سری رستوران های شگفت انگیز در دل کوه است. این رستوران ها با چراغ های تزئینی و اتاق های خصوصی گرم برای خانواده ها طراحی شده اند تا در آب و هوای سرد کوهستانی، مخصوصا زمانی که خورشید غروب می کند، قابل استفاده و لذت بردن باشند. بنابراین صرف شام در یکی از این رستوران یکی از تفریحات شبانه رایج در این مکان توریستی می باشد.
سفر دوم من به طرقبه در صبح روز جمعه بود. طرقبه تقریبا در فاصله یک ساعتی از حرم امام رضا (عج) واقع شده و یک مسیر خط قطار به سمت آن حرکت می کند. خط قطار مشهد در ایستگاه وکیل آباد توقف می کند و هزینه ای در حدود 500 ریال (حدود 20 سنت) خواهد داشت، در حالیکه هزینه کرایه یک ماشین شخصی برای یک ساعت در حدود 80 تومان می باشد. هنگامی که به وکیل آباد رسیدید، تاکسی ها و اتوبوس هایی در دسترس هستند تا گردشگران را به طرقبه ببرند.
سفر با تاکسی برای یک ساعت در بزرگراه آنطور که به نظر می رسد خسته کننده نخواهد بود، زیرا شما از چشم اندازهای جالب و شگفت انگیز حومه شهر و مکان های مختلف (مانند پارک ملت و پارک کوهستان) عبور می کنید.
به محض رسیدن خواهید دید که تعداد ساختمان ها کمتر شده و کوهستان شما را محاصره کرده است.
چیزی که ما برای اولین بار دیدیم یک پارکینگ بزرگ خودرو بود که با صدها اتومبیل و چند دکه فروش چای و غذا پر شده بود.
یک کوه بزرگ، دید ما را از اتفاقاتی که در طرف دیگر در حال وقوع بود، مسدود کرده بود. اما بالابرهای اسکی و ترامواها نشان می داد که همه در حال رفتن به طرف دیگر پارکینگ خودرو بودند.
برای کسانی که علاقه به استفاده از تراموا یا بالابر اسکی نداشتند نیز پله هایی برای صعود به طرف دیگر وجود داشت.
پس از مشورت با یکدیگر، تصمیم گرفتیم که از طریق تراموا به طرف دیگر برویم چرا که امنیت بیشتری داشت و می توانستیم وسایل و کیف هایمان را در کنار خود نگه داریم. هزینه بلیط برای گردشگران به ازای هر نفر 15 تومان بود.
تراموا ما را درست در بالای کوه پیاده کرد که یک منظره زیبا از یک دریاچه با یک پارک آبی در یک طرف و چندین مایل کوه های رنگارنگ در طرف دیگر ما قرار داشت.
مسیرهای پیاده روی کوهستانی بسیار راحت و قابل دسترسی بود و در امتداد مسیر نقاطی وجود داشت که به مسیرهای کوهستانی متصل می شد و به دریاچه ها را داشت.
این مسیر پیاده روی کوهستانی به گونه ای طراحی شده است که مانند یک نمایشگاه سرگرم کننده باشد که در گوشه و کنار آن ذرت کبابی و انواع نوشیدنی های سرد و گرم فروخته می شود. غرفه های بازی نیز در مسیر وجود دارند که اگر شما برنده شوید جایزه ای دریافت می کنید و فروشندگان با جذابیت و مکالمات دوستانه خود، نظر گردشگران را به خود جلب می کنند.
این تفریحات بسیار سرگرم کننده و جالب بودند، اما بهتر است که به پارک آبی نیز بروید، البته توجه داشته باشید که اگر با معده پر به این مکان بروید ممکن است حالتان خراب شود.
پارک آبی دو سواری مختلف را ارائه می دهد، یکی قایق سرعتی در اطراف دریاچه و دیگری قایق پدالی که در اندازه های مختلف در دسترس می باشد. 30 دقیقه سواری برای یک قایق پدالی 4 نفره حدود 25 تومان قیمت دارد.
دریاچه بزرگ است و پدال زدن در اطراف آن می تواند بسیار سرگرم کننده و در عین حال خسته کننده باشد! این دریاچه توسط کوه ها و مناظر زیبای طبیعی احاطه شده است، مخصوصا منظره ی غروب خورشید و بازتاب آن در آب دریاچه می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.
پس از نیم ساعت پدال زدن، احساس خستگی و گرسنگی کردیم. بنابراین مسیر پیاده روی برگشتیم و از خوردن بستنی زعفرانی و مشاهده مناظر زیبا لذت بردیم. اگر من دوباره در این موقعیت قرار بگیرم، بستنی تازه (بستنی ایرانی) را انتخاب می کنم، چرا که بعدها کشف کردم که این بستنی چقدر خوشمزه است.
کافه ها و رستوران های زیادی برای نشستن وجود دارند، این مکان ها در لبه کوهستان قرار دارند که به شما چشم انداز زیبایی از غروب خورشید ارائه می دهند.
چندین رستوران در منطقه پارک آبی وجود دارند، اما ما می خواستیم در جایی دیگر شام بخوریم و راهنمای تور ما نیز قول یک رستوران خوب را به ما داد.
رستوران ها در این منطقه همگی مشابه هستند، چلو کباب ایرانی، خورشت لوبیا و BBQ. تخت های رستوران ها در بسیاری از موارد کاملا خانوادگی همراه با فرش و بالشت بود؛ اما یک رستوران وجود داشت که واقعا عجیب و غریب بود - به نظر می رسید که کاملا  در مقایسه با رستوران های موجود در محیط اطرافش فرق داشت و کاملا فانتزی و لوکس بود.
همانطور که راننده به ما قول داده بود، پارک شگفت انگیز طرقبه را ترک کردیم و به منطقه ای که به رستوران ها تعلق داشت، رفتیم. منطقه رستورانی طرقبه دقیقا در منطقه کوهستانی واقع شده است و همانطور که می توانید تصور کنید با بالا رفتن از آن هوا نیز سردتر می شود!
همه رستوران ها از بیرون مشابه یکدیگر به نظر می رسند که دارای اتاق های خانوادگی معمولی همراه با صندلی و یک سقف پلاستیکی هستند.. گرمکن هایی در زیر فرش قرار دارند که به هنگام ورود مهمان ها به طور خودکار روشن می شوند.
این رستوران دارای یک قهوه خانه مخصوص بود که قهوه فرانسوی و ترک سرو می کرد که ما برای امتحان کردن آن شگفت زده بودیم. دکور آن کاملا آرامش بخش بود و دارای آبنماهایی همراه با نورپردازی بود و یک فضای آرامش بخش را پس از غروب آفتاب ایجاد می کرد.
البته مهمترین بخش، غذا بود. بعد از یک روز پیاده روی در کوه ها و یک جلسه آموزشی پدال زنی صحیح، ما به شدت گرسنه بودیم و منتظر یک غذای لذیذ در یک محیط آرام بودیم و غذای این رستوران نیز ما را ناامید نکرد.
ما گوشت بره کبابی و کباب چوبی مرغ را سفارش دادیم که خوشمزه و سیرکننده بود. هر وعده غذا با برنج زعفرانی و نان تازه ایرانی سرو می شد.
ما روز فوق العاده خود را با یک قهوه فرانسوی به پایان رساندیم که تصمیم گرفتیم آن را به جای کافه، در اتاقمان بنوشیم. مجموع هزینه وعده های غذایی ما حدود 100 دلار شد که نسبت به اکثر رستوران های مشهد بسیار گران است. اما برای لذت و راحتی که ما احساس کردیم، این قیمت ارزشش را داشت.
طرقبه یک مکان رویایی بود و من قطعا دوباره قبل از ترک مشهد به آنجا می روم. من توصیه می کنم به پارک آبی، مسیر پیاده روی بروید و از مناظر قابل مشاهده از روی بالابر اسکی لذت ببرید. تنقلات، غذا و بستنی های محلی که توسط فروشندگان محلی عرضه می شوند را نیز امتحان کنید. منطقه غذایی را حتما باید ببیند به ویژه هنگام غروب خورشید و شام که بسیار شلوغ و پر جنب و جوش می شود. بنابراین اگر شما وقت کافی دارید حتما در یکی از رستوران های کوهستانی یک وعده غذایی میل کنید!
منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 - دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  هزینه کاشت مو در مشهد seofar70 4 757 ۰۲/۷/۸، ۰۲:۳۷ عصر
آخرین ارسال: sibsoratii
  معتبرترین تولید کننده هیدروکربن در مشهد چه کسی است؟ farzaneh 0 418 ۰۰/۱۱/۳۰، ۰۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: farzaneh
  خرید هیدروکربن مشهد - روشان فام farzaneh 0 419 ۰۰/۱۱/۱۰، ۰۶:۵۹ عصر
آخرین ارسال: farzaneh
  شوومینه برقی در مشهد-فروش شومینه برقی مشهد دکوراچی 1 595 ۰۰/۹/۱۶، ۱۰:۰۰ عصر
آخرین ارسال: nilloo
  تینر مشهد seofar70 0 491 ۰۰/۷/۳، ۰۷:۳۸ عصر
آخرین ارسال: seofar70
  تولید کننده رنگ مشهد seofar70 0 495 ۰۰/۷/۳، ۰۷:۳۱ عصر
  بهترین کلینیک کاشت مو در مشهد seofar70 0 547 ۰۰/۶/۳۱، ۰۲:۵۴ عصر
  ساختمان هوشمند در مشهد shabnam-mji 0 503 ۰۰/۴/۲۲، ۰۴:۴۸ عصر