شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 1.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
هستند دیجیتال و مرگ یکی مستقیم میر از عوامل ارزهای

ارزهای دیجیتال یکی از عوامل مرگ و میر مستقیم هستند
به نظر می‌رسد بیل گیتس از طرفداران ارزهای دیجیتال نبوده و آن را از فناوری های نادری می‌داند که سبب مرگ و میر مستقیم می‌شوند.
طی جلسه پرسش و پاسخ “AMA” در ردیت، بنیان‌گذار مایکروسافت ضمن بیان باورهای خود در رابطه با ارزهای دیجیتال و این‌که ناشناس بودن آنها چیزی خوبی نیست، گفت جامعه زمانی از این سیستم سود می‌برد که دولت بتواند افرادی را که پول‌شویی می‌کنند، از پرداخت مالیات فرار کرده و منابع مالی تروریست‌ها را تامین می‌کنند، شناسایی کند.

ویژگی اصلی ارزهای دیجیتال ، ناشناس بودن آنها است. من فکر نمی‌کنم که چنین چیزی خوب باشد.در عوض توانایی دولت در شناسایی فرارکنندگان مالیاتی، افرادی که پول‌شویی می‌کنند و کسانی که منابع مالی تروریست‌ها را تامین می‌کنند، چیز خوبی است.

بیل گیتس با اشاره به امکان سهولت در خرید آنلاین مواد مخدر به وسیله واحدهای پولی دیجیتالی، می‌گوید «ارزهای دیجیتال سبب مرگ مستقیم» بسیاری از افراد شده است.
هم‌اکنون ارزهای دیجیتال برای خرید فنتانیل و مواد مخدر دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین جهت، این یک فناوری نادر است که سبب مرگ و میر مستقیم می‌شود. من فکر می‌کنم موج اندیشمندانه در رابطه با پیشنهادهای اولیه پول دیجیتالی و ارزهای دیجیتال برای افرادی که روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، فوق‌العاده خطرناک است.

زمانی که یکی از کاربران ردیت در پاسخ به او گفت که شما می‌توانید فنتانیل را با پول نقد خریداری کنید، گیتس از ادعای اولیه خود دفاع کرد:
پول نقد ناشناس می‌تواند برای چنین چیزهای مورد استفاده قرار گیرد اما شما برای انتقال پول باید به صورت فیزیکی در محل حاضر شوید که این موضوع، کارهای مختلفی همچون آدم‌ربایی را سخت می‌کند.

به این موضوع هم باید اشاره شود که طرفداران ارزهای رمزپایه معتقدند که هزینه پایین انتقال‌ پول و تمرکز زدایی قدرت، در حقیقت از ویژگی‌های متقاعدکننده‌تر ارزهای دیجیتال هستند. این یعنی گفته‌های بیل گیتس احتمالا با مقاومت از دنیای ارزهای دیجیتالی مواجه خواهد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط farnaz ، mesterweb ، نگار ، saberi

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری کدامند؟ bitmehr 0 640 ۹۹/۱۲/۱۸، ۰۱:۱۵ عصر
آخرین ارسال: bitmehr
  خرید و فروش ارزهای دیجیتال بصورت آنی bitmehr 0 562 ۹۹/۱۰/۸، ۱۲:۵۹ عصر
  نگهداری ارزهای دیجیتال bitmehr 0 550 ۹۹/۹/۲۶، ۰۲:۲۰ عصر
  آتاری و دنیای ارزهای دیجیتال سحر 0 1,009 ۹۶/۱۲/۲، ۱۱:۴۵ صبح
آخرین ارسال: سحر
  ظرفیت تولید ارزهای دیجیتال در ایران چگونه است؟ نگار 0 1,237 ۹۶/۱۱/۲۶، ۰۸:۱۸ عصر
آخرین ارسال: نگار
  ریپل یکی از بحث‌برانگیزترین ارزهای دیجیتال farnaz 1 1,484 ۹۶/۱۱/۷، ۱۲:۰۲ صبح
آخرین ارسال: hamideh
  روش سرمایه‌گذاری ICO مبتنی بر ارزهای رمزپایه و امکان کسب درآمد از آ elshan 0 1,352 ۹۶/۹/۲۴، ۰۶:۳۶ صبح
آخرین ارسال: elshan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان