شما عضو این انجمن نبوده یا وارد نشده اید. لطفا برای مشاهده کامل انجمن و استفاده از آن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

امتیاز موضوع:
 • 116 رای - 2.81 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش اکسس access

آموزش اکسس Access
#1
Star 
[عکس: do.php?img=1300]


ACCESS

آيا تا به حال با اين نياز روبرو شده ايد كه بخواهيد مجموعه اي از اطلاعات را به صورت سازماندهي شده و منظم در كامپيوتر شخصي خود نگهداري كرده و در زمان مقتضي از آن ها استفاده كنيد؟
به نظر شما بهترين  نرم افزار براي انجام اين كار كدام است؟ شايد پاسخ شما نرم افزارهاي مايكروسافت Excel , word باشد ,پاسخ شما درست است، با كمك اين نرم افزارها مي توانيد ليستي از اطلاعات خود را ذخيره كنيد، ولي گاهي بااطلاعاتي سر و كار داريم كه روز به روز به حجم آنها اضافه مي شود و ليست اطلاعات ما بزرگ و بزرگ ترخواهد شد.

در چنين شرايطي جستجو در اين ليستها و يافتن اطلاعات مورد نظر بسيار مشكل و وقت گيرخواهد بوداز طرفي به دليل زياد شدن حجم اطلاعات، ناخواسته ممكن است اطلاعات تكراري به ليست اضافه شود. اين مشكلات را چگونه مي توان حل كرد؟
بانك هاي اطلاعاتي كه به وسيله نرم افزارهاي سيستم مديريت پايگاه داده يا DBMS ايجاد مي شوند  راه حل خوبي براي اين مشكلات ACCESS یکی از این نرم افزار هاست

حال بانكهاي اطلاعاتي داراي چه ساختاري هستند كه باعث سازماندهي اطلاعات ميشوند؟ چه عملياتي روي اطلاعات موجود در بانكهاي اطلاعاتي مي توان انجام داد؟

بانك اطلاعاتي چيست؟
بانك اطلاعاتي مجموعه اي سازمان يافته از داده ها و اطلاعات مرتبط به يك موضوع است به طوريكه به آساني ميتوان اين داده ها را بازيابي و ويرايش نمود  نرم افزارهاي سيستم مديريت پايگاه داده همچون Access ابزاري براي توليد بانكهاي اطلاعاتي و مديريت  آنها هستند.
 اين نرم افزارها امكاناتي را فراهم مي كنند تا بتوان انواع متفاوت داده ها را ذخيره سازي ,ويرايش و بازيابي نمود. بازيابي اطلاعات شامل استخراج اطلاعات مفيد از داده هاي بانك اطلاعاتي در قالبهاي مختلف مثل فرم,گزارش و غيره است.

 Access به عنوان يكي از اين نرم افزارها, اطلاعات را به صورت جداولي شامل سطرها و ستونها مانند آن چه در كار برگهاي Excel  ديده ايد، سازماندهي مي كند. بسته به موضوعي كه بانك اطلاعاتي براي آن  طراحي مي شود، ممكن است بانك اطلاعاتي شامل يك يا چند جدول باشد.
براي مثال شما براي نگهداري اطلاعات تماس دوستان خود فقط نياز به يك جدول در بانك اطلاعاتي داريد كه درآن نام ، نام خانوادگي، آدرس و شماره تلفن دوستانتان را نگهداري كنيد ولي اگر همين اطلاعات به عنوان مشخصات دانش آموزان در بانك اطلاعاتي يك مدرسه ، ذخيره شود، نيازبه داشتن جداول ديگري نظير جدول اطلاعات نمرات هر دانش آموز و جدول ثبت مشخصات دروس اخذ شده نيز مي باشد.

با كمك   Access مي توان عمليات زير را روي داده هاي موجود در بانك اطلاعاتي انجام داد

اضافه كردن داده اي جديد به بانك اطلاعاتي
مثل اضافه كردن مشخصات يك دانش آموز جديد به جدول مشخصات دانش آموزان

ويرايش داده هاي موجود در بانك اطلاعاتي
مثل تغيير يك شماره تلفن در جدول مشخصات دانش آموزان


حذف اطلاعات
مثل حذف اطلاعات دانش آموزي كه مدرسه خود را عوض كرده يا دانش آموزي كه ترك تحصيل كرده است.


سازماندهي و نمايش داده ها به روشهاي متفاوت
مثل استفاده از فرمها، نمودارها و ....... براي نمايش تمام يا بخشي از اطلاعات


 به اشتراك گذاشتن داده ها با ديگران, از طريق گزارشها، پيغامهاي ايميل، اينترانت يا اينترنت
مثل مواقعي كه يك سازمان نياز به ارسال اطلاعات به زير مجموعه هاي خود درساير شهرستانها دارد ,اين كار مي تواند از طريق ارسال ايميل يا چاپ گزارش و ارسال آن انجام شود.

آرامشت را به هیچ کس و هیچ چیز وابسته نکن  تا همواره در آرامش باشی... 


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطneda (95/3/12، 04:53 عصر) ، نگار (95/3/12، 04:55 عصر) ، mesterweb (95/3/12، 10:42 عصر) ، saberi (95/3/13، 12:23 صبح) ، farnaz (95/3/15، 07:39 عصر) ، hoboot (95/3/16، 11:32 عصر) ، elshan (95/3/17، 05:12 صبح) ، sadegh001 (95/3/21، 03:17 عصر) ، sara67 (95/3/22، 05:52 عصر) ، saye.tanha (95/3/29، 10:27 عصر) ، shahram20 (95/4/16، 08:41 عصر) ، bahram (95/8/1، 06:57 عصر) ، tak (95/8/1، 07:57 عصر) ، ساناز (95/8/6، 11:25 عصر) ، soraya (96/12/11، 11:09 صبح) ، araam (97/1/13، 06:05 عصر) ، shahab (97/1/13، 11:20 عصر) ، soroush (97/1/14، 12:11 صبح) ، fatima (97/1/16، 08:35 عصر)
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
#21
نحوه ایجاد یک پایگاه داده ساده در نرم افزار اکسس ۲۰۱۰-۲۰۱۶


ایجاد یک پایگاه داده جدید در نرم افزار اکسس بسیار آسان است. این آموزش هم در ادامه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد. در نوشته های قبل توضیح دادیم که چگونه پایگاه داده ها را اصلاح و ویرایش کنید. اکنون که می دانید چگونه از پایگاه داده موجود استفاده و اصلاح کنید، ممکن هست علاقه مند به این باشید که پایگاه داده خودتان را طراحی کنید. طراحی پایگاه داده می تواند بسیار پیچیده باشد.
در حقیقات افراد دوره های زادی را سپری می کنند برای اینکه یاد بگیرند چگونه انها را طراحی کنند. به این دلیل بر روی ایجاد یک پایگاه داده از چرک نویس تاکید نکردیم. با این حال، می توانیم به شما کمک کنیم تا شروع کنید.
در این درس، یاد می گیرید که چگونه یک پایگاه داده را با استفاده از الگوی موجود ایجاد کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده از الگو
قبل از تصمیم گیری در مورد ایجاد یک پایگاه داده ، ممکن است بخواهید الگوهایی را که در اکسس در نظر گرفته شدند را ببیندید تا مطمئن شوید که آنها با نیازهایتان تطبیق دارند یا نه. زمانیکه یک الگو را انتخاب می کنید، اکسس یک پایگاه جدی را براساس آن الگو ایجاد می کند. زمانیکه ان ایجاد شد می توانید پایگاه داده را با اطلاعات خودتان پر کنید یا آن را متناسب با نیازهایتان تغییر دهید.
توجه کنید که الگوی دسترسی ۲۰۱۳ شما را ملزم به ذخیره پایگاه داده آنلاین با استفاده از Microsof Sharepoint می کند. بسیاری از کسب و کارها از Sharepoint به منظور به اشتراک گذاشتن فایل ها در کار استفاده می کنند.
 1. کلید فایل را انخاب کنید. این به شما Bachstage view را نشان می دهد.
[عکس: screenshot-of-access-2013-13.png]
 1. بر روی New کلیک کنید.
[عکس: screenshot-of-access-2013-14.png]
 1. الگوهای مختلفی در زیر گزینه Blank desktop database ظاهر خواهد شد. می توانید بر روی جستجوی پیشنهادی کلیک کنید تا الگوهایی را پیدا کنید یا نوار جستجو را برای یافتن چیز خاصی استفاده کنید.
 2. الگو را به منظور بررسی آن انتخاب کنید.
[عکس: screenshot-of-access-2013-15.png]
 1. یک پیش الگو قبل از الگو، همراه با اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه الگو می تواند مورد استفاده قرار بگیرد ظاهر خواهد شد.
 2. بر روی Creat کلیک کنید تا از الگوی انتخاب شده استفاده کنید.
[عکس: screenshot-of-access-2013-16.png]
 1. پایگاه داده جدید با استفاده از الگوی انتخابی ظاهر خواهد شد.
 2. اشاره به این نکته مهم است که همه الگوها توسط مایکروسافت ایجاد نشدند. بسیاری از انها توسط ارائه دهندگان سوم و یا حتی کاربران فردی ایجاد می شوند، بنابراین برخی از الگوها ممکن هست بهتر از بقیه کار کنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تورا من چشم در راهم....


اشتراک گذاری این مطلب

فیسبوک گوگل پلاس تویتر کلوب فیسنما دیگ لینکداین تلگرام

پاسخ
 لایک شده توسطsaberi (97/5/23، 04:44 عصر)


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان